Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

Ιδιώτης δεν είναι; Θέλω να πω, μάλλον έχει μια πιστοποίηση της Samsung, αλλά δεν είναι......στο "ΑΦΜ" της. Έτσι δεν είναι;

 

Μια ακόμη ερώτηση. Αν το κινητό παραδοθεί κλειστό στο επισκευαστικό, μπορούν να προσπελάσουν τα δεδομένα σε αυτό; Δεν υποτίθεται είναι "encrypted";

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ακόμη ερώτηση. Αν το κινητό παραδοθεί κλειστό στο επισκευαστικό, μπορούν να προσπελάσουν τα δεδομένα σε αυτό; Δεν υποτίθεται είναι "encrypted";

 

Εγώ είχα κάνει restore σε εργοστασιακές πριν το παραδώσω. Και αυτοί βέβαια, έκαναν και από την πλευρά τους.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα για αλλαγή μπαταρίας στο Χαϊδάρι. Αρκετά ικανοποιημένος από την εμπειρία. Συνολικά ένα δίωρο πρέπει να κράτησαν τη συσκευή. Ελπίζω να έγινε καλή δουλειά με την αδιαβροχοποίηση και όντως να άλλαξαν τη μπαταρία

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα για αλλαγή μπαταρίας στο Χαϊδάρι. Αρκετά ικανοποιημένος από την εμπειρία. Συνολικά ένα δίωρο πρέπει να κράτησαν τη συσκευή. Ελπίζω να έγινε καλή δουλειά με την αδιαβροχοποίηση και όντως να άλλαξαν τη μπαταρία

 

Θεσσαλονίκη που το είχα πάει, μου έδωσαν έντυπο που έλεγε ότι πέρασε διάφορα τεστ μετά την αλλαγή της μπαταρίας, μεταξύ οποίων και αδιαβροχοποίησης. Δες μήπως ήταν κάποιο από τα χαρτιά που σου έδωσαν.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη που το είχα πάει, μου έδωσαν έντυπο που έλεγε ότι πέρασε διάφορα τεστ μετά την αλλαγή της μπαταρίας, μεταξύ οποίων και αδιαβροχοποίησης. Δες μήπως ήταν κάποιο από τα χαρτιά που σου έδωσαν.

 

Μου έδωσαν ένα τέτοιο έντυπο με 63 ελέγχους αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ξεκάθαρα αν η αδιαβροχοποίηση ήταν μεταξύ αυτών. Μου έχουν χρεώσει βέβαια ένα rework kit που ψάχνοντας με τον κωδικό του βλέπω πως είναι αυτοκόλλητα αδιαβροχοποίησης

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσαν ένα τέτοιο έντυπο με 63 ελέγχους αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ξεκάθαρα αν η αδιαβροχοποίηση ήταν μεταξύ αυτών. Μου έχουν χρεώσει βέβαια ένα rework kit που ψάχνοντας με τον κωδικό του βλέπω πως είναι αυτοκόλλητα αδιαβροχοποίησης

 

Η συγκεκριμένη εταιρεία, ίσως έχει το καλύτερο σέρβις που υπάρχει σε οποιοδήποτε αντικείμενο στην Ελλάδα...

Εχω πάει 2-3 φορές, πάντα έκαναν ότι καλύτερο ήταν δυνατό, με την ελάχιστη δυνατή χρέωση

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη εταιρεία, ίσως έχει το καλύτερο σέρβις που υπάρχει σε οποιοδήποτε αντικείμενο στην Ελλάδα...

Εχω πάει 2-3 φορές, πάντα έκαναν ότι καλύτερο ήταν δυνατό, με την ελάχιστη δυνατή χρέωση

 

Δεν αντιλέγω, και η δική μου εμπειρία από τη συνεννόηση μαζί τους ήταν πάρα πολύ καλή. Απλώς σαν καταναλωτές κάποια πράγματα τα δεχόμαστε απλά και μόνο λόγω εμπιστοσύνης στον επαγγελματία. Δεν ξέρω στα σίγουρα αν έγινε καλή δουλειά, ούτε ξέρω στα σίγουρα αν έγινε κακή δουλειά. Αυτό λέω απλώς. Αν κάποιος με ρωτήσει για Samsung, εκεί θα τον στείλω πιθανότατα

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων Για ποιον λόγο χρειάζεται?

 

Same Sh1t...Different Day..

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων Για ποιον λόγο χρειάζεται?

 

Same Sh1t...Different Day..

 

Για να είναι καλυμμένοι εκείνοι σαν εταιρεία..ότι δε χρησιμοποίησαν προσωπικά σου δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπέρα σας νέος χρήστης του s9 πριν λίγες ημέρες το πήρα μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση γιατί δεν το χρησιμοποιούσε πολύ,θα ήθελα να ρωτήσω για την μπαταρία επειδή με απογοήτευσε μου καταναλώνει γύρω στα 6% την ώρα χωρίς να το χρησιμοποιώ απλά έχω τα πάντα ανοιχτά συνδεδεμένο bt handsfree,mi band,τοποθεσία, 4g,είναι φυσιολογικό χωρίς να κάνω χρήση να έχω αυτή την καταναλωση;
Link to comment
Share on other sites

Αν σου βγάζει άνετα την μέρα μην ασχολείσαι με την μπαταρία.Αν όχι πήγαινε για αλλαγή στο κατάστημα προς Χαϊδάρι μεριά να μην λέμε ονόματα..σε μια ώρα θα το έχεις στα χέρια σου.

 

Same Sh1t...Different Day.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν μου βγάζει τη μέρα κατά τις 20:00 είναι στο 5% στην ουσία 12ωρο δεν βγάζει και μιλάμε με χρήση οθονης ούτε μια ωρα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ερώτημα:3 τις εκατο πτώση μπαταρίας μεσα σε μία ώρα,μέ κλειστά όλα και χωρίς καθόλου χρήση είναι καλά η να πάω για αλλαγή μπαταρίας.Το τηλ το έχω απο το Καλοκαιρι του 2018.
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Ερώτημα:3 τις εκατο πτώση μπαταρίας μεσα σε μία ώρα,μέ κλειστά όλα και χωρίς καθόλου χρήση είναι καλά η να πάω για αλλαγή μπαταρίας.Το τηλ το έχω απο το Καλοκαιρι του 2018.

 

Έχω 2-3% πτώση όλη νύχτα σε λειτουργία πτήσης, με καινούρια μπαταρία, την άλλαξα τον Αύγουστο 2020. Μέσα σε μια ώρα είναι πολύ.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2-3% πτώση όλη νύχτα σε λειτουργία πτήσης, με καινούρια μπαταρία, την άλλαξα τον Αύγουστο 2020. Μέσα σε μια ώρα είναι πολύ.

 

Το κατάλαβα..η αλλαγη μπαταρίας είναι η μόνη λύση.Σε ευχαριστώ!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...