Jump to content

Huawei MediaPad M5 10.8


maximos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια..

Η οθονη του ταμπλετ καποιες στιγμες, εκει που βλεπω κατι ξεκιναει και τρεμει και βγαζει γραμμεσ μεχρι που γινεται ολο κ πιο εντονο ..ομωσ μετα απο επανεκκινηση ολα καλα..δεν μας εχει πεσει κατω.απλα ξαφνικα αρχισε.

 

Εχει ιδεα κανεις τι να κανω.ειναι αγορασμενo απο το amazon.it ;??

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • Απαντήσεις 287
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας, έχω το συγκεκριμένο μοντέλο (CMR-W09) και ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν η μέγιστη επιτρεπτή επέκταση μνήμης σε microsd είναι όντως 256 gb.

Αν κάποιος έχει τοποθετήσει μεγαλύτερη από αυτή και αν τη διαβάζει κανονικά και χωρίς πρόβλημα. Σας ευχαριστώ.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημερα παιδια.

Θα ήθελα τη βοηθεια σας

Ενδιαφέρομαι για το mediapad m5 lite.

Είναι στα 201 ευρώ με μεταφορικά 3/32 giga

Το θέλω απλά για browsing, να περασω βιντεοκλίπ 1080 η ανώτερης ανάλυσης να τα βλέπω.

Δεν το θέλω για παιχνίδια.

 

Αξίζει σα συσκευη; θα μείνει ευχαριστημένος; κολλάει η λαγκαρει?

Ένα Τ3 ενός γνωστού είναι αρκετά αργο.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Θα ήθελα τη βοηθεια σας

Ενδιαφέρομαι για το mediapad m5 lite.

Είναι στα 201 ευρώ με μεταφορικά 3/32 giga

Το θέλω απλά για browsing, να περασω βιντεοκλίπ 1080 η ανώτερης ανάλυσης να τα βλέπω.

Δεν το θέλω για παιχνίδια.

 

Αξίζει σα συσκευη; θα μείνει ευχαριστημένος; κολλάει η λαγκαρει?

Ένα Τ3 ενός γνωστού είναι αρκετά αργο.

Ευχαριστώ πολύ.

ΠΑΡΤΟ αφοβα καμμια σχεση με την σειρα Τ

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα απο την αρχη ολα τα ποστ ελεγα να το παρω και εγω αλλα κολαω σε κανα δυο πραγματάκια....... το πρωτο ειναι οτι το android αν δεν κανω λαθος ειναι στο 9 σε αυτο το μοντελο και τωρα ειμαστε στο 10 στα κινητα και παμε για το 11 το μοντελο ειναι του 2018 εως ποτε θα παιρνει ενημερώσεις .........ισως μετα απο ενα χρονικο διάστημα τις παρατήσουνε για να προωθήσουν τα νεα μοντελα που αν δεν κανω λαθος δεν θα εχουν google.
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα απο την αρχη ολα τα ποστ ελεγα να το παρω και εγω αλλα κολαω σε κανα δυο πραγματάκια....... το πρωτο ειναι οτι το android αν δεν κανω λαθος ειναι στο 9 σε αυτο το μοντελο και τωρα ειμαστε στο 10 στα κινητα και παμε για το 11 το μοντελο ειναι του 2018 εως ποτε θα παιρνει ενημερώσεις .........ισως μετα απο ενα χρονικο διάστημα τις παρατήσουνε για να προωθήσουν τα νεα μοντελα που αν δεν κανω λαθος δεν θα εχουν google.

 

Φιλε μου ήρθε σήμερα. Είναι στο android 8 όχι στο 9.

Εμένα δεν με ενοχλεί γιαυτό που το θέλω. Τρέχει σφαίρα δεν κολλάει. Δεν θεωρώ θα πάρει άλλο Android.

Εσύ που είδες ότι είναι στο 9;;;

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται οτι το έγραψε καποιος ποιο πισω......ισως θελει χειροκίνητα και εμεις στα κινητα xiaomi δεν το βλεπει και κατεβάζεις ενα app και το περνάς.

Αν ομως βαραίνουν τα app απο τα νεα android και δεν δουλευουν σωστα.........τι γινεται μετα;;

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος να βοηθήσει τοτε; εχω το μοντελο bah2-w19. Οσο και αν έψαξα άκρη δεν βρήκα.

Έχω firmware το

8.0.0.337(ocec431)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο bah2-w19 είναι το Huawei MediaPad M5 Lite.

Το Huawei MediaPad M5 (CMR-W09) έχει την έκδοση 9.1.0.360 του Android. Για το 10 δεν το βλέπω.

Απο ενημερώσεις, τώρα πλέον είναι πολύ σπάνιες, αλλά ακόμα μια χαρά τρέχει το tablet.

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο bah2-w19 είναι το Huawei MediaPad M5 Lite.

Το Huawei MediaPad M5 (CMR-W09) έχει την έκδοση 9.1.0.360 του Android. Για το 10 δεν το βλέπω.

Απο ενημερώσεις, τώρα πλέον είναι πολύ σπάνιες, αλλά ακόμα μια χαρά τρέχει το tablet.

 

Συμφωνώ τρέχει άψογα. Σε ευχαριστώ φίλε μου παρα πολυ για την απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικές ημέρες χρήσης μπορώ να πω ότι το ταμπλετ τα αξίζει τα χρήματα του. Πάει σφαίρα. Σε σύγκριση με ένα της σειράς T3 δεν έχει καμια σχέση. Μερα νύχτα. Μερα εννοείται το M5 lite. Το χρησιμοποιώ για media youtube, αναπαραγωγή mp4 1080. Μπαταρια μετα απο συνεχή χρήση MPlayer για 3 ώρες από 78% έφτασε 65%
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδες θα ήθελα την γνώμη σας για το 8αρι

 

Το ποσό που διαθετω 180 - 250€

 

Χρήση Netflix , Youtube , light gaming , Teams ,

 

 

Απο το ψάξιμο που έχω κάνει αυτα που βλέπω πιο κοντα στις απαιτήσεις είναι

 

Huawei MediaPad M5 Lite 2019 8" 4G (32GB) Grey στα 190€

https://www.skroutz.gr/s/21997340/Huawei-MediaPad-M5-Lite-2019-8-4G-32GB-Grey.html

 

*Αυτο που με χαλάει στο Huawai είναι

- Οτι από ότι κατάλαβα δεν έχει θύρα καθολου ? για ακουστικά / hands free και πρέπει να βάλεις αντάπτορα ?

- Επίσης δεν έχει μεγάλο χώρο 32GB και πρέπει να βάλεις microSD που δεν ξέρω έαν μπορούν να μεταφερθούν?? όλα τα apps ή είναι μονο για φωτο , βιντεο

- Διάβασα ότι το 8αρι σε ίντσες δεν υποστηρίζει pen όπως το 10αρι δεν είμαι σύγουρος εαν ισχύει...??

- Υπάρχει δυνατότητα γρηγορης φόρτισης?

 

ή...

 

Lenovo Tab M8 FHD (2nd Gen) 8" (3GB/32GB) Platinum Grey στα 174€

https://www.skroutz.gr/s/23471980/Lenovo-Tab-M8-FHD-2nd-Gen-8-3GB-32GB-Platinum-Grey.html

 

*Αυτο που με χαλάει στο Lenovo είναι

- Δεν είναι 4g

- Δεν έχει μεγάλο χώρο 32GB και πρέπει να βάλεις microSD που δεν ξέρω έαν μπορούν να μεταφερθούν όλα τα apps ή είναι μονο για φωτο , βιντεο

 

 

 

 

Συγκριση

https://www.skroutz.gr/comparelists/1105?compare=23471980%2C21997340

 

Εαν μπορείτε να προτείνεται κάτι αλλό ή να μου πείτε την γνώμη σας ανάμεσα στα 2 μοντελά είναι ευπρόσδεκτη!!

Thanks!!

 

 

Διάβασα όλα τα post και μου άφησαν καλές εντυπώσεις γενικά , οποιος θα ήθελε να μου πει ενα feedback και εαν υπάρχουν λύσεις σχετικά με τα παραπάνω θέματα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...