Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το προγραμμα 2gb για ipad. υπαρχει τροπος να μαθαινω το υπολοιπο απο τα mb? μετα την χρηση απο τα 2gb σταματαει η υπηρεσια και δεν χρεωνει παραπανω σωστα?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός 693******* (δίκτυο: WIND) έλαβε ένα γραπτό μήνυμα (sms). Ως αποστολέας του μηνύματος φαίνεται o αριθμός +30694******* (δίκτυο: Vodafone), ο οποίος ανήκει σε εμένα. Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι εγώ ουδέποτε έστειλα το συγκεκριμένο μήνυμα. Διευκρινίζω ότι εκείνο το απόγευμα ήμουν μόνος στο σπίτι μου και κανένας άλλος δεν είχε πρόσβαση στο κινητό μου, εκτός από εμένα. Όταν ο παραλήπτης, μου έδειξε το μήνυμα έτριβα τα μάτια μου... Για να σας προλάβω, σβήσαμε τον αριθμό μου εντελώς από τις επαφές του κινητού και εμφάνιζε ως αποστολέα το +30694*******, τον αριθμό μου δηλαδή. Επίσης κάναμε και κλήση τον αποστολέα (από τις επιλογές του μηνύματος) και χτυπούσε το κινητό μου. Το κείμενο του μηνύματος έχει στυλ πλάκας και εικάζω από ποιον έγινε... αλλά έχει κάποιος ιδέα ΠΩΣ μπόρεσε και το έκανε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

απο το ιντερνετ, σε καποια σαιτ, μπορεις να στειλεις μηνυμα και να εμφανιζεται αποστολεας οτι θες... να γραφει ενα νουμερο,ADWNIS, sexyboy και οτι αλλο θες :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εχω το προγραμμα 2gb για ipad. υπαρχει τροπος να μαθαινω το υπολοιπο απο τα mb? μετα την χρηση απο τα 2gb σταματαει η υπηρεσια και δεν χρεωνει παραπανω σωστα?

Πώς ακριβώς λέγεται το πρόγραμμά σου? Είναι σίγουρα για iPad? Νόμιζα ότι μόνο τα 500mb υπάρχει σαν πρόγραμμα για iPad

http://www.vodafone.gr/portal/ipad?statsSearchId=539934 εκτός κι αν κάνουν και τα άλλα.. vodafone mobile broadband..

Link to comment
Share on other sites

ενα ηξερα μονο αλλα εχει κλεισει... αμα ψαχτεις λιγο θα βρεις :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εχει 2 προγραμματα για ipad/tablets...

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10364

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εχω το προγραμμα 2gb για ipad. υπαρχει τροπος να μαθαινω το υπολοιπο απο τα mb? μετα την χρηση απο τα 2gb σταματαει η υπηρεσια και δεν χρεωνει παραπανω σωστα?

http://www.vodafone.gr/myvmb

 

Ενημερωνεσαι real time για το υπολοιπο και μπορεις να αγορασεις επιπλεον πακετο με 10 Euro/500MB.

Link to comment
Share on other sites

εχω το προγραμμα 2gb για ipad. υπαρχει τροπος να μαθαινω το υπολοιπο απο τα mb? μετα την χρηση απο τα 2gb σταματαει η υπηρεσια και δεν χρεωνει παραπανω σωστα?

 

Αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω ή με κενό μήνυμα στο 1223 (live ενημέρωση υπολοίπου megabytes προγραμμάτων συμβολαίου mobile broadband). Είναι νέα υπηρεσία!! Πιστεύω ότι θα λειτουργεί και για το Ipad αφού λειτουργεί και στα άλλα mobile broadband προγράμματα της vodafone

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! εχω ενα καρτοκινητο vodafone,Και ενεργοποιησα το surf and mail 200.

Εχω δηλαδή 200Mb,αλλά οταν βάζω την sim στο στικακι που εχω,με πεταει κατευθειαν στην σελιδα του Vodafone kartointernet ωστε να αγοράσω απο κει χρόνο..

 

Υπαρχει καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις από τις ρυθμίσεις -τύπος λογαριασμού συμβόλαιο . Μετα θα δημιουργήσεις νέο λογαριασμό ονόμασε τον vod και βάλε apn webkarta.vodafone.gr σε πετάει στο καρτοInternet αν του πεις προπληρωμένη
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις από τις ρυθμίσεις -τύπος λογαριασμού συμβόλαιο . Μετα θα δημιουργήσεις νέο λογαριασμό ονόμασε τον vod και βάλε apn webkarta.vodafone.gr σε πετάει στο καρτοInternet αν του πεις προπληρωμένη

 

Μηπως γνωριζεις εαν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε τα πακετα καρτοιντερνετ χωρις την ειδικη sim;Δηλαδη εαν μπορουν να ενεργοποιηθουν σε μια οποιαδηποτε sim καρτοκινητου απλα χρησιμοποιωντας το apn του καρτοιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορούμε και με μία απλή κάρτα καρτοκινητού να χρησιμοποιήσουμε το καρτοinternet. Το έχω κάνει πολλές φορές.
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορούμε και με μία απλή κάρτα καρτοκινητού να χρησιμοποιήσουμε το καρτοinternet. Το έχω κάνει πολλές φορές.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αυριο παω να γεμισω το στικακι μου του καρτοιντερνετ με λεφτα

θελω ομως για 3 μερες και δεν υπαρχει τετοιο πακετο στο καρτοιντερνετ...πρεπει να παρω το 15αρι???

η πρεπει να πληρωσω 3 μερες 15 ευρω δηλαδη?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάποιος που φέυγει 3ημερα τι πρέπει να βάλει, ανεξαρτήτου εταιρείας.

 

και εγω για 3ημερο ρωταω...ενα 10ημερο νομιζω...εγω ρωταω...3ημερο υπαρχει?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δεν φεύγω κάθε 3ήμερο...

 

δεν ειπα αυτο...απλος στις χρεωσεις τις βοντα στο site της υπαρχει 2.5 ωρες μια μερα και 15 μερες...τιποτα αλλο...για αυτο ρωτησα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο με τα 50€ - 30 μέρες, σημαίνει 30 συνεχόμενες μέρες; :wacko:

 

Αν εννοείς την προσφορά του καρτοInternet που τρέχει μπορείς να το σπάσεις, γιατί έχει μεσα 2 κάρτες των 15 ημερών η κάθε μία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...