Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μπαταρια σου βγαζει ενα καλο σοτ σε γενικες γραμμες.Απο τοτε που το πηρες εχεις πχ.κανα τριμηνο-τετραμηνο το φορτισες ποτε στην κανονικη φορτιση η το ειχες μονιμα στην ταχεια οπως ηρθε προκαθορισμενα?
Link to comment
Share on other sites

Το έχω στην κανονική φόρτιση κ όχι στην ταχεία. Έκανα αρκετά πράγματα από αυτά που έχεις πει όχι όμως όλα γιατί χρησιμοποιώ κ κάποια προγράμματα κτλ

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλα και ενημερωτικα:

επειδη ετυχε αυτες τις μερες να μιλω με πολλα παιδια εδω μεσα με pm λογο Pie για διαφορα θεματα οταν φταναμε στο ζητημα της μπαταριας αν θυμαμαι ηταν 2-3 που ηξεραν οτι υπηρχε η λειτουργια "Κανονικη" φορτιση .Σχεδον ολοι το ειχαν στην Ταχεια.Απο την μερα που απεκτησαν την συσκευη.

Να ξεκαθαρισω κατι: Εαν επι εβδομαδες ,επι μηνες το εχετε στην ταχεια η μπαταρια θα παραδωσει γρηγορα......Ολοι θα εχετε γρηγορη καταρρευση.Η ταχεια δεν ειναι για καθημερινοτητα.Ειναι για τις φορες που βιαζομαστε να παμε καπου σε ενα ραντεβου κτλ.Γιαυτο φροντιστε ρε παιδια να την φορτιζεται σωστα.Εαν καποιος εχει και κανα παλιο ανταπτορα γνησιο samsung στο συρταρι φορτιστε μαυτον....

Link to comment
Share on other sites

Απλα και ενημερωτικα:

επειδη ετυχε αυτες τις μερες να μιλω με πολλα παιδια εδω μεσα με pm λογο Pie για διαφορα θεματα οταν φταναμε στο ζητημα της μπαταριας αν θυμαμαι ηταν 2-3 που ηξεραν οτι υπηρχε η λειτουργια "Κανονικη" φορτιση .Σχεδον ολοι το ειχαν στην Ταχεια.Απο την μερα που απεκτησαν την συσκευη.

Να ξεκαθαρισω κατι: Εαν επι εβδομαδες ,επι μηνες το εχετε στην ταχεια η μπαταρια θα παραδωσει γρηγορα......Ολοι θα εχετε γρηγορη καταρρευση.Η ταχεια δεν ειναι για καθημερινοτητα.Ειναι για τις φορες που βιαζομαστε να παμε καπου σε ενα ραντεβου κτλ.Γιαυτο φροντιστε ρε παιδια να την φορτιζεται σωστα.Εαν καποιος εχει και κανα παλιο ανταπτορα γνησιο samsung στο συρταρι φορτιστε μαυτον....

Πες τα γιατί όταν τα έλεγα με έλεγαν γραφικό...

Κλασσική απάντηση ότι αφού το δίνει ο κατασκευαστής είναι οκ, λες και τον νοιάζει αν θα του σκάσεις 50 ευρώ για μπαταρία στο χρόνο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πες τα γιατί όταν τα έλεγα με έλεγαν γραφικό...

 

Κλασσική απάντηση ότι αφού το δίνει ο κατασκευαστής είναι οκ, λες και τον νοιάζει αν θα του σκάσεις 50 ευρώ για μπαταρία στο χρόνο

Και εμένα με έλεγαv γραφικό και ότι έχω και ψυχολογικά από πάνω.!

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με έλεγαv γραφικό και ότι έχω και ψυχολογικά από πάνω.!

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

χαχαχ, εγω φορτιζω τα κινητα μου με αργο φορτιστη στα 5v και 0.85ampere (850Ma δηλαδη) και κανει 4-5 ωρες να γεμιζει το note 9. Ο,τι πρεπει δηλαδη για νυχτερινη φορτιση χωρις να ασχολεισαι και διατηρηση σε αριστα επιπεδα. Εδω το s9 plus Μου και το μετρησε το παιδι σε σερβις και ηταν αριστη η μπαταρια, που οποιος παει του την αλλαζουν για πλακα μετα απο μηνες ως πεσμενη, και εμενα δεν ειχε χασει τιποτα.

Περα απο αυτο, εχω διαπιστωσει οτι σε γρηγορη φορτιση και δεν κραταει το ιδιο αυτονομια, και η αντοχη ειναι πολυ μειωμενη.

Τελος, ακομα και την γρηγορη να κλεινετε απο τις ρυθμισεις, παλι γρηγορα φορτιζει γιατι οι φορτιστες ακομα και στην αργη δουλευουν ψηλα. Γιαυτο αλλωστε κανουν κατω απο 2 ωρες φορτιση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λογικό 2Α είναι αυτά και με ένα, καλό ποιοτικό καλώδιο τύπου μάρκας ΑΝΚΕR κλπ φορτίζει πάλι σφαίρα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δίχως να είναι ενεργοποιημένη η ταχεία φόρτιση γι αυτό όπως λες κι εσύ Νίκο φορτιστή με λίγα Αmper και όσο παρε8τη νύχτα, η καλύτερη λύση πιστεύω για μακροχρόνια χρήση και μη σημαντική πτώση της μπαταρίας.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό 2Α είναι αυτά και με ένα, καλό ποιοτικό καλώδιο τύπου μάρκας ΑΝΚΕR κλπ φορτίζει πάλι σφαίρα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δίχως να είναι ενεργοποιημένη η ταχεία φόρτιση γι αυτό όπως λες κι εσύ Νίκο φορτιστή με λίγα Αmper και όσο παρε8τη νύχτα, η καλύτερη λύση πιστεύω για μακροχρόνια χρήση και μη σημαντική πτώση της μπαταρίας.

 

Ετσι ακριβως. αλλο 2Α αλλο 0,85Α.. οσο για τη μακροχρονια, η διαφορα μετα το 6μηνο φαινεται και μετα το χρονο ακομα πιο εντονα, οποτε για τον πολυ κοσμο που κραταει κινητο 2 χρονια δεν αξιζει η γρηγορη. Εγω τα πουλαω, αλλα και για μενα και για τον επομενο, θελω να το δινω με αριστη μπαταρια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όπως το βλέπει ο καθένας, εγώ με τη smartec δίπλα μου θα το είχα μόνο στην ταχεία φόρτιση και στον δεύτερο χρόνο με 25€ θα του έβαζα καινούργια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Φυσικα οπως το βλεπει ο καθενας.

Αλλα διαβαστε τα pm και μηνυματα μου στο Fb

 

Κωστα εχω παρατηρησει οτι η μπαταρια μετα τις ρυθμισεις που εκανα κρατα πολυ μεχρι το 40% αλλα στην συνεχεια εχει καταρρευση.

 

Κωστα η μπαταρια μου οταν φτανει 20% σβηνει η συσκευη.Το εκανε παλια στην Oreo το κανει τωρα και στην Pie.

 

Κωστα η μπαταρια μου οταν φτανει στο 10% μεχρι να φτασει 1-2% κανει 2-3 λεπτα γιατι τοσο γρηγορα πεφτει ?

 

Κωστα μια και κανουμε χρηση σχεδον ακριβως τις ιδιες εφαρμογες εβαλα τις ιδιες με σενα εχω κανει τις ιδιες ρυθμισεις με σενα κανω τα ιδια με σε σχεδον με σενα πανω-κατω και ενω πανε ολα τελεια οταν φτανει περιππου στο 60% κατι συμβαινει και εξαφανιζεται η μπαταρια σε 1μιση ωρα η συσκευη μου ειναι αγορασμενη απο το μαιο.

 

Ολα τα τυχαια μηνυματα που ειχα συνομιλιες μερικα απο τα παιδια αλλα και πολλα αλλα το ειχαν "φουλ" καθε μερα στην ταχεια φορτιση.Αλλοι απο τον Μαιο που το πηραν αλλοι εδω και 3 περιππου μηνες κτλ.Εκτος απο 2-3 παιδια που δεν διαμαρτυρηθηκαν καθολου και εχουν πολυ καλη καταναλωση σε ολο το ευρος της μπαταριας.

 

Καποιοι δε χμμμ τι καποιοι σχεδον ολοι δεν ξεραν οτι μεσα ατο μενου της συσκευης τους υπαρχει η λειτουργια "βασικη" φορτιση.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τι έχετε δει αυτό φαντάζομαι https://www.androidpolice.com/2017/03/29/the-galaxy-s8s-new-battery-will-degrade-less-quickly-than-the-galaxy-s7s/

 

Ισχύει και στο s9

Link to comment
Share on other sites

Ναι νταξει αλλα εαν καποιος το πρωτο που κανει κυριως στις πρωτες φορτισεις δηλαδη να απενεργοποιησει την "ταχεια" φορτιση δεν θα εχει ποτε προβληματα και επισης φαινομενα τυπου "ξαφνικης" απωλειας.

Δυστυχως αντιλαμβανομαι οτι οι περισσοτεροι νομιζουν οτι η ταχεια φορτιση ειναι μια καθημερινοτητα και δεν καταλαβαν οτι το προσφερει μια εταιρια ως κατι το εχτρα σε ενδεχομενο που βιαζεσαι.Εννοειται οτι εαν χρησιμοποιησεις ταχεια δεν θελει συνεχεις και απανωτες φορτισεις με την ιδια λειτουργια καθε μερα.Το γυρναμε στην κανονικη μετα.Εγω τοσα χρονια δεν εχω αντιμετωπισει τετοια προβληματα.Οταν το εβγαζα απο το κουτι το εβαζα κατευθειαν βασικη φορτιση.

EDIT:

Γιαυτο κατα καιρους εχω παρει απο J,A,S,Note οτι samsung θες , ανεβαζα sot εδω στο φορουμ με κατι σοτ-γιγας σε σχεση με αλλους φορουμιτες και μου λεγαν καλα εσυ τι εχεις το χρυσο-Galaxy και εχεις τοσο καλη μπαταρια...

Νταξει-νταξει παιδια....Καταλαβα....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στον 5ο μήνα χρήσης του κινητού, αυτή τη στιγμή έχω 53% μπαταρία με 3μισι ώρες οθόνης, φορτισμένο από χθες. Κυρίως παιχνιδάκια και social media (messenger, viber & fb μέσω browser). Συνεχίζω να μην έχω παράπονο με τη μπαταρία. Δεν έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο, κάτι συγχρονισμούς έχω κλείσει κι αφήνω μόνο του να βάζει σε αδράνεια εφαρμογές. Το τσεκάρω που και που μήπως ξεφύγει κάποια που θέλω. Φωτεινότητα πάντα στο auto, με τέτοια οθόνη, αλίμονο. Ακόμη με oreo, μάλλον λόγω vodafone. Tη φόρτιση την έχω στην κανονική. Έτυχε να το διαβάσω εδώ πριν ακόμη το πρώτο άνοιγμα και το γύρισα πριν την πρώτη φόρτιση. Μια φορά που τη δοκίμασα, από περιέργεια, δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα κιόλας με την ταχύτητα. Δηλαδή, από μονοψήφιο ποσοστό, φόρτισε σε περίπου 1 ώρα και 50 λεπτά με κανονική φόρτιση και 1 ώρα και 40 λεπτά με τη γρήγορη. Προξενεί τόση φθορά για 10 λεπτά;

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Δεν παει ακριβως ετσι δηλαδη στο συνολο οπως λες.Η ταχεια σου πεταει γρηγορο ρευμα μεχρι πχ.το 50% για να φυγεις να κανεις την δουλεια σου.Ε αυτο το πεταγμα εαν ξεχνας να το γυρισεις στο κανονικο καποια στιγμη θα πεταξει η μπαταρια θα βγαλει φτερα και θα γινει αγγελακι....
Link to comment
Share on other sites

Όπως το βλέπει ο καθένας, εγώ με τη smartec δίπλα μου θα το είχα μόνο στην ταχεία φόρτιση και στον δεύτερο χρόνο με 25€ θα του έβαζα καινούργια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σιγουρα αλλα αν δεν εχεις να κερδισεις κατι (αν δεν ξεμενεις δηλαδη μες τη μερα) γιατι να το κανεις αυτο? δεν ειναι μονο η αλλαγη, ειναι το ανοιγμα και το ρισκο στεγανοποιησης που σιγουρα ειναι αριστο αλλα δεν ειναι εργοστασιακο..

 

Τι έχετε δει αυτό φαντάζομαι https://www.androidpolice.com/2017/03/29/the-galaxy-s8s-new-battery-will-degrade-less-quickly-than-the-galaxy-s7s/

 

Ισχύει και στο s9

 

Καλα απο λογια αλλο τιποτα.. στην πραξη δεν πιστευω οτι ειναι τοσο ευκολο. ηδη εχω δει περιπτωσεις πτωσης αρκετης. Εξαλλου αν ισχυει αυτο γιατι τις αλλαζουν για πλακα ως πεσμενες αν πας σερβις ακομα και Note 8 λιγων μηνων?

 

Είμαι στον 5ο μήνα χρήσης του κινητού, αυτή τη στιγμή έχω 53% μπαταρία με 3μισι ώρες οθόνης, φορτισμένο από χθες. Κυρίως παιχνιδάκια και social media (messenger, viber & fb μέσω browser). Συνεχίζω να μην έχω παράπονο με τη μπαταρία. Δεν έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο, κάτι συγχρονισμούς έχω κλείσει κι αφήνω μόνο του να βάζει σε αδράνεια εφαρμογές. Το τσεκάρω που και που μήπως ξεφύγει κάποια που θέλω. Φωτεινότητα πάντα στο auto, με τέτοια οθόνη, αλίμονο. Ακόμη με oreo, μάλλον λόγω vodafone. Tη φόρτιση την έχω στην κανονική. Έτυχε να το διαβάσω εδώ πριν ακόμη το πρώτο άνοιγμα και το γύρισα πριν την πρώτη φόρτιση. Μια φορά που τη δοκίμασα, από περιέργεια, δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα κιόλας με την ταχύτητα. Δηλαδή, από μονοψήφιο ποσοστό, φόρτισε σε περίπου 1 ώρα και 50 λεπτά με κανονική φόρτιση και 1 ώρα και 40 λεπτά με τη γρήγορη. Προξενεί τόση φθορά για 10 λεπτά;

 

Οπως σου ειπε και ο s_wind, δεν ειναι ο συνολικος χρονος, αλλα οτι φτανει στο 70-80 % πολυ γρηγορα, ενω η αργη φτανει πιο αργα..απλα η γρηγορη επειδη εχει αναψει πολυ το κινητο, παει πολυ πιο αργα μετα και στο συνολο ερχονται στα ιδια..

ΠΑρολα αυτα και η αργη δεν ειναι τοσο αργη, οπως ειπα παραπανω, πραγματικα αργη ειναι να εχεις εναν παλιο φορτιστη που παιζει με χαμηλα ρευματα και να κανει 4 ωρες..

Τωρα παλα εχεις γρηγορη και πολλη γρηγορη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι νταξει αλλα εαν καποιος το πρωτο που κανει κυριως στις πρωτες φορτισεις δηλαδη να απενεργοποιησει την "ταχεια" φορτιση δεν θα εχει ποτε προβληματα και επισης φαινομενα τυπου "ξαφνικης" απωλειας.

 

Δυστυχως αντιλαμβανομαι οτι οι περισσοτεροι νομιζουν οτι η ταχεια φορτιση ειναι μια καθημερινοτητα και δεν καταλαβαν οτι το προσφερει μια εταιρια ως κατι το εχτρα σε ενδεχομενο που βιαζεσαι.Εννοειται οτι εαν χρησιμοποιησεις ταχεια δεν θελει συνεχεις και απανωτες φορτισεις με την ιδια λειτουργια καθε μερα.Το γυρναμε στην κανονικη μετα.Εγω τοσα χρονια δεν εχω αντιμετωπισει τετοια προβληματα.Οταν το εβγαζα απο το κουτι το εβαζα κατευθειαν βασικη φορτιση.

 

EDIT:

 

Γιαυτο κατα καιρους εχω παρει απο J,A,S,Note οτι samsung θες , ανεβαζα sot εδω στο φορουμ με κατι σοτ-γιγας σε σχεση με αλλους φορουμιτες και μου λεγαν καλα εσυ τι εχεις το χρυσο-Galaxy και εχεις τοσο καλη μπαταρια...

 

Νταξει-νταξει παιδια....Καταλαβα....

Η αλήθεια είναι πως και εγώ πάντα το απενεργοποιουσα από την πρώτη μέρα (και στο s7 πριν) και δεν είχα θέματα.

Όσο πιο μεγάλη είναι η ταχύτητα φόρτισης τόσο πιο πολυ στρεσαρεται η μπαταρία, καθώς αναπτύσσονται μεγαλύτερες θερμοκρασίες και άρα υψηλότερη φθορά.

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπε και ο s_wind, δεν ειναι ο συνολικος χρονος, αλλα οτι φτανει στο 70-80 % πολυ γρηγορα, ενω η αργη φτανει πιο αργα..απλα η γρηγορη επειδη εχει αναψει πολυ το κινητο, παει πολυ πιο αργα μετα και στο συνολο ερχονται στα ιδια..

ΠΑρολα αυτα και η αργη δεν ειναι τοσο αργη, οπως ειπα παραπανω, πραγματικα αργη ειναι να εχεις εναν παλιο φορτιστη που παιζει με χαμηλα ρευματα και να κανει 4 ωρες..

Τωρα παλα εχεις γρηγορη και πολλη γρηγορη.

 

Κατάλαβα, δεν είχα σκεφτεί να το κοιτάξω κατά τη διάρκεια. Το ωραίο είναι ότι με το φορτιστή του 1+1 (5V, 2100mA) φορτίζει ακόμη γρηγορότερα στο σύνολο, θέλει περίπου 1μισι ώρα από μονοψήφιο ποσοστό. Επιλεγμένη κανονική φόρτιση εννοείται. Έχω αυτόν στη δουλειά και το φορτίζω που και που.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα:

Μουρχοταν μεχρι πριν λιγο μηνυματα στην κουρτινα:

"Θελετε να μαθετε περισσοτερα για την ευρεση της συσκευη σας?

Μουρθε ενα χθες το μεσημερι.Μετα ξανα ενα το βραδυ που επινα ρακι στα εξαρχεια με παρεα ξανα....

Λεω μπας και και με πηρε χαμπαρι το S9 και σου λεει θα μεθυσει αυτος και θα με χασει πουθενα:p:rotfl:

 

Για να σταματησουν να μου ερχονται τα μηνυματα στην κουρτινα:

Ρυθμισεις/google/ασφαλεια/ευρεση συσκευης/βαζουμε ανενεργο.

Μετα:

Ξανα ρυθμισεις/βιομετρικα και ασφαλεια/αλλες ρυθμισεις ασφαλειας/εφαρμογες διαχειρισης συσκευης "Off"

Τωρα δεν εχω σωματοφυλακα την google.

:lol::lol::lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε! ... πάντως απενεργοποιημένο το έχω εξαρχής, οπότε δεν με ζάλισε με μηνύματα ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και προχτές έκανα ξανά factory reset το κινητό και ακολουθησα κατά γράμμα τις συμβουλές του αγαπητού s_wind....

1η φώτο είναι με 100% WIFI..... Στο 20% έβγαλε περίπου 4.40 ωρες. Η 2η φώτο με χρήση 100% data !

Δεν βλέπω να άλλαξε τίποτα στη διαχείριση της μπαταρίας! b2403d18dd58b3855b7279ac95413f36.jpg03cde4162b46e9cfdfdfe7eb1041309a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι μόνιμα το κινητό στον φορτιστή είναι καλύτερο για την μπαταρία???

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και προχτές έκανα ξανά factory reset το κινητό και ακολουθησα κατά γράμμα τις συμβουλές του αγαπητού s_wind....

1η φώτο είναι με 100% WIFI..... Στο 20% έβγαλε περίπου 4.40 ωρες. Η 2η φώτο με χρήση 100% data !

Δεν βλέπω να άλλαξε τίποτα στη διαχείριση της μπαταρίας! b2403d18dd58b3855b7279ac95413f36.jpg03cde4162b46e9cfdfdfe7eb1041309a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα σου απαντησω για την δευτερη φωτο Που εισαι μονιμα data μια και μονιμα ειμαι και γω δεν λειτουργω ποτε Wifi οποτε δεν εχω αποψη . . .. Εχες ξοδεψει ενα 3ωρο σοτ ολο και ολο μονο στην πλοηγηση του Fb . Και ουτε ενα 10ωρο απο την στιγμη της φορτισης . Απλα η μπαταρια παρουσιαζει καταρρευση . Ενα ελεγχο στο σερβις και ολα καλα .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδω που ειμαι τωρα εχω τσιμπισει και +2ωρες και 17' εαν κανω οχι 3ωρο που εκανες εσυ Ολο κι ολο αλλα Αλλο ενα 4ωρο μονιμα στο fb συν τις 2 και ωρες που εχω καταναλωσει .... τι λες ? Με παιρνει πιστευεις η οχι?

50249906_2157423397855055_2024911616448921600_o.jpg?_nc_cat=105&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=03291949f9ae9e064b4e7f9bb788e0cc&oe=5CF7317C

 

EDIT: Συνεχεια Μετα απο μια και κατι ωρα...

Βλεπεις πως πεφτει η μπαταρια μου? Εκανα αλλη μια ωρα σοτ και πηγα στο 63 απο 73% . Ακομα και τωρα εαν παρω αποφαση να τελιωσω την μπαταρια μου με το να βρισκομαι μονο στο Fb τι λες δεν εχω σιγουρα ενα 3ωρακι ακομα???

 

50661259_2157455507851844_1155210490247380992_o.jpg?_nc_cat=106&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=af903449e2fc10548b16e39ce1168538&oe=5CC1DD26

 

Και να στο ερμηνευσω απλα για να μη παιδευεσαι.Ιδιες συσκευες εχουμε.Η μπαταρια η δικη μου δουλευει αρμονικα σε ολο το ευρος της διακυμανσης το βλεπεις και συ.Ειναι αρκετα "γεματη" και δεν εχει απωλεια.Η δικη σου εχει σημαδια καταρρευσης.Οι λογοι: Απο τοτε που το πηρες τι μεταχειριση εκανες εσυ το ξερεις και κανενας αλλος.Το ειχες στην "γρηγορη"φορτιση συνεχεια? Δεν το φορτιζες ποτε σωστα?Εσυ ξερεις ...

Το διαγραμμα της μπαταρια σου δειχνει οτι με Data καταναλωνεις:Μεσος ορος ((( 1 ΩΡΑ SOT = 27% ΜΠΑΤΑΡΙΑ

)))....εαν ειναι δυνατον βρε φιλε μου....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω κ γω απολυτα με s_wind. Μαλλον η μπαταρια δεν αποδιδει

Μιας κ εκανα την προηγούμενη βδομαδα hard reset κ το ξαναπηγα απ την αρχη μπορω να εχω μια γνώμη πιστεύω.

Πόσο καιρό έχεις την συσκευη??

Θεωρεις οτι εχεις κακοχειριστει την μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...