Jump to content

Huawei MediaPad M5 10.8


maximos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η έκδοση των 64GB LTE στις 8.4 ίντσες μας έχει σκάσει. Πότε επιτέλους θα γίνει διαθέσιμη στο Amazon;
Κι εγώ βαρέθηκα να περιμένω το 10αρι 64gb να έρθει Γερμανία επίσημα και το παράγγειλα από Αυστρία και με ήρθε.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 287
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ βαρέθηκα να περιμένω το 10αρι 64gb να έρθει Γερμανία επίσημα και το παράγγειλα από Αυστρία και με ήρθε.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από πού το παράγγειλες? Και σε τι τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Από πού το παράγγειλες? Και σε τι τιμή?
427 με ασφάλεια για ότι πάθει electronic 4you.de.Αλλα εγώ μένω Γερμανία και μου το στείλανε.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να δούμε στα μέρη μας το Μ5 Pro;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεότερο αοο τους χρήστες του συγκεκριμένου tablet? Υπάρχει καμία παρατήρηση τώρα που τι έχετε δουλέψει ένα σεβαστό χρονικό διάστημα?

 

Με ενδιαφέρει να το αγοράσω & θα ήθελα να ακούσω μια γνώμη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεότερο αοο τους χρήστες του συγκεκριμένου tablet? Υπάρχει καμία παρατήρηση τώρα που τι έχετε δουλέψει ένα σεβαστό χρονικό διάστημα?

 

Με ενδιαφέρει να το αγοράσω & θα ήθελα να ακούσω μια γνώμη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Εγώ προσωπικά έχω το 8.4 εδώ και σχεδόν τρεις μήνες και μόνο καλά λόγια έχω. Ήχος, εικόνα, απόδοση και μπαταρία είναι σε παρά πολύ καλά επίπεδα. Πιστεύω ότι στην τιμή του δεν έχει ανταγωνισμό. Αν άλλαζα κάτι θα ήταν το home button που λόγω θέσης πατιέται εύκολα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεότερο αοο τους χρήστες του συγκεκριμένου tablet? Υπάρχει καμία παρατήρηση τώρα που τι έχετε δουλέψει ένα σεβαστό χρονικό διάστημα?

 

Με ενδιαφέρει να το αγοράσω & θα ήθελα να ακούσω μια γνώμη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

8.4 LTE εδώ. Το χρησιμοποιω καθημερινα. Κανει οτι κανει ενα κινητο, απλά καλυτερα και πιο ευκολα. Γενικά ευχαριστημενος.

 

Τα μειονεκτήματα:

1) EMUI: Βάζεις εναν Nova Launcher και δεν ξαναβλεπεις τις χαζομάρες της Huawei

2) Τηλέφωνο: Αν χρησιμοποιηθει ως τηλέφωνο, ο ηχος της συνομιλίας ειναι χαμηλός. Θα τον ηθελα δυνατοτερο. Δεν ειναι θέμα δυναμης ηχείων αλλα ρυθμισης.

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας για το m5 το 10.8

Αυτή την στιγμή όσους έχω ρωτήσει,μιλάνε για το καλύτερο Android tablet.

Έρχομαι από Chuwi 12 dual boot λίγο απογοητευμένος (ειδικά όσον αφορά τα Windows)....

Ποια έκδοση μου προτείνετε για Huawei?

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχει μεγάλη οθόνη άρα 10.8 ,δυνατό επεξεργαστή για παιχνίδια και να παίρνει κάρτα sim.

Έχει έξοδο HDMI για σύνδεση με tv?

Έχετε να μου προτείνετε και από που μπορώ να το αγορασω?

Ευχαριστω για το χρόνο σας.

 

Αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ.

 

Από όσο βλέπω στα specs η usb type c δεν είναι thunderbolt ώστε να συνδέεται με hdmi adapter. Επίσης αν και κανονικά μέσω της usb θα έπρεπε να συνδέεται με hdmi στο notebookcheck.net αναφέρουν ότι το δοκίμασαν και δεν βγάζει έξοδο hdmi. https://www.notebookcheck.net/Huawei-MediaPad-M5-10-8-inches-LTE-Tablet-Review.298096.0.html

 

Επίσης δεν έχει θύρα ακουστικών;

 

Αν κάνω κάποιο λάθος διορθώστε με παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ.

 

Από όσο βλέπω στα specs η usb type c δεν είναι thunderbolt ώστε να συνδέεται με hdmi adapter. Επίσης αν και κανονικά μέσω της usb θα έπρεπε να συνδέεται με hdmi στο notebookcheck.net αναφέρουν ότι το δοκίμασαν και δεν βγάζει έξοδο hdmi. https://www.notebookcheck.net/Huawei-MediaPad-M5-10-8-inches-LTE-Tablet-Review.298096.0.html

 

Επίσης δεν έχει θύρα ακουστικών;

 

Αν κάνω κάποιο λάθος διορθώστε με παρακαλώ.

Μόλις το δοκίμασα και δεν έχει έξοδο hdmi με τον αντάπτορα που έχω για το mate 10pro. Για ακουστικά θέλει αντάπτορα. Πάντως σε σύγκριση με ότι Android tablet υπάρχει. Είναι το καλύτερο με διαφορά.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση με το πενάκι (Pro) δεν θα έρθει επίσημα στην Ελλάδα από την εδώ αντιπροσωπεία. Αυτό μου απάντησαν σε επικοινωνία που είχα μαζί τους. Κρίμα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση με το πενάκι (Pro) δεν θα έρθει επίσημα στην Ελλάδα από την εδώ αντιπροσωπεία. Αυτό μου απάντησαν σε επικοινωνία που είχα μαζί τους. Κρίμα

 

εν ετη 2018, πλεον τα συνορα ειναι ανοιχτα οπως και η διακινηση αγαθων. Τιποτα δε σε εμποδιζει να αγορασεις εκτος ελλαδος.

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

εν ετη 2018, πλεον τα συνορα ειναι ανοιχτα οπως και η διακινηση αγαθων. Τιποτα δε σε εμποδιζει να αγορασεις εκτος ελλαδος.

Έχεις κάποια πρόταση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το δοκίμασα και δεν έχει έξοδο hdmi με τον αντάπτορα που έχω για το mate 10pro. Για ακουστικά θέλει αντάπτορα. Πάντως σε σύγκριση με ότι Android tablet υπάρχει. Είναι το καλύτερο με διαφορά.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως είναι το καλύτερο; Είμαι σε αναζήτηση και βλέπω πιο ολοκληρωμένο το samsung s4 ή το Microsoft go. Δεν έχει ούτε oled οθόνη και βλέπω του λείπουν κάποια χαρακτηριστικά. Βέβαια οκ είναι φθηνότερο.

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι το καλύτερο; Είμαι σε αναζήτηση και βλέπω πιο ολοκληρωμένο το samsung s4 ή το Microsoft go. Δεν έχει ούτε oled οθόνη και βλέπω του λείπουν κάποια χαρακτηριστικά. Βέβαια οκ είναι φθηνότερο.
Είχα το S3 και στα τεχνικά χαρακτηριστικά όντος είναι αρκετά καλύτερο το s4 αλλά στην χρήση στην καθημερινότητα είδα μεγάλη διαφορά υπέρ του Huawei. Η οθόνη του Samsung ήταν κορυφή. Αλλά πρωσοπικα προτιμώ ένα γρήγορο ταμπλετ από μια καλή οθόνη.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, ψάχνω να αγοράσω άμεσα μία Μ5 8.4 και δεν υπάρχει! Παντού λέει για παράδοση 3 μέρες.

Ξέρετε να υπάρχει ετοιμο-παράδοτη κάπου (Αθήνα)?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις πάρει κατι νεοτερο απο EMUI 8? Το GPUturbo update επισης ειναι αφαντο. Μονο το τελευταιο Security update εχω πάρει (August). Θα κουνησουν τον ποπο τους εκει στην Κινα η μας ξεγραψανε :worry:
Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις πάρει κατι νεοτερο απο EMUI 8? Το GPUturbo update επισης ειναι αφαντο. Μονο το τελευταιο Security update εχω πάρει (August). Θα κουνησουν τον ποπο τους εκει στην Κινα η μας ξεγραψανε :worry:

 

Νομίζω θα έπρεπε να το ξέρεις πριν την αγορά ότι τα τάμπλετ τα έχουν γραμμένα να μην πω που. Δες και τα προηγούμενα μοντέλα. Από όταν το αγόρασα μέχρι και τώρα είμαι ευχαριστημένος, δεν λείπει κάτι και όλα δουλεύουν όπως πρέπει

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα έπρεπε να το ξέρεις πριν την αγορά ότι τα τάμπλετ τα έχουν γραμμένα να μην πω που. Δες και τα προηγούμενα μοντέλα. Από όταν το αγόρασα μέχρι και τώρα είμαι ευχαριστημένος, δεν λείπει κάτι και όλα δουλεύουν όπως πρέπει

 

Καλά ναι, δεν αντιλέγω, απλά οι ιδιοι το εταξαν κανα τριμηνο πριν ενα GPUturbo κλπ. Τα ταμπλετι ειναι αψογοτατο, δεν εχω παραπονο, απλα δεν θα θελα να το δω χωρις εστω ενα major update android στην πορεία. Θα ηταν αδικο για μια τοσο καλη συσκευη.

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Τα προηγούμενα μοντέλα τα είχαν πάρα πολύ παραμελήσει. Αυτά είναι πίσω αλλά καμία σχέση με παλιά. Αλλά αφού πάει καλά όντος δεν βιαζόμαστε.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Σήμερα μου ήρθε και η gpu turbo.

Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή τη στιγμή όμως μόνο για κάποια παιχνίδια είναι ενεργό. Όσοι δεν παίζουν παιχνίδια μάλλον αδιάφορο είναι.

Μόλις είδα το uptime να είναι 948 ώρες στο δικό μου και τρέχει μια χαρά μετά από 40 μέρες χωρίς restart

Link to comment
Share on other sites

Μία Ίσως λίγο χαζή ερώτηση. Όσοι έχετε την έκδοση LTE, στη συνομιλία έχει μόνο ανοιχτή ακρόαση;
Γιατί ποιος άλλος τρόπος να μιλήσεις με συσκευή 10 ιντσών πέρα από ακουστικά και ανοιχτή ακρόαση?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ποιος άλλος τρόπος να μιλήσεις με συσκευή 10 ιντσών πέρα από ακουστικά και ανοιχτή ακρόαση?

Εγώ έχω την 8.4 ιντσών. Πάλι μεγάλη είναι για να την βάλεις στο αφτί αλλά θεωρητικά θα μπορούσες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...