Jump to content

Τι παγωτό προτιμάτε;


sartz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καραμέλα απο παγωτομάνια!

σοκολάτα οικογενειακό nirvana

καραμέλα +σοκολάτα+βανίλια status

τα αγαπημένα μου!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 362
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Scandal κυπελλακι με μπισκοτο ..και πολλα πολλα αλλα.... αμετρητα... :lol: :lol: :lol:

 

Εγω προτιμω το Scandal σοκολατα με τα κομματακια σοκολατας μεσα... σοκο-λαση. Οργασμος σκετος ειναι... αλλα οχι το μικρο, αυτο δεν φτανει ουτε για τη γευση. Το οικογενειακο ειναι οτι πρεπει να καθησει ενα ατομο να το φαει το βραδυ!! :p :D

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου αρέσουν τα ξυλάκια που έχουν σοκολάτα μέσα και έξω. :drool: γενικά όμως όλα τα παγωτά είναι ωραία. :D
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε φετος τα car'dor της algida κατι μικρα σαν τα οικεγενεικα αλλα ατομικα... γευση κρεμα και καραμελα... πολυ καλο!!!!! δεν ξερω αμα ειναι καινουργιο αλλα φετος το ανακαλυψα!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Κατά σειρά προτίμησης:

1. Status cookies: (σου φτιάχνει το κέφι!) :D

2. Scandal vanilla secrets (μερικοί λένε ότι είναι αφροδισιακό!) :p

3. Πύραυλος 4Χ4 σοκολάτα :D

Edited by VeCo
Αφαίρεση αχρείαστης μορφοποίησης
Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πολύ ένα παγωτό που έφαγα στη Θεσσαλονίκη πρόσφατα σε ένα φούρνο στην Εγνατία, αν δεν κάνω λάθος λέγεται ble. Εκεί έχει διάφορες περίεργες γεύσεις, από αυτές δοκίμασα το παγωτό μάνγκο με κρόκο κοζάνης και παγωτό με γεύση μέλι και γλυκάνισο αν θυμάμαι καλά. Φοβερό παγωτό, εκεί πάνω ξέρουνε να τρώνε, εδώ Αθήνα είμαστε έτη φωτός πίσω.

 

Πέρα από αυτά όμως μου αρέσει το παγωτό που φτιάχνω μόνος μου στην παγωτομηχανή μου που επιλέγω εγώ τι βάζω μέσα και ξέρω και τί υλικά χρησιμοποιώ ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε πολύ ένα παγωτό που έφαγα στη Θεσσαλονίκη πρόσφατα σε ένα φούρνο στην Εγνατία, αν δεν κάνω λάθος λέγεται ble. Εκεί έχει διάφορες περίεργες γεύσεις, από αυτές δοκίμασα το παγωτό μάνγκο με κρόκο κοζάνης και παγωτό με γεύση μέλι και γλυκάνισο αν θυμάμαι καλά. Φοβερό παγωτό, εκεί πάνω ξέρουνε να τρώνε, εδώ Αθήνα είμαστε έτη φωτός πίσω.

 

Πέρα από αυτά όμως μου αρέσει το παγωτό που φτιάχνω μόνος μου στην παγωτομηχανή μου που επιλέγω εγώ τι βάζω μέσα και ξέρω και τί υλικά χρησιμοποιώ ;)

 

Πέτυχες τυχαία το μαγαζί με το καλύτερο παγωτό στην πόλη. :p

Γενικά, το συγκεκριμένο μαγαζί είναι απίστευτο και το ξέρουν οι ψαγμένοι

που νυχτοπερπατούν στην πόλη, την επόμενη φορά δοκίμασε και την πίτσα του,

δεν την βρίσκεις πουθενά αλλού. Πολύ λεπτή ζύμη, φρεσκότατα υλικά, γενικά θυμίζει ιταλική πίτσα και όχι τις κλασικές (πολύ βαριές) ελληνικές.

 

Αλλά και σε κέικ, παγωτά, γλυκά, το συγκεκριμένο μαγαζί είναι θησαυρός.

 

 

Μιας και μιλάμε για παγωτά, εγώ έφαγα πρόσφατα ένα που μ'άρεσε πολύ

από το κλασικό παγωτομάγαζο που είναι δίπλα στην Pizza Hut, στην Λεωφόρο Νίκης. Τεράστια πόσοτητα, καλή τιμή για αυτό που παίρνεις και από γεύση επίσης εξαιρετικό. Μπορώ να φάω απίστευτη ποσότητα από παγωτό και πάλι το συγκεκριμένο δεν κατάφερα να το τελειώσω.

Μιλάμε πάντα για Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια τρωω οτι εχει σοκολατα...δεν με πειραζει τι σοκολατα να ειναι αρκει να εινε σοκολατα :p:p:lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πέτυχες τυχαία το μαγαζί με το καλύτερο παγωτό στην πόλη. :p

Γενικά, το συγκεκριμένο μαγαζί είναι απίστευτο και το ξέρουν οι ψαγμένοι

που νυχτοπερπατούν στην πόλη, την επόμενη φορά δοκίμασε και την πίτσα του,

δεν την βρίσκεις πουθενά αλλού. Πολύ λεπτή ζύμη, φρεσκότατα υλικά, γενικά θυμίζει ιταλική πίτσα και όχι τις κλασικές (πολύ βαριές) ελληνικές.

 

Αλλά και σε κέικ, παγωτά, γλυκά, το συγκεκριμένο μαγαζί είναι θησαυρός.

 

 

Μιας και μιλάμε για παγωτά, εγώ έφαγα πρόσφατα ένα που μ'άρεσε πολύ

από το κλασικό παγωτομάγαζο που είναι δίπλα στην Pizza Hut, στην Λεωφόρο Νίκης. Τεράστια πόσοτητα, καλή τιμή για αυτό που παίρνεις και από γεύση επίσης εξαιρετικό. Μπορώ να φάω απίστευτη ποσότητα από παγωτό και πάλι το συγκεκριμένο δεν κατάφερα να το τελειώσω.

Μιλάμε πάντα για Θεσσαλονίκη.

 

Που ακριβως ειναι αυτο το μαγαζι;

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως ειναι αυτο το μαγαζι;
εγνατια με Π.Π.Γερμανου...σταση ιασωνιδου
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Green & Blacks και Movenpick O_O

 

Τα πρώτα είναι οργανικά έτσι; Μπορούμε να τα βρούμε κάπου στην Ελλάδα;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα είναι οργανικά έτσι; Μπορούμε να τα βρούμε κάπου στην Ελλάδα;

 

Γες. Δεν τα εχεις δοκιμασει ποτε; :whip:

Παρε και δειγμα να ζηλεψεις. Να φας το σκετο βανιλια και το σκετο σοκολατα οπωσδηποτε.

(που να δεις τι στοκ εκανα στις σοκολατες που τις δινουν £1 γιατι επιασε 'καλοκαιρι'... ο τυπος στο ταμειο με κοιταξε περιεργα :p)

 

Στην Ελλαδα διανομεας ειναι η Biotos απ' οσο γνωριζω. Νομιζω θα τα βρεις σε καταστηματα με βιολογικα και πιθανον σε σουπερμαρκετ Βασιλοπουλος, Βεροπουλος κ.λπ.

 

Κι επειδη το εχω παρατηρησει οτι εισαι κι εσυ σπαταλος (αισχος και ντροπη :rolleyes:), οταν βρεθεις στο Παρισι καλοκαιρι (μην το πολυσκεφτεσαι... πριν τελειωσει εννοω) θα πας στο Maison du Chocolat (στο rue de Sèvres) και θα τους πεις 'Παπαντοπουλός'. Και θα σε τραταρουν ενα Chocolat noir... περιποιημενο *_*

 

Μετα θα δεις το Café du Guatemala, Vanille Bourbon, Caramel au sel de Guérande, Chocolat parfumé à la fève Tonka και Pistache και τα sorbet Chocolat, Fraise Mara des Bois, Framboise mi-cuite, Mangue passion citron vert.

 

Αφου φας κι αυτα, θα δεις τα 5 χαριτωμενα verrines glacées; Café du Guatemala με mousse glacée chocolat noir et noix de Pécan caramélisées, Sorbet aux pulpes fraîches de passion et de mangue με mousse glacée chocolat noir et biscuit aux amandes, Creme glacée au chocolat noir με éclats de nougatine de cacao και mousse glacée chocolat noir, Marmelade d'orange à la vanille Bourbon de Madagascar με crème glacée chocolat noir aux perles de chocolat croustillantes και mousse glacée aux agrumes, Sorbet framboises pépins mi-cuites με ganache chocolat-framboise και parfait glacé à la pistache.

 

Και θα τελειωσεις αγοραζοντας δυο απο εκεινα τα πανεμορφα éclair de saison με κρεμα με vanille de Bourbon, mousse απο fraises des bois και μια ολοκληρη λεπτη πλακα chocolat noir απο πανω. Δυο γιατι θα ερθεις να με βρεις να παμε για φαγητο αφου θα με εχει κοψει η πεινα :whip:

 

ΥΓ: Κριμα που τα καλοκαιρινα δεν υπαρχουν στο site για να σου τρεξουν τα σαλια :drool:

Edited by fabo114
Link to comment
Share on other sites

fabo μας έσκισες πρωί πρωί...:p

μια σκούρα σοκολάτα επειγόντως...!!

 

edit: πήγα Βασιλόπουλο και δε βρήκα Green & Blacks...είχε όμως κάτι Ben and Jerry's, τα οποία δε ξέρω τι λένε και πήρα μια ΙΟΝ υγείας και ησύχασα..:D

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Γες. Δεν τα εχεις δοκιμασει ποτε; :whip:

Παρε και δειγμα να ζηλεψεις. Να φας το σκετο βανιλια και το σκετο σοκολατα οπωσδηποτε.

(που να δεις τι στοκ εκανα στις σοκολατες που τις δινουν £1 γιατι επιασε 'καλοκαιρι'... ο τυπος στο ταμειο με κοιταξε περιεργα :p)

 

Στην Ελλαδα διανομεας ειναι η Biotos απ' οσο γνωριζω. Νομιζω θα τα βρεις σε καταστηματα με βιολογικα και πιθανον σε σουπερμαρκετ Βασιλοπουλος, Βεροπουλος κ.λπ.

 

Κι επειδη το εχω παρατηρησει οτι εισαι κι εσυ σπαταλος (αισχος και ντροπη :rolleyes:), οταν βρεθεις στο Παρισι καλοκαιρι (μην το πολυσκεφτεσαι... πριν τελειωσει εννοω) θα πας στο Maison du Chocolat (στο rue de Sèvres) και θα τους πεις 'Παπαντοπουλός'. Και θα σε τραταρουν ενα Chocolat noir... περιποιημενο *_*

 

Μετα θα δεις το Café du Guatemala, Vanille Bourbon, Caramel au sel de Guérande, Chocolat parfumé à la fève Tonka και Pistache και τα sorbet Chocolat, Fraise Mara des Bois, Framboise mi-cuite, Mangue passion citron vert.

 

Αφου φας κι αυτα, θα δεις τα 5 χαριτωμενα verrines glacées; Café du Guatemala με mousse glacée chocolat noir et noix de Pécan caramélisées, Sorbet aux pulpes fraîches de passion et de mangue με mousse glacée chocolat noir et biscuit aux amandes, Creme glacée au chocolat noir με éclats de nougatine de cacao και mousse glacée chocolat noir, Marmelade d'orange à la vanille Bourbon de Madagascar με crème glacée chocolat noir aux perles de chocolat croustillantes και mousse glacée aux agrumes, Sorbet framboises pépins mi-cuites με ganache chocolat-framboise και parfait glacé à la pistache.

 

Και θα τελειωσεις αγοραζοντας δυο απο εκεινα τα πανεμορφα éclair de saison με κρεμα με vanille de Bourbon, mousse απο fraises des bois και μια ολοκληρη λεπτη πλακα chocolat noir απο πανω. Δυο γιατι θα ερθεις να με βρεις να παμε για φαγητο αφου θα με εχει κοψει η πεινα :whip:

 

ΥΓ: Κριμα που τα καλοκαιρινα δεν υπαρχουν στο site για να σου τρεξουν τα σαλια

 

Όπως τα λέει ο Νίκος... :drool:

 

Παρίσι πάω τον Οκτώβρη, ήδη μπήκε στο πρόγραμμα. :D

 

fabo μας έσκισες πρωί πρωί...:p

μια σκούρα σοκολάτα επειγόντως...!!

 

edit: πήγα Βασιλόπουλο και δε βρήκα Green & Blacks...είχε όμως κάτι Ben and Jerry's, τα οποία δε ξέρω τι λένε και πήρα μια ΙΟΝ υγείας και ησύχασα..:D

 

Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie για μένα απλά κορυφή...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο Νίκος... :drool:

 

Παρίσι πάω τον Οκτώβρη, ήδη μπήκε στο πρόγραμμα. :D

Γαλλικά δε γνωρίζω, οπότε να κανονίσουμε να πάμε παρέα για να παραγγέλνω πιο εύκολα..:p

 

Ben & Jerry's Chocolate Fudge Brownie για μένα απλά κορυφή...

πεσ'το ρε αγόρι μου νωρίτερα να χτυπήσω ένα κουτί...:D χωρίς πλάκα τώρα, είναι καλά δηλαδή..?? αξίζουν τα λεφτά τους?

p.s: έχω φάει κόλημα με τα Green & Blacks πάντως...μόνο από την σελίδα τους γίνεσαι για πλάκα :drool:

Link to comment
Share on other sites

ολα μου αρεσουν αρκει να ειναι λιωμενα σε ενα μαυρισμενο γυναικειο σωμα.... :rolleyes:

ελπιζω να μην ειμαι off :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...