Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενω διαβαζω η μανα μου βλεπει "Ερωτα" στην τηλεοραση με τερμα δυνατα τη φωνη....

 

Και ενω κανω φυσικη ακουω αυτο το ωραιο τραγουδι που παιζει....;)

 

Ξερει κανεις ποιο τραγουδι ακουστηκε στο τελος του σημερινου επεισοδιου του ερωτα???? Μπαλαντοειδες.....:confused:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενω διαβαζω η μανα μου βλεπει "Ερωτα" στην τηλεοραση με τερμα δυνατα τη φωνη....

 

Και ενω κανω φυσικη ακουω αυτο το ωραιο τραγουδι που παιζει....;)

 

Ξερει κανεις ποιο τραγουδι ακουστηκε στο τελος του σημερινου επεισοδιου του ερωτα???? Μπαλαντοειδες.....:confused:

 

Nick Lachey - What's Left Of Me

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Nick Lachey - What's Left Of Me

 

:D Ευχαριστω πολυ!!!! :D :respect:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

goody's salads νεα διαφημηση μηπως?

συνεχεια το ρωταμε αλλα κανεις δεν απαντα το σωστο ολοι το προηγουμενο τραγουδι λενε1

 

Σωστά και εγω το ψαχνώ καμια δυο βδομαδες τωρα αλλα τζιφος. Αν το έχει βρει κανείς ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Ξερει κανεις ποιο ειναι το τραγουδι, η μελωδια μαλλον, στους τιτλους αρχης (νομιζω και τελους) της ταινιας "The Holiday";

Ευχαριστω πολυ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΓΕΛΙΑ

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ για να μου αποδείξει ότι όντως οι ελέφαντες έχουν καλή μνήμη. :lol:

2 παλιές σειρές του Mega:

Άφρικα

Οι φρουροί της Αχαΐας

Ξέρουμε (δηλαδή θυμόμαστε :p ) τα τραγουδάκια των τίτλων αρχής; :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς το τραγούδι που έπαιζε στα MAD awards οταν βγήκαν ο Lucas kai o Jean Pier. Έμοιαζε με James Brown λίγο.... Thnx in adv.

 

 

james brown - get up off that thing (remix)

Link to comment
Share on other sites

ΗΕΥ GYUS!

 

PLEASE HELP!ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΣΤΟΥΣ SINGLES

1.ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ ΟΠΟΥ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΑΝΤΡΕΣ (ΜΠΙΛΙ,ΔΗΜΗΤΡΗΣ,ΜΑΚΗΣ) ΜΙΛΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΝΝΗ ΓΙΑ ΤΗ ΜΥΣΤΙΚΗ ΔΙΑΘΗΚΗ (ΟΧΙ ΤΟ MAD ABOUT U).ΠΑΙΖΕΙ ΣΥΧΝΑ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ

2.ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΟΠΟΥΛΟ

Link to comment
Share on other sites

ΗΕΥ GYUS!

 

PLEASE HELP!ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΟΥ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΣΤΟΥΣ SINGLES

1.ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ ΟΠΟΥ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΑΝΤΡΕΣ (ΜΠΙΛΙ,ΔΗΜΗΤΡΗΣ,ΜΑΚΗΣ) ΜΙΛΑΝΕ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΝΝΗ ΓΙΑ ΤΗ ΜΥΣΤΙΚΗ ΔΙΑΘΗΚΗ (ΟΧΙ ΤΟ MAD ABOUT U).ΠΑΙΖΕΙ ΣΥΧΝΑ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ2.ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΟΠΟΥΛΟ

 

1. The Killers - Read my mind

 

(το 2ο δυστυχώς μου τέλειωσε η κασέτα και δεν το έχω ακούσει) :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Είμαι καινούργια εδώ και πραγματικά βλέπω ότι κάνετε πολύ καλή δουλειά. Συγχαρητήρια παιδιά! Λοιπόν, θα ήθελα κι εγώ να ρωτήσω κάτι. Θα σας γυρίσω λίγα χρόνια πίσω. Στη σειρά του Παπακαλιάτη "Κλέισε τα μάτια" ήταν ένα επισόδιο από τα τελευταία νομίζω του τρίτου κύκλου, που ο Παπακαλιάτης και η Ιωάννα Παππά είναι σε ένα εστιατόριο κυριλέ και τρώνε και ξαφνικά μπαίνουν κάτι χορευτές και σηκώνονται κι αυτοί και όλοι μαζί χορεύουν ένα σλόου κομμάτι, σαν τανγκό. Μήπως μπορεί κάποιος με τις πολύτιμες γνώσεις του να μου πει τον τίτλο???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Είμαι καινούργια εδώ και πραγματικά βλέπω ότι κάνετε πολύ καλή δουλειά. Συγχαρητήρια παιδιά! Λοιπόν, θα ήθελα κι εγώ να ρωτήσω κάτι. Θα σας γυρίσω λίγα χρόνια πίσω. Στη σειρά του Παπακαλιάτη "Κλέισε τα μάτια" ήταν ένα επισόδιο από τα τελευταία νομίζω του τρίτου κύκλου, που ο Παπακαλιάτης και η Ιωάννα Παππά είναι σε ένα εστιατόριο κυριλέ και τρώνε και ξαφνικά μπαίνουν κάτι χορευτές και σηκώνονται κι αυτοί και όλοι μαζί χορεύουν ένα σλόου κομμάτι, σαν τανγκό. Μήπως μπορεί κάποιος με τις πολύτιμες γνώσεις του να μου πει τον τίτλο???

Για δες μήπως είναι το Zbigniew Preisner - Tango...

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση απευθύνεται σε αυτούς που είναι κάποιας ηλικίας:

 

Την εποχή της βιντεοκασέτας (ναι, τέτοιας ηλικίας) στην αρχή-αρχή εμφανιζόταν συνήθως το κλιπάκι της εταιρείας διανομής. Σε ένα τέτοιο κλιπάκι το logo της εταιρείας εμφανιζόταν και έκανε διάφορα σε ένα περιβάλλον και καλά διαστημικό και μετά έβγαιναν και τα γράμματα "απαγορεύεται η αναπαραγωγή..." κλπ. Η εταιρεία πρέπει να ήταν η Home Video Hellas (HVH) αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Ακουγόταν λοιπόν εκεί ένα (ορχηστρικό - τουλάχιστον για όσο ακουγόταν) κομάτι που θύμιζε epic rock τελών '70s αρχών '80s του στυλ του Loner του Gary Moore. Ξεκινούσε φανφαροειδώς και λίγο πριν σβήσει η μουσική ακουγόταν ένα solo ηλεκτρικής κιθάρας.

 

Θυμάται κανείς το κομάτι;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!Μηπως μπορει κανεις να μου πει ποιο τραγουδι ακουγεται στην διαφημιση της Amita motion-Tour Θετικης ενεργειας?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!Μηπως μπορει κανεις να μου πει ποιο τραγουδι ακουγεται στην διαφημιση της Amita motion-Tour Θετικης ενεργειας?Ευχαριστω.

 

Forever Lost by Magic Numbers

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Forever Lost by Magic Numbers

 

Oχι...Δυστυχως δεν ειναι αυτο..:( Το τραγουδι που ψαχνω παιζεται στην διαφημιση με το μπλε βανακι μεσα στο οποιο βρισκονται οι εξης τραγουδιστες:Μιχας,Ευριδικη,Κοργιαλας και καποιοι ακομα απο ενα Fame Story.Kαι διαφημιζουν το "Tour Θετικης Ενεργειας" της Αμιτα.

Ξεκιναει με ηλεκτρικες κιθαρες. Ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , έβλεπα μια ταινία στο Star πριν λίγες μέρες και σε κάποια στιγμή έπαιζε αυτό: http://rapidshare.com/files/41398958/agnosto2.mp3.html το τραγούδι το οποίο κ μου κόλλησε , αλλά δεν μπορώ να βρω ποιο είναι...

 

 

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς?

 

 

Το απόσπασμα έχει λίγο χάλια ποιότητα γιατι το ηχογράφησα εκείνη την ώρα από τη τηλεόραση, αλλά το τραγούδι ακούγεται καθαρά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , έβλεπα μια ταινία στο Star πριν λίγες μέρες και σε κάποια στιγμή έπαιζε αυτό: http://rapidshare.com/files/41398958/agnosto2.mp3.html το τραγούδι το οποίο κ μου κόλλησε , αλλά δεν μπορώ να βρω ποιο είναι...

 

 

Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς?

 

 

Το απόσπασμα έχει λίγο χάλια ποιότητα γιατι το ηχογράφησα εκείνη την ώρα από τη τηλεόραση, αλλά το τραγούδι ακούγεται καθαρά...

 

 

Θα κάνω μια προσπάθεια, αλλά μπορεί και να μην είναι. Για δες το Cancao do mar - Madredeus Y Dulce Pontes.

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια προσπάθεια, αλλά μπορεί και να μην είναι. Για δες το Cancao do mar - Madredeus Y Dulce Pontes.

Δεν είναι αυτό , αλλά μιας που το είπες, το κατέβασα και είδα οτι το έψαχνα και αυτό παλιότερα :) . Ευχαριστώ πάντως...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...