Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστούς τους βρίσκω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αμα σου ερθει μνμ οτι μπηκε το ευρω με το γκολ του θρυλου, αλλα δεν εχει μπει ποτε, τι κανουμε?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αμα σου ερθει μνμ οτι μπηκε το ευρω με το γκολ του θρυλου, αλλα δεν εχει μπει ποτε, τι κανουμε?

Κοιτάμε μήπως μπήκαμε κατά λάθος στο Internet και μας έφαγε 1 ευρώ.

Δεύτερον το μήνυμα έρχεται πού ώρα μετά που μπαίνει το ευρώ , κοιτάμε να μην μπερδευτούμε.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάμε μήπως μπήκαμε κατά λάθος στο Internet και μας έφαγε 1 ευρώ.

Δεύτερον το μήνυμα έρχεται πού ώρα μετά που μπαίνει το ευρώ , κοιτάμε να μην μπερδευτούμε.

 

Μας το εφαγε το ιντερνετ Vasileie το ευρωπουλο. Ξερεις πως απενεργοποιουμε το ιντερνετ ολη μερα?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κλήση στο 13840.

 

Και τι θα πω? Να απενεργοποιησουν το ιντερνετ ολη μερα? Δε θελω να απενεργοποιησουν γενικα το ιντερνετ.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

O πρώτος τρόπος είναι να έχεις μονίμως πακέτο internet. Ο δεύτερος τρόπος είναι να αλλάξεις τα settings για να μην μπαίνει αν δεν θές εσύ .
Link to comment
Share on other sites

Και τι θα πω? Να απενεργοποιησουν το ιντερνετ ολη μερα? Δε θελω να απενεργοποιησουν γενικα το ιντερνετ.

 

Δυστυχώς, έτσι όπως το έχουν οι 3 αδερφές, δεν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσεις το Ίντερνετ με την ημέρα και να χρεώνεσαι ανά kb. Οπότε, ή κρατάς το internet όλη μέρα και βάζεις ένα προφίλ για όποτε δε θες να μπαίνεις ιντερνετ ή απενεργοποιείς τελείως το ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

O πρώτος τρόπος είναι να έχεις μονίμως πακέτο internet. Ο δεύτερος τρόπος είναι να αλλάξεις τα settings για να μην μπαίνει αν δεν θές εσύ .

 

Θα κανω αυτο που λες.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα μία εισερχόμενη κλήση από το νούμερο +301399 Απάντησα αλλά δεν μιλούσε κανείς. Δεν ακουγόταν κανένας απολύτως ήχος σαν να είχε το mic στο mute. Μετά από περίπου 10 δευτερόλεπτα η κλήση τερματίστηκε. Δοκίμασα να καλέσω τον αριθμό και φυσικά όπως ήταν αναμενόμενο βγήκε ένα μήνυμα που λέει "ο αριθμός που καλέσατε δεν είναι σωστός". Καμία αναζήτηση στο ίντερνετ δεν μου έβγαλε κάτι για τον αριθμό.

Έχει κανείς καμιά ιδέα για τι πρόκειται; Πέρα από τις εταιρίες τηλεφωνίας που καθορίζουν τον αριθμό που θα φαίνεται στην αναγνώριση κλήσεων του δέκτη της κλήσης επιτρέπεται να παραποιήσει κάποιος άλλος τον αριθμό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα μία εισερχόμενη κλήση από το νούμερο +301399 Απάντησα αλλά δεν μιλούσε κανείς. Δεν ακουγόταν κανένας απολύτως ήχος σαν να είχε το mic στο mute. Μετά από περίπου 10 δευτερόλεπτα η κλήση τερματίστηκε. Δοκίμασα να καλέσω τον αριθμό και φυσικά όπως ήταν αναμενόμενο βγήκε ένα μήνυμα που λέει "ο αριθμός που καλέσατε δεν είναι σωστός". Καμία αναζήτηση στο ίντερνετ δεν μου έβγαλε κάτι για τον αριθμό.

Έχει κανείς καμιά ιδέα για τι πρόκειται; Πέρα από τις εταιρίες τηλεφωνίας που καθορίζουν τον αριθμό που θα φαίνεται στην αναγνώριση κλήσεων του δέκτη της κλήσης επιτρέπεται να παραποιήσει κάποιος άλλος τον αριθμό;

 

Λογικά το εταιρικό της Βόνταφον ήταν. 1399 είναι το 4-ψηφιο νούμερό της.

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω να απαντήσω!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. panagiwtis εσένα γιατί σε κάλεσαν; Σε εμένα δεν μιλούσε κανείς. Εγώ έχω καρτοκινητό και από ότι λέει ο greeksalad και βλέπω στο site της vodafone είναι μάλλον εξυπηρέτηση πελατών για τα εταιρικά προγράμματα.
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν κι εμένα την Παρασκευή που πέρασε από αυτό το κινητό.

Με ρώτησαν αν είχα διαβάσει ένα mail τους για μια προσφορά του καρτοπρογράμματος κι αν ενδιαφέρομαι...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Είναι το νούμερο για τους εταιρικόυς αλλα το χρησιμοποιούν και για αντιπροτασεις η φορητοτητες

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μήπως γνωρίζει κανείς αν για κάποιο λόγο μπορείς να χρεωθείς τα μηνύματα προς vodafon ,παρόλο που έχεις unlimited? είχα ενα πακετο με 30 μηνυματα προς ολους, και ενώ εστείλα σε vodafone μονο τις τελευταιες μέρες, από εκει που έιχα 3 υπολοιπο προς όλους τώρα έχω 0! :mad: μπορεί να γίνει αυτό εξαιτίας κάποιας ρύθμισης πχ που έχει το κινητο και να μου τα χρεώνει? (samsung galaxy 3):blink:
Link to comment
Share on other sites

Στείλε τους αριθμούς στους οποίους έστειλες sms αυτές τις μέρες στο 1292 (γράφεις έναν αριθμό κάθε φορά και το στέλνεις με sms στο 1292 δωρεάν) για να δεις μήπως κάποιος από αυτούς έκανε φορητότητα σε άλλο δίκτυο. Ίσως να φταίει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το 1292 ειναι λογικα μονο για Voda. Σωστα;

Για Cote, Wind υπαρχει καποιο αντιστοιχο νουμερο;

 

oxi δεν υπαρχει δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα online αιτηση για το προγραμμα φοιτητικο 5 GB, που βγαινει με προσφορα 12,5 ευρω του 6 πρωτους μηνες και 25 ευρω τους υπολοιπους.

Την αλλη μερα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι για να εγκριθει το προγραμμα θα πρεπει ή να πληρωνονται οι λογαριασμοι απ' ευθειας απο πιστωτικη καρτα ή να καταβαλω ως εγγυηση το ποσο των 60 ευρω.

Επειδη στο site τους δεν αναφερονται πουθενα αυτες οι προυποθεσεις και δεν μου εξηγησαν για ποιο λογο γινεται αυτο,

τους ειπα "ευχαριστω δεν θα παρω, θα παω σε αλλη εταιρια".

Και ετσι για να μαθουν θα μεταφερω αλλου και τα δυο κινητα τηλεφωνα (το δικο μου και της γυναικας μου).

 

Δεν ξερω αν εχει συμβει σε καποιον αλλον...

Link to comment
Share on other sites

http://img840.imageshack.us/img840/6076/bannerfreeweekgr.jpg

 

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μόλις μάθαμε τα πιο super νέα! Το καλύτερο Πασχαλινό δώρο μόλις ανακοινώθηκε από τη Vodafone !

 

Δωρεάν Mobile Internet όλη τη Μεγάλη Εβδομάδα στο κινητό, στο laptop & στο tablet σε ΟΛΟΥΣ

τους συνδρομητές Vodafone, συμβολαίου και καρτοκινητής, από 09 μέχρι 16 Απριλίου στις 23:59!

 

Α και κάτι ακόμη ! Δεν χρειάζεται να κάνετε κάτι, απλά θα ενεργοποιηθεί αυτόματα http://vodafonegr.i.lithium.com/i/smilies/16x16_smiley-happy.gif

 

 

Σας προτείνω να μπείτε στο www.vodafone,gr/free και να δείτε όλες τις λεπτομέρειες για δωρεάν σερφάρισμα!

 

 

Υ.Γ. Ισχύει πολιτική ορθής χρήσης με ανώτατο όριο όγκου δεδομένων 500 MB. Αν χρησιμοποιείτε την υπηρεσία

Vodafone 'Έλεγχος Χρήσης θα λάβετε SMS όταν φτάσετε στο 100% της κατανάλωσης των 500 ΜΒ.

 

(πηγή)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή κίνηση για την Vodafone!!! Αν και πιστεύω πως ένας λόγος είναι να κεντρίσει το ενδιαφέρον εκείνων που δεν έχουν κάποιο νέο unlimited ή κάποιο πρόγραμμα χωρίς δωρεάν MB.

 

Με σκοπό την αποφυγή συμφόρησης του δικτύου της, η Vodafone δύναται να επαναπροσδιορίσει την ονομαστική ταχύτητας πρόσβασης στο 3G+ δίκτυό της.

 

Ελπίζω μόνο να μην ρίξει την ταχύτητα σε επίπεδα GPRS...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...