Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ψάχνω το κομμάτι που παίζει στη διαφήμιση που είναι ο Φιλιππίδης σε ένα κίτρινο σκαραβαίο και του μένει το αμάξι και λεει "απο καύσιμα μένεις, απο σήμα μένεις απο μετρητά δεν μένεις ποτε" και διαφημίζει μια τράπεζα. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το συγκεκριμένο το ψάχνω και εγώ πολύ καιρό, χωρίς επιτυχία όμως:cry:

Σίγουρα έπαιζε σε διαφήμιση ουίσκι?Έχω την εντύπωση ότι ήταν σε διαφήμιση του Campari:confused:Μήπως θυμάσαι πότε έπαιζε, ποια χρονιά?

 

Υ.Γ.Σόρρυ που σε ζάλισα με τις ερωτήσεις

 

Συγγνώμη που ξεθάβω το μήνυμα απλά το ψάχνω εδω και πολύ καιρό αυτό το τραγούδι! Νομίζω ότι έπαιζε στην διαφήμιση του Johnnie Walker η του cutty Shark! α και απο ΄τι θυμάμαι έπαιζε 1999 η το 1998 !Δεν θυμάμαι ακριβώς γιατί ήμουν τρίτη δημοτικού τότε!

edit :Τελικά το βρήκα και λέγεται More than a feeling απο τους Boston

Link to comment
Share on other sites

Γειααααααααα σε όλους! Ας μπω κατ' ευθείαν στο θέμα. Στους πρωταγωνιστές την προηγούμενη Κυριακή (22/7) (ήταν σε επανάληψη) είχε την Καρύδη και μετά μια συνέντευξη με έναν φύλακα, ο οποίος έλεγε για το πώς συμπεριφέρονται κάποιοι μεγάλοι εγκληματίες στη φυλακή (πχ Κουφοντίνας!). Εκείνη την ώρα έπαιζε μια πολύ ωραία μουσική, βαλσάκι,σαν από την ταινία Αμελί. Αν αν αν κάποιος είδε την εκπομπή και μπορεί να βοηθήσει... Ξέρω ότι δεν είναι και πολύ εύκολο. :worry:
Link to comment
Share on other sites

τι μουσικη απο τη διαφημιση για το αυτοκινητο ΑΛΤΕΑ;;
Link to comment
Share on other sites

τι μουσικη απο τη διαφημιση για το αυτοκινητο ΑΛΤΕΑ;;

 

Η μουσική είναι απο το “When Johnny Comes Marching Home” και τα λόγια απο το "Animals Go In Two By Two".

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ένα τραγούδι που ακούγεται στα club πολύ γνωστό που σε κάποιο σημείο λέει μια κοπελιά "....come along".Όποιος το βρεί με τα δεδομένα που έδωσα...τι να πώ...rspect!:respect:
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο έβλεπα το "Άκρως Οικογενειακόν" στον ΑΝΤ1 και ήταν το επεισόδιο που ο Ερμής πήγε με μία από την Πάτρα και έπεφταν στο κρεβάτι από ψηλά ροδοπέταλα. Ακούγονταν ένα πολύ γνωστό τραγούδι, μάλλον από soundtrack που παίζει και σε μια διαφήμιση στο Star και δείχνει πάλι μια σκηνή που πέφτουν ροδοπέταλα. Ξέρει κανένας κάτι περισσότερο; thanks :)
Link to comment
Share on other sites

Η σκηνή που λες είναι από το American Beauty. Για ρίξε μια ματιά στο soundtrack.

 

 

Χτες είχε στο Mega την τηλεταινία "Ο δρόμος" με Ματσούκα, Καστάνη. Στο τέλος έπαιξε ένα ελληνικό κομμάτι (γυναίκα τραγουδούσε) με στίχους "μου ψιθυρίζεις", "πριν κοιμηθείς", "μη φοβηθείς". Με googling δεν βρήκα τίποτα, έχει κανεις καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ξεθάβω το μήνυμα απλά το ψάχνω εδω και πολύ καιρό αυτό το τραγούδι! Νομίζω ότι έπαιζε στην διαφήμιση του Johnnie Walker η του cutty Shark! α και απο ΄τι θυμάμαι έπαιζε 1999 η το 1998 !Δεν θυμάμαι ακριβώς γιατί ήμουν τρίτη δημοτικού τότε!

edit :Τελικά το βρήκα και λέγεται More than a feeling απο τους Boston

Καλά ρε παιδία νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος που έψαχνε αυτο το θεικό κομμάτι αλλά τελικά υπάρχουν και άλλοι.

smallville for ever :cool: :cool: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Χτες είχε στο Mega την τηλεταινία "Ο δρόμος" με Ματσούκα, Καστάνη. Στο τέλος έπαιξε ένα ελληνικό κομμάτι (γυναίκα τραγουδούσε) με στίχους "μου ψιθυρίζεις", "πριν κοιμηθείς", "μη φοβηθείς". Με googling δεν βρήκα τίποτα, έχει κανεις καμιά ιδέα;

Sample: http://www.sendspace.com/file/4v5gw0

Link to comment
Share on other sites

Επιδή βρίσκομαι αλλού,μπορείτε να με ενημερώσετε σχετικά με τα κομμάτια που παίζονται στα clubs τον τελευταίο καιρό;Όποιος γνωρίζει ας καταθέσει.....Thanks :D
Link to comment
Share on other sites

Παίζει τώρα τελευταία στην ΝΕΤ πολύ μια διαφήμιση που δείχνει θέματα από την Μεσόγειο και ακούγεται ένα καταπληκτικό soundttrack. Ξέρει κανείς τίποτα?

ε.τ.π thanks.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιο τραγούδι παίζει στην τελευταία διαφήμιση του Ford Focus; Λέει κάτι σαν "Last night I (..) downtown...I am a boy locked inside a man...(..) I remember, back again, I remember, back again..." !
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως κανεις εχει το τραγουδακι απο το νεο ΤΒ σποτ της Q?

σε mp3?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...