Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ελληνικο μουσικο καναλι MAD πιο παλια εδειχνε ενα σποτακι Jukebox και Free2go πριν δειξει την εκπομπη Jukebox.

Σ'αυτο το σποτακι 5 με 10 δευτερολεπτων επαιζα μια φοβερη ηλεκτρονικη μουσικη χωρις λογια που μου θυμιζε chemical brothers.

Ξερετε πιο τραγουδι ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισης σε διαφημιση εταιριας κινητης τηλεφωνιας (νομιζω vodafone) παιζει ενα καλο ροκ τραγουδι που λεει καποιες στιγμες "under the moonlight"...

Ξερετε πιο ειναι ?

Σιγουρα ειναι συγκροτημα ελαφριας ροκ

Link to comment
Share on other sites

Επισης σε διαφημιση εταιριας κινητης τηλεφωνιας (νομιζω vodafone) παιζει ενα καλο ροκ τραγουδι που λεει καποιες στιγμες "under the moonlight"...

Ξερετε πιο ειναι ?

Σιγουρα ειναι συγκροτημα ελαφριας ροκ

 

 

an psaxneis tou citroen c4 einai to baila morena-zuchero

k leei se kapoia simeia under the moonlight

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας,θα πας εκεί που κοιτάς..

Link to comment
Share on other sites

gia to tragoydi tis vodafone kserei kaneis??i teleytaia diafimisi poy deixnei polles stigmes apo oles tis diafimiseis.

Αυτό πολλοί από εμάς το ψάχνουμε, ακόμη δεν έχει βρεθεί ποιό είναι... :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Η διαφημιση της Toi Moi αν ψαχνει καποιος ειναι:

 

Carolina Marquez - Pleasure ground (mats tribal whistle mix)

 

Επισης το soundtrack της ταινιας "kill bill" ειναι διασημο και απο πολλες διαφημισεις μοδας και εταιριων με ρουχα.

Ειναι παλι της ιδιας:

 

Carolina Marquez - The killer's song (original)

 

Στο ελληνικο μουσικο καναλι MAD πιο παλια εδειχνε ενα σποτακι Jukebox και Free2go πριν δειξει την εκπομπη Jukebox.

Σ'αυτο το σποτακι 5 με 10 δευτερολεπτων επαιζα μια φοβερη ηλεκτρονικη μουσικη χωρις λογια που μου θυμιζε chemical brothers.

Ξερετε πιο τραγουδι ειναι ?

 

Αυτο το ξερετε?

Εξω ξετρελαθει μ'αυτο το τραγουδι και το ψαχνω καιρο.

Ειναι ειδος electronica νομιζω.

 

Επισης στη διαφημιση του Renault Clio που λεει "ολα τα αμαξια ζητουν μια καλυτερη ζωη" ειναι ενα επιτυχημενο punk rock κομματι.

Simple Plan - Welcome to my life

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, όσοι είδατε παρά πέντε σήμερα και είδατε και τις διαφημήσεις σίγουρα θα είδατε και την καινούρια της ΕΒΓΑ. Ξέρει λοιπόν κανείς το τραγούδι της διαφήμησης αυτής?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Update: Το βρήκα παίδες!

 

Για όποιον ενδιαφέρεται vacuum - i breathe

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιτέλους βρήκα το τραγούδι της vodafone!!!:) :) :) :)

:ninja: :ninja:

Το τραγούδι legete Ae fond kiss και το λέει Celtic Spirit

ελπίζω να βοήθησα!καιρο το ψάχνω..

αλλα παιδιά όποιος το βρει ας το ανεβασει σε κανενα rapishare,γιατι εψαξα στο e-mule kai sto limewire και δεν το βρήκα

Link to comment
Share on other sites

tha rwtisw kati....min valete tis fwnes an exei apantithei, an kai amfivalw.

 

kainourgia einai,simera tin prwtoeida

 

tis EVGA i kainourgia???

 

kserei kaneis onoma tragoudiou klp?

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

tha rwtisw kati....min valete tis fwnes an exei apantithei, an kai amfivalw.

 

kainourgia einai,simera tin prwtoeida

 

tis EVGA i kainourgia???

 

kserei kaneis onoma tragoudiou klp?

κοιτα 2 post πιο πανω απο το δικο σου και θα το βρεις ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιτέλους βρήκα το τραγούδι της vodafone!!!:) :) :) :)

:ninja: :ninja:

Το τραγούδι legete Ae fond kiss και το λέει Celtic Spirit

ελπίζω να βοήθησα!καιρο το ψάχνω..

αλλα παιδιά όποιος το βρει ας το ανεβασει σε κανενα rapishare,γιατι εψαξα στο e-mule kai sto limewire και δεν το βρήκα

 

 

george, προσπαθω να σου στειλω PM αλλα γραφει οτι ο διαθεσιμος χωρος εχει εξαντληθει !!!!! Αν τυχον βρεθει στειλτε ενα link (με http://www.sendspace.com ή rapidshare) γιατι ουτε εγω μπορω να το βρω καπου εψαξα και Limewire και λιγο emule τιποτα. Ελπιζω να χεις πεσει μεσα στη προβλεψη του κομματιου, η οποιος το εχει ηδη βρει ας στειλει καποιο link.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και hope to find it completely....

Link to comment
Share on other sites

dimitrisgr ετσι λέγεται το τραγούδι,αλλα δεν μπορώ να το βρώ ούτε σε limewire oyte sto e-mule.θα ψαξω.τώρα που εχουμε τον τιτλο και το ονομα του καλλιτεχνη πρεπει να το βρουμε.

αλήθεια γιατι δεν μπορείς να μου στείλεις Pm?o δικός μου χώρος έχει εξαντληθεί?

Link to comment
Share on other sites

dimitrisgr ετσι λέγεται το τραγούδι,αλλα δεν μπορώ να το βρώ ούτε σε limewire oyte sto e-mule.θα ψαξω.τώρα που εχουμε τον τιτλο και το ονομα του καλλιτεχνη πρεπει να το βρουμε.

αλήθεια γιατι δεν μπορείς να μου στείλεις Pm?o δικός μου χώρος έχει εξαντληθεί?

 

Ακριβως παλευω να σου στειλω PM τιποτα . Στα εγραψα απο εδω βεβαια και για να μην ειμαστε off topic (αν και δεν μπορουμε να επικοινωνησουμε στειλε email γιωργο - αδυνατον να σου στειλω pm δεν εχεις καθολου χωρο - εξαντληθηκε αν βρεθει οπωσδηποτε ειδοποιησε με να το βαλω και εγω σε upload.Το καλο ειναι πως πλεον εισαι σιγουρος 100 % για τον τιτλο !!!!

 

ΕΙΔΟΥ ΤΙ ΜΟΥ γραφει το myphone

 

""Ο διαθέσιμος χώρος για την αποθήκευση προσωπικών μηνυμάτων (PMs) του μέλους GEORGEGX20VF έχει εξαντληθεί. Δυστυχώς δεν είναι εφικτή η παράδοση του συγκεκριμένου μηνύματος, προτού το μέλος GEORGEGX20VF προβεί στη διαγραφή των παλαιότερων προσωπικών του μηνυμάτων.""

 

καλα και εσυ τι τα κρατας ολα ρε παιδι μου ??

 

Τεσπα ψαχνω και εγω σε soulseek μηπως και βρεθει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιτέλους βρήκα το τραγούδι της vodafone!!!:) :) :) :)

:ninja: :ninja:

Το τραγούδι legete Ae fond kiss και το λέει Celtic Spirit

ελπίζω να βοήθησα!καιρο το ψάχνω..

αλλα παιδιά όποιος το βρει ας το ανεβασει σε κανενα rapishare,γιατι εψαξα στο e-mule kai sto limewire και δεν το βρήκα

 

Για ποια διφήμηση μιλάμε τώρα; Αν λέμε για τη διαφήμηση για την διφήμηση που δείχνει σκηνές από παλιές διαφημήσεις τότε το τραγούδι δεν είναι σωστό και η αναζήτηση συνεχίζεται. :(

Οι στίχοι του Ae fond Kiss:

"Ae Fond Kiss

 

Ae fond kiss and then we sever

Ae fareweel, alas for ever

Deep in heart-wrung tears i'll pledge thee,

Warring sighs and groans I'll wage thee.

 

Had we never lov'd sae kindly,

Had we never lov'd sae blindly,

Never met or never parted,

We had ne'er been broken.hearted.

I'll ne'er blame my partial fancy,

Nae thing could resist my Nancy;

 

But to see her was to love her,

Love but her, and love for ever;

Had we never lov'd sae kindly,

Had we never lov'd sae blindly.

Never met or never parted

We had ne'er been broken-hearted.

 

Fare thee weel, thou first and fairest,

Fare thee weel, thou best and dearest,

Thine be ilka joy and treasure,

Peace, enjoyment, love and pleasure.

 

Had we never lov'd sae kindly

Had we never lov'd sae blindly,

Never met or never parted

We had ne'er been broken-hearted.

 

(Ae Fond Kiss)

Robert Burns wrote this song of farewell to his 'Clarinda 'on her departure abroad from Edinburgh. The last 4 lines were declared by Sir Walter Scott and Lord Byron to contain the essence of a thousand love tales."

 

Να και τo link για του λόγου του αληθές. Αν μιλάμε για άλλη διφήμηση, πάσο!

Link to comment
Share on other sites

@ tuctaxi

 

Δυστυχως για την διαφημιση την τελευταια μιλαμε που δειχνει εικονες απο ολες τις παλιες διαφημισεις της vfone.

 

Φαινεται να εχεις δικιο απο τους στιχους. Μην κανετε λαθος post παιδια περνετε και ολους τους υπολοιπους στο λαιμο μας ;)

 

thx tuctaxi for posting.............Η αναζητηση δυστυχως ξαναξεκινα (μαλλον θα αρχισω να ψαχνω σε lyrics πρωτα - απελπισια)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σας λέω οτι είναι 100% αυτός ο τίτλος και ο καλλιτέχνης! το Ae fond kiss υπαρχουν πολλά,ψαξε και με τον ίδιο το καλλιτέχνη. γιατι και εγώ βρήκα κατι Ae fond kiss που δεν το έλεγαν Celtic Spirit!!

και αν θέλετε με αποδειξεις,ναι αυτη είναι η διαφήμιση με τις σκηνές από τις παλιες τις διαφημίσεις. otan epeze i diafimisi kalesa tin ypiresia vodafone mad scanner kai moy eipe aytos einai o titlos kai o kalitexnis.γι αυτό σας λέω σίγουρα.αν δεν ήμουν σίγουρος δεν θα έκανα Post.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς από που είναι το κομμάτι που παίζει στην καινούρια διαφήμηση της ursus?
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις ...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σας λέω οτι είναι 100% αυτός ο τίτλος και ο καλλιτέχνης! το Ae fond kiss υπαρχουν πολλά,ψαξε και με τον ίδιο το καλλιτέχνη. γιατι και εγώ βρήκα κατι Ae fond kiss που δεν το έλεγαν Celtic Spirit!!

και αν θέλετε με αποδειξεις,ναι αυτη είναι η διαφήμιση με τις σκηνές από τις παλιες τις διαφημίσεις. otan epeze i diafimisi kalesa tin ypiresia vodafone mad scanner kai moy eipe aytos einai o titlos kai o kalitexnis.γι αυτό σας λέω σίγουρα.αν δεν ήμουν σίγουρος δεν θα έκανα Post.

 

Έχεις ξαναχρησιμοποιήσει την εν λόγω υπηρεσία? Γιατί όσες φορές το έκανα εγώ δεν αναγνώρησε ΠΟΤΕ κάποιο τραγούδι ακόμα και τα πασίγνωστα.... :blink: Η ποιότητα όπως και η διάρκεια ήχου ήταν υπεραρκετές να αναγνωρίσει το τραγούδι ακόμα κι ένα πεντάχρονο ;)

 

Ο φίλος tuctaxi έχει απόλυτο δίκιο, οι στίχοι είναι παντελώς άσχετοι, το έψαξα κι εγώ. Βρήκε 2 ερμηνευτές και συγκεκριμένα στους Celtic Folk γράφει "by Robert Burns".... :cool:

Δια του λόγου το αληθές

http://www.lyricsdownload.com/celtic-folk-ae-fond-kiss-lyrics.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς από που είναι το κομμάτι που παίζει στην καινούρια διαφήμηση της ursus?

Paul Oakenfold - This is trance

Στην διαφημιση ομως παιζει μια πιο απαλή έκδοση,το Club Mix νομιζω, ή κάποια ειδική διασκευή για την διαφημιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ξαναχρησιμοποιήσει την εν λόγω υπηρεσία? Γιατί όσες φορές το έκανα εγώ δεν αναγνώρησε ΠΟΤΕ κάποιο τραγούδι ακόμα και τα πασίγνωστα.... :blink: Η ποιότητα όπως και η διάρκεια ήχου ήταν υπεραρκετές να αναγνωρίσει το τραγούδι ακόμα κι ένα πεντάχρονο ;)

 

Ο φίλος tuctaxi έχει απόλυτο δίκιο, οι στίχοι είναι παντελώς άσχετοι, το έψαξα κι εγώ. Βρήκε 2 ερμηνευτές και συγκεκριμένα στους Celtic Folk γράφει "by Robert Burns".... :cool:

Δια του λόγου το αληθές

http://www.lyricsdownload.com/celtic-folk-ae-fond-kiss-lyrics.html

έχω ξαναχρησιμοποιήσει αυτη την υπηρεσία και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.σχεδον πάντα μου μου ελεγε το τραγουδι και ηταν και σωστο.

γι αυτο δεν νομιζω να ειναι λάθος,αυτο είναι σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! δεν μου λέτε, για την διαφίμιση της vodafone, μιλάμε για εκείνη την μπαλάντα έτσι? ρε όποιος μπορεί ας το βρεί και αυτή τη φορά να είναι το σωστό γιατί εγώ όσο και αν προσπθησα δεν το βρήκα... plssss:worry:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! δεν μου λέτε, για την διαφίμιση της vodafone, μιλάμε για εκείνη την μπαλάντα έτσι? ρε όποιος μπορεί ας το βρεί και αυτή τη φορά να είναι το σωστό γιατί εγώ όσο και αν προσπθησα δεν το βρήκα... plssss:worry:

Παιδιά επιτέλους βρήκα το τραγούδι της vodafone!!!

 

Το τραγούδι legete Ae fond kiss και το λέει Celtic Spirit

ελπίζω να βοήθησα!καιρο το ψάχνω..

αλλα παιδιά όποιος το βρει ας το ανεβασει σε κανενα rapishare,γιατι εψαξα στο e-mule kai sto limewire και δεν το βρήκα

αν το βρεις,τιτλο,καλλιτεχνη έδωσα!πρέπει να το βρούμε!

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος tuctaxi έχει απόλυτο δίκιο, οι στίχοι είναι παντελώς άσχετοι, το έψαξα κι εγώ. Βρήκε 2 ερμηνευτές και συγκεκριμένα στους Celtic Folk γράφει "by Robert Burns".... :cool:

Δια του λόγου το αληθές

http://www.lyricsdownload.com/celtic-folk-ae-fond-kiss-lyrics.html

 

Παιδιά επιτέλους βρήκα το τραγούδι της vodafone!!!

 

Το τραγούδι legete Ae fond kiss και το λέει Celtic Spirit

ελπίζω να βοήθησα!καιρο το ψάχνω..

αλλα παιδιά όποιος το βρει ας το ανεβασει σε κανενα rapishare,γιατι εψαξα στο e-mule kai sto limewire και δεν το βρήκα

αν το βρεις,τιτλο,καλλιτεχνη έδωσα!πρέπει να το βρούμε!

 

Παιδια απο τα συμφραζομενα εχω μπερδευτει και εγω το μονο σιγουρο οπως μας ανεφερε ο φιλος tuctaxi οι στιχοι δεν ταιριαζουν με την διαφημιση. Αρα αδικα ψαχνουμε τους Celtic Spirit !!!!!!!! Καμια σχεση

 

Παραθετω και τους στιχους του φιλου tuctaxi απο παλιοτερο Post....

 

"I'm here with you, it's a dream that I'm with you"

"forget that you 're miles away from here"

"please call on me and say that you' re coming back to me"

 

 

Δυσκολα τα πραγματα παντως και απο εμενα.........μονο με lyrics αναζητηση ισως εχουμε τυχη πλεον........

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο τα συμφραζομενα εχω μπερδευτει και εγω το μονο σιγουρο οπως μας ανεφερε ο φιλος tuctaxi οι στιχοι δεν ταιριαζουν με την διαφημιση. Αρα αδικα ψαχνουμε τους Celtic Spirit !!!!!!!! Καμια σχεση

 

Παραθετω και τους στιχους του φιλου tuctaxi απο παλιοτερο Post....

 

"I'm here with you, it's a dream that I'm with you"

"forget that you 're miles away from here"

"please call on me and say that you' re coming back to me"

 

 

Δυσκολα τα πραγματα παντως και απο εμενα.........μονο με lyrics αναζητηση ισως εχουμε τυχη πλεον........

αφου ρε dimitrigr έτσι μου είπε το vodafone mad scanner.τέτοιο λάθος να έκανε?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...