Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5G Vodafone αλλά το Giga Network δίνει κόφτη 3,7 σε υπηρεσίες streaming όπως το Netflix. 
Είμαι Συνδρομητής συμβολαίου Giga Unlimited Ultra…με πάγιο κάθε μήνα. 

 

2B4DD23E-62C1-400B-BA4D-1119A11B5AFC.thumb.png.6db75a5f09896aa88a4bd0544594b785.png

 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

5G Vodafone αλλά το Giga Network δίνει κόφτη 3,7 σε υπηρεσίες streaming όπως το Netflix. 
Είμαι Συνδρομητής συμβολαίου Giga Unlimited Ultra…με πάγιο κάθε μήνα. 

 
2B4DD23E-62C1-400B-BA4D-1119A11B5AFC.thumb.png.6db75a5f09896aa88a4bd0544594b785.png
 
Ε κάποια εξήγηση θα υπάρχει γι' αυτό, δεν μπορεί. Θα μας το εξηγήσει οσονούπω. Κατευθείαν και συ τσ τσ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, johnny_htc said:

Ε κάποια εξήγηση θα υπάρχει γι' αυτό, δεν μπορεί. Θα μας το εξηγήσει οσονούπω. Κατευθείαν και συ τσ τσ emoji57.pngemoji14.png

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φυσικά,γιατί πληρώνω κάθε μήνα πάγιο. Και επειδή έχω προβλήματα κάλυψης μπορώ να φυγω όποτε θελω. Ελπίζω να μην χαλάσουν το δίκτυο στη Κεφαλονια και το κάνουν όπως στη Θεσσαλονίκη. Γιατί απλά η εμπειρία χρήσης με τα παγώματα στη χρήση δεδομένων είναι πρόβλημα ενώ έχει σήμα και οι συνεχείς εναλλαγές στο κινητό.

Άρχισε το Ping Pong από 5G σε 3G στο σπίτι. Με το που το κλείσω όλα καλά,κανένα θέμα.

Ειμαι στο κέντρο του Αργοστολίου πήγε 5G>4G>3G>4G>5G>4G και στο τέλος Edge. Έχουν ανοίξει ίσα να φαίνεται το εικονίδιο…οι ταχύτητες ζήτημα να πιάσω 40-50Mbps.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά,γιατί πληρώνω κάθε μήνα πάγιο. Και επειδή έχω προβλήματα κάλυψης μπορώ να φυγω όποτε θελω. Ελπίζω να μην χαλάσουν το δίκτυο στη Κεφαλονια και το κάνουν όπως στη Θεσσαλονίκη. Γιατί απλά η εμπειρία χρήσης με τα παγώματα στη χρήση δεδομένων είναι πρόβλημα ενώ έχει σήμα και οι συνεχείς εναλλαγές στο κινητό.
Άρχισε το Ping Pong από 5G σε 3G στο σπίτι. Με το που το κλείσω όλα καλά,κανένα θέμα.
Ειμαι στο κέντρο του Αργοστολίου πήγε 5G>4G>3G>4G>5G>4G και στο τέλος Edge. Έχουν ανοίξει ίσα να φαίνεται το εικονίδιο…οι ταχύτητες ζήτημα να πιάσω 40-50Mbps.
Ωχ κατάλαβα. Ήρθαν τα Χριστούγεννα και σε σας στο Αργοστόλι. Καλά να περάσετε εύχομαι. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι χάνατε τόσο καιρό... 🥲
Βρες τρόπο να την κάνεις για πράσινη οσονούπω απλά. Μου αρέσει που άνοιξαν και 5G εκεί πέρα και καλά μάλλον για να το διαφημίσουν. Έχουν βαλθεί κανονικότατα να καταστραφουν μόνοι τους αυτοί

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, johnny_htc said:

Ωχ κατάλαβα. Ήρθαν τα Χριστούγεννα και σε σας στο Αργοστόλι. Καλά να περάσετε εύχομαι. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι χάνατε τόσο καιρό... emoji847.png🥲
Βρες τρόπο να την κάνεις για πράσινη οσονούπω απλά. Μου αρέσει που άνοιξαν και 5G εκεί πέρα και καλά μάλλον για να το διαφημίσουν. Έχουν βαλθεί κανονικότατα να καταστραφουν μόνοι τους αυτοί

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν χάσαμε κάτι…είχαμε αξιοπρεπής κάλυψη με τρύπες στο νησί που δεν μπορούν να τις κλείσουν. Αν και τώρα Αργοστολι αεροδρόμιο που κάνω μιλάω στο τηλέφωνο χωρίς πρόβλημα εν κινήσει.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, blizard said:

Το 1ο θέλει gb για να να βλέπει youtube και ότι έκανε μαζικά από το 2010 στην adsl να το κάνει στο κινητό ... θα θυσιάσουμε την ταχύτητα για να έχουμε όγκο να βλέπουμε και ταινίες  , και ταυτόχρονα θυσιάζουμε τον όγκο σε ταινίες που είναι υπερβολικά μεγάλες πχ πανω από 2 η 4 mbps  για να έχουμε και καλύτερη ταχύτητα στο γενικό ιντερνετ,  μια τίμια συμφωνία.

Ο ποιητής τι θέλει να πει εδώ; Να απαντήσει κάποιος που κατάλαβε!

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει 50 φορές υπάρχουν 2 διαφορετικά είδη χρηστών  ... 
Το 1ο θέλει gb για να να βλέπει youtube και ότι έκανε μαζικά από το 2010 στην adsl να το κάνει στο κινητό ... θα θυσιάσουμε την ταχύτητα για να έχουμε όγκο να βλέπουμε και ταινίες  , και ταυτόχρονα θυσιάζουμε τον όγκο σε ταινίες που είναι υπερβολικά μεγάλες πχ πανω από 2 η 4 mbps  για να έχουμε και καλύτερη ταχύτητα στο γενικό ιντερνετ,  μια τίμια συμφωνία.
Το 2ο κομμάτι πληθυσμού θέλει να έχει ταχύτητα μεγαλύτερα από την μέση Αdsl στο κινητό του !!! για διάφορους λόγους από ευκολίας επαγκελματικούς ώς πρεστιζ η και άγνοιας και θυσιάζει τα λεφτά του δίνοντας 30ρες και πάνω με συμβόλαια ή μένει με 5 gb ... 
Aυτα τα 2 διαφορετικά άτομα δεν μπορούν να υπάρχουν σε ένα δίκτυο ταυτόχρονα, δεν είναι σταθερό για να αγοράσει ο καθένας την γραμμή που θέλει, μοιραζόμαστε τις κεραίες παντου και το ιντερνετ ,πρέπει να επικρατήσει ή ο ένας ή ο άλλος, σε όποιον δε αρέσει να πάει αλλού να του πουλάνε πολυτέλεια
Πάντως από το 2010 έως τώρα, μια άλλη εταιρεία, κοντεύει να το καταργήσει το adsl και σίγουρα η μέση ταχύτητα δεν έχει μείνει στα 2 με 4 mbps. Έχει ανέβει κατά πολύ και αν υπάρχουν θέματα ακόμα σε κάποια σημεία της χώρας, φροντίζει να τα καλύψει με κεραίες κινητής για αρχή. Δεν ξέρω γτ μιλάμε για μια τεχνολογία που κοντεύει να απαρχαιωθει (αν και είναι αξιόπιστη ακόμα και στις μέρες μας να συμφωνήσω), όμως πλέον κοιτάμε για αύξηση ταχυτήτων για να καλύψουμε όγκο δεδομένων μεγάλο. Όσο πιο πολύ παρεχεις, τόσο πέφτουν οι τιμές. Για την περίπτωση της βοντα, οι άνθρωποι αυτοί, μακάρι να μπορούσαν να σου πουλούσαν μια ζωή ταχύτητες adsl για 30 ευρώ οπως ήταν κάποτε. Όμως κάποιος είπε να επεκταθεί και έτσι ακολούθησαν και αυτοί (ελεύθερη ανταγωνιστική αγορά γαρ). Σε καμία περίπτωση λοιπόν η βοντα δεν προσπαθεί να ρίξει τις τιμές. Αντιθέτως θυμάμαι οταν είχε πρώτο βγάλει τα προγράμματα red πριν καμιά 10αρια χρόνια αν θυμάμαι και απλά τράβαγες τα μαλλιά σου από τις τιμές που έβλεπες (που τότε προσπαθούσε κιόλας να στήσει δίκτυο στο μεταξύ-δίκτυο για τα τότε δεδομένα φυσικά )

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επικοινωνία με την εξυπ.πελατων:

10:00 ερώτηση δική μου

15:00 ερώτηση δική τους

15:03 επανερώτηση δική μου

Ακόμη περιμενω απάντηση τους... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει χειρότερη σταθερή . 100VDSL εσω και κάθε μέρα έχω 600ms ping . Αναβαθμηζουν εδώ και 5 μήνες λένε . Πάλι καλά που έχω άλλη εταιρία κινητή με απεριοριστα αλλιώς δεν παλεύεται η εταιρία 

Link to comment
Share on other sites

On 21/7/2022 at 2:38 ΜΜ, johnny_htc said:

 Όσο πιο πολύ παρεχεις, τόσο πέφτουν οι τιμές. Για την περίπτωση της βοντα, οι άνθρωποι αυτοί, μακάρι να μπορούσαν να σου πουλούσαν μια ζωή ταχύτητες adsl για 30 ευρώ οπως ήταν κάποτε. Όμως κάποιος είπε να επεκταθεί και έτσι ακολούθησαν και αυτοί (ελεύθερη ανταγωνιστική αγορά γαρ). Σε καμία περίπτωση λοιπόν η βοντα δεν προσπαθεί να ρίξει τις τιμές. Αντιθέτως θυμάμαι οταν είχε πρώτο βγάλει τα προγράμματα red πριν καμιά 10αρια χρόνια αν θυμάμαι και απλά τράβαγες τα μαλλιά σου από τις τιμές που έβλεπες (που τότε προσπαθούσε κιόλας να στήσει δίκτυο στο μεταξύ-δίκτυο για τα τότε δεδομένα φυσικά emoji57.png)

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δίκιο έχεις, ελπίζουμε να κατάλαβε μετά από δεκαετία τον "λάθος δρόμο": Δε μπορεί με τίποτα να φτάσει την κληρονομιά της πράσινης. Αν θέλει να "επιβιώσει" αξιοπρεπώς πρέπει να ακολουθήσει άλλο δρόμο , ρίχνοντας τις τιμές με την δεδομένη ποιότητα δικτύου και από τον όγκο επί το πλήθος από μας που θα την επιλέξουν με αυτά τα δεδομένα (όχι ίδιες τιμές με τις άλλες πάντως) να στήσει δίκτυο που έχασε το δρόμο τόσα χρόνια. Αλλιώς μονόδρομος το 2025 το 90% συνδρομητών στην πράσινη που "παίζει το παιχνίδι άριστα για τα μέτρα της".

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεταινα έχω σε 2/2 σταθερά μου στην εταιρία πρόβλημα ... Τυλαχιστον η εξυπηρέτηση του είναι άρτια κι προσφέρονται να βοηθήσουν. από την άλλη 5 φορές μου υποσχέθηκαν τεχνικό καμία δεν ήρθε

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η εταιρεία είναι ψιλοχάϊ στην σταθερή κλάφτα χαράλαμπε στην κινητή οκ θα τσιμπήσεις Κανα συμβόλαιο προσιτό αλλά θα πρέπει να είσαι τυχερός με το σήμα και την κάλυψη γενικότερα…
Και γω ήρθα απο την Cosmote πρόσφατα αλλά αν δω οτι το δίκτυο συνεχίζει να σέρνεται και τον χειμώνα ε μετά χαιρετώ για πάντα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, zerokill said:

Γενικά η εταιρεία είναι ψιλοχάϊ στην σταθερή κλάφτα χαράλαμπε στην κινητή οκ θα τσιμπήσεις Κανα συμβόλαιο προσιτό αλλά θα πρέπει να είσαι τυχερός με το σήμα και την κάλυψη γενικότερα…
Και γω ήρθα απο την Cosmote πρόσφατα αλλά αν δω οτι το δίκτυο συνεχίζει να σέρνεται και τον χειμώνα ε μετά χαιρετώ για πάντα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εσύ θυμάμαι είχες πολλά χρόνια Vodafone…για να σκέφτεσαι να γυρίσεις κοσμοτε μάλλον χάλασε πολύ το δίκτυο στα Χανιά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εσύ θυμάμαι είχες πολλά χρόνια Vodafone…για να σκέφτεσαι να γυρίσεις κοσμοτε μάλλον χάλασε πολύ το δίκτυο στα Χανιά.

Ναι αν σέρνεται το δίκτυο και τον χειμώνα μάλλον κάτι πάει στραβα. Προς το παρών με κλήσεις δεν εχω θέματα.Το ίντερνετ και αυτό λειτουργικό στο κινητό…. Για κάτι παραπάνω η streaming βλέπω ζόρια στα κεντρικότερα σημεια της πόλης που τον Μαιο δεν τα έβλεπα… θεωρώ οτι το χαός τωρα με τον κόσμο ζόρισε την κατάσταση αλλα οκ το φθινόπωρο θα δείξει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zerokill said:


Ναι αν σέρνεται το δίκτυο και τον χειμώνα μάλλον κάτι πάει στραβα. Προς το παρών με κλήσεις δεν εχω θέματα.Το ίντερνετ και αυτό λειτουργικό στο κινητό…. Για κάτι παραπάνω η streaming βλέπω ζόρια στα κεντρικότερα σημεια της πόλης που τον Μαιο δεν τα έβλεπα… θεωρώ οτι το χαός τωρα με τον κόσμο ζόρισε την κατάσταση αλλα οκ το φθινόπωρο θα δείξει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πιστεύω ότι από Σεπτέμβριο-Οκτώβριο θα στρώσει πάλι η κατάσταση και να γίνει μια αναβάθμιση να μην έχετε ξανά τα ίδια του χρόνου. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σήμερα γύρισα στις Σέρρες στο πατρικό μου , και έπειτα από 13 ολόκληρα χρόνια τα συμβόλαια σε Vodafone σταθερής τοσο στο σπίτι όσο και στο κατάστημα μας έχουν μεταφερθεί στην cosmote . Να αναφέρω ότι εδω και δυο μήνες  Δεν είχαμε Ίντερνετ στο κατάστημα ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΣΑΝ ΠΑΝΤΕΛΟΣ . Απο τις 15 φορες που υποσχεθηκαν  τεχνικό ήρθε την μια . Σε κατάστημα . Σε επιχείρηση . Μπορείτε να φανταστείτε την ζημιά που έκανε η εταιρία . . Στο τελος πετούσαν ένα «ο ΟΤΕ έχει βλάβη στην περιοχή» . Διαπιστώνω ότι τόσα χρόνια που γκρίνιαζα στην εξηπηρετηση πελατών της εταιριας μονο δίκαιο  είχα . Δικαιώθηκα και για τις συνεχείς αποσυνδέσεις και για το υπέρ υψηλό ping , αλλά και για τα τόσα ραντεβού   Των τεχνικών που ποτέ δεν ήρθαν . Για μένα η εταιρία μέχρι σήμερα ήταν μια τραγωδία  όπου ειδικά τον τελευταίο ένα χρόνο με την τηλεργασία καταλήξαμε  όλοι να χρησημοποιουμε δεδομένα . Η εταιρία πάντα έβλεπε πως ολα ήταν καλά και πως εγταιγε  ο ΟΤΕ και στις δυο συνδέσεις . 500 μέτρα μακριά … Vdsl 100 στον έναν vdsl 100 στον άλλον . 7ms ping στον έναν 60-600ms ping στο άλλον . Καμία αποσύνδεση στον έναν συνεχείς αποσυνδέσεις στον άλλον . Μακριά από εταιρία για σταθερή . Μ Α Κ Ρ Ι Α . Ένα πραγμα δεν κατάλαβα . Πως γίνεται ο ΟΤΕ να έχει βλάβη μόνο για το διάστημα που ήμουν στην Vodafone ? 

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γύρισα στις Σέρρες στο πατρικό μου , και έπειτα από 13 ολόκληρα χρόνια τα συμβόλαια σε Vodafone σταθερής τοσο στο σπίτι όσο και στο κατάστημα μας έχουν μεταφερθεί στην cosmote . Να αναφέρω ότι εδω και δυο μήνες  Δεν είχαμε Ίντερνετ στο κατάστημα ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΣΑΝ ΠΑΝΤΕΛΟΣ . Απο τις 15 φορες που υποσχεθηκαν  τεχνικό ήρθε την μια . Σε κατάστημα . Σε επιχείρηση . Μπορείτε να φανταστείτε την ζημιά που έκανε η εταιρία . . Στο τελος πετούσαν ένα «ο ΟΤΕ έχει βλάβη στην περιοχή» . Διαπιστώνω ότι τόσα χρόνια που γκρίνιαζα στην εξηπηρετηση πελατών της εταιριας μονο δίκαιο  είχα . Δικαιώθηκα και για τις συνεχείς αποσυνδέσεις και για το υπέρ υψηλό ping , αλλά και για τα τόσα ραντεβού   Των τεχνικών που ποτέ δεν ήρθαν . Για μένα η εταιρία μέχρι σήμερα ήταν μια τραγωδία  όπου ειδικά τον τελευταίο ένα χρόνο με την τηλεργασία καταλήξαμε  όλοι να χρησημοποιουμε δεδομένα . Η εταιρία πάντα έβλεπε πως ολα ήταν καλά και πως εγταιγε  ο ΟΤΕ και στις δυο συνδέσεις . 500 μέτρα μακριά … Vdsl 100 στον έναν vdsl 100 στον άλλον . 7ms ping στον έναν 60-600ms ping στο άλλον . Καμία αποσύνδεση στον έναν συνεχείς αποσυνδέσεις στον άλλον . Μακριά από εταιρία για σταθερή . Μ Α Κ Ρ Ι Α . Ένα πραγμα δεν κατάλαβα . Πως γίνεται ο ΟΤΕ να έχει βλάβη μόνο για το διάστημα που ήμουν στην Vodafone ? 

Εγώ βλέπω οτι και στην κινητή χειροτερεύει στις ταχύτητες του ίντερνετ καλά για εξυπηρέτηση πελατών και υπηρεσίες ονλαιν γελάνε και τα καλώδια.Με το κάζο που έπαθα ΣΚ με την Esim πραγματικά έδιξαν πόσο στάβλος είναι η vf.
Ακόμα και ο ίδιος ο υπάλληλος δεν μπήκε καν στον κόπο να δικαιολογήσει καταστάσεις.
Κρίμα έπεσε πολύ στα μάτια μου φυσικά η Cosmote νομίζω είναι μονόδρομος με λογικές τιμές.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 30/9/2022 at 10:12 ΜΜ, georgebad said:

Σήμερα γύρισα στις Σέρρες στο πατρικό μου , και έπειτα από 13 ολόκληρα χρόνια τα συμβόλαια σε Vodafone σταθερής τοσο στο σπίτι όσο και στο κατάστημα μας έχουν μεταφερθεί στην cosmote . Να αναφέρω ότι εδω και δυο μήνες  Δεν είχαμε Ίντερνετ στο κατάστημα ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΣΑΝ ΠΑΝΤΕΛΟΣ . Απο τις 15 φορες που υποσχεθηκαν  τεχνικό ήρθε την μια . Σε κατάστημα . Σε επιχείρηση . Μπορείτε να φανταστείτε την ζημιά που έκανε η εταιρία . . Στο τελος πετούσαν ένα «ο ΟΤΕ έχει βλάβη στην περιοχή» . Διαπιστώνω ότι τόσα χρόνια που γκρίνιαζα στην εξηπηρετηση πελατών της εταιριας μονο δίκαιο  είχα . Δικαιώθηκα και για τις συνεχείς αποσυνδέσεις και για το υπέρ υψηλό ping , αλλά και για τα τόσα ραντεβού   Των τεχνικών που ποτέ δεν ήρθαν . Για μένα η εταιρία μέχρι σήμερα ήταν μια τραγωδία  όπου ειδικά τον τελευταίο ένα χρόνο με την τηλεργασία καταλήξαμε  όλοι να χρησημοποιουμε δεδομένα . Η εταιρία πάντα έβλεπε πως ολα ήταν καλά και πως εγταιγε  ο ΟΤΕ και στις δυο συνδέσεις . 500 μέτρα μακριά … Vdsl 100 στον έναν vdsl 100 στον άλλον . 7ms ping στον έναν 60-600ms ping στο άλλον . Καμία αποσύνδεση στον έναν συνεχείς αποσυνδέσεις στον άλλον . Μακριά από εταιρία για σταθερή . Μ Α Κ Ρ Ι Α . Ένα πραγμα δεν κατάλαβα . Πως γίνεται ο ΟΤΕ να έχει βλάβη μόνο για το διάστημα που ήμουν στην Vodafone ? 

Και καλά έκανες, ο λόγος που έχω μεταφέρει οικογενειακώς σε COSMOTE τα κινητά μου και τα δευτερα νούμερα στη Wind.

Καιρος να γυρισω και εγώ επιτέλους, οσοι φιλοι έχουν Vodafone έχουν αγανακτήσει. 
Από πέρυσι τον Οκτώβριο εκοψα 3 σταθερά και τα δυο πήγαν στη Wind. 
Υ.Γ. Τους τελευταίους 3 μήνες πληρώνω απεριόριστα κοσμοτε στο κινητό γιατί στα δεδομένα με την e-sim στο iPhone 13 σέρνεται.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Και καλά έκανες, ο λόγος που έχω μεταφέρει οικογενειακώς σε COSMOTE τα κινητά μου και τα δευτερα νούμερα στη Wind.

Καιρος να γυρισω και εγώ επιτέλους, οσοι φιλοι έχουν Vodafone έχουν αγανακτήσει. 
Από πέρυσι τον Οκτώβριο εκοψα 3 σταθερά και τα δυο πήγαν στη Wind. 
Υ.Γ. Τους τελευταίους 3 μήνες πληρώνω απεριόριστα κοσμοτε στο κινητό γιατί στα δεδομένα με την e-sim στο iPhone 13 σέρνεται.

Δήλωση βλάβης 3/10 το μεσημέρι στην ftth ο τεχνικός ήρθε 4/10 του πρωί στην πράσινη . Δηλαδή βλάβης 26/6 επίσκεψη τεχνικόυ στις 14/7 στην κόκκινη σε εταιρικό παρακαλω 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mobileras said:

Πρέπει να απέλυσε πολύ κόσμο η βονταφον, σε όλους τους τομείς...

Μακρυά πλέον!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στη vodafone που είχα πριν 4-5 χρόνια σταθερή 50αρα και συμβόλαιο κινητής ενώ δεν ειχα θέμα με τις υπηρεσίες τους γενικά, μια φορά που κάτι προέκυψε με λανθασμένο πάγιο και μια δεύτερη που σερνόταν το Ίντερνετ ήταν αρκετές για να καταλάβω την κάκιστη εξυπηρέτηση πελατών τους. Ακόμα και η πράσινη που είχα τρομερά θέματα στο κινητό ειδικα εσωτερικά του σπιτιού μου δεν μου συμπεριφέρθηκαν έτσι. Με έβγαζαν τρελο αλλά ποτέ δεν μου μίλησαν άσχημα και ειρωνικα όπως στην vodafone. Προσωπικά την καλύτερη συνολική εμπειρία εξυπηρέτησης και υπηρεσιών την εχω με τη wind.

Αυτα βέβαια είναι όπως κάτσει στον καθένα. Αλλά από vodafone εγώ μένω μακριά. Έφτυσα αίμα για να πάρω πίσω το 200αρικο που πλήρωσα έξτρα σε 1 πάγιο. Σίγουρα Δεν είμαι ο μόνος που είχε θέμα στην εξυπηρέτηση της vf.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, teo__ said:

Εμένα στη vodafone που είχα πριν 4-5 χρόνια σταθερή 50αρα και συμβόλαιο κινητής ενώ δεν ειχα θέμα με τις υπηρεσίες τους γενικά, μια φορά που κάτι προέκυψε με λανθασμένο πάγιο και μια δεύτερη που σερνόταν το Ίντερνετ ήταν αρκετές για να καταλάβω την κάκιστη εξυπηρέτηση πελατών τους. Ακόμα και η πράσινη που είχα τρομερά θέματα στο κινητό ειδικα εσωτερικά του σπιτιού μου δεν μου συμπεριφέρθηκαν έτσι. Με έβγαζαν τρελο αλλά ποτέ δεν μου μίλησαν άσχημα και ειρωνικα όπως στην vodafone. Προσωπικά την καλύτερη συνολική εμπειρία εξυπηρέτησης και υπηρεσιών την εχω με τη wind.

Αυτα βέβαια είναι όπως κάτσει στον καθένα. Αλλά από vodafone εγώ μένω μακριά. Έφτυσα αίμα για να πάρω πίσω το 200αρικο που πλήρωσα έξτρα σε 1 πάγιο. Σίγουρα Δεν είμαι ο μόνος που είχε θέμα στην εξυπηρέτηση της vf.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ θα το κόψω το συμβόλαιο στις 18 του μήνα με πέναλτι κανονικά. Γιατί στο τηλ με έκαναν προσφορά 19 ευρώ. Στο συμβόλαιο έγραφε 17,48 και στο τέλος σε μύνημα με ήρθε να πληρώσω 20,60. Δηλαδή ότι να ναι και χωρίς να έχω σήμα. Κάθε υπάλληλος στο τηλ με έλεγε διαφορετικές τιμές από αυτό που υπέγραψα(απεριόριστα ομιλία, 12 gb)

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...