Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΕ ολους ,

κατατυχη μηπως εχει παρακολουθησει τα διαφημιστικα που προβαλονται για την ξενη σειρα CSI:NY ,καθε φορα που προβαλουν το νεο ερχομενο επισοδειο στα κλιπ ακουγεται μια φανταστικη μουσικη επενδυση ,αλλα αμφιβαλλω εαν υπαρχει σε μορφη τραγουδιου .

 

μηπως θα μπορουσε καποιος εαν γνωριζει κατι παραπανω να με κατατοπισει?

 

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΕ ολους ,

κατατυχη μηπως εχει παρακολουθησει τα διαφημιστικα που προβαλονται για την ξενη σειρα CSI:NY ,καθε φορα που προβαλουν το νεο ερχομενο επισοδειο στα κλιπ ακουγεται μια φανταστικη μουσικη επενδυση ,αλλα αμφιβαλλω εαν υπαρχει σε μορφη τραγουδιου .

 

μηπως θα μπορουσε καποιος εαν γνωριζει κατι παραπανω να με κατατοπισει?

 

ευχαριστω:)

 

Αν μας έδινες και κάποιο sample ή έστω ένα link στο Youtube θα ήταν πολύ πιο εύκολο να σε βοηθήσουμε...

Αλλιώς κάνε έναν κόπο και ρώτα και στο thread για το CSI:NY. Αυτοί που βλέπουν και έχουν τα επεισόδια μπορεί να ξέρουν κάτι παραπάνω :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Λοιπόν,μήπως ξέρει κάποιος πως λεγόταν το τραγούδι που έπαιζε στους τίτλους αρχής του σήριαλ του Mega ''Περί ανέμων και υδάτων'' με τους Θαν.Βέγγο και Σπ.Παπαδόπουλο;

Η μελωδία είναι εύκολη και γνωστή νομίζω,οπότε ευελπιστώ ότι θα βρεθεί γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Λοιπόν,μήπως ξέρει κάποιος πως λεγόταν το τραγούδι που έπαιζε στους τίτλους αρχής του σήριαλ του Mega ''Περί ανέμων και υδάτων'' με τους Θαν.Βέγγο και Σπ.Παπαδόπουλο;

Η μελωδία είναι εύκολη και γνωστή νομίζω,οπότε ευελπιστώ ότι θα βρεθεί γρήγορα.

 

Και είχες δίκιο ;)

Το τραγούδι λέγεται Τρίχορδο - Χαρταετοί

(χωρίς να μπορώ να σου πω ποιο από τα 2 είναι ο τίτλος και ποιο ο ερμηνευτής :p )

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και είχες δίκιο ;)

Το τραγούδι λέγεται Τρίχορδο - Χαρταετοί

(χωρίς να μπορώ να σου πω ποιο από τα 2 είναι ο τίτλος και ποιο ο ερμηνευτής :p )

 

 

Σ' ευχαριστώ πολύ anarxaki :happy:

Αν βγάλω άκρη θα σου πω τι απ' τα 2 είναι τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Λοιπόν,μήπως ξέρει κάποιος πως λεγόταν το τραγούδι που έπαιζε στους τίτλους αρχής του σήριαλ του Mega ''Περί ανέμων και υδάτων'' με τους Θαν.Βέγγο και Σπ.Παπαδόπουλο;

Η μελωδία είναι εύκολη και γνωστή νομίζω,οπότε ευελπιστώ ότι θα βρεθεί γρήγορα.

 

Και είχες δίκιο ;)

Το τραγούδι λέγεται Τρίχορδο - Χαρταετοί

(χωρίς να μπορώ να σου πω ποιο από τα 2 είναι ο τίτλος και ποιο ο ερμηνευτής :p )

 

Ο συνθέτης είναι ο Μίκης Θεοδωράκης και το κομμάτι λέγεται «Χαρταετοί». :)


Link to comment
Share on other sites

Ο συνθέτης είναι ο Μίκης Θεοδωράκης και το κομμάτι λέγεται «Χαρταετοί». :)

 

Once again, Cristina saved the day :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και είχες δίκιο ;)

Το τραγούδι λέγεται Τρίχορδο - Χαρταετοί

(χωρίς να μπορώ να σου πω ποιο από τα 2 είναι ο τίτλος και ποιο ο ερμηνευτής :p )

 

Ο συνθέτης είναι ο Μίκης Θεοδωράκης και το κομμάτι λέγεται «Χαρταετοί». :)

 

 

Ευχαριστώ :*- :* και τις δυο σας.

Και για καθαρά ιστορικούς λόγους να πω ότι το τραγούδι περιέχεται και στη συλλογή ''Μεσημέρι στου Ψυρρή (vol.3)'',όπου και το βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

Ξερω πως θα με χε...τε :X :cry: , αλλα ποιο ειναι το κομματι στην τελευταια διαφημιση της ΤΙΜ (αυτο που εινα Ινδικο-dance)?

Παρεμπιπτοντως, μηπως κανενας γεροντοτερος(!) εμου :whistle: , εχει πουθενα τραγουδια του Νικου Γουναρη? (αυτος ο αλλος-ενα βραδυ που βρεχε - γυρνα παλι αγαπη μου)

 

Mille merci!

Link to comment
Share on other sites

Mήπως θυμάται κάποιος τους French 'N' Piano και το κομμάτι Singles?

Μήπως το έχει κάποιος κ μπορεί να μου το δώσει? Εστω και ένα τμήμα του, ολόκληρο ουτως ή άλλως δεν βρίσκεται.

Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, γιατί δεν πρέπει να κυκλοφορησε ποτέ.

Είχα γράψει αυτο που έπαιζε στους τίτλους της αρχής, αλλά κατα λάθος το έσβυσα κι αυτά που κυκλοφορουν είναι σε μια χάλια ποιότητα.

Αν υπάρχει, πμ παρακαλώ πααρα πολύ.:)

Link to comment
Share on other sites

Paidia psaxno ena tragudi pou epaize stin tainia "Click" stin teleutaia skini ekei pou mpainei to skulaki !exei poli gelio i oli fasi:lol: an to kserete help me:)

 

Argisa ligo alla twra pou to thimithika lol

 

Air Supply - Making Love Out Of Nothing At All

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς το soundrack που ακούγεται αυτές τις μέρες στο τηλεοπτικό διαφημιστικό σποτ της ΝΕΤ "Χριστούγεννα στη Σκιάθο"? Είναι ένα υπέροχο ορχηστρικό κομμάτι, το οποίο χρησιμοποιούν ως μουσικό χαλί και διάφοροι ραδιοφωνικοί σταθμοί, ακόμη και το διαφημιστικό της δορυφορικής πλατφόρμας του ΟΤΕ, όταν αυτή πρωτοξεκίνησε. Ωστόσο, δεν κατάφερα να το εντοπίσω μέχρι σήμερα...:(
jparalias.blogspot.com Περί ανέμων και υδάτων (ενίοτε όμως ανεμοστροβίλων & πλημμυρών)... :p
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς το soundrack που ακούγεται αυτές τις μέρες στο τηλεοπτικό διαφημιστικό σποτ της ΝΕΤ "Χριστούγεννα στη Σκιάθο"? Είναι ένα υπέροχο ορχηστρικό κομμάτι, το οποίο χρησιμοποιούν ως μουσικό χαλί και διάφοροι ραδιοφωνικοί σταθμοί, ακόμη και το διαφημιστικό της δορυφορικής πλατφόρμας του ΟΤΕ, όταν αυτή πρωτοξεκίνησε. Ωστόσο, δεν κατάφερα να το εντοπίσω μέχρι σήμερα...:(

 

ένα δείγμα θα μας βοηθούσε πιο πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τίποτα από το χθεσινό singles?

Thanks!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και συγγνωμη αν ειμαι καπως :offtopic: αλλα ψαχνω καποια ορχηστρικα κομματια που παιζουν γενικα στην καθημερινη σειρα Βερα στο δεξι,οποιος/α γνωριζει κατι γενικα θα ημουν ιδιετερως ευγνωμων...

 

Να στε καλααααα

Ευχαριστω ολους και ολες εκ των προτερων:) :) :)

Η Δημοκρατία καταστρέφεται διότι καταχράστηκε το δικαίωμα της Ελευθερίας και της Ισότητας. Έμαθε στους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα, την αναρχία ως ευδαιμονία.

 

Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

Στις 18 Δεκέμβρη θα βγει το νέο τους album. Νομίζω πως θα περιέχει και το τραγούδι της σειράς. :)

 

Για δες κι εδώ... :)

eipes oti stis 18 dekevri 8a vgei to neo album twn closer.exoume 22 dekevri shmera k sto limewire dn mporesa na to vrw.3ereis pou mporw na to vrw?

Link to comment
Share on other sites

eipes oti stis 18 dekevri 8a vgei to neo album twn closer.exoume 22 dekevri shmera k sto limewire dn mporesa na to vrw.3ereis pou mporw na to vrw?

Όταν είπα πως βγαίνει στις 18/12, εννοούσα στα δισκοπωλεία και όχι στο limewire. :p

 

Όπως καταλαβαίνεις, δεν είναι πάντα τόσο εύκολο να διαδοθεί αμέσως ένα album στα p2p και μάλιστα όταν πρόκειται για ελληνικό group. :)

Επίσης, δεν θα έλεγα πως το limewire φημίζεται για την διάδοση ελληνικών κυκλοφοριών.

Το dc++ και το hub angelos0 είναι καλύτερο για τέτοιες αναζητήσεις. :)


Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Ψάχνω δύο τραγούδια που άκουσα χθες στον ελληνικό ημιτελικό του Survivor.

1) Μουσική από το βίντεο του Αμφικράτη:

http://www.sendspace.com/file/6j3yqo

Πρέπει να είναι από τους Πειρατές της Καραϊβικής. Άκουσα τα samples στο Amazon, αλλά κανένα τραγούδι δεν μοιάζει με αυτό.

2) Μουσική από το βίντεο με τον καρχαρία στη θάλασσα και όλες τις δυσκολίες που πέρασαν στο νησί:

http://www.sendspace.com/file/112kzy

Έπαιζε και πέρυσι, στα τρέηλερ του Mega για τις Μάγισσες της Σμύρνης.

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Ψάχνω το τραγούδι που ακουγώταν σε μία παλιά ελληνική ταινία με τη Ναθαναήλ...νομίζω "κορίτσια στον ήλιο" λεγόταν και το τραγούδι ελεγε σ' αναζητώ....κτλ Εγραψα στο limewire σ 'αναζητώ και δεν βρήκα τίποτα.

Λέγεται όντως έτσι το τραγούδι και αν ναι πού μπορώ να το βρώ??? Άν πάλι όχι πώς λέγεται???

Σαν το χαρτί που καίγεται,

η μέρα μου σβήνει ξοδεύεται...

κι ανάσα μου βαραίνει,

διψασμένη περιμένει...

[sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η ταινία είναι η Αναζήτηση και παιζει όντως η Ναθαναήλ.

Το τραγουδι λέγεται Αναζήτηση κι αυτό, είναι του Σπανού και στην ταινία το λεει η Μαρία Δημητριάδη.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...