Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά μπορείτε να βρείτε το τραγούδι απ'τη διαφήμιση του χυμού life ανανά?
Βρε παιδιά τελικά δν μπορείτε να το βρείτε;:cry: :cry:
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω το τραγουδι στο spot του ant1 του "Θα βρεις το δάσκαλό σου" που παιζει αυτές τις μέρες.:ninja:

 

kai egw ayto psaxnw paidia alex0 ama to vreis pes mou :) kane me add sto msn na mou to steileis

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει στίχους, δοκίμασε κάποιο από αυτά. Ακούγονται αρκετά συχνά στη σειρά:

Midnight Choir - Mercy of Maria

Chris & Carla - Black Rope Tied

16 Horsepower - Burning Bush

 

Επίσης παίζει πολύ συχνά Madrugada από το cd Industrial Silence

κομμάτια όπως Higher,Sirens,Strange Colour Blue,Salt.... Βασικά όλο το cd είναι τέλειο(αν θές την ταπεινή μου γνώμη...!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Ξέρει κανείς πώς λέγεται αυτό το τραγούδι που έβαλε μολις τώρα στο παρά πέντε; Έχω ανεβάσει την ηχογράφηση εδώ

 

http://rapidshare.de/files/33603696/para_pente.mp3.html

Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΒΕΣΠΑ???:) :) :) ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!!ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΣΤΟΡΑΚΗ.....ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΗΣ ΒΕΣΠΑΣ ΠΡΟ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑΣ ΚΑΙ...ΤΙ ΛΕΩ ΤΩΡΑ Ε???ΤΕΣΠΑ,ΑΜΑ ΘΥΜΑΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΤΙ ΣΕ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ 50s ΘΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΡΕΛΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ!!!!

I'm an innocent victim of a blinded alley

And I'm tired of all these soldiers here...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Είδε κανείς χθές την ταινία Monster;;Το τραγούδι που ακούγεται όταν της ανακοινώνουν την ποινή της ποιο είναι;;;;Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Loipon paidia thelw tin voithia sas!!! Psaxnw edw kai kairo ena tragoudi pou akougetai apo to prwto to Fast and the Furious! Sugkekrimena akougetai stin arxi tou ergou. sto simeio pou dixnei ton paul walker na stamataei akrivos dipla stis mparieres tin wra pou dokimazai to amaxi kai xtupaei koftes!!!

Akrivos ekini tin stigmi pou stamataei kai leei <gamwto> mpainei to tragoudi pou psaxnw kai akougetai mexri kai tin sunomilia me ti mia sto magazi!!! sas parakalw polu opoios to kserei na mou dwsei mia apantisi

Euxaristw!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά! Ξέρει κανείς πως λέγεται το τραγούδι που παίζεται στο

τρέιλερ του ''Θα βρεις το δάσκαλό σου'';

Μιλάω για το καινούργιο τρέιλερ!

Όχι το παλίο...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Exei kaneis to tragoudi ths xristinas lampiri einai sto superstar pou legetai kai to tragoudi "Superstar",diladi ayto pou akougetai twra sto superstar pou einai se rap mousiki,an to exei kapoios na mou to pei...Thanks

Νομίζω πως είναι ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ έχω ακούσει ποτέ στη ζωή μου. Μπροστά του τα τραγούδια της Λάμπρου και της Μπεζαντάκου μοιάζουν με ποίηση του Σεφέρη και μουσική του Χατζιδάκι...

 

Sorry για το off topic αλλά κάπου ήθελα να το πω... Αν το έβγαζε από την εκπομπή της θα την έβλεπα πιο άνετα... Ας ξαναβάλει το περσινό, το προπέρσινο κάποιο τέλος πάντων άλλο...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας βαζω δυσκολα τωρα, αλλα ισως καποιος με βοηθησει.

Στην τηλεοπτικη διαφημιση του Compact Disc Club για την συλλογη "Kasbah"

ξερετε ποιο ειναι το δευτερο τραγουδι ?

που χορευει μια κοπελα, και το τραγουδι λεει "....shake your body..." σε πολυ χαλαρο ρυθμο...

Ισως το βρειτε ειναι γνωστο oriental τραγουδι, ισως απο αυτους του καλλιτεχνες :

Arash,Sertab,Ηakim,Ishtar,Natacha Atlas,Amr Diab,Ηarem,Tarkan

 

Ολη η λιστα της συλλογης ειναι εδω:

http://www.compactdisclub.gr/pdetails.asp?catid=20&productid=116

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Είδε κανείς χθές την ταινία Monster;;Το τραγούδι που ακούγεται όταν της ανακοινώνουν την ποινή της ποιο είναι;;;;Ευχαριστω...

 

Στο imdb θα δεις τη λίστα από τα κομμάτια που ακούγονται στην ταινία. Δεν ξέρω το συγκεκριμένο ποιό είναι. Ψάχνω κι εγώ ένα country κάπως κομμάτι που ακούγεται την πρώτη φορά που βγαίνουν έξω και πίνουν μπύρες κλπ.

Δε νομίζω οτι υπάρχει soundtrack με τα κομμάτια αυτά πάντως παρά ένα μελωδικό με τα instrumental μόνο κομμάτια της ταινίας.

 

Να ρωτήσω κ κάτι. Είδε κάποιος το "Βέρα στο δεξί" σήμερα; (Τρίτη). Όταν έπαιζε αυτός ο τύπος στο ραδιόφωνο (δεν παρακολουθώ τη σειρά και δεν τους ξέρω απλά πέτυχα το τραγούδι) κι αφιέρωσε ένα κομμάτι ελληνικό σε ένα φίλο του που "έφυγε" μήπως το ξέρει κάποιος; Νομίζω ανάμεσα στους στίχους έλεγε "βαρέθηκα τον κόσμο αυτό(; )"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας βαζω δυσκολα τωρα, αλλα ισως καποιος με βοηθησει.

Στην τηλεοπτικη διαφημιση του Compact Disc Club για την συλλογη "Kasbah"

ξερετε ποιο ειναι το δευτερο τραγουδι ?

που χορευει μια κοπελα, και το τραγουδι λεει "....shake your body..." σε πολυ χαλαρο ρυθμο...

Ισως το βρειτε ειναι γνωστο oriental τραγουδι, ισως απο αυτους του καλλιτεχνες :

Arash,Sertab,Ηakim,Ishtar,Natacha Atlas,Amr Diab,Ηarem,Tarkan

 

Ολη η λιστα της συλλογης ειναι εδω:

http://www.compactdisclub.gr/pdetails.asp?catid=20&productid=116

 

Shake your body μπορεί να μην λέει, είναι όμως το :

 

Αrash ft. Helena - Arash :)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν απαντήθηκε πρίν αλλά ψάχνω το τραγούδι στο ΜΕΓΚΑ νομίζω για μια νεα σειρά που ο τίτλος είναι νομίζω "Πάλι από την αρχή" ή κάτι τέτοιο. Με κάτι ανθρώπους στην ίδια πόλη κτλ κτλ..
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στο imdb θα δεις τη λίστα από τα κομμάτια που ακούγονται στην ταινία. Δεν ξέρω το συγκεκριμένο ποιό είναι. Ψάχνω κι εγώ ένα country κάπως κομμάτι που ακούγεται την πρώτη φορά που βγαίνουν έξω και πίνουν μπύρες κλπ.

Δε νομίζω οτι υπάρχει soundtrack με τα κομμάτια αυτά πάντως παρά ένα μελωδικό με τα instrumental μόνο κομμάτια της ταινίας.

 

Δυστυχώς έχω κατεβάσει όλο το soundtrack μόνο που το συγκεκριμένο κομμάτι μάλλον δεν περιέχεται...:( :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. μήπως ξέρει κανείς πιο είναι το τραγούδι που παίζει στην ταινία: Eurotrip στη σκήνη VanderSexxxx

το τραγούδι πηγαίνει έτσι

(Eins Zwei Drei Vier

Warum bin ich hier

Funf Sechs Sieben Acht

Zeig mir deine ganze Macht)

εχω αγοράσει το OST αλλα δεν υπάρχει μέσα.

If you wanna win a war, you must serve NO MASTER but your AMBITION...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μήπως γνωρίζει κανείς το τραγούδι που ακούγεται στην διαφήμιση για τον 2ο κύκλο του "Θα βρεις το δάσκαλο σου"; Είναι ένα rock κομμάτι, δυστυχώς δεν θυμάμαι στίχους. :O

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Στο promo για μία νέα σειρά του Mega (Ήρθε κ έδεσε) ακούγεται ένα κλασικό τραγούδι "Σ` αγαπώ γιατί είσαι ωραία", αλλά σε κάποιου είδους dance remix.

Γνωρίζει κανείς info για τον καλλιτέχνη?

ΤΙΑ

Nick
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κ εγώ το τραγούδι απ' το καινούριο τρέιλερ της σειράς "θα βρείς το δασκαλό σου" ψάχνω. Κοίταξα μήπως ήταν κάτι απο 3doors down επειδή θυμίζει, αλλά τελικά τίποτα.

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Στο promo για μία νέα σειρά του Mega (Ήρθε κ έδεσε) ακούγεται ένα κλασικό τραγούδι "Σ` αγαπώ γιατί είσαι ωραία", αλλά σε κάποιου είδους dance remix.

Γνωρίζει κανείς info για τον καλλιτέχνη?

ΤΙΑ

 

Δεν το έχω δει, αλλά δοκίμασε των ΜΙΚΡΟ... Μπορεί και να είναι αυτό. :)


Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μήπως γνωρίζει κανείς το τραγούδι που ακούγεται στην διαφήμιση για τον 2ο κύκλο του "Θα βρεις το δάσκαλο σου"; Είναι ένα rock κομμάτι, δυστυχώς δεν θυμάμαι στίχους. :O

 

Και εγώ όπως και πολλά άλλα παιδιά στις πίσω σελίδες το ψάχνουν...

Μακάρι να το βρούμε!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...