Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η vodafone mobile broadband καρτα για να δουλεψει σε κινητο η tablet θελει ενα περιεργο apn που δεν το θυμαμαι τωρα.

 

Το ειχα λυσει μεσα σε λιγα λεπτα με ενα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα είναι ότι η Vodafone χρησιμοποιεί πολλά και διαφορετικά APN ενώ οι άλλες εταιρείες έχουν μόνο 1 .

Επισήμως βέβαια τα συμβόλαια Broadband δεν πωλούνται για κινητά τηλέφωνα αλλά για στικάκια

Αν τυχόν χρησιμοποιούσες στικάκι το APN θα ήταν προρυθμισμένο ενώ τα κινητά τηλέφωνα χρησιμοποιούν το default APN των καρτοκινητών ή συμβολαίων.

Θα πρέπει σύντομα η Vodafone να καθιερώσει ένα και μοναδικό APN να μην μπαιρδεύεται ο κόσμος.

το web.session είναι για καρτοinternet

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιός είναι ο πιο βολικός τρόπος να παρακολουθεί κάποιος τη χρήση δεδομένων μιας SIM εάν δεν λαμβάνει SMS και δεν έχει εγκατεστημένη εφαρμογή της Vodafone?
Link to comment
Share on other sites

Ποιός είναι ο πιο βολικός τρόπος να παρακολουθεί κάποιος τη χρήση δεδομένων μιας SIM εάν δεν λαμβάνει SMS και δεν έχει εγκατεστημένη εφαρμογή της Vodafone?

 

Για μενα τιποτα πιο αξιοπιστο και βολικο εκτος της εφαρμογης της vodafone.Και με αλλες τοπ που δοκιμασα ειχα καποια αποκλιση στα πραγματικα δεδομενα.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα τιποτα πιο αξιοπιστο και βολικο εκτος της εφαρμογης της vodafone.Και με αλλες τοπ που δοκιμασα ειχα καποια αποκλιση στα πραγματικα δεδομενα.

 

Η απόκλιση δε με νοιάζει ιδιαίτερα, θέλω να αποφύγω να βάλω την εφαρμογή, γιατί μόνο σε ένα στικάκι θέλω να έχω εικόνα. Από το MyAccount ή άλλο σημείο στη σελίδα της Vodafone υπάρχει δυνατότητα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα παιδια , ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζει καποιος σχετικα με την διαδικασια ασφαλισης συσκευης και αντικαταστασης απο voda για εταιρικους πελατες στο business red προγραμμα.

Το κινητο ειναι απο επιδοτηση voda σε εταιρικο πακετο με τα χαρτια του αλλα δυστυχως επεσε και εσπασε η οθονη.

Καλυπτομαι ? Πως ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Στη Vodafone μου βγάζει 3g στο σήμα και μόλις ανοίξω δεδομένα g... Κάποιες φορές μου δείχνει Η και δεν φορτώνει τιποτα..τι γίνεται? Η συσκευή είναι xiaomi redmi note 2 prime
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα γνωριζει κανενας για την hrs ; Hellenic Radio Services S.A.

εχει πιο οικονομικα προγραματα συμβολαιου απο την vodafone διοτι απο την αρχη σου δινει εκπτωση παγιου τα συμβολαια ειναι για 12 μηνες και χρησιμοποιει το δικτυο της vodafone ειδα και λογαριασμο της εταιρειας δεν εχει αναλυτικα τις κλησεις αλλα συγκεντρωτικα.

ενας γνωστος μου που το εκανε , ειχε ενα συλλογο συνταξιουχων και τους ειπε με 17 ευρω τον μηνα θα εχεται 350 ωρες προς ολους 1000 λεπτα προς αστικα και υπεραστικα και λιγα mb ιντερνετ και το εβαλε ,

παντως μπορεις να βαλεις και σταθερο τηλεφωνο απο την vodafone προφανως hol , με 17,89 ευρω τελικη τιμη με ολα μεσα!

και να εχεις 300 λεπτα προς κινητα , 1500 προς αστικα και υπεραστικα και 1000 λεπτα προς hrs κινητα και απεριοστο ιντερνετ .

δειτε εδω http://www.hrsmobile.gr/plans.asp?cid=5

καταλαβαινω για την τιμη να γραφει οτι θελει αλλα πηρα τηλεφωνο και μου ειπανε τις νεες

 

ξεχασα να αναφερω οτι η εταιρεια υπαρχει αρκετα χρονια και τα προγραμματα δεν αφουρουνε μονο εταιρειες αλλα δινονται κανονικα και σε ιδιωτες.

Edited by Mark_K
προσθηκη

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται πως λειτουργεί απλά σαν μεταπωλητής υπηρεσιών της vodafone. Δεν ξέρω αν κάνει προσφορές, αλλά δεν βλέπω κάτι το φοβερό στο site τους. Γενικά λίγο παρατημένο φαίνεται, αν λάβουμε υπόψιν ότι έχουν λίστα με συσκευές από το 2014.

 

Διόρθωσα τον τίτλο σβήνοντας την τιμή, γιατί έτσι όπως ήταν μπορούσε να εννοηθεί ότι σου δίνει κινητο + double play με 17,89€.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται πως λειτουργεί απλά σαν μεταπωλητής υπηρεσιών της vodafone. Δεν ξέρω αν κάνει προσφορές, αλλά δεν βλέπω κάτι το φοβερό στο site τους. Γενικά λίγο παρατημένο φαίνεται, αν λάβουμε υπόψιν ότι έχουν λίστα με συσκευές από το 2014.

 

Διόρθωσα τον τίτλο σβήνοντας την τιμή, γιατί έτσι όπως ήταν μπορούσε να εννοηθεί ότι σου δίνει κινητο + double play με 17,89€.

 

στο site δεν τα έχουν ανεβάσει.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εγώ έχω 4 συνδέσεις κινητών και μια mobile broadband στην HRS.

Ακριβώς, έχει προγράμματα της Vodafone με χαμηλότερες τιμές.

Τα προγράμματα που έχει είναι τα business που σου τα δίνει με έκπτωση αντί επιδότησης περίπου στην μισή τιμή.

Πχ. 2 business 30, 2 business 40 & 1 mobile broadband 10 Gb = 100€

Δεν σου στέλνει λογαριασμό αλλά απόδειξη παροχής υπηρεσιών με πληρωμή σε τράπεζα.

Ότι άλλο επιθυμείς ρώτησε ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Εγώ έχω 4 συνδέσεις κινητών και μια mobile broadband στην HRS.

Ακριβώς, έχει προγράμματα της Vodafone με χαμηλότερες τιμές.

Τα προγράμματα που έχει είναι τα business που σου τα δίνει με έκπτωση αντί επιδότησης περίπου στην μισή τιμή.

Πχ. 2 business 30, 2 business 40 & 1 mobile broadband 10 Gb = 100€

Δεν σου στέλνει λογαριασμό αλλά απόδειξη παροχής υπηρεσιών με πληρωμή σε τράπεζα.

Ότι άλλο επιθυμείς ρώτησε ελεύθερα.

καλησπέρα μου τον έδειξαν τον λογαριασμό μπορείς και στα κεντρικά να πληρώσεις τον λογαριασμό. μου είπανε και εμένα το ίδιο ότι αντί για επιδότηση. γενικά είσαι ευχαριστημένος με τις τιμές? πόσο καιρό την έχεις? . έχει όλες τις υπηρεσίες τις Vodafone?

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να πληρώνεται και στα κεντρικά αλλά λόγω απόστασης δεν με βολεύει.

Τα έχω από το 2013 που τα μετέφερα από το military club που είχε πάλι προγράμματα της Vodafone σε προσφορά. Το mobile broadband το έχω 1.5 χρόνο.

Ευχαριστημένος είμαι. Το μόνο που δεν έχω σε σχέση με πριν είναι το my account γιατί οι αριθμοί "φαίνονται" στην εταιρεία.

Και κάτι ακόμα, μεταξύ μας έχουμε δωρεάν ενδοεταιρικα.

Link to comment
Share on other sites

Μου στειλε η vodafone οτι οι διακοπες δεν τελιωσαν ..μπλα μπλα

 

Να στείλω μηνυμα Ν στο 1339 προκειμένου να εχω εντελως δωρεαν 10 GB για 1 μήνα

 

(H ΠPOΣΦOPA ENEPΓOΠOIHΘHKE KAI AΠO TΩPA EXETE 10GB ΔΩPEAN INTERNET ΣTO KINHTO ΓIA 30 HMEPEΣ!)

 

ΥΓ. Εχω το RED 1

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Μου στειλε η vodafone οτι οι διακοπες δεν τελιωσαν ..μπλα μπλα

 

Να στείλω μηνυμα Ν στο 1339 προκειμένου να εχω εντελως δωρεαν 10 GB για 1 μήνα

 

(H ΠPOΣΦOPA ENEPΓOΠOIHΘHKE KAI AΠO TΩPA EXETE 10GB ΔΩPEAN INTERNET ΣTO KINHTO ΓIA 30 HMEPEΣ!)

 

ΥΓ. Εχω το RED 1

Εεε βεβαια τωρα που οι διακοπες τελειωσαν.....εγω στη θεση σας θα τα ξοδευα ,ακομη και αν δεν τα χρειαζομουνα,μονο για σπασιμο......

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εεε βεβαια τωρα που οι διακοπες τελειωσαν.....εγω στη θεση σας θα τα ξοδευα ,ακομη και αν δεν τα χρειαζομουνα,μονο για σπασιμο......

 

Αυτο κάνω.

 

8 ωρες ιντερνετικό ράδιο 1. GB το 8 ωρο

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κάνω.

 

8 ωρες ιντερνετικό ράδιο 1. GB το 8 ωρο

Ετσι τους χρειαζεται.....ας το εδιναν το καλοκαιρι για τις διακοπες τους κοσμου,οπως η κοσμοτε,αλλα βεβαια μη χασουν τα ευρω των δεδομενων.....

Edited by Mark_K

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι τους ας το εδιναν το καλοκαιρι για τις διακοπες τους κοσμου,οπως η κοσμοτε,αλλα βεβαια μη χασουν τα ευρω των δεδομενων.....

 

Σαν δεν ντρέπονται...

 

Βέβαια αν τα είχαν δώσει και σερνόταν το δίκτυο όπως το άλλο που τα έδωσε...πάλι σαν δεν ντρέπονται.

 

Αν δεν τα έδινε καθόλου, πάλι θα είχαμε σαν δε ντρέπονται;;;

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Σαν δεν ντρέπονται...

 

Βέβαια αν τα είχαν δώσει και σερνόταν το δίκτυο όπως το άλλο που τα έδωσε...πάλι σαν δεν ντρέπονται.

 

Αν δεν τα έδινε καθόλου, πάλι θα είχαμε σαν δε ντρέπονται;;;

 

Είναι προφανές ότι δέν το έδωσαν νωρίτερα για να μη χάσουν τα ζεστά €€€

......

Edited by Mark_K

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Είναι προφανές ότι δέν το έδωσαν νωρίτερα για να μη χάσουν τα ζεστά €€€

......

 

Ενω τώρα που τα έχουν καταναλώσει όλοι και έχουν μείνει χωρίς MB δεν χάνουν!

 

Επειδή μου έσβησαν το μήνυμα και δεν θα βγάζει νόημα με αυτά που γράφω, δεν τα έδωσαν για να μην σέρνεται το δίκτυο , όπως έπαθε το δίκτυο που έδωσε.

Link to comment
Share on other sites

Ντροπή να δίνουν δώρα! Αρχίζω να εκνευρίζομαι.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να πληρώνεται και στα κεντρικά αλλά λόγω απόστασης δεν με βολεύει.

Τα έχω από το 2013 που τα μετέφερα από το military club που είχε πάλι προγράμματα της Vodafone σε προσφορά. Το mobile broadband το έχω 1.5 χρόνο.

Ευχαριστημένος είμαι. Το μόνο που δεν έχω σε σχέση με πριν είναι το my account γιατί οι αριθμοί "φαίνονται" στην εταιρεία.

Και κάτι ακόμα, μεταξύ μας έχουμε δωρεάν ενδοεταιρικα.

 

γενικά είσαι ευχαριστημένος από την εταιρεία? έχει όλες τις υπηρεσίες της Vodafone? πως και δεν έβαλες σταθερό από την συγκεκριμένη εταιρεία? 17 ευρώ τίποτα δεν είναι με τις πάροχεσ που δίνει.! είναι κάτι που δεν σου αρέσει ? ρωτάω διότι πίστευα ότι είναι οι συνδρομητές είναι μετρημένοι στα δάκτυλα? ή σχεδόν κανένας δεν την ξέρει! ενώ είναι πολλά χρόνια εταιρεία. σκέφτομαι να πω στην γιαγιά μου που πληρώνει 15 ευρώ στην cosmote σταθερή μόνο το πάγιο και εκείνη έχει μόνο για τηλέφωνα χωρίς κάποιο πακέτο να την βάλω στο σταθερό πρόγραμμα μόνο για τα τηλέφωνα το ρούτερ και το ίντερνετ δεν την ενδιαφέρει αλλά θα ξέρει ότι δίνει 17 ευρώ σταθερά κάθε μήνα για 12 μήνες που είναι το συμβόλαιο

εξάλλου δεν κάνει χρήση.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα ευχαριστημένος είμαι. Μόνο το my account δεν δουλεύει η μόνο αυτό έχω καταλάβει εγώ.

Σταθερό δεν έβαλα γιατί έχω απεριόριστα σταθερά από το κινητό εγώ και η σύζυγος και τα 10 γιγα από το ταμπλετ μου φτάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω στην κατοχή μου ένα συμβόλαιο Vodafone και ένα καρτοκινητό. Το καρτοκινητό είναι συνήθως κλειστό και γίνεται εκτροπή κλήσης στο συμβόλαιο. Ποιά είναι η οικονομικότερη λύση για εκτροπή των κλήσεων. Αν συμφέρει μπορώ να κάνω και το καρτοκινητό συμβόλαιο. Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις. :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...