Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ορχηστρικό κομμάτι που ακούγετε στην διαφήμιση της MARFIN BANK σ αυτήν που λέει MIG το ξέρει κανείς?

 

το ιδιο ετοιμαζομουν να ρωτησω κι εγω!!!!

 

(αν μπορεις στειλε μου την απαντηση με πμ)

ευχαριστω πολυ

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ορχηστρικό κομμάτι που ακούγετε στην διαφήμιση της MARFIN BANK σ αυτήν που λέει MIG το ξέρει κανείς?

Την έχω πετύχει μία φορά και δεν είμαι σίγουρη 100% αλλά νομίζω ότι είναι από το Soundtrack της ταινίας Requiem for a dream...

 

Sample

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ορχηστρικό κομμάτι που ακούγεται στην διαφήμιση της MARFIN BANK σ αυτήν που λέει MIG το ξέρει κανείς?

 

Επειδή θυμίζει έντονα το Two Towers Requiem Overture υποθέτω ότι είναι γραμμένο ειδικά για την διαφήμιση της MIG. Δεν νομίζω ότι κανείς άλλος θα είχε το θράσος να κλέψει τόσο πολύ ένα κομμάτι και να το κυκλοφορήσει σε CD.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θυμίζει έντονα το Two Towers Requiem Overture υποθέτω ότι είναι γραμμένο ειδικά για την διαφήμιση της MIG. Δεν νομίζω ότι κανείς άλλος θα είχε το θράσος να κλέψει τόσο πολύ ένα κομμάτι και να το κυκλοφορήσει σε CD.
εγω παλι νομιζω πως υπαρχει γιατι ενας χορευτης το ειχε χορεψει στο σοου γιου θινκ γιου κεν ντανς
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι νομιζω πως υπαρχει γιατι ενας χορευτης το ειχε χορεψει στο σοου γιου θινκ γιου κεν ντανς

 

περιπλέκεται το θέμα τώρα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Geia!

Mhpws xerei kaneis poio einai to tragoudi pou paizei se ena diafhmistiko tou MAD (tv) apo auta pou ftiaxnei to kanali gia to NORMADERM ths VICHY?

Einai ena klipaki se prasino fonto kai akougetai mia andrikh fwnh kai leei "Oh oh oh yeah!"

 

:O

 

anyone?? :cry:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

mhpws akousate sto epeisodio stis 13/11 sta yperoxa plasmata mia diaskeyh toy eye of a tiger???3eroume poios to leei?den to briskw re gamwto...:mad:

 

Το λέει η Chiara Mastroianni και είναι από το soundtrack του "Persepolis" :)

Ποτε μην μαλωνεις με εναν ηλιθιο. Θα σε ριξει στο επιπεδο του και θα σε κερδισει λογω εμπειριας. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε αυτό το τραγουδάκι;

Το άκουσα σε μια εκπομπή του Μαμαλάκη.

Πρέπει να είναι ορχηστρικό.

http://www.sendspace.com/file/cufuwp

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε αυτό το τραγουδάκι;

Το άκουσα σε μια εκπομπή του Μαμαλάκη.

Πρέπει να είναι ορχηστρικό.

http://www.sendspace.com/file/cufuwp

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

 

Είναι το Exodus του Maksim.

Link to comment
Share on other sites

Xairetw!Sto x8esino epeisodio tou erwta sth skhnh pou htan o Renos sth fylakh,epaixe ena tragoudi pou an katalava kala htan kapos etsi.."the universe....today,you're loosing your way you're loosing your way.."

opoios xerei as voh8hsei!:O

Link to comment
Share on other sites

Xairetw!Sto x8esino epeisodio tou erwta sth skhnh pou htan o Renos sth fylakh,epaixe ena tragoudi pou an katalava kala htan kapos etsi.."the universe....today,you're loosing your way you're loosing your way.."

opoios xerei as voh8hsei!:O

 

δοκίμασε: Queen - Don't lose your head

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε!Θελω το τραγουδι που επαιξε τελευταιο στους 31 δρομους στο τελευταιο επεισοδιο αυτο που παιχτηκε επαναληψη?Ηταν ενα ορχηστρικο αν βοηθαει..
Link to comment
Share on other sites

Xairetw!Sto x8esino epeisodio tou erwta sth skhnh pou htan o Renos sth fylakh,epaixe ena tragoudi pou an katalava kala htan kapos etsi.."the universe....today,you're loosing your way you're loosing your way.."

opoios xerei as voh8hsei!:O

 

Για δοκίμασε κι αυτό: Closer - Universe

 

"The universe was awful today

You're losing your way

You're losing your way"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι το Exodus του Maksim.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ. :)

 

Μήπως γνωρίζει κανένας και αυτό;

http://www.sendspace.com/file/frag96

Είναι από μια διαφήμιση του Λιακόπουλου.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ξέρει κανείς ποιο είναι το κομμάτι που ακούγεται στη νέα (;;; ) διαφήμιση του Volkswagen Eos;

Δυστυχώς δεν έχω κάποιο link με βίντεο ή ήχο για να βοηθήσει αλλά θυμάμαι ότι προς το τέλος της διαφήμισης δείχνει το Eos σταματημένο έξω από ένα cafe ενώ βρέχει...

 

edit:

Βρήκα το βιντεάκι αυτό:

που είναι από διαφήμιση στην Ιταλία.

Νομίζω έτσι είναι και η διαφήμιση στην Ελλάδα αλλά με διαφορετική μουσική υπόκρουση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ξέρει κανείς ποιο είναι το κομμάτι που ακούγεται στη νέα (;;; ) διαφήμιση του Volkswagen Eos;

Δυστυχώς δεν έχω κάποιο link με βίντεο ή ήχο για να βοηθήσει αλλά θυμάμαι ότι προς το τέλος της διαφήμισης δείχνει το Eos σταματημένο έξω από ένα cafe ενώ βρέχει...

 

edit:

Βρήκα το βιντεάκι αυτό:

που είναι από διαφήμιση στην Ιταλία.

Νομίζω έτσι είναι και η διαφήμιση στην Ελλάδα αλλά με διαφορετική μουσική υπόκρουση

Στα comments λέει ότι είναι διασκευή του "que sera" του "wax taylor" και ότι γράφτηκε για τις ανάγκες της διαφήμισης...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα σχόλια αναφέρονται στη διαφήμιση της ιταλικής τηλεόρασης, η ελληνική έκδοση όμως έχει διαφορετική μουσική υπόκρουση.. Έγω ψάχνω το κομμάτι που ακούγεται σε αυτή την ελληνική έκδοση! Thx πάντως!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...