Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κομμάτι που έπαιζε στο παραπέντε της δευτέρας, στη σκηνή που η Ντάλια είχε πάει στο σπιτι του ΔΠ και επλαθε στο μυαλό της το παλιό σκηνικό, το ξέρει κάποιος;

 

Κανείς γι αυτό;;; :(

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Κανείς γι αυτό;;; :(

 

Μόλις χθες το είδα το επισόδειο και σε θυμήθηκα που ρωτούσες... :)

 

«Craig Armstrong - Ball»

(Από την ταινία «Plunkett & Macleane»)


Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous kai KALO MHNA!!!

 

mipws mporei na mou pei kapoios to tragoudi poy epaize stous titlous telos sto episodio tou 2 MERES MONO tis tetartis??

 

efxaristw poly ek tvn proterwn....

 

:)

 

«Nick Cave & Kylie Minogue - Where The Wild Roses Grow» :)


Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia mia voitheia tha ithela.

Apo to teleutaio episodio tis seiras 2 meres mono paizei se kapia skini se mia paralia ena kommati tis prwtopsalti mazi me tin galani nwmizw.mipws kserei kaneis titlo???

euxaristw ek ton proterwn :)

ps:KALO MINA btw :p

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κάνει ένα live μαζί...από αυτό το πιο γνωστό είναι ένα medley του Δώδεκα (της Βίσση) με το Αν Μου Τηλεφωνούσες (του Χατζηγιάννη)

 

Καλό μήνα ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia mia voitheia tha ithela.

Apo to teleutaio episodio tis seiras 2 meres mono paizei se kapia skini se mia paralia ena kommati tis prwtopsalti mazi me tin galani nwmizw.mipws kserei kaneis titlo???

euxaristw ek ton proterwn :)

ps:KALO MINA btw :p

 

«Post Love» λέγεται. :)

Η 1η εκτέλεση είναι της Ά. Πρωτοψάλτη, το '97, νομίζω... :)

 

Καλό μήνα και σε σένα... :)


Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες το είδα το επισόδειο και σε θυμήθηκα που ρωτούσες... :)

 

«Craig Armstrong - Ball»

(Από την ταινία «Plunkett & Macleane»)

 

Thnk you Christina! :happy:

 

Δεν είχα ρωτήσει εγώ!Απλά είχα και καιρό να ελέγξω το thread και έψαξα να δώ μήπως το είχε ρωτήσει κάποιος και άν είχε βρεθεί...

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Thnk you Christina! :happy:

 

Δεν είχα ρωτήσει εγώ!Απλά είχα και καιρό να ελέγξω το thread και έψαξα να δώ μήπως το είχε ρωτήσει κάποιος και άν είχε βρεθεί...

 

Ναι... Όντως... :lol:

Τέλος πάντων, θυμήθηκα τον/την al7 που ρωτούσε... :p

Δεν είχα προσέξει το nick... :O


Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα σε ολους!

δεν εχω ακομα δυστυχως καταφερει να βοηθησω κανεναν φιλο μιας και δεν βλεπω καθολου τηλεοραση, και δεν κρυβω οτι το φερω βαρεως...εντυπωσιαζομαι βεβαια απο την αμεσοτητα και την ευστοχια που υπαρχει στις απαντησεις και αρπαζω την ευκαιρια να ζητησω μια δευτερη χαρη, αφου η πρωτη για την μουσικη μιας παλιας διαφημισης της βεσπας φαινεται οτι ηταν λιγο δυσκολη...

το λοιπον:ειδα προσφατα την (μετριοτατη) ταινια ocean's 12 και ψαχνω το κομματι της σκηνης που ο Κασελ κανει κατι μαγικα στο μουσειο με τα λειζερ και τελικα κλεβει το αυγο Φαμπερζε..

αν δεν κανω λαθος δεν υπαρχει στο soundtrack και επειδη ειμαι τεμπελης και δεν κανω search,καθε βοηθεια ευπροσδεκτη...

ευχαριστω εκ των προτερων...

I'm an innocent victim of a blinded alley

And I'm tired of all these soldiers here...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα σε ολους!

δεν εχω ακομα δυστυχως καταφερει να βοηθησω κανεναν φιλο μιας και δεν βλεπω καθολου τηλεοραση, και δεν κρυβω οτι το φερω βαρεως...εντυπωσιαζομαι βεβαια απο την αμεσοτητα και την ευστοχια που υπαρχει στις απαντησεις και αρπαζω την ευκαιρια να ζητησω μια δευτερη χαρη, αφου η πρωτη για την μουσικη μιας παλιας διαφημισης της βεσπας φαινεται οτι ηταν λιγο δυσκολη...

το λοιπον:ειδα προσφατα την (μετριοτατη) ταινια ocean's 12 και ψαχνω το κομματι της σκηνης που ο Κασελ κανει κατι μαγικα στο μουσειο με τα λειζερ και τελικα κλεβει το αυγο Φαμπερζε..

αν δεν κανω λαθος δεν υπαρχει στο soundtrack και επειδη ειμαι τεμπελης και δεν κανω search,καθε βοηθεια ευπροσδεκτη...

ευχαριστω εκ των προτερων...

«Nikkfurie de La Caution - Thé à La Menthe» :)

 

Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ.

 

Πάντως... Το ότι είσαι τεμπέλης και δεν κάνεις search δεν είναι δικαιολογία και καθόλου ευχάριστο για όσους προθυμοποιούνται να εξυπηρετήσουν... :)


Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιό ήταν το κομμάτι που έπαιζε στις τελευταίες σκηνές του σημερινού επεισοδίου του One Tree Hill; Όχι η σκηνή με τον Λουκ και τον Κηθ στο αμάξι, η ακριβώς προηγούμενη.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιό ήταν το κομμάτι που έπαιζε στις τελευταίες σκηνές του σημερινού επεισοδίου του One Tree Hill; Όχι η σκηνή με τον Λουκ και τον Κηθ στο αμάξι, η ακριβώς προηγούμενη.

 

Πρόσεξε!Υπάρχει το εξής απόλυτα ενημερωμένο [απο κάθε άποψη] site: http://www.tv.com όπου μπορείς να βρείς σχεδόν το οτιδήποτε για όποια σειρά θές!Απο goofs μέχρι trivia, μέχρι και το ποιά κομμάτια έχουν παίξει σε κάθε επεισόδιο! :happy: Πράγμα το οποίο είνα πάρα πολύ βολικό για πολλούς απο μας φαντάζομαι...

 

Μπορείς λοιπόν να πάς εδώ: http://www.tv.com/one-tree-hill/show/16942/episode_listings.html?om_act=convert&om_clk=tabssh&tag=tabs;episodes , να επιλέξεις season και επεισόδιο που θές και να βρείς κάπου στη σελίδα του επεισοδίου που λέει Notes κι εκεί κάπου λέει Featured Music.Θα σου βγάλει μερικά, δυστυχώς όχι που εμφανίζεται το καθένα αλλά συν Αθηνά και χείρα κίνει!Θα το βρείς μόνος σου φαντάζομαι! ;)

 

[Υπ' όψιν, μπορεί να μην έχει και όλα τα κομμάτια που ακούγονται πάντα αλλά μην τα θέλουμε και όλα δικά μας!]

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Στη διαφημιση του momad το τραγουδι ειναι των kaiser chiefts αλλα δεν ξερω πιο, μηπως ξερει κανεις? Επισης ενα τραγουδι που παιζει στην εναρξη στο μαγαλο παζαρι , αν το ξερει καποιος.

Ευχαριστω

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Στη διαφημιση του momad το τραγουδι ειναι των kaiser chiefts αλλα δεν ξερω πιο, μηπως ξερει κανεις?

 

εννοεις το Na Na Na Naa απο το album Employment μαλλον

Link to comment
Share on other sites

re paides to rempetiko kommati pou epaixe sto 50-50 kai elege <<ego den eho paei sto sholeio, den eho mathei grammata polla, xero pos 1+1 kanei duo kai pos ta fonienta einai 7>>, poio einai? kai genika an to ehei kaneis mporei na mou to steilei giati den xero an tha to vro sto INTERNET:(

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

''Εγώ δεν έχω βγάλει το σχολείο'' απο τον Γρηγόρη Μπιθικώτση είναι.

Ψάξε και όλο και κάτι θα βρείς...

 

thanks file :)

 

re paidia kai kati allo to tragoudi, apo ti foni mallon placebo prepi na einai apo ti 10 entoli pou prepei na leei ap' oti katalava between you and me, poios einai o titlos tou?

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

στη διαφημιση του peugeot 407 SR sport τι ακουμε?

 

και στο σποτακι του drambuie με τη σκυταλοδρομια?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε!Υπάρχει το εξής απόλυτα ενημερωμένο [απο κάθε άποψη] site: http://www.tv.com όπου μπορείς να βρείς σχεδόν το οτιδήποτε για όποια σειρά θές!Απο goofs μέχρι trivia, μέχρι και το ποιά κομμάτια έχουν παίξει σε κάθε επεισόδιο! :happy: Πράγμα το οποίο είνα πάρα πολύ βολικό για πολλούς απο μας φαντάζομαι...

 

Μπορείς λοιπόν να πάς εδώ: http://www.tv.com/one-tree-hill/show/16942/episode_listings.html?om_act=convert&om_clk=tabssh&tag=tabs;episodes , να επιλέξεις season και επεισόδιο που θές και να βρείς κάπου στη σελίδα του επεισοδίου που λέει Notes κι εκεί κάπου λέει Featured Music.Θα σου βγάλει μερικά, δυστυχώς όχι που εμφανίζεται το καθένα αλλά συν Αθηνά και χείρα κίνει!Θα το βρείς μόνος σου φαντάζομαι! ;)

 

[Υπ' όψιν, μπορεί να μην έχει και όλα τα κομμάτια που ακούγονται πάντα αλλά μην τα θέλουμε και όλα δικά μας!]

 

Κατατοπιστικότατος! Thanks man! :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα θα εχει αναφερθει ηδη, εκανα search στο τοπικ αλλα δεν βρηκα κατι.:O

Πως λεγεται το κομματι που παιζει στο ΟΛΑ του Θεμου, στους τιτλους τελους? Που ειναι καπως οριενταλ.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέο μέλος στην παρέα και θα ήθελα να με βοηθήσετε. Αλλά πριν σας παραθέσω τις ερωτήσεις μου θα ήθελα να τονίσω ότι διάβασα προσεκτικά (θέλω να πιστεύω) και τις 133 σελίδες του θέματος και δεν βρήκα αύτο που έψαχνα ωστόσο βρήκα πάρα πολλά άλλα. Στο θέμα μου τώρα :

 

1. Ψάχνω το τραγούδι που ακουγόταν στην διαφήμιση της amita με στίχους : i can feel it comin at you η κάτι τέτοιο. Το ρώτησε και κάποιο άλλο μέλος πριν από μισό χρόνο αλλά δυστυχώς δεν δόθηκε απάντηση, ίσως κάποιος έμαθε κάτι. Έψαξα στο google και στο site της amita μα δεν βρήκα τίποτα. Σημειωτέον δεν αναφερομαι στην διαφημιση της amita motion, αλλά σ' αυτήν που πραγματευόταν κάτι με θετικη ενέργεια και εμφανιζόταν κι ο Θέμης Γεωργαντάς.

 

2. Ψάχνω ένα κομμάτι από την ιταλική συλλογή aldente του compact disc club. Στην διαφήμιση ακουγόταν μετα απο κάποιο tu solamente tu και πριν από το γνωστο perdono του tiz. ferro. Οι στίχοι έλεγαν κάτι για diserto la musica κλπ και το τραγουδάει γυναικα. Έχω την λίστα με τα τραγούδια και από τα 4 cd και κατέβασα πάρα πολλά, αλλά το συγκεκριμένο δεν μπόρεσα να το βρω. Έχω sample αλλά δεν ξέρω πως να το ανεβάσω...

 

Συγνώμη αν σας κούρασα, κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη και ευχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέο μέλος στην παρέα και θα ήθελα να με βοηθήσετε. Αλλά πριν σας παραθέσω τις ερωτήσεις μου θα ήθελα να τονίσω ότι διάβασα προσεκτικά (θέλω να πιστεύω) και τις 133 σελίδες του θέματος και δεν βρήκα αύτο που έψαχνα ωστόσο βρήκα πάρα πολλά άλλα. Στο θέμα μου τώρα :

 

1. Ψάχνω το τραγούδι που ακουγόταν στην διαφήμιση της amita με στίχους : i can feel it comin at you η κάτι τέτοιο. Το ρώτησε και κάποιο άλλο μέλος πριν από μισό χρόνο αλλά δυστυχώς δεν δόθηκε απάντηση, ίσως κάποιος έμαθε κάτι. Έψαξα στο google και στο site της amita μα δεν βρήκα τίποτα. Σημειωτέον δεν αναφερομαι στην διαφημιση της amita motion, αλλά σ' αυτήν που πραγματευόταν κάτι με θετικη ενέργεια και εμφανιζόταν κι ο Θέμης Γεωργαντάς.

 

2. Ψάχνω ένα κομμάτι από την ιταλική συλλογή aldente του compact disc club. Στην διαφήμιση ακουγόταν μετα απο κάποιο tu solamente tu και πριν από το γνωστο perdono του tiz. ferro. Οι στίχοι έλεγαν κάτι για diserto la musica κλπ και το τραγουδάει γυναικα. Έχω την λίστα με τα τραγούδια και από τα 4 cd και κατέβασα πάρα πολλά, αλλά το συγκεκριμένο δεν μπόρεσα να το βρω. Έχω sample αλλά δεν ξέρω πως να το ανεβάσω...

 

Συγνώμη αν σας κούρασα, κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη και ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

anmakaiTsakal_83, καλώς μας ήρθες! :)

 

Το 2ο τραγούδι που ψάχνεις είναι το «Ti Sento» από Matia Bazar. :)


Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...