Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τραγούδι από τη διαφήμιση της MINOAN LINES:

 

«Nouvelle Vague - In A Manner Of Speaking»

Το original ανήκει στους Tuxedomoon και μια ακόμη πιο ωραία διασκευή, κατά τη γνώμη μου, από αυτή των Nouvelle Vague σε αυτό το εκπληκτικό τραγούδι έγινε το '89 από τον Martin L. Gore. :)


Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια..

Ψαχνω το τραγουδι που ακουγεται στη διαφημιση του Nissan Tiida, μηπως μπορει κανεις να με διαφωτισει;;:worry:

Thx guyzz..

 

Zombies - Time of the Season

 

απιστευτο κομμάτι !!!!1:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι...

 

Ξέρετε ποίο είναι το τραγούδι που χόρεψαν τη δεύτερη φορά στο χθεσινό επεισόδιο του So You Think You Can Dance, ο Λουκάς και η Φανή???? Το Hip Hop εννοώ....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Η εκπληκτική, επική διασκευή στο κομμάτι του Clint Mansel, έγινε από τον Dan Nielsen, Simone Benyacar και Veigar Margeirsson ειδικά για το LOTR. :)

Πριν λίγους μήνες βγήκε ένα album με τίτλο «Requiem For A Tower»,

δεν έχει όμως μέσα το κομμάτι στην εκτέλεση που κυκλοφορεί από τότε που βγήκε το LOTR II.

Μπορείς να το ακούσεις

. :)

 

 

Το τραγούδι που ακούγεται στο trailer του «Στο Παρά Πέντε» είναι του Karl Zero, «Varka Sto Yalo».

Διασκευή του τραγουδιού του Μίκη Θεοδωράκη. :)

 

Το τραγούδι που ακούγεται στο video του You tube είναι το

Lux Aeterna - Requiem For A Dream

το οποίο έχει μπεί κατά διαστήματα σε πολλά trailer.

Link to comment
Share on other sites

Το τραγούδι που ακούγεται στο video του You tube είναι το

Lux Aeterna - Requiem For A Dream

το οποίο έχει μπεί κατά διαστήματα σε πολλά trailer.

 

Έλα που δεν είναι όμως αυτό και είναι μια διασκευή του; :)


Link to comment
Share on other sites

"

Ξέρετε ποίο είναι το τραγούδι που χόρεψαν τη δεύτερη φορά στο χθεσινό επεισόδιο του So You Think You Can Dance, ο Λουκάς και η Φανή???? Το Hip Hop εννοώ...."

 

 

KANEIS?K egw molis to akousa Kollisa!!An kserei kapoios titlo k kallitexni as to steilei! Euxaristwwww

Link to comment
Share on other sites

"

Ξέρετε ποίο είναι το τραγούδι που χόρεψαν τη δεύτερη φορά στο χθεσινό επεισόδιο του So You Think You Can Dance, ο Λουκάς και η Φανή???? Το Hip Hop εννοώ...."

 

 

KANEIS?K egw molis to akousa Kollisa!!An kserei kapoios titlo k kallitexni as to steilei! Euxaristwwww

 

TO VRHKAAAA :D

Ypoxthonios-Kante Ntou!

 

 

KOMMATARA

Link to comment
Share on other sites

Na rwthsw an kserei kaneis to tragoudi pou paizei ayth th periodo ston alpha, se diafhmish gia kati san talent show? beataki, k an de kanw la8os paizei k saksofwno!

 

kana apotelesma gi'afto to track, perissotero info: prokeite gia tin diafimisi apo ena kainourgio reality toy alpha to opoio 8a bgazei tileparousiastes

(i titleorasi kiklous kanei kai sto telos kataligei ston eayto tis!!!) 8imizei kati san verve remixied gia osous kseroun i gia aftoys pou den kseroun jazz komati se monterno remix

 

thanx prokatavolika

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς το τραγούδι απο τη διαφήμιση της WIND;

 

+1

Και εγώ το θέλω λέει κάτι capture momment, I feel and I

dream κάτι τέτοιο...

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς το τραγούδι απο τη διαφήμιση της WIND;

 

Και εγω το θελω!!!

Θέλω

το τραγούδι της wind

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Το τραγούδι που ακούγεται στο video του You tube είναι το

Lux Aeterna - Requiem For A Dream

το οποίο έχει μπεί κατά διαστήματα σε πολλά trailer.

Εγώ πάντως το είχα βρει στο Limewire ως Clint Mansell - Lux Aeterna (Lotr Remix) ή κάτι τέτοιο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς ποιο είναι το κομμάτι που ακούστηκε απόψε στο So You Think You Can Dance κατά την αποχώρηση της Σμαράγδας; Ορχηστρικό είναι και κατά πάσα πιθανότητα από ταινία... Ελπίζω να βοηθήσει κάποιος :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

xreiazome epigontos tin voithia sas...sto teleutaio episodeio ton "singles" tin wra pou milouse i lila me tin dieuthitria gia na tin pisei gia tin ekdromi akougete ena kommati apo katw to opoio psaxno edw kai kairo an mporeis kaneis as dosei to fws tou....
Link to comment
Share on other sites

kai egw thelw tin boitheia sas.epishs sto teleytaio epeisodio sta teleytaia kommatakia poy epekse(isos kai to teleytaio prin toys titloys)htan ena poy oi stoixoi itan poli grigoroi.den thimamai perissotera.opoios gnorizei as boithisei

 

Νομιζω οτι το τελευταιο τραγουδι με στιχους που ακουστηκε ηταν το Fast Car αλλα δεν ξερω σε ποια εκτελεση ηταν...

Ελπιζω να εννοεις αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το θελω!!!

Θέλω

το τραγούδι της wind

 

Δε το γνωρίζει κανένας; Πολύ ωραίο κομμάτι... Μας ταλαιπώρησε η ΤΙΜ με το τραγούδι της,μας ταλαιπωρεί και η Wind,ε πια :p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πεί κάποιος αν ξέρει το κομμάτι που ακούγεται (μάλλον ορχηστικό) στο spot της εκπομπής του Γιάννη Καλαμίτση "Πρωινές χειρηλασίες"απο τη συχνότητα της ΝΕΤ κάθε Δευτέρα με παρασκευή 6:00 - 8:00 το πρωί. Είναι παραδοσιακό φαντάζομαι με κλαρίνο.

 

Ευχαριστώ τους συμforumίτες εκ των προτέρων για τον χρόνο τους.

http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς ποιο είναι το κομμάτι που ακούστηκε απόψε στο So You Think You Can Dance κατά την αποχώρηση της Σμαράγδας; Ορχηστρικό είναι και κατά πάσα πιθανότητα από ταινία... Ελπίζω να βοηθήσει κάποιος :)

 

Ίσως αυτό το λινκ (wav, 154KB) να σας βοηθήσει... με λίγη καλή φαντασία :)

Ευχαριστώ!

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ... ΨΑΧΝΩ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΗΣ COCA COLA LIGHT! ΕΙΝΑΙ DISCO ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟ... (ΣΤΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΔΙΧΝΕΙ ΣΚΗΝΕς ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΧΟΡΟ.....) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς το όνομα του τραγουδιού που είπαν στο σημερινό επεισόδιο ο "Μιχάρες" και η "γιούρι" στο "Η άσχημη που έγινε όμορφη"; (το μεξικάνικο αντίστοιχο της μαρίας της άσχημης)
:pig:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...