Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρει κάποιος ένα γρήγορο κομμάτι απο Πορτοκάλογλου που είχε τραγουδήσει στην τελετή λήξης των ολυμπιακών αγώνων?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ακριβώς τα ίδια που λες εσυ τα εχω πει και εγω σελίδες πριν και ομως δε γινεται τιποτα... κανεις δε το ξερει...

 

Οσο για το αναρχακι , ολα τα c εχεις πει εκτος απο το σωστό... :p :wacko: :lol:

 

Όχου μωρέεεεεεεεεεεεεεε, θα πάρω καινούρια γυαλιά...... :cry: Δηλαδή εσύ είσαι άσφαλτος? :p :confused:

Και καλά το C1 ΟΝΤΩΣ το μπέρδεψα αλλά ΚΑΙ το C4? Δηλαδή το "αγγλοιταλικοισπανικό τραγουδάκι" (Baila Morena) είναι από τη διαφήμιση του C1???? Όχι γιατί άμα είναι σταματήστε να το ψάχνετε!!!! :lol: :) :p :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tελικά βρήκαμε ποιό είναι?..Γιατί στο search μονό αυτή την αναφορά βρήκα...

Φιλικά,

*imela*

ps. είναι το "Hey Mrs.- Ι monster" ή μπα?..

Μπα... :p

Αυτό έπαιζε στη διαφήμιση με το Yaris και τους εξωγήινους

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι η μουσική από την σειρά "Αστυνόμος Σαΐνης" σε κάποια remix έκδοση....

 

Βασικά.....το αρχικό κομμάτι είναι κλασσική μουσική (και χρησιμοποιήθηκε και στον Inspector Gadget). :rolleyes:

Είναι του Edvard Grieg το Peer Gynt Suite No.1 op. 46 το υπο...κομμάτι In der Halle des Bergkonigs (In the Hall of the Mountain King) ή αλλιώς γνωστό ως Ο Χορός των Troll

Από όσο ξέρω έχει διασκευαστεί πολλές φορές, και έχει ακουστεί κάποια διασκευή και στη διαφήμιση της Cosmote (που τρέχει αυτός και βλέπει τον γιο του να μιλάει στο κινητό και λέει ένα σωρα βλακείες στους φίλους του).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά.....το αρχικό κομμάτι είναι κλασσική μουσική (και χρησιμοποιήθηκε και στον Inspector Gadget). :rolleyes:

Είναι του Edvard Grieg το Peer Gynt Suite No.1 op. 46 το υπο...κομμάτι In der Halle des Bergkonigs (In the Hall of the Mountain King) ή αλλιώς γνωστό ως Ο Χορός των Troll

Από όσο ξέρω έχει διασκευαστεί πολλές φορές, και έχει ακουστεί κάποια διασκευή και στη διαφήμιση της Cosmote (που τρέχει αυτός και βλέπει τον γιο του να μιλάει στο κινητό και λέει ένα σωρα βλακείες στους φίλους του).

 

Eμένα μου φέρνει κάτι σε remake του Benny Benassi.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Eμένα μου φέρνει κάτι σε remake του Benny Benassi.

 

μπορεί και να νομίζω λάθος, αλλά αυτό δεν είναι το τραγούδι από το φάντασμα της όπερας?? (σε remake φυσικά..)

Όσο για το remake δεν το αποκλείω γιατί από τον benny bennassi πολλά έχουν ακούσει τα αυτάκια μου (το παλληκάρι είναι τρελό!!!), τα περισσότερα σε white label (βλ.Last christmas remix !!!:blink:)

Link to comment
Share on other sites

Μπα... :p

Αυτό έπαιζε στη διαφήμιση με το Yaris και τους εξωγήινους

 

Mπα as well!! Αυτό είναι το: Audio Bullys - Snake ;)

Φιλικά,

*imela*

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω το τραγούδι που παίζει στο νέο γυναικείο άρωμα του Armani, αυτό το bit-άκι είχε παίξει πολύ στα ραδιόφωνα πριν κανα χρόνο...
http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψάχνω το τραγούδι που παίζει στο νέο γυναικείο άρωμα του Armani, αυτό το bit-άκι είχε παίξει πολύ στα ραδιόφωνα πριν κανα χρόνο...

«Miss Teeq - Scandalous» ίσως...; :worry:

Δεν ξέρω αν υπάρχει κι άλλη διαφήμιση για γυναικείο Armani... :O


Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τραγούδι που παίζει στην διαφήμιση από το γιαούρτι complet το ξέρει κανείς?Η διαφήμιση ξεκινάει δείχνοντας στη σειρά μια ολόκληρη οικογένεια...
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

τελικα το soundtrack απο τη διαφημηση του Citroen C4 (που οδηγος ειναι ο S. Loeb) (baila morena - under the moonlight), το ξερει κανεις?

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση... Το τραγουδάκι από την διαφήμηση του γάλα Δέλτα (ξυρίζεται το παιδάκι και λέει "όταν μεγαλώσω θα γίνω μπαμπάς").

Μήπως ξέρεται ποιο είναι??

Ευχαριστώ...

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Και το Hey Mrs. σε ποιά έπαιζε;

 

Μήπως παίζει στην καινούρια του Yiaris, λέω εγώ τώρα...(αν και δεν είμαι πολύ σίγουρη..):O

Φιλικά,

*imela*

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το τραγουδι στην διαφημιση της SONY BRAVIA με κατι μπαλακα που κατεβαιναν εναν δρομο πιο ειναι ??

Jose Gonzalez - Heartbeats

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

«Miss Teeq - Scandalous» ίσως...; :worry:

Δεν ξέρω αν υπάρχει κι άλλη διαφήμιση για γυναικείο Armani... :O

Ναι...ναι...:wink: .... :yahoo: ....ευχαριστώ...!!!

http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει στην καινούρια του Yiaris, λέω εγώ τώρα...(αν και δεν είμαι πολύ σίγουρη..):O

Φιλικά,

*imela*

Όχι λέμε :p

Έπαιζε σίγουρα σε κάποια παλιά του Yaris. Νομίζω ήταν σε αυτή με τους εξωγήινους, αλλά δεν είμαι σίγουρος...

Link to comment
Share on other sites

gkr41 και imela, έχετε και οι δύο δίκιο. :)

Και τα δύο τραγούδια ακουγόντουσαν σε διαφημίσεις του Yaris που και οι δύο είχαν εξωγηινάκια... :p


Link to comment
Share on other sites

Αφού ξαναρωτήσω για το τραγούδι που ακούγεται στην διαφήμιση του γιαουρτιού complet προσθέτω άλλη μια ερώτηση.Ποιό είναι το τραγούδι που ακούγεται στην διαφήμιση της Eurobank με τον τύπο που προσπαθεί να κλείσει την τρύπα στην βάρκα που μπάζει νερά;
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Xε, χε.. Ωραία, αφού το εξαντλήσαμε για την περίπτωση με τα εξωγηινάκια :) στο Big-Small τι ακούμε??

Φιλικά,

*imela*

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση... Το τραγουδάκι από την διαφήμηση του γάλα Δέλτα (ξυρίζεται το παιδάκι και λέει "όταν μεγαλώσω θα γίνω μπαμπάς").

Μήπως ξέρεται ποιο είναι??

Ευχαριστώ...

αν θυμαμαι καλα ειναι το in my life απο chip.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα ειναι το in my life απο chip.

Thank u a lot!! Το κατέβασα και τελικά το τραγούδι είναι αυτό που είπες!

Thank u και πάλι!!! :happy: :)

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς το τραγούδι που ακούγεται στην διαφήμιση της ΕΒΓΑ και δεν εννοώ αυτήν που ακούγεται το I breath των Vaccum αλλά την τελευταία τελευταία με μια τύπισα που ξεκολλάει κάτι ταπετσαρίες από τους τοίχους του σπιτιού της και ξαφνικά "μπαίνει" η άνοιξη....
Ξέχνα το Χθες...Ζήσε το Σήμερα...Ονειρεύσου το Αύριο!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...