Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

Δεν εχω συνδεθει ποτε σε wifi τα τελευταια 3 χρονια .Εχω καθε μηνα 20 giga και ειμαι μονιμα μερα νυχτα σε 4g με ενεργο το bt γιατι δεν μπορω να κρατω την συσκευη στα χερια .Δεν εχω απενεργοποιησει ποτε τους συγχρονισμους .Το μονο που κανω καποιες φορες μια στο τοσο ειναι να βαζω την λειτουργια πτησης την ωρα που κοιμαμαι μεσημερια οταν ειμαι χωμα και δεν θελω να χτυπανε κλησεις κτλ.Κανα 2ωρο δηλαδη .

Κατα ταλλα δεν μπορω να γραψω αναλυτικα τι κανω γιατι ειμαι πολυ της επεξηγησης και πρεπει να γραψω κατεβατα και αναλυσεις .:p Αυτα αντε μια φωτο με ποσοστα μπαταριας ανεβασα οπως ολα τα παιδια εδω .:p:tease:

 

Δεν θα αναλυσω γιατι αλλος ανεβαζει φωτο με 2μιση ωρες και γω με 6-7 .Προσωπικη χρηση μου ειναι:p

 

κομπλε, 7 ωρες με μονο data με s9 και γεματη χρηση..αρα με wifi και λιγη οικονομια φανταζομαι θα βγαζει κανα 2 ωρες παραπανω.

Δεν εισαι υποχρεωμενος να λες, αλλα να, τωρα που ειπες οτι βγαζει 7 ωρες με data μπορω να εχω εικονα αν με ρωτησει καποιος και να του πω οτι με wifi που θες εσυ, παιζεις στο 8ωρο τουλαχιστον με χαμηλη φωτεινοτητα.

Το να βλεπουμε απλα ωρες οθονης, χωρις να ξερουμε πως βγηκαν ειναι παντελως αχρηστη πληροφορια, και ναι οι ωρες προς τα πανω θελουν παραπανω επεξηγηση, γιατι το να φας τη μπαταρια ειναι ευκολο, το αναποδο ειναι δυσκολο συνηθως.. οποτε προσωπικα θελω να ξερω πως γινεται, στην τελικη το φορουμ γιατι ειναι? για να δειχνουμε ποιος βγαζει περισσοτερες ωρες απλα? ή για να βοηθαμε? αν ειναι ετσι συγγνωμη που ρωτησα και που ζητησα διευκρινιση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ με το Νίκο, πετάμε ένα νούμερο μόνο για εντυπωσιασμό. Και λέω εντυπωσιασμό διότι η πλειοψηφία χρηστών εδώ δίνει 3,5-4,5 με μέση χρήση, μέσα έξω wifi-4g και ξαφνικά πετάγεται ένα 7ωρο στο έτσι. Τουλάχιστον με το απλό s7 όταν έβγαζα 6:15, ανέφερα και πώς το έβγαζα για να μη τρελένονται οι υπόλοιποι, και πέταγα για ξεκάρφωμα και μια μέρα φουλ χρήσης μέσα έξω που όντως δε ξεπέρναγα τις 4:15 sot. Και γω δε πείθομαι πλέον ότι με αφαίρεση apps κλπ ή εφαρμογές αφαίρεσης bloatware θα δούμε καμία σοβαρή βελτίωση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα βρε παιδια να με παλαβωσετε θελετε ?:p

Για ποιο εντυπωσιασμο μιλατε ?

Την φωτο με το σοτ που ανεβασα δεν την ερμηνευσατε ? Εχω πλοηγηση πολυ καπου 4μιση - 5 ωρες και λιγες κλησεις καπου στο 40λεπτο σε μιαμιση μερα λειτουργιας .

Που τον βλεπετε τον εντυπωσιασμο δηλαδη να καταλαβω ?:confused:

 

Επισης φιλο που ρωτησε για το φωτισμο και ειπα οτι δεν δουλευω Auto γιατι εχει διπλασια nιts .

Μα που πηγαινα και ανεβαζα φωτο δεν ξανα ανεβαζω τιποτα...:lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλα βρε παιδια να με παλαβωσετε θελετε ?:p

Για ποιο εντυπωσιασμο μιλατε ?

Την φωτο με το σοτ που ανεβασα δεν την ερμηνευσατε ? Εχω πλοηγηση πολυ καπου 4μιση - 5 ωρες και λιγες κλησεις καπου στο 40λεπτο σε μιαμιση μερα λειτουργιας .

Που τον βλεπετε τον εντυπωσιασμο δηλαδη να καταλαβω ?:confused:

 

Επισης φιλο που ρωτησε για το φωτισμο και ειπα οτι δεν δουλευω Auto γιατι εχει διπλασια nιts .

Μα που πηγαινα και ανεβαζα φωτο δεν ξανα ανεβαζω τιποτα...:lol:

 

δεν υπαρχει λογος να μπαινουμε σε αντιπαραθεση, εγω ηθελα να ξερω πως βγαινει αυτο το νουμερο, αν σε πειραζει μπορεις να μην απαντησεις.

Προφανως οπως και στα πολυ χαμηλα λεμε οτι κατι γινεται, ετσι και στα πολυ ψηλα λεμε το ιδιο. και επειδη τα κατω ορια μπορει να οφειλονται σε 1002 λογους, τα πανω ειναι συγκεκριμενοι οι τροποι που πιανονται, και ηθελα να ξερω ποια χρηση ηταν αυτη.

Απο εκει και περα για μενα κλεινει , εδω πηρα την εικονα που ηθελα.

ΟΣο για το να καταλαβουμε τη χρηση απλα απο μια εικονα στατιστικων, οχι δεν γινεται γιατι πουθενα δε γραφει φωτεινοτητα, συχρονισμους, δικτυα, gps, BT, κακο σημα, και πολλα αλλα. εγω τουλαχιστον δε μπορω να καταλαβω απο ενα screenshot.. ή μπορω αλλα ειδες, επεσα εξω. πχ ημουν σιγουρος οτι εισαι μονο με wifi...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει λογος να μπαινουμε σε αντιπαραθεση, εγω ηθελα να ξερω πως βγαινει αυτο το νουμερο, αν σε πειραζει μπορεις να μην απαντησεις.

Προφανως οπως και στα πολυ χαμηλα λεμε οτι κατι γινεται, ετσι και στα πολυ ψηλα λεμε το ιδιο. και επειδη τα κατω ορια μπορει να οφειλονται σε 1002 λογους, τα πανω ειναι συγκεκριμενοι οι τροποι που πιανονται, και ηθελα να ξερω ποια χρηση ηταν αυτη.

Απο εκει και περα για μενα κλεινει , εδω πηρα την εικονα που ηθελα.

ΟΣο για το να καταλαβουμε τη χρηση απλα απο μια εικονα στατιστικων, οχι δεν γινεται γιατι πουθενα δε γραφει φωτεινοτητα, συχρονισμους, δικτυα, gps, BT, κακο σημα, και πολλα αλλα. εγω τουλαχιστον δε μπορω να καταλαβω απο ενα screenshot.. ή μπορω αλλα ειδες, επεσα εξω. πχ ημουν σιγουρος οτι εισαι μονο με wifi...

 

Βρε Νικολα δεν μπαινουμε σε αντιπαραθεση κουβεντα κανουμε αλλα να σου φερω ενα πολυ απλο παραδειγμα .Να ξεκινω να εξηγω ας πουμε χχμμμ γιατι δεν λειτουργω την μαμα εφαρμογη google-maps την εχω απενεργοποιησει και λειτουργω το maps-go με φωνητικη πλοηγηση μεσο chrome το οποιο κανει αποκοπη απο τα google-analytics service με αποτελεσμα οι υπολοιπες εφαρμογες να μη ζητανε location στο παρασκηνιο , η να εξηγω γιατι δεν πρεπει να εχουμε ενεργη την μπαρα της google , η να εξηγω γιατι πρεπει να εχεις αυτο το adblock και οχι καποιο αλλο και πολλα αλλα ,καποιος θα πει οχι εγω θελω αυτο κτλ.Θα γινει χαμος .Αυτο δεν λεγεται βοηθεια γιατι ο απεναντι που τα διαβαζει θελει και τεραστια επεξηγηση λογο του οτι θα το αντικρουσει .Το android ξερω πως δουλευει στο παρασκηνιο αρκετα μια και τα εσωτερικα ενος ρομ τα γνωριζω σε λειτουργια .Ετσι οτι και να γραψω στο συνολο θα ειναι αχρηστη πληροφορια μια και ο απεναντι δεν θα καταλαβει γιατι να μην βαλεις αυτο και να βαλεις το αλλο , γιατι να απενεργοποιεις αυτο και παει λεγοντας . . .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

αφοτου ενεργοποιησα το wifi calling και αρχισα να το εχω σε λειτουργια πτησης στο σπιτι (με wifi calling ενεργο..μην χανω κλησεις και μηνυμα) , οι ωρες οθονης αυξηθηκαν περιπου κατα 2 ωρες..

 

Το δοκίμασα αλλα δεν γινετε τίποτα.

Λειτουργία πτήσης ανοικτή.

Wifi calling ανοικτο.

Τιποτα, δε δεχομαι κλήσεις, μήνυμα οτι ειναι απενεργοποίημενο βγαζει.

Τι λαθος κανω;

 

Παιζει ρολο και σε ποιο παροχο σταθερης εισαι; Αλλα και αν παιζει παραξενο, γιατι cosmote ειναι και εκεινο.

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλα δεν γινετε τίποτα.

Λειτουργία πτήσης ανοικτή.

Wifi calling ανοικτο.

Τιποτα, δε δεχομαι κλήσεις, μήνυμα οτι ειναι απενεργοποίημενο βγαζει.

Τι λαθος κανω;

 

Παιζει ρολο και σε ποιο παροχο σταθερης εισαι; Αλλα και αν παιζει παραξενο, γιατι cosmote ειναι και εκεινο.

 

Το WiFi το άνοιξες; :P

Όχι το calling, το κανονικό. Είχα ένα σπίρτο τις προάλλες που έκανε το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε Νικολα δεν μπαινουμε σε αντιπαραθεση κουβεντα κανουμε αλλα να σου φερω ενα πολυ απλο παραδειγμα .Να ξεκινω να εξηγω ας πουμε χχμμμ γιατι δεν λειτουργω την μαμα εφαρμογη google-maps την εχω απενεργοποιησει και λειτουργω το maps-go με φωνητικη πλοηγηση μεσο chrome το οποιο κανει αποκοπη απο τα google-analytics service με αποτελεσμα οι υπολοιπες εφαρμογες να μη ζητανε location στο παρασκηνιο , η να εξηγω γιατι δεν πρεπει να εχουμε ενεργη την μπαρα της google , η να εξηγω γιατι πρεπει να εχεις αυτο το adblock και οχι καποιο αλλο και πολλα αλλα ,καποιος θα πει οχι εγω θελω αυτο κτλ.Θα γινει χαμος .Αυτο δεν λεγεται βοηθεια γιατι ο απεναντι που τα διαβαζει θελει και τεραστια επεξηγηση λογο του οτι θα το αντικρουσει .Το android ξερω πως δουλευει στο παρασκηνιο αρκετα μια και τα εσωτερικα ενος ρομ τα γνωριζω σε λειτουργια .Ετσι οτι και να γραψω στο συνολο θα ειναι αχρηστη πληροφορια μια και ο απεναντι δεν θα καταλαβει γιατι να μην βαλεις αυτο και να βαλεις το αλλο , γιατι να απενεργοποιεις αυτο και παει λεγοντας . . .

 

Ρε, χωρις παρεξηγηση, το να πεις μια γενικη εικονα της χρησης στα πολυ βασικα και ενεργοβορα, με το να κανεις αναλυση της τελευταιας εφαρμογης που εχεις μεσα, νομιζω ειναι κατι εντελως διαφορετικο. Εγω ζητησα το πρωτο που μου δινει μια εικονα σε βασικα πραγματα, και εσυ κολλας οτι σου ζηταμε το 2ο για να καταλαβουμε τη χρηση.

Δεν ειναι το ιδιο πχ να το εχεις ολη μερα στο 30% φωτεινοτητα με το να το εχεις 80% αυτοματο...εγω πχ το εχω μονιμα αυτοματο και ειμαι εξω συνεχεια, δουλευει ψηλα.

Το ιδιο και τα δικτυα. εξω εχεις κακο σημα πολλες φορες στους δρομους, μεσα εχεις σταθερο, αν ειναι καλο, εχεις οικονομια, αν ειναι κακο, εχεις προβλημα. Αυτο μονο ζητησα. Τελος παντων ,δε χρειαζεται αλλη αναλυση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το WiFi το άνοιξες; :P

Όχι το calling, το κανονικό. Είχα ένα σπίρτο τις προάλλες που έκανε το ίδιο.

 

Δε κλείνει ποτε το wifi.

Πείτε ρε παιδια τι κανω λαθος, πως γινετε να δω αν λειτουργεί!

 

Edit. Δεν ηταν αυτο που είπες, αλλα πάλι κατι εξίσου χαζο ηταν..

 

Βαζοντας το σε λειυουργια πτησης εκλεινε το wifi της συσκευης...

 

Pass..

 

Ολα οκ.

Edited by Ntinlanden
Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Δε κλείνει ποτε το wifi.

Πείτε ρε παιδια τι κανω λαθος, πως γινετε να δω αν λειτουργεί!

 

Edit. Δεν ηταν αυτο που είπες, αλλα πάλι κατι εξίσου χαζο ηταν..

 

Βαζοντας το σε λειυουργια πτησης εκλεινε το wifi της συσκευης...

 

Pass..

 

Ολα οκ.

 

Ε λογικό δεν είναι να κλείσει το wifi όταν βάζεις λειτουργία πτήσης;

EDIT: ΑΥΤΟ που είπα ήταν.

 

Χαίρομαι που σε βοήθησα. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε αντικαταστησει μαμα προγραμματα με αλλα απο το playstore για εξοικονόμηση μπαταριας βλεποντας όμως ουσιαστική διαφορα ??

Πχ, χρησιμοποιειτε chrome η samsung browser ??

Google maps η καποιο αλλο για gps ??

Ποια προγράμματα τρέχουν στο backround κ στην ουσια δεν χρειαζονται στον μεσο χρηστη κ καινε μπαταρια αλλα κ δεδομένα ???

Link to comment
Share on other sites

Έχετε αντικαταστησει μαμα προγραμματα με αλλα απο το playstore για εξοικονόμηση μπαταριας βλεποντας όμως ουσιαστική διαφορα ??

Πχ, χρησιμοποιειτε chrome η samsung browser ??

Google maps η καποιο αλλο για gps ??

Ποια προγράμματα τρέχουν στο backround κ στην ουσια δεν χρειαζονται στον μεσο χρηστη κ καινε μπαταρια αλλα κ δεδομένα ???

 

φιλε μου θα σου δωσω μια συμβουλη με βαση την εμπειρια μου απο s6 edge που ειχα και s8 που εχω τωρα.αν ενα κινητο εχει κακη μπαταρια οτι και να κανεις κακη θα μεινει.στο s6 edge ειχα δοκιμασει τα παντα ,παγωμα εφαρμογων,κλειστα wifi gps ,χαλια η μπαταρια. στο s8 τα εχω ολα ανοιχτα και παλι ομως βγαζω ανετα τη μερα. συμβιβασου με τη μπαταρια που εχει το s9 η πουλησε το να ησυχασεις γιατι οτι και να κανεις δεν προκειται να φτιαξει.δυστυχως ,γιατι ειναι κορυφαια συσκευη

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου θα σου δωσω μια συμβουλη με βαση την εμπειρια μου απο s6 edge που ειχα και s8 που εχω τωρα.αν ενα κινητο εχει κακη μπαταρια οτι και να κανεις κακη θα μεινει.στο s6 edge ειχα δοκιμασει τα παντα ,παγωμα εφαρμογων,κλειστα wifi gps ,χαλια η μπαταρια. στο s8 τα εχω ολα ανοιχτα και παλι ομως βγαζω ανετα τη μερα. συμβιβασου με τη μπαταρια που εχει το s9 η πουλησε το να ησυχασεις γιατι οτι και να κανεις δεν προκειται να φτιαξει.δυστυχως ,γιατι ειναι κορυφαια συσκευη

 

Μωρε Στελιο συμφωνώ, αλλα ειμαι απο εκείνους που αλλάζουν συσκευη καθε 2-2,5 χρονια κυριως για λογους οικονομικους οπότε τωρα δεν μπορω να αλλαξω συσκευή... Λιγο το νεο pie που βγήκε, λιγο καμια αλλαγη οπως προανεφερα, αν εβλεπα καμια βελτιωση της προκοπης θα ήμουν ενταξει.... Ωραιο τηλ. Δεν λεω, η μεταβαση μου απο s6 plus αξιζε κ σιγουρα στην μπαταρια, αλλα σαν μέσος χρηστης θα ηθελα λιγο παραπανω οθόνη να εβλεπα στη μερα

Link to comment
Share on other sites

Μωρε Στελιο συμφωνώ, αλλα ειμαι απο εκείνους που αλλάζουν συσκευη καθε 2-2,5 χρονια κυριως για λογους οικονομικους οπότε τωρα δεν μπορω να αλλαξω συσκευή... Λιγο το νεο pie που βγήκε, λιγο καμια αλλαγη οπως προανεφερα, αν εβλεπα καμια βελτιωση της προκοπης θα ήμουν ενταξει.... Ωραιο τηλ. Δεν λεω, η μεταβαση μου απο s6 plus αξιζε κ σιγουρα στην μπαταρια, αλλα σαν μέσος χρηστης θα ηθελα λιγο παραπανω οθόνη να εβλεπα στη μερα

Το να αλλαξεις την καλυτερη συσκευη της αγορας να πας σε μια αλλη ειναι μια κακη επιλογη ενω εισαι ειδη κατοχος της.Εννοειται οτι κατοχος σειρας S το κρατας ανετα πολυ καιρο.

 

Για το θεμα της μπαταριας εγω δεν εχω ποτε κατω απο 5 ωρες σοτ και εχω φτασει μεχρι 7.Σωστο στησιμο ,καλη χρηση και ολα δουλευουν πολυ καλα.

Οριστε δειχνω τωρα το παρακατω δικο μου σοτ.Εχω μια ωρα λειτουργιας και 5 λεπτα απο την στιγμη που το εβγαλα απο το φορτιστη , μια ωρα οθονης με μιση ωρα πλοηγησης.Υπολοιπο 93%.Ειναι δυνατον το υπολοιπο 93% δηλαδη μεχρι να εξαντληθει η μπαταρια Να μου δωσει μονο αλλη μια η δυο ωρες ακομα? Αστεια πραγματα ειλικρινα.

49521057_2120621087997816_4105849990352470016_o.jpg?_nc_cat=110&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=fcc7226836dce247a7f2cac176a3ae80&oe=5CD41C7E

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Το να αλλαξεις την καλυτερη συσκευη της αγορας να πας σε μια αλλη ειναι μια κακη επιλογη ενω εισαι ειδη κατοχος της.Εννοειται οτι κατοχος σειρας S το κρατας ανετα πολυ καιρο.

Για το θεμα της μπαταριας εγω δεν εχω ποτε κατω απο 5 ωρες σοτ και εχω φτασει μεχρι 7.Σωστο στησιμο ,καλη χρηση και ολα δουλευουν πολυ καλα.

Οριστε δειχνω τωρα το παρακατω δικο μου σοτ.Εχω μια ωρα λειτουργιας και 5 λεπτα απο την στιγμη που το εβγαλα απο το φορτιστη , μια ωρα οθονης με μιση ωρα πλοηγησης.Υπολοιπο 93%.Ειναι δυνατον το υπολοιπο 93% δηλαδη μεχρι να εξαντληθει η μπαταρια Να μου δωσει μονο αλλη μια η δυο ωρες ακομα? Αστεια πραγματα ειλικρινα.

49521057_2120621087997816_4105849990352470016_o.jpg?_nc_cat=110&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=fcc7226836dce247a7f2cac176a3ae80&oe=5CD41C7E

Καταπληκτικά νούμερα.αλλη μια Απόδειξη ότι όλα είναι θέμα χρήσης

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Σοτ συνεχεια...Τωρα 1 και 42 σοτ υπολοιπο 86%. Σε 4G παντα και μανιουαλ φωτισμο 40%.

48981168_2120673017992623_2006177918291542016_o.jpg?_nc_cat=102&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=dcfd01ca5c6fa4cee58bc6d7e85e7bc8&oe=5CD8BBBE

Link to comment
Share on other sites

Όντως φοβερα νούμερα!!! Χρησιμοποιες chrome εε ?? Οχι samsung browser ... Τι διαφορες πιστεύεις εχει ?? Απο απενεργοποιησεις τι εχεις κανει?? Θες να μας αναλυσεις λιγο το στησιμο σου κτλ κτλ ....
Link to comment
Share on other sites

Πως πετυχαίνετε τέτοια νούμερα ρε guys? Εγώ σήμερα έκανα 4,30 ώρες με data και πανηγυριζα! Facebook, insta, YouTube δε μπαίνετε? Εγώ φάει τη ψυχή μου 3 μήνες με το κινητό κ τέτοια νούμερα ούτε με 3πλη φόρτιση! 2916a0224edee8d733d0520ac102f5fc.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by barcelonistas
Link to comment
Share on other sites

Πως πετυχαίνετε τέτοια νούμερα ρε guys? Εγώ σήμερα έκανα 4,30 ώρες με data και πανηγυριζα! Facebook, insta, YouTube δε μπαίνετε? Εγώ φάει τη ψυχή μου 3 μήνες με το κινητό κ τέτοια νούμερα ούτε με 3πλη φόρτιση! 2916a0224edee8d733d0520ac102f5fc.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα από ότι θυμάμαι και από παλιότερα ποστ σου έχεις πει ότι παίζεις με υψηλή φωτεινότητα η κάνω λάθος?και δεδομένα πιο πολύ .όλα θέμα χρήσης και φωτεινότητας. Πάντως δε νόμιζω ότι είναι άσχημα το συγκεκριμένο .Μόνο δεδομένα κ δε το άφησες από τα χέρια σου το ξεσχισες χαχαχαχαχαχα.χρησιμοποιεις κ τη καλύτερη εφαρμογή από το store..Το facebook .Α είσαι και με pie....

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Φωτεινότητα στο auto! Νταξει το ξεσκιζω το κινητό δε το κριβω! Αύριο θα δοκιμάσω κάτι διαφορετικό από το Facebook. Θα ανεβάσω το βράδυ screenshot να δούμε αν υπάρχει βελτίωση!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το να αλλαξεις την καλυτερη συσκευη της αγορας να πας σε μια αλλη ειναι μια κακη επιλογη ενω εισαι ειδη κατοχος της.

 

Αλιμονο αν δεν γραφτουν οι γνωστες υπερβολες.

 

και αντε παει στο καλο να το εγραφε καποιος για το note 9 που ειναι μπομπα σε ολα. Η καλυτερη συσκευη της αγορας ειναι το S9 με την μπαταρια των 3000 mah και τα 4gb ram?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φωτεινότητα στο auto! Νταξει το ξεσκιζω το κινητό δε το κριβω! Αύριο θα δοκιμάσω κάτι διαφορετικό από το Facebook. Θα ανεβάσω το βράδυ screenshot να δούμε αν υπάρχει βελτίωση!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περαν απο την φωτεινοτητα και την χρηση σε εφαρμογες/παιχνιδια/δεδομενα κλπ παιζει πολυ σημαντικο ρολο και η ενταση των ηχειων.

Αλλιως ειναι η καταναλωση σε μια συσκευη με το S8 που εχει ενα μονο κατω ηχειο,και αλλιως με 2 στο S9.

 

Και το τονιζω αυτο γιατι η καταναλωση απο τον ηχο ειναι κατι που δεν φαινεται στις εικονες αυτες.

Link to comment
Share on other sites

Πως πετυχαίνετε τέτοια νούμερα ρε guys? Εγώ σήμερα έκανα 4,30 ώρες με data και πανηγυριζα! Facebook, insta, YouTube δε μπαίνετε? Εγώ φάει τη ψυχή μου 3 μήνες με το κινητό κ τέτοια νούμερα ούτε με 3πλη φόρτιση! 2916a0224edee8d733d0520ac102f5fc.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημερα.Μια χαρα σοτ εχεις.Για το θεμα του φωτισμου ειπα βεβαια πολυ περιλιπτικα οτι το manual και auto ειναι 2 διαφορετικες εφαρμογες .Ο καθημερινος χρηστης πιστευει οτι ειναι κατι το ιδιο.Το Autο περιεχει τον αυτοματο σενσορα και ειναι λογικο να καιει παραπανω μαλιστα επειδη δεν γινεται αντιληπτο εχει τα διπλασια nits απο το manual. Το manual εχει τα μισα nits ακομα και οταν το βαλεις στο τερμα.

 

Youtube vanced

Ναι το εχεις κανει εγκατασταση στη συσκευη γιατι φυαικα σε βολευει .Οκ να ξερεις ομως οτι ταυτοχρονα εχεις 2 google play service.Ενα το μαμα δηλαδη οι "υπηρεσιες google play"που υπαρχουν στις ρυθμισεις/εφαρμογες και τωρα εβαλες και το MicroG για να μπορει να τρεξει και το youtube vanced. Εχεις δηλαδη 2 εφαρμογες .

 

Αναφερες ποιο πανω το Instagram.

Το instagram φυσικα και το θες .Οκ

Το instagram τα τελευταια χρονια στα σερβις του δηλαδη μεσα στην εφαρμογη εχει ενσωματωσει να τρεχουν τα σερβις του παντου με κυριο αφεντικο τους το Fb και οπου και να πλοηγησε στο δικτυο.Τι θα ελεγες εαν εβαζες το παρακατω instagram το οποιο κανει αποκοπη πολλα σερβις και εχει λιγοτερη καταναλωση ενεργειας; Διεγραψε πρωτα την βασικη εκδοση και δοκιμασε εδω εφοσον σε βολευει αλλιως ξαναβαλε την βασικη.----> https://www.apkmirror.com/apk/instagram/instagram-lite/instagram-lite-23-0-0-26-99-release/instagram-lite-23-0-0-26-99-2-android-apk-download/

 

Sot συνεχεια ...απο χθες το βραδυ που το φορτισα.

48910613_2121146357945289_8334803939660660736_o.jpg?_nc_cat=110&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=2c9b3aa8abad8c8aa84e4a8c7ee1eb81&oe=5C97469F

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλιμονο αν δεν γραφτουν οι γνωστες υπερβολες.

 

και αντε παει στο καλο να το εγραφε καποιος για το note 9 που ειναι μπομπα σε ολα. Η καλυτερη συσκευη της αγορας ειναι το S9 με την μπαταρια των 3000 mah και τα 4gb ram?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Περαν απο την φωτεινοτητα και την χρηση σε εφαρμογες/παιχνιδια/δεδομενα κλπ παιζει πολυ σημαντικο ρολο και η ενταση των ηχειων.

Αλλιως ειναι η καταναλωση σε μια συσκευη με το S8 που εχει ενα μονο κατω ηχειο,και αλλιως με 2 στο S9.

 

Και το τονιζω αυτο γιατι η καταναλωση απο τον ηχο ειναι κατι που δεν φαινεται στις εικονες αυτες.

 

Εαν μπορεις για πες μας για αλλες ναυαρχιδες αλλων εταιριων ας πουμε πχ.Mate 20 pro με φουλ φωτεινοτητα στο Auto και ενεργοποιημενο μονιμα το 4G ποσο κρατα η μπαταρια ? Εαν θα βρεις πουθενα τετοια στοιχεια να μας τα δειξεις να δουμε την αυτονομια του με 4.200μ μπαταρια δηλαδη 1200μ παραπανω απο το κανονικο S9 που εχει να γελασουμε:lol:

Θα σου πω απλα οτι δεν θα βρεις πουθενα γιατι πανω απο 6ωρο δεν θα βγαλει γιαυτο αστο καλυτερα να συντηρειται ο μυθος οτι εχει κατι 9ωρα σοτ και τετοια...:lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά μπράβο σας ρε παιδιά.. Λογικα δεν γινεται, εγω θα κανω κατι λαθος....

Δεν εξηγειται αλλιως... Το παλικαρι βλεπει 4+ ωρες με data ανοιχτα, κ εγω βλεπω λιγότερες ωρες με τις μισές ωρες data κ τις αλλες μισες wi fi .....

Επισης, οσο αφορα την καλυτερη συσκευη της αγοράς, δεν θεωρω οτι την εχω... Πιστευω αυτη την στιγμή υπαρχουν κ καλυτερες... Μπορει να εχουμε μια απ τις καλυτερες, ναι, αυτο το δεχομαι..

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά μπράβο σας ρε παιδιά.. Λογικα δεν γινεται, εγω θα κανω κατι λαθος....

Δεν εξηγειται αλλιως... Το παλικαρι βλεπει 4+ ωρες με data ανοιχτα, κ εγω βλεπω λιγότερες ωρες με τις μισές ωρες data κ τις αλλες μισες wi fi .....

Επισης, οσο αφορα την καλυτερη συσκευη της αγοράς, δεν θεωρω οτι την εχω... Πιστευω αυτη την στιγμή υπαρχουν κ καλυτερες... Μπορει να εχουμε μια απ τις καλυτερες, ναι, αυτο το δεχομαι..

 

Πως ..υπαρχουν...αλλες οταν κανεις update εχεις bootlop και πρεπει να στησεις την συσκευη απ την αρχη ,αλλες ψαχνεις να βρεις τις μπαντες του 4G , αλλες εχουν λειτουργικο που μπαζει απο παντου με απειρα bugs , αμα θες στον ελευθερο χρονο σου διαβασε αναποδα τις σελιδες για μια συσκευη αλλης εταιριας εδω πχ στο φορουμ να δεις τι τραβανε οι κατοχοι.Ασθενειες εποχης 2012...μεχρι και το ρολοι της lockscreen ψαχνουν γιατι την μια στιγμη το δειχνει την αλλη οχι...Πιστευοντας οτι πχ. αγοραζοντας μια κινεζικη ναυαρχιδα των τετρακοσιων ευρω θα την εβγαζαν καθαρη...Ασε κατσε εδω και μη το κουνας ρουπι:p

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...