Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως μόνο η wind έχει χρέωση για κατέβασμα πάνω από 30GB...

Η vodafone δεν έχει σίγουρα (απλά λέει ότι μπορεί να σου μειώσει την ταχύτητα) και για την cosmote δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως ούτε αυτή έχει χρέωση!

 

Ούτε και η Cosmote έχει... Απλά σου μειώνουν την ταχύτητα στα 128kbps.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ

ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ . ΕΝΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΣΗΜΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ .ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ.

ΤΟ ΚΑΛΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΜΟΥ

ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΑΝΟΙΚΤΟ.

ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΕΤΑ ΣΕ ΜΗΝΗΜΑ ΟΙ ΧΑΜΕΝΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ.

ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ.

ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΚΕΡΑΙΕΣ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ.

ΕΧΩ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ ΒΟΝΤΑΦΟΝ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΗ ΜΙΑ ΦΘΗΝΗ LG CE 0168 ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΛΛΟ

ΜΟΥ ΕΠΕΣΕ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΑ

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΕΣΑΣ ΑΥΤΟ .?

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να φταίει και το κινητό, προβλήματα έχουν αναφερθεί και με το LG GT540 με την Vodafone. Δεν μπορώ να σου πώ με σιγουριά όμως, μονο αν δοκιμάσεις και με SIM άλλης εταιρίας θα το μάθεις,

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως όσο καιρό είχα Βονταφον, μου συνεβαινε που και που αυτό με διάφορες συσκευές. Συμβιβάστηκα...
Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10266

 

Δεν ξέρω αν σας έχουν στείλει και εσάς sms για τον συγκεκριμένο διαγωνισμό.. Εμένα με χουν ταράξει κάθε μέρα.. Έχει συμμετάσχει μήπως κάποιος και να χει κερδίσει? Λέει ότι δίνει 1000 ευρώ κάθε 60 λεπτά kαι 1 σπίτι στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση επάνω στο θέμα: Χάθηκε κινητό και θέλω να μπλοκαριστεί. Χωρίς δήλωση στην αστυνομία δεν θα γίνει μπλοκάρισμα ?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση επάνω στο θέμα: Χάθηκε κινητό και θέλω να μπλοκαριστεί. Χωρίς δήλωση στην αστυνομία δεν θα γίνει μπλοκάρισμα ?

 

Αυτή τη δυνατότητα δεν την παρέχει πλέον ούτε η Vodafone, όπως έκανε παλαιότερα. Προφανώς μετά από τόσα χρόνια είδαν πως δεν έχει νόημα, εφόσον οι άλλες δύο δεν ακολούθησαν. Το μπλοκάρισμα αφορούσε πάντα κάρτες sim Vodafone, κάρτες των άλλων δικτύων έπαιζαν κανονικά. Το μόνο που προστατεύει πλέον--ως ένα βαθμό--τις συσκευές είναι ο κωδικός κλειδώματος συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. Μόνο δηλαδή αν πάει στην αντιπροσωπεία. Τι να πω. Ελλάς.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τόσο το site της HOL όσο και το site της Vodafone είναι υπερβολικά μπερδεμένα από άποψη πληροφοριών για τις συνδυαστικές τους προσφορές. Η ερώτησή μου είναι τι θα πληρώνει κάποιος που θα δέσει τις 2 αυτές υπηρεσίες στο ίδιο ΑΦΜ;.

 

Σύμφωνα με αυτή την σελίδα www.HOL.gr , το HOL ADSL Plus για συνδρομητές Vodafone κοστίζει (15€*6) + (19,7€*6) = 208,2€ /χρόνο. Στο ποσό αυτό είναι περασμένη η έκπτωση που αναφέρεται εδώ :www.Vodafone.gr ή όχι ;;;

:confused: Πολύ μπέρδεμα η κατάσταση.

 

Το έχει ψάξει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Αντιγραφή κατά κάποιον τρόπο του διαγωνισμού στην Cosmote...

Κατά το ρητό : " Τα λεφτά υπάρχουν" ....

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα σταματάνε στέλνοντας "στοπ" στο 19541.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεχάσει το κινητό μου σε άλλη πόλη (θα μου το στείλουν σε καμια βδομάδα περίπου).Μέχρι τότε τι κάνουμε?(εχω μια κάρτα vodafone αλλα δεν ξερω πως ενεργοποιείται - είναι από την προσφορά που είχε κάνει το ram 10 ημέρες δωρεάν internet απο τη vodafone - την οποία τη βάζω σε μια άλλη συσκευή αλλά δε δουλεύει).

Ευχαριστώ.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι μονο για κλήσεις δεδομένων, δεν χρησιμοποιούνται σίγουρα για ομιλία και αμφιβάλω αν μπορείς να στείλεις/λάβεις sms.

 

Πήγαινε σε ένα κατάστημα της αρεσκίας σου και πάρε ένα πακέτο καρτοκινητής, δήλωσε το κιολας και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεχάσει το κινητό μου σε άλλη πόλη (θα μου το στείλουν σε καμια βδομάδα περίπου).Μέχρι τότε τι κάνουμε?(εχω μια κάρτα vodafone αλλα δεν ξερω πως ενεργοποιείται - είναι από την προσφορά που είχε κάνει το ram 10 ημέρες δωρεάν internet απο τη vodafone - την οποία τη βάζω σε μια άλλη συσκευή αλλά δε δουλεύει).

Ευχαριστώ.

αυτες ηταν για καρτοιντερνετ..δεν μπαινουν σε κινητο...το ειχα προσπαθησει και μπλοκαρα την καρτα και μετα πηγα να την φτιαξω...η μονη λυση ειναι να πας να παρεις αφου εισαι vodafone κανενα cu...και μετα θα σου περισεψει και για ωρες αναγκες...μπορεις να πας φυσικα και σε αλλες εταιριες

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

http://img10.imageshack.us/img10/9233/avclub.gif

 

» Vodafone: 'Vodafone Mobile Broadband' προσφορά για τους συνδρομητές.

 

Μετά από διαφημιστικό eMail που δέχτηκα από την vodafone, αναφέρει...

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17572&stc=1&d=1289421002

 

 

Τώρα το Internet μαζί σου σε μοναδική τιμή για εσένα που είσαι συνδρομητής Vodafone.

 

Με την υπηρεσία Vodafone Mobile Broadband μπορείς να έχεις τo γρήγορο Internet μαζί σου στο laptop κάθε στιγμή, ακόμα και όταν μετακινείσαι!

 

 

Διάλεξε την υπηρεσία Vodafone Mobile Broadband και επωφελήσου από:

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17573&stc=1&d=1289421007

 

Μίλησε δωρεάν με έναν εκπρόσωπό τις Vodafone: vodafone.gr/

 

avclub.gr

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

Με πηραν τηλεφωνο σημερα και μου εδωσαν για τους επομενους 2 μηνες 100ΜΒ δωρεαν καθε μηνα. Και μου ειπαν σε 2 μηνες να παρω να ακυρωσω αν θελω αλλιως θα χρεωθω 5€.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να υποθέσω ότι δεν επιτρέπει VOIP αυτό το πακέτο του 1 gigabyte με 10 ευρώ εεε; Edited by Petros the Great
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι ρυθμισεις χρειαζομαι για το mobile broadband στο κινητο;χωρις να χρησιμοποιησω pc
Link to comment
Share on other sites

επειδή βλέπω δυο διαφορετικές λύσεις απο Vodafone.

 

Μια ειναι το κλασικο το Mobile Internet, περι τα 25ε / 5GB (αλλά χρεώνει μετά πολλά)

Μετά εχει το Unlimited Mobile Internet (που ειναι για το κινητο μας) με 20ε /3GB

 

Αν παρω αυτο που ειναι για το κινητό και το βάλω σε ενα στικάκι, δεν θα παίξει?

Γιατι να πάρω το ακριβότερο (εχω USB στικ δεν θελω άλλο)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

μένω εξωτερικό και εχω μια κάρτα Vodafone για τους μήνες που έρχομαι για διακοπές στην Πατρίδα.

Επειδή έχω πάρει το iPhone 4 θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει τρόπος να πάρω MicroSim για τον αριθμό μου.

 

Γινεται αυτο? Η θα πρεπει να πάρω και δευτερο κινητό μαζι μου?

 

Ευχαριστώ

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Την πέρνω την ιδια στιγμή την νέα Sim?

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν το παρω αυτο οταν χρισημοποιω το ιντερνετ θα εχει καπια επιπτωση στο κινητο μου?δηλαδη την ιδια sim χρησιμοποιουμε και στο μοντεμ και στο κινητο ή σου δινουν 2η για να το μοντεμ συγκεκριμενα?επίσης εχει καπια σημασια πχ να ειναι "κοντα" το κινητο μου με το μοντεμ?δηλαδη μπορω να δοσω το μοντεμ και να μπει καπιος στο νετ απο άλλη πόλη?τελος,οταν περασω το 1GB μετα η εξτρα χρεωση ερχετε στον λογαριασμο του κινητου η σαν ξεχωριστος λογαριασμος?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...