Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

Πάντως μετά από σχεδόν 1 μήνα χρήσης έχω να πω .... Οκ την μέρα την βγάζουμε αλλά αυτά που βλέπω με 6 - 7 - 8 ώρες ... απλά πρέπει να έχετε ρυθμίσεις κάτω από το 35% φωτεινότητα και κανένα App, ... Η συσκευή με τα γνωστά App ανοιχτά και χρήση βγάζει από 4:30 - 5:30 ώρες. Που είναι καλά μην τρελαθούμε, αλλά όχι 6-7-8 :lol:. Δεν κερδίζει κανείς κάτι με το να προσπαθούμε να κάνουμε τέρατα οικονομίας για να ανεβάσουμε ένα screenshot. Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως μετά από σχεδόν 1 μήνα χρήσης έχω να πω .... Οκ την μέρα την βγάζουμε αλλά αυτά που βλέπω με 6 - 7 - 8 ώρες ... απλά πρέπει να έχετε ρυθμίσεις κάτω από το 35% φωτεινότητα και κανένα App, ... Η συσκευή με τα γνωστά App ανοιχτά και χρήση βγάζει από 4:30 - 5:30 ώρες. Που είναι καλά μην τρελαθούμε, αλλά όχι 6-7-8 :lol:. Δεν κερδίζει κανείς κάτι με το να προσπαθούμε να κάνουμε τέρατα οικονομίας για να ανεβάσουμε ένα screenshot.

 

Έτσι είναι. Εγώ βγάζω και κάτω από 4 ορισμένες φορές

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με τη χρήση που κάνω πολλές φορές έχω δει και 3 ώρες. Αλλά μιλάμε για heavy usage και όχι να θέλω μεγεθυντικό φακό για να δω τι γράφει η οθόνη από τη χαμηλή φωτεινότητα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με τη δική μου χρήση δεν έχω δει πάνω από 4 ώρες και αυτό σπάνια. Γύρω στις 3 + ώρες βγάζει. Αλλά η χρήση είναι όλα στο τέρμα μέρα βγάζει οπότε είμαι ευχαριστημένος. Αλλά περιμένω με το note και τα 4000 mah να δω ωραία πράγματα.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά. Έχουμε δύο s9+ στην οικογένεια, 4 μηνών και τα δύο (να μας ζήσουν :D), το ένα το φορτίζαμε με 850άρι φορτιστή και φόρτιση μεταξύ 20-80% και έχει 110 κύκλους φόρτισης περίπου. Και τα δύο γνωστά προγράμματα μέτρησης (phone info & Accubattery) του δίνουν 91% battery health.

Το άλλο το φορτίζαμε με τον μαμά φορτιστή στο 100% και έχει 50 κύκλους, είχε την μισή χρήση από το πρώτο δλδ αλλά τα προγράμματά του δίνουν 88% health! Σημειώνω ότι αυτό είχε την μισή χρήση γιατί έμεινε και αχρησιμοποίητο για 2 μήνες μετά την αγορά του.

Βγάλτε τα συμπεράσματα σας! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά. Έχουμε δύο s9+ στην οικογένεια, 4 μηνών και τα δύο (να μας ζήσουν :D), το ένα το φορτίζαμε με 850άρι φορτιστή και φόρτιση μεταξύ 20-80% και έχει 110 κύκλους φόρτισης περίπου. Και τα δύο γνωστά προγράμματα μέτρησης (phone info & Accubattery) του δίνουν 91% battery health.

Το άλλο το φορτίζαμε με τον μαμά φορτιστή στο 100% και έχει 50 κύκλους, είχε την μισή χρήση από το πρώτο δλδ αλλά τα προγράμματά του δίνουν 88% health! Σημειώνω ότι αυτό είχε την μισή χρήση γιατί έμεινε και αχρησιμοποίητο για 2 μήνες μετά την αγορά του.

Βγάλτε τα συμπεράσματα σας! :happy:

Πως είσαι σίγουρος οτι αυτό δεν έριξε την υγεία της μπαταρίας σου?

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να πάρω και εγω το s9 plus αλλα διαβαζοντας για την μπαταρία του εχω αρχίσει και το ξσνασκεφτομαι. Τωρα εχω ενα g4 και το αλλαζω μόνο και μόνο γιατί δεν μου βγάζει μια μέρα η μπαταρία του. Προσωπικά θεωρώ απαράδεκτο να παρω ενα κινητό με κορυφαία οθονη και δυνατότητες και να τα ρίξω όλα κάτω για να κερδίσω λίγο μπαταρία. Τωρα μπήκα πάλι στο διλημα s9plus η p20 pro η honor 10?
:X
Link to comment
Share on other sites

Έχει βελτιωθεί αρκετά το p20 pro σε σχέση με την παρουσίασή του μέσω των update, εφόσον η μπαταρία και η κάμερα είναι πρωταρχικοί παράγοντες, τότε το Χαβάη είναι η επιλογή σου. Η οθόνη του σαμμυ κλέβει την παράσταση...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να πάρω και εγω το s9 plus αλλα διαβαζοντας για την μπαταρία του εχω αρχίσει και το ξσνασκεφτομαι. Τωρα εχω ενα g4 και το αλλαζω μόνο και μόνο γιατί δεν μου βγάζει μια μέρα η μπαταρία του. Προσωπικά θεωρώ απαράδεκτο να παρω ενα κινητό με κορυφαία οθονη και δυνατότητες και να τα ρίξω όλα κάτω για να κερδίσω λίγο μπαταρία. Τωρα μπήκα πάλι στο διλημα s9plus η p20 pro η honor 10?

 

για μενα το θεμα μπαταρια ειναι σχετικο. Αν με τη χρηση που κανεις θεωρεις οτι θα σε βγαζει το s9+ τοτε το θεωρω καλυτερη επιλογη. Η καμερες τους ειναι ισαξιες, με την εννοια οτι αλλου υπερτερει το ενα αλλου το αλλο, ομως το μενου του p20 και γενικα των huawei για μενα ειναι οτι μεγαλυτερο προβλημα τους, τοσο που το mate 10 pro δεν ηθελα να το ξανα δω τοτε που το πηρα. και παρολο οτι το ξανα δοκιμασα μετα αφου ειχε παρει updates, δεν ειδα βελτιωση. Και γενικα με ενοχλησε σε διαφορα θεματα που δεν τα περιμενεις. Οποτε αν δεν εχεις ξανα δουλεψει huawei εχε το και αυτο στο μυαλο σου. Αν τα ξερεις και δε σε ενοχλει εισαι οκ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

για μενα το θεμα μπαταρια ειναι σχετικο. Αν με τη χρηση που κανεις θεωρεις οτι θα σε βγαζει το s9+ τοτε το θεωρω καλυτερη επιλογη. Η καμερες τους ειναι ισαξιες, με την εννοια οτι αλλου υπερτερει το ενα αλλου το αλλο, ομως το μενου του p20 και γενικα των huawei για μενα ειναι οτι μεγαλυτερο προβλημα τους, τοσο που το mate 10 pro δεν ηθελα να το ξανα δω τοτε που το πηρα. και παρολο οτι το ξανα δοκιμασα μετα αφου ειχε παρει updates, δεν ειδα βελτιωση. Και γενικα με ενοχλησε σε διαφορα θεματα που δεν τα περιμενεις. Οποτε αν δεν εχεις ξανα δουλεψει huawei εχε το και αυτο στο μυαλο σου. Αν τα ξερεις και δε σε ενοχλει εισαι οκ..
Το έχω αναφέρει και εγώ ξανά. Οταν χρησιμοποίησα το EMUI δεν πίστευα ότι μπορεί να έχουν κάνει τόσο κακή και πρόχειρη δουλειά
Link to comment
Share on other sites

Και μενα με ενοχλεί το Emui..Οταν βάζω να δω κάποιο review τώρα που ψάχνω για συσκευή,δεν μπορώ να το δω όλο δεν μ αρέσει καθόλου το μενού κλπ και έλεγα δεν μπορεί χωρίς να έχω δουλέψει την εταιρία να μην θέλω καθόλου είναι παράλογο αλλά μάλλον όχι.
Link to comment
Share on other sites

Πως είσαι σίγουρος οτι αυτό δεν έριξε την υγεία της μπαταρίας σου?

 

Πιθανότατα αυτός είναι ο λόγος!

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να πάρω και εγω το s9 plus αλλα διαβαζοντας για την μπαταρία του εχω αρχίσει και το ξσνασκεφτομαι. Τωρα εχω ενα g4 και το αλλαζω μόνο και μόνο γιατί δεν μου βγάζει μια μέρα η μπαταρία του. Προσωπικά θεωρώ απαράδεκτο να παρω ενα κινητό με κορυφαία οθονη και δυνατότητες και να τα ρίξω όλα κάτω για να κερδίσω λίγο μπαταρία. Τωρα μπήκα πάλι στο διλημα s9plus η p20 pro η honor 10?

 

εγω που ειμαι σε διλημα απεριψα το p20 λογω απουσιας Micro sd, και λεω να επιλεξω το v30. Το σ9+ 2 φιλοι μου το εχουν και μου κλαιγονται οτι τη μερα δεν την βγαζουν..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω που ειμαι σε διλημα απεριψα το p20 λογω απουσιας Micro sd, και λεω να επιλεξω το v30. Το σ9+ 2 φιλοι μου το εχουν και μου κλαιγονται οτι τη μερα δεν την βγαζουν..
Η αλήθεια είναι ότι αυτή δεν είναι μπαταρία ναυαρχίδας 2018.

Βέβαια τη μέρα την βγάζεις εκτός και αν του πιεις το αίμα.

 

Galaxy S9+ & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω που ειμαι σε διλημα απεριψα το p20 λογω απουσιας Micro sd, και λεω να επιλεξω το v30. Το σ9+ 2 φιλοι μου το εχουν και μου κλαιγονται οτι τη μερα δεν την βγαζουν..

 

ΤΟ v30 δεν υστερει σχεδον σε τιποτα απο το s9+ παντως

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος s8+ αν πάω τελικά σε s9+ θα δω κάποια βελτίωση στην αυτονομία ή έχουν την ίδια;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώην κάτοχος s8+ αν πάω τελικά σε s9+ θα δω κάποια βελτίωση στην αυτονομία ή έχουν την ίδια;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν σε ενδιαφέρει η βελτίωση στη μπαταρία κυρίως, πάνε σε Note 9 με s9 δεν θα δεις τπτ. Αλλά θα δεις σε όλα τα άλλα

Ταχύτητα, ήχο, fingerprint, κάμερα και άλλα.

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να πάρω και εγω το s9 plus αλλα διαβαζοντας για την μπαταρία του εχω αρχίσει και το ξσνασκεφτομαι. Τωρα εχω ενα g4 και το αλλαζω μόνο και μόνο γιατί δεν μου βγάζει μια μέρα η μπαταρία του. Προσωπικά θεωρώ απαράδεκτο να παρω ενα κινητό με κορυφαία οθονη και δυνατότητες και να τα ρίξω όλα κάτω για να κερδίσω λίγο μπαταρία. Τωρα μπήκα πάλι στο διλημα s9plus η p20 pro η honor 10?

 

Προηγουμενος κατοχος mate 10 pro.

Κι εγω ημουν αναμεσα σε διλημμα μεταξυ s9+ και p20 pro αλλα κατεληξα στο s9 plus ετσι για να κανω την αλλαγη.

Δεν μπορω να καταλαβω τι παθαινουν με το emui και το κραζουν.

Κατ'εμε ειναι μια χαρα.

Το καθε λειτουργικο εχει τα υπερ και τα κατα του οποτε περι ορεξεως.

Για οθονη και δυναμη πας s9+ (απλα προσοχη επειδη ειναι curved αρα πιο ευαισθητη)

Για καμερα και μπαταρια p20 pro (αν και σε βιντεο ειδα οτι το s9+ ειναι καλυτερο λογω επιλογων)

Θα το χαρω οσο μπορω και το πολυ πολυ το κανω ανταλλαγη αν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Προηγουμενος κατοχος mate 10 pro.

Κι εγω ημουν αναμεσα σε διλημμα μεταξυ s9+ και p20 pro αλλα κατεληξα στο s9 plus ετσι για να κανω την αλλαγη.

Δεν μπορω να καταλαβω τι παθαινουν με το emui και το κραζουν.

Κατ'εμε ειναι μια χαρα.

Το καθε λειτουργικο εχει τα υπερ και τα κατα του οποτε περι ορεξεως.

Για οθονη και δυναμη πας s9+ (απλα προσοχη επειδη ειναι curved αρα πιο ευαισθητη)

Για καμερα και μπαταρια p20 pro (αν και σε βιντεο ειδα οτι το s9+ ειναι καλυτερο λογω επιλογων)

Θα το χαρω οσο μπορω και το πολυ πολυ το κανω ανταλλαγη αν ειναι.

Συμφωνώ για EMUI.

Φαντάζομαι θα έπαθες σοκ και με τη διαφορά στις μπαταρίες γιατί εγώ προερχόμενος από Mate 10 Pro, έπαθα. :p

 

Galaxy S9+ & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για EMUI.

Φαντάζομαι θα έπαθες σοκ και με τη διαφορά στις μπαταρίες γιατί εγώ προερχόμενος από Mate 10 Pro, έπαθα. :p

 

Galaxy S9+ & Tapatalk Pro

 

Χθες το πηρα οποτε σημερα αυριο θα το τσεκαρω

Τοση μεγαλη διαφορα λες?

Αν δω οτι δεν με συμφερει με βλεπω γι αλλαγη

Χαχαχα ;-)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση με σετάρισμα, αναβάθμιση λογισμικού, αναβαθμίσεις εφαρμογών και πολύ σκάλισμα, έβγαλε 5 ώρες οθόνης ως το 26% που το φόρτισα, περίπου μετά από μιάμισι μέρα. Συγχρονισμοί ανοιχτοί, τοποθεσία το ίδιο, φωτεινότητα στο auto και ανάλυση όπως ήταν fhd+

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πιστεύω, μόλις φορτίσει βάλτο και στην 2Κ+ ανάλυση να το ευχαριστηθείς ακόμα περισσότερο, όπως ανέφερες και παραπάνω το δυνατό του σημείο είναι η οθόνη οπότε ας την απολαμβάνεις στο μέγιστο! ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. μόνο εγώ βγάζω 3.5 ώρες με AOD off;; τι σκ$#α...να κάνω reset..βαριέμαι να το ξανά στήσω από την αρχή
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. μόνο εγώ βγάζω 3.5 ώρες με AOD off;; τι σκ$#α...να κάνω reset..βαριέμαι να το ξανά στήσω από την αρχή

 

Όλα σχετικά είναι. Και εγώ τόσο βγάζω αλλά με τη χρήση που κάνω είναι λογικό..

Πες μας τι χρήση κάνεις τι στήσιμο έχεις κάνει κλπ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...