Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παίδες έχω φάει κόλλημα με το τραγούδι που ακούγεται στην διαφήμιση του ΕΟΣ! Ξέρει κανείς ποιο είναι???

http://img262.imageshack.us/img262/7971/pub68112179146481597828td2.png

------------------------------

Wii number: 3236 8718 1653 5956

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχω φάει κόλλημα με το τραγούδι που ακούγεται στην διαφήμιση του ΕΟΣ! Ξέρει κανείς ποιο είναι???

 

Το τραγούδι που ακούγεται στην ελληνική διαφήμιση πρέπει να είναι το Dubfire - I feel speed

 

 

:rolleyes::rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχω φάει κόλλημα με το τραγούδι που ακούγεται στην διαφήμιση του ΕΟΣ! Ξέρει κανείς ποιο είναι???

 

Dubfire - I feel speed

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes::rolleyes:

 

Dubfire - I feel speed

 

Ευχαριστώ για τις γρηφορες απαντήσεις και των 2! Να'στε καλά:)

http://img262.imageshack.us/img262/7971/pub68112179146481597828td2.png

------------------------------

Wii number: 3236 8718 1653 5956

Link to comment
Share on other sites

greg7

Καλησπέρα παιδιά! Ξέρει κανείς ποιο είναι το κομμάτι που ακούγεται στη νέα (;;; ) διαφήμιση του Volkswagen Eos;

Δυστυχώς δεν έχω κάποιο link με βίντεο ή ήχο για να βοηθήσει αλλά θυμάμαι ότι προς το τέλος της διαφήμισης δείχνει το Eos σταματημένο έξω από ένα cafe ενώ βρέχει...

 

edit:

Βρήκα το βιντεάκι αυτό:

που είναι από διαφήμιση στην Ιταλία.

Νομίζω έτσι είναι και η διαφήμιση στην Ελλάδα αλλά με διαφορετική μουσική υπόκρουση

 

Γεια σας παιδιά :)

 

greg7,το κομμάτι που ζητάς είναι το soundtrack του Stu Phillips από την σειρά "Ο ιππότης της ασφάλτου" , "Knight Rider" στην βαρβαρική (από τις αγαπημένες μου) :happy:

δες το εδώ:http://www.youtube.com/watch?v=AUplnn462uE

 

Υπάρχει και ραπιά με την οποία μοιάζει το soundtrack αυτό, είναι το: Fire It Up των Busta Rhymes (φοβερό) :up:

ελπίζω να βοήθησα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως λεγεται το ιταλικο τραγουδι που παιζει στη διαφημιση του fiat bravo?

 

Κάνουμε και καμία αναζήτηση πρώτα... :wink:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορεί κανείς να αναγνωρίσει καλλιτέχνη και τίτλο από αυτά;

 

1) http://rapidshare.com/files/74132772/song1.mp3.html

2) http://rapidshare.com/files/74132914/song2.mp3.html

 

Thanks προκαταβολικά :D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορεί κανείς να αναγνωρίσει καλλιτέχνη και τίτλο από αυτά;

 

1) http://rapidshare.com/files/74132772/song1.mp3.html

2) http://rapidshare.com/files/74132914/song2.mp3.html

 

Thanks προκαταβολικά :D

1) Queen & David Bowie - Under pressure

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερεται ενα πολυ ωραιο τραγουδακι που παιζει πολυ συχνα στο κοσμο ραδιο 93,6 αλλα και χτες στα υπεροχα πλασματα την ωρα που ηταν μεσα σε ενα αμαξι και το κανανε ο βλαδιμηρος κυριακιδης με μια αλλη τυπισσα ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ

 

 

Λοιπόν...δείτε κάτι για να μην ψάχνεστε.

 

1) Κάνουμε ηχογράφηση του soundtrack που ακούσαμε με κάποιο κινητό.Προσοχή όμως να ηχογραφήσετε ένα μεγάλο κομμάτι ή ολόκληρο για πιο σίγουρα αποτελέσματα.

 

2) Περνάμε το κομμάτι που ηχογραφήσαμε στον υπολογιστή και το βάζουμε στην playlist του winamp.

 

3) Κάνουμε δεξί κλικ επάνω του και επιλέγουμε Send to --->Auto Tag

 

Αυτό ήταν.Θα μας βρει μόνο του Τίτλο-Καλλιτέχνη-Άλμπουμ-αριθμό κομματιού κτλ κτλ... Δουλεύει μόνο για ξένα κομμάτια ( νομίζω ) και 98% τα βρίσκει. Φυσικά πρέπει να έχουμε συνδεθεί στο ίντερνετ όταν το κάνουμε αυτό :D

 

 

 

Υ.Γ. Αν νομίζει κάποιος mod ότι πρέπει να το σβήσει ή αν έχει ξανα-αναφερθεί,σβήστε το δεν έχω πρόβλημα αλλιώς προτείνω να μπει κάπου που θα μπορούν να το δουν αρκετά άτομα το κόλπο...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

το ορχηστρικό κομμάτι που ακούγετε στην διαφήμιση της MARFIN BANK σ αυτήν που λέει MIG το ξέρει κανείς?

 

Επειδή θυμίζει έντονα το Two Towers Requiem Overture υποθέτω ότι είναι γραμμένο ειδικά για την διαφήμιση της MIG. Δεν νομίζω ότι κανείς άλλος θα είχε το θράσος να κλέψει τόσο πολύ ένα κομμάτι και να το κυκλοφορήσει σε CD.
τελικα δεν νομιζω να ειναι γραμμενο ειδικα για την συγκεκριμενη διαφημιση αφου και το σταρ την χρησιμοποιει συχνα για ηχητικο μπακραουντ στις ταινιες που θα προβαλει(στο σιμον πχ)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ

 

 

Λοιπόν...δείτε κάτι για να μην ψάχνεστε.

 

1) Κάνουμε ηχογράφηση του soundtrack που ακούσαμε με κάποιο κινητό.Προσοχή όμως να ηχογραφήσετε ένα μεγάλο κομμάτι ή ολόκληρο για πιο σίγουρα αποτελέσματα.

 

2) Περνάμε το κομμάτι που ηχογραφήσαμε στον υπολογιστή και το βάζουμε στην playlist του winamp.

 

3) Κάνουμε δεξί κλικ επάνω του και επιλέγουμε Send to --->Auto Tag

 

Αυτό ήταν.Θα μας βρει μόνο του Τίτλο-Καλλιτέχνη-Άλμπουμ-αριθμό κομματιού κτλ κτλ... Δουλεύει μόνο για ξένα κομμάτια ( νομίζω ) και 98% τα βρίσκει. Φυσικά πρέπει να έχουμε συνδεθεί στο ίντερνετ όταν το κάνουμε αυτό :D

 

 

 

Υ.Γ. Αν νομίζει κάποιος mod ότι πρέπει να το σβήσει ή αν έχει ξανα-αναφερθεί,σβήστε το δεν έχω πρόβλημα αλλιώς προτείνω να μπει κάπου που θα μπορούν να το δουν αρκετά άτομα το κόλπο...

Den mou exei th epilogh "Auto Tag" otan kanw dexi klik sto send to.Ti fteei?

Einai se morfh *.WMA mhpws ginete mono me morfh *.mp3?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν νομιζω να ειναι γραμμενο ειδικα για την συγκεκριμενη διαφημιση αφου και το σταρ την χρησιμοποιει συχνα για ηχητικο μπακραουντ στις ταινιες που θα προβαλει(στο σιμον πχ)

 

 

καλά τα λες αλλά ποιο είναι τελικά το κομμάτι?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ

 

 

Λοιπόν...δείτε κάτι για να μην ψάχνεστε.

 

1) Κάνουμε ηχογράφηση του soundtrack που ακούσαμε με κάποιο κινητό.Προσοχή όμως να ηχογραφήσετε ένα μεγάλο κομμάτι ή ολόκληρο για πιο σίγουρα αποτελέσματα.

 

2) Περνάμε το κομμάτι που ηχογραφήσαμε στον υπολογιστή και το βάζουμε στην playlist του winamp.

 

3) Κάνουμε δεξί κλικ επάνω του και επιλέγουμε Send to --->Auto Tag

 

Αυτό ήταν.Θα μας βρει μόνο του Τίτλο-Καλλιτέχνη-Άλμπουμ-αριθμό κομματιού κτλ κτλ... Δουλεύει μόνο για ξένα κομμάτια ( νομίζω ) και 98% τα βρίσκει. Φυσικά πρέπει να έχουμε συνδεθεί στο ίντερνετ όταν το κάνουμε αυτό :D

 

 

 

Υ.Γ. Αν νομίζει κάποιος mod ότι πρέπει να το σβήσει ή αν έχει ξανα-αναφερθεί,σβήστε το δεν έχω πρόβλημα αλλιώς προτείνω να μπει κάπου που θα μπορούν να το δουν αρκετά άτομα το κόλπο...

 

to dokimasa alla 8es h ftwxh poiothta hxografhshs 8es oti to tragoudi einai diaskeyh kai ligo spanio kanena apotelesma!!!

thanx pantws....poly xrhsimo feature!!!

Link to comment
Share on other sites

Den mou exei th epilogh "Auto Tag" otan kanw dexi klik sto send to.Ti fteei?

Einai se morfh *.WMA mhpws ginete mono me morfh *.mp3?

 

 

Χωρίς να το έχω δοκιμάσει με wma υποθέτω ότι λογικά δεν πρέπει να έχει πρόβλημα. Μήπως δεν έχεις τελευταία έκδοση? Η τελευταία είναι η 5.5

Αν όντως έχεις την τελευταία,δοκίμασε το με ένα Mp3 να δεις.

 

 

 

 

to dokimasa alla 8es h ftwxh poiothta hxografhshs 8es oti to tragoudi einai diaskeyh kai ligo spanio kanena apotelesma!!!

thanx pantws....poly xrhsimo feature!!!

 

Κοίτα...είναι καινούργιο αυτό το συγκεκριμένο σύστημα και δεν είναι τέλειο.Δεν ξέρω τί ακριβώς παίχτηκε. Μάλλον πέτυχες ένα από αυτα τα 2% :D

 

Ανέβασε αυτήν την ηχογράφηση σου εδώ μήπως την βρούμε κανονικά ;)

no sig...
Link to comment
Share on other sites

1) Queen & David Bowie - Under pressure

 

Ευχαριστώ αναρχάκι αυτό είναι :p

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ

 

Λοιπόν...δείτε κάτι για να μην ψάχνεστε.

[...]

Αυτό ήταν.Θα μας βρει μόνο του Τίτλο-Καλλιτέχνη-Άλμπουμ-αριθμό κομματιού κτλ κτλ... Δουλεύει μόνο για ξένα κομμάτια ( νομίζω ) και 98% τα βρίσκει. Φυσικά πρέπει να έχουμε συνδεθεί στο ίντερνετ όταν το κάνουμε αυτό :D

 

 

Ναι εμένα με βοήθησε βρήκα το 2ο τραγούδι είναι από το soundtrack της ταινίας Transformers για όσους ενδιαφέρονται:

 

X-Ray Dog & Chris Field - Timeline

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για το κομμάτι που ακούγεται στη διαφήμιση της τηλεόρασης Samsung.(είναι η διαφήμιση που δείχνει ένα ζευγάρι νεόνυμφων)

Στη διαφήμιση ακούγεται μόνο η μουσική!

Το τραγούδι φαίνεται να είναι πολύ γνωστό,αλλα μόνο εγώ δεν το ξέρω:cry:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

4/12 ==> Yperoxa PLasmata...

Diaskeyh toy Paranoid twn Black Sabbath...Exei kaneis idea pws legetai h tragoudistria????;)

 

Η διασκευη είναι απο I & Fused.

εχει κυκλοφορησει και σε μια συλλογή ελληνικής παραγωγής.

Καλο αυτι πάντως...;)

Link to comment
Share on other sites

Ξ§ΟΟΞ―Ο Ξ½Ξ± ΟΞΏ Ξ*ΟΟ Ξ΄ΞΏΞΊΞΉΞΌΞ¬ΟΡι ΞΌΞ΅ wma ΟΟΞΏΞΈΞ*ΟΟ ΟΟΞΉ λογικά δΡν ΟΟΞ*ΟΡι Ξ½Ξ± Ξ*ΟΡι ΟΟΟβλημα. ΞΞΟΟΟ Ξ΄Ξ΅Ξ½ Ξ*ΟΞ΅ΞΉΟ ΟΡλΡΟΟΞ±Ξ―Ξ± Ξ*κδοΟΞ·? Ξ ΟΡλΡΟΟΞ±Ξ―Ξ± Ρίναι Ξ· 5.5

 

Exw thn 5.0 gia auto den mou to emfanizei.Tha katevasw thn kainouria.

 

Se euxaristw.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, να ρωτήσω κάτι δυσκολούτσικο αλλά έψαξα και δεν βρήκα να έχει αναφερθεί. Ψάχνω να βρω ποιο κομμάτι είναι αυτό που ακούγεται στην ελληνοφρενεια όταν βάζει τις διάφορες σατιρικές διαφημίσεις της τις οποίες τις βάζει να παίζουν μέσα σε ένα πανό σε μια ταράτσα πολυκατοικίας και η καμέρα "τραβάει" το πανό από χαμηλά (όσοι το έχουν δει θα με καταλάβουν πιστεύω!) .

 

Ειναι σχετικά ήρεμο κομμάτι αλλά επειδή το παίζει για πολύ λίγο (20-30 δευτερόλεπτα) δεν μπορώ να το καταλάβω.

 

Την Ελληνοφρενεια την έχει στο Σκαι κάθε βράδυ στις 8:45 και κάθε πρωί στις 8:45 και 12:45 (για όποιον δεν το ξέρει το αναφέρω) .

 

Αν κάποιος έχει τόσο καλό "αυτί" και το εντοπίσει θα του ήμουν ευγνώμων !! Ευχαριστώ προκαταβολικά!

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, να ρωτήσω κάτι δυσκολούτσικο αλλά έψαξα και δεν βρήκα να έχει αναφερθεί. Ψάχνω να βρω ποιο κομμάτι είναι αυτό που ακούγεται στην ελληνοφρενεια όταν βάζει τις διάφορες σατιρικές διαφημίσεις της τις οποίες τις βάζει να παίζουν μέσα σε ένα πανό σε μια ταράτσα πολυκατοικίας και η καμέρα "τραβάει" το πανό από χαμηλά (όσοι το έχουν δει θα με καταλάβουν πιστεύω!) .

 

Ειναι σχετικά ήρεμο κομμάτι αλλά επειδή το παίζει για πολύ λίγο (20-30 δευτερόλεπτα) δεν μπορώ να το καταλάβω.

 

Την Ελληνοφρενεια την έχει στο Σκαι κάθε βράδυ στις 8:45 και κάθε πρωί στις 8:45 και 12:45 (για όποιον δεν το ξέρει το αναφέρω) .

 

Αν κάποιος έχει τόσο καλό "αυτί" και το εντοπίσει θα του ήμουν ευγνώμων !! Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Looper - Mondo 77 (Αν και δεν θα το έλεγα ήρεμο κομμάτι...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...