Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πχ αν σε καλει το 2101234χψω, σου εμφανίζει 00302101234; θα έπρεπε να εμφανίζει και τα χψω. 

Έχει ένα θέμα με την αναγνώριση, πχ μερικοί αντιμετωπίζουμε το θέμα ότι παντού βάζει 0030 (+30) από μπροστά ενώ μπορεί να μας καλούν από εξωτερικό. Η μόνη λύση είναι να τους το αναφέρεις κ’ εσύ (μέσω chat δωρεάν ή με δωρεάν κλήση στο 13840) για να το σημειώσουν και να το ελέγξουν. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

έχω cosmote στο σπίτι αρκετά χρόνια (και tv), το συμβόλαιο έληξε της τηλεφωνίας & ιντερντετ και διαπίστωσα οτι πλέον ζητάνε 34€ ενώ η Vodafone 24€ και δεν θα επωμιστώ την φορητότητα.

Το θέμα μου είναι ότι με την Cosmote δεν είχα σχεδόν ποτέ αποσυνδέσεις και δεν ξέρω αν αξίζει αυτή η αλλαγή σε Vodafone!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, guy_fawkes said:

έχω cosmote στο σπίτι αρκετά χρόνια (και tv), το συμβόλαιο έληξε της τηλεφωνίας & ιντερντετ και διαπίστωσα οτι πλέον ζητάνε 34€ ενώ η Vodafone 24€ και δεν θα επωμιστώ την φορητότητα.

Το θέμα μου είναι ότι με την Cosmote δεν είχα σχεδόν ποτέ αποσυνδέσεις και δεν ξέρω αν αξίζει αυτή η αλλαγή σε Vodafone!

Αν είσαι επαρχια,μην κανείς το λάθος.Εγώ έφυγα από φοιτητικό Cosmote  σε adsl Vodafone και το μετάνιωσα.Αποσυνδέσεις,πτώση στην ταχύτητα και αναγκάστηκα να κάνω με 4G τη δουλειά μου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, guy_fawkes said:

έχω cosmote στο σπίτι αρκετά χρόνια (και tv), το συμβόλαιο έληξε της τηλεφωνίας & ιντερντετ και διαπίστωσα οτι πλέον ζητάνε 34€ ενώ η Vodafone 24€ και δεν θα επωμιστώ την φορητότητα.

Το θέμα μου είναι ότι με την Cosmote δεν είχα σχεδόν ποτέ αποσυνδέσεις και δεν ξέρω αν αξίζει αυτή η αλλαγή σε Vodafone!

Για λόγους οικονομίας θα προτείνω κάτι ..

Για να γλιτώσεις αυτά τα 34 ευρώ το μήνα, αν έχεις καλό σήμα 4G της Cosmote στην περιοχή σου, μπορείς να μετατρέψεις το κινητό σου σε πρόγραμμα Unlimited (unlimited internet) και με 3 ευρώ το μήνα να βγάλεις 1 έως 4 Extra SIM με επίσης unlimited internet. Αγοράζεις και ένα ρουτεράκι με ένα 50άρικο, την βάζεις μέσα τη SIM και πλέον θα είσαι με 4G στο σπίτι σου. 

Οπότε θα πληρώνεις ένα πρόγραμμα συμβολαίου unlimited (όσο στο δώσουν) + 3 ευρώ την κάρτα SIM για το σπίτι. Εγώ αυτό έχω κάνει και καλύπτω τις ανάγκες μου πολύ οικονομικά. Στα συν, ότι μπορώ το ρουτεράκι να το πάρω στις διακοπές. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εκανα μια αγορα απο eshop vodafone αλλα δεν εχει ερθει ουτε email επιβεβαιωσης ουτε τιποτα ξερετε με ποια cou?rier δουλευουν?

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimitris15 said:

εκανα μια αγορα απο eshop vodafone αλλα δεν εχει ερθει ουτε email επιβεβαιωσης ουτε τιποτα ξερετε με ποια cou?rier δουλευουν?

τηλεφωνησε να σου πουν. Δωσ'τους την ευκαιρία να σ'εξυπηρετησουν...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Στα πρόσφατα iPhone δεν φαίνεται έτσι κ αλλιώς συνέχεια αρα τι σημασία έχει; 😛

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damierom said:

Εγώ θέλω να αλλάξει επιτέλους αυτό το απαίσιο λογότυπο στα iPhone vf-GR.... Έλεος!

Μια χαρά Compact είναι,εμένα με ενοχλεί που γράφει Vodafone WiFi Calling… Η Cosmote βάζει WiFi δίπλα και τέλος. Διότι στο iPhone SE που έχω φαίνεται κάπως.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αρχές Ιανουαρίου μεταφέρθηκα στο δίκτυο της Vodafone. 

Έμεινα μέχρι χθες. 

Η περιοχή μου δεν είναι και ότι καλύτερο για Vodafone, δεν είναι καλή ούτε και για wind από όπου ήρθα. 

Πλέον είμαι στην cosmote. 

Αυτό που έχω να πω από την μικρή μου εμπειρία στην Vodafone είναι ότι έφυγα με βαριά καρδιά, φοβάμαι ότι τέτοια προσπάθεια από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών δε θα συναντήσω πουθενά και όχι μόνο σε εταιρείες τηλεπικοινωνιών. 

Αν ήταν καλύτερο το δίκτυο της εδώ που βρίσκομαι δεν υπήρχε περίπτωση να φύγω. 

Ευχαριστώ για την φιλοξενία. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Αρχές Ιανουαρίου μεταφέρθηκα στο δίκτυο της Vodafone. 

Έμεινα μέχρι χθες. 

Η περιοχή μου δεν είναι και ότι καλύτερο για Vodafone, δεν είναι καλή ούτε και για wind από όπου ήρθα. 

Πλέον είμαι στην cosmote. 

Αυτό που έχω να πω από την μικρή μου εμπειρία στην Vodafone είναι ότι έφυγα με βαριά καρδιά, φοβάμαι ότι τέτοια προσπάθεια από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών δε θα συναντήσω πουθενά και όχι μόνο σε εταιρείες τηλεπικοινωνιών. 

Αν ήταν καλύτερο το δίκτυο της εδώ που βρίσκομαι δεν υπήρχε περίπτωση να φύγω. 

Ευχαριστώ για την φιλοξενία. 

Πραγματικά η εξυπηρέτηση πελατών είναι σε άλλο επίπεδο!

Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2022 at 4:57 ΜΜ, andreasomageiras said:

Αρχές Ιανουαρίου μεταφέρθηκα στο δίκτυο της Vodafone. 

Έμεινα μέχρι χθες. 

Η περιοχή μου δεν είναι και ότι καλύτερο για Vodafone, δεν είναι καλή ούτε και για wind από όπου ήρθα. 

Πλέον είμαι στην cosmote. 

Αυτό που έχω να πω από την μικρή μου εμπειρία στην Vodafone είναι ότι έφυγα με βαριά καρδιά, φοβάμαι ότι τέτοια προσπάθεια από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών δε θα συναντήσω πουθενά και όχι μόνο σε εταιρείες τηλεπικοινωνιών. 

Αν ήταν καλύτερο το δίκτυο της εδώ που βρίσκομαι δεν υπήρχε περίπτωση να φύγω. 

Ευχαριστώ για την φιλοξενία. 

Όντως. Χθες απασχόλησα περίπου 40 λεπτά υπάλληλο μέσω του chat, προσπαθώντας να επιλύσουμε ένα πρόβλημα (VoLTE/Wi-Fi Calling), που εξαρχής φαινόταν ότι κατά 90% προέρχεται από την συσκευή μου. 

Αυτός έκανε ό,τι μπορούσε από μέρους του, μέχρι που βεβαιωθηκαμε για την συσκευή. Μου έκανε εντύπωση που έκανε τόση υπομονή, με περίμενε για δοκιμές και γενικά ήξερε τι του γινόταν (δεν ήταν άσχετος δηλαδή). 

Εννοείται ότι άφησα καλή κριτική στο ερωτηματολόγιο που μου ήρθε αργότερα με SMS. 

Η εξυπηρέτηση της Vodafone είναι κορυφαία. Μακάρι να ήταν και το δίκτυό της. 😁

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

https://sofokleous10.gr/2022/04/12/το-βρώμικο-παιχνίδι-της-vodafone-στο-ελληνικό/

Να μαθαινει ο κοσμος τι εστι βοδαφον, απ το πριν το μετα και το παντα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nikosp88 said:

Έχει απόλυτο δίκιο η vodafone και εννοείτε ότι θα κερδίσει. Το δίκτυο του οτε (χάλκινο last mile) έγινε με τα χρήματα όλων μας και τώρα κάνει τον κουβαρντά με ξένα κόλλυβα . Θα φάει καλά..

Και δέκα εταιρείες να έρθουν στην Ελλάδα, η βοδαφον θα είναι 10η. Με διαφορά. Ανύπαρκτη σε όλα. Αεριτζηδες με χρυσά γράμματα.

Γιατί δεν απαντάς σε αυτά που λέει το άρθρο; Αφού είχαν λεφτά γιατί δε πήγαν να πάρουν καμπίνες; 

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikosp88 said:

Σε παράλληλο σύμπαν;

Σου είπα γιατί δε παραθέτεις τα επιχειρήματα σου σε αυτά που λέει το άρθρο; Τι μας λες μπαρουφες; Τρεις είναι τώρα και είναι τρίτη με διάφορα. Κ δέκα να είναι στο πάτο θα είναι πάλι.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ότι κ να γράψει ο κάθε τυχαίος για να υπερασπιστεί αυτή την κατάσταση, δεν κάνει τίποτε περισσότερο από το να πείθει για την δυσαρέσκεια προς τη βονταφον. Τα γεγονότα μιλάνε νικο, δε χρειάζεται να κουράζεσαι. Φαίνεσαι φαιδρος. 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

https://sofokleous10.gr/2022/04/12/το-βρώμικο-παιχνίδι-της-vodafone-στο-ελληνικό/
Να μαθαινει ο κοσμος τι εστι βοδαφον, απ το πριν το μετα και το παντα.
ότι να ναι!!!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φτάνει ρε Vodafone αλήθεια...Αν δεν σου δίνει χρηματοδότηση η μητρική εταιρία,δεν είναι ανάγκη να ζορίζεσαι τόσο και δεν σου φταίει κανένας ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikosp88 said:

Ο ΟΤΕ φταίει, η vf ότι έφτιαξε το έκανε με τα λεφτά της και όχι με τα λεφτά του ελληνικού κράτους, οπότε καλά κάνει και εννοείτε θα μπει φρένο από Κομισιόν σε πρακτικές νταβατζή. Κακώς δεν έβαλε το φρένο η ΕΕΤΤ, εκτεθειμένη θα βγει με την απόφαση της.

Ωραία,εγώ να δεχτώ αυτό που λες ότι η Vodafone ότι έκανε το έκανε με δικά της λεφτά,αφού ο ΟΤΕ τα έκανε λοιπόν με τα λεφτά του ελληνικού κράτους,γιατί να μην επιτραπεί να προσφέρει την αναβάθμιση στους συνδρομητές και να δώσει πίσω κάποιες παροχές που έγιναν με κρατικά χρήματα; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikosp88 said:

Γιατί ο ΟΤΕ να το δίνει τσάμπα ενώ οι άλλοι να πληρώνουν τον ΟΤΕ? Είναι δυνατόν; Απαράδεκτη η απόφαση ΕΕΤΤ, ας τα λουστεί τώρα και να τους μαζέψει η ελληνική κυβέρνηση πριν φάμε και κανένα πρόστιμο 

Δηλαδή μου λες ότι αντί να στηρίζεις μια τέτοια προσπάθεια που έχει θετικό αντίκτυπο σε εμάς τους καταναλωτές,είσαι με την γραμμή της εταιρίας ότι αφού δεν μου το δίνεις και σε μένα τζάμπα δεν θα το έχει κανείς;Είναι αυτό λογική ενός καταναλωτή που πληρώνει χρήματα;

Link to comment
Share on other sites

Να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα.
Ότι δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια...

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nikosp88 said:

Γιατί ο ΟΤΕ να το δίνει τσάμπα ενώ οι άλλοι να πληρώνουν τον ΟΤΕ? Είναι δυνατόν; Απαράδεκτη η απόφαση ΕΕΤΤ, ας τα λουστεί τώρα και να τους μαζέψει η ελληνική κυβέρνηση πριν φάμε και κανένα πρόστιμο 

Τι τζάμπα ρε φίλε; Ποιος πλήρωσε για την κατασκευή του δικτύου; Ποιος πληρώνει τα λειτουργικά έξοδα; Ωραία τότε να ανοίξουμε όλοι έναν δικό μας πάροχο και να πάρουμε τζάμπα γραμμές, καλό δεν ακούγεται; 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, nikosp88 said:

To ελληνικό κράτος. Και τώρα ο ΟΤΕ κάνει τον μάγκα (ως διαχειριστής) με ξένα κόλυβα. Και μη μου πεις ότι δεν περίμενε την αντίδραση της vodafone, καλά η wind/forthnet είναι ανύπαρκτη, θα αντιδράσει αφού βγάλει απόφαση η vodafone.

Ας περιμένουμε την απάντηση της Κομισιόν να δούμε ποιος είχε δίκιο τελικά... 

Άρα συμφωνείς στο να κάνουμε όλοι από ένα δικό μας πάροχο και να ζητήσουμε δωρεάν γραμμές σαν Έλληνες πολίτες που έχουμε πληρώσει από την τσέπη μας το δίκτυο της χώρας. 

Επιπλέον, συγνώμη που στο χαλάω αλλά ο ΟΤΕ άρχισε να επενδύει μετά το 2015 σε δίκτυα σταθερής VDSL σε όλη την Ελλάδα, και δυστυχώς τότε το μεγαλύτερο μετοχικό κεφάλαιο το κατείχε η Deutshe Telekom, ενώ σήμερα το ελληνικό δημόσιο έχει μόνο το 1.1% των μετοχών. 

Edited by CaptainNickGR
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, nikosp88 said:

Ο ΟΤΕ φταίει, η vf ότι έφτιαξε το έκανε με τα λεφτά της και όχι με τα λεφτά του ελληνικού κράτους, οπότε καλά κάνει και εννοείτε θα μπει φρένο από Κομισιόν σε πρακτικές νταβατζή. Κακώς δεν έβαλε το φρένο η ΕΕΤΤ, εκτεθειμένη θα βγει με την απόφαση της.

Μη ξεχνάμε επίσης ότι η vf για χρόνια είχε το μεγαλύτερο δίκτυο οπτικών ινών στην Ελλάδα, γτ πολύ απλά επένδυε, όπως επενδύει και τώρα με τεράστια έργα όπως το υποθαλάσσιο καλώδιο σε Αιγαίο και Ιόνιο 

Πρόσεξε το φρένο που θα μπει να είναι από πρόσφατα αλλαγμένα τακάκια. Θα μπει φρένο επειδή οι αεριτζηδες δε είχαν ποτέ την παραμικρή υποδομή. 

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...