Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ξερετε το ονομα του soundtrack τις διαφημισης της on telecoms;

Τελικα το ξερει κανεις βρε παιδια. Ο στιχος εχει κατι come on get on και κατι revolution...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια που φόραγε κόκκινα και χόρευε? sarah brightman - harem

 

αλλά δεν νομίζω να αρχίζαν έτσι οι αέρινες σιωπές...

μάλλον άλλο λέμε :)

 

να σαι καλα ρε φιλε.τωρα για τις αερινες σιωπες δεν ειμαι και σιγουρος αλλα ετσι θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα ρε φιλε.τωρα για τις αερινες σιωπες δεν ειμαι και σιγουρος αλλα ετσι θυμαμαι.

αυτό ήταν τελικά ? όχι τπτ άλλο αλλά μονο το τρέιλερ είχα δει! χεχεεχε

Link to comment
Share on other sites

weezer - perfect situation?

 

οχι δεν ειναι αυτο. δν ειναι καν σε τετοιο στυλ. ειναι καπως σαν το put your hands up for detroit της κοσμοτε. σε τετοιο στυλ δηλαδη:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

weezer - perfect situation?

 

Μήπως είναι κάποιο remix του; Δοκίμασε το Aeternal του Oakenfold.

 

Ουτε αυτο ειναι, δεν νομιζω να ειναι το Requiem For A Dream η καποιο remix του.Για δειτε εδω:http://www.megatv.com/fakeloi/ και καντε κλικ στο εικονοδιο κατω απο την καμερα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως λέγεται το remix του Dancing Queen που παίζει σε μια απ' τις 2 διαφημίσεις π προβάλλονται για το πρώτο live του ''So you think you can dance?'' :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ουτε αυτο ειναι, δεν νομιζω να ειναι το Requiem For A Dream η καποιο remix του.Για δειτε εδω:http://www.megatv.com/fakeloi/ και καντε κλικ στο εικονοδιο κατω απο την καμερα

δεν έχει καμία σχέση φίλε μου με το ρέκβιεμ για ένα όνειρο. είναι κλασσικό κομμάτι που παίζει στους φάκελους. πάρε το μέγκα και ρώτα...πάντως δεν ειναι ουτε το ρέκβιεμ ουτε remix του ρεκβιεμ ουτε το aeternal του oakenfold.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς το Jewel - Foolish Games??

 

Όχι, δεν εννοούσα αυτό, εκείνο είναι ορχηστρικό...Δυστυχώς δεν έχω άλλο τρόπο να το περιγραψω. :blink: Νομίζω έπαιξε και στο περσινο τελευταίο επεισόδιο του Παρά Πέντε.. και γενικά στις σκηνές έντονης.. συναισθηματικής φόρτισης.

Αν καταλαβε κάποιος ποιο εννοω,, ειμαι υπόχρεη! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν εννοούσα αυτό, εκείνο είναι ορχηστρικό...Δυστυχώς δεν έχω άλλο τρόπο να το περιγραψω. :blink: Νομίζω έπαιξε και στο περσινο τελευταίο επεισόδιο του Παρά Πέντε.. και γενικά στις σκηνές έντονης.. συναισθηματικής φόρτισης.

Αν καταλαβε κάποιος ποιο εννοω,, ειμαι υπόχρεη! :rolleyes:

αν είναι με πιάνο είναι craig armstrong μέσα απο το cd piano works.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει καμία σχέση φίλε μου με το ρέκβιεμ για ένα όνειρο. είναι κλασσικό κομμάτι που παίζει στους φάκελους. πάρε το μέγκα και ρώτα...πάντως δεν ειναι ουτε το ρέκβιεμ ουτε remix του ρεκβιεμ ουτε το aeternal του oakenfold.

 

Το πρωτότυπο κομμάτι είναι του Μίκη Θεοδωράκη και λέγεται:

"LA COURSE DE MANUEL", αν θυμάμαι καλά από την ταινία "Ζ"

Link to comment
Share on other sites

To τραγούδι που ακούγεται στη διαφήμιση του vodafone live που λέει στο τέλος ενα dance κομμάτι "feeling i'm loosing my mind".

 

Έψαξα και προηγουμένως για το τραγούδι σε προηγούμενες σελίδες, αλλά βρήκα ενα άλλο, όχι αυτό...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν εννοούσα αυτό, εκείνο είναι ορχηστρικό...Δυστυχώς δεν έχω άλλο τρόπο να το περιγραψω. :blink: Νομίζω έπαιξε και στο περσινο τελευταίο επεισόδιο του Παρά Πέντε.. και γενικά στις σκηνές έντονης.. συναισθηματικής φόρτισης.

Αν καταλαβε κάποιος ποιο εννοω,, ειμαι υπόχρεη! :rolleyes:

 

Θα μπορούσες να μας πεις κάποια συγκεκριμένη σκηνή που θυμάσαι; Αν μας έλεγες και συγκεκριμένο επεισόδιο και λεπτό, θα ήταν ακόμα καλύτερα. :)


Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μας πεις κάποια συγκεκριμένη σκηνή που θυμάσαι; Αν μας έλεγες και συγκεκριμένο επεισόδιο και λεπτό, θα ήταν ακόμα καλύτερα. :)

 

 

Η αλήθεια είναι ότι έχει παίξει σε πολλές φάσεις. Αλλά τώρα που το ξανα συζητάμε, χαρακτηριστικό ήταν ένα περσινό επείσοδιο-το ανέφερα κ σε προήγούμενο post- που είχε μαλώσει η παρέα και κάποια στιγμή ο Φώτης (νομίζω) βλέπει ένα ζωγραφισμένο σκίτσο, με όλη την τρελοπαρέα, που είχε στον τοιχο κλπ κλπ... Δε θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες :worry:

Μακάρι να χει καταλάβει κάποιος κάτι.. Thanx εκ των προτερων για την προσπάθεια..! :)

Link to comment
Share on other sites

Vodafone live! Internet Music Download τρία τραγούδια (ή 2?) τιτλοι τραγουδιών κανείς?!?

Ναι αυτό ρώτησα πιο πάνω...:!:

 

Το ενα εχει στίχους "feeling i'm loosing my mind".

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας.Ειμαι καινούρια εδώ ,καλώς σας βρήκα λοιπόν:)

Να σας πω κατ αρχάς τα πιο θερμά μου συγχαρητήρια για την ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ δουλειά που κάνετε και για τις απίστευτες γνώσεις σας πάνω στη μουσική.Δεν έχω λόγια.Διάβασα όοοολο το θρεντ και άντλησα απίστευτες πληροφορίες και έμαθα και τραγούδια που δεν ταξερα καν.Ειδικά με μερικά ανατρίχιασα.Πράγμα σπάνιο όταν ακούω μουσική να μου συμβεί.Θα αναφέρω ενδεικτικά δύο τραγούδια που δεν τα ήξερα το HURT του Τζόνυ Κας και το i never knew που τοχα ακούσει στο σοου αλλά μικρό κομμάτι του και ολοκληρό ήταν απίστευτο.

Επειδή σε κάποια σελίδα ,πολύυυυ παλιά είδα ότι ψάχνετε το ΒΑΛΣ ΤΩΝ ΧΑΜΕΝΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ.Δεν είδα να φάνηκε να το βρήκατε.Είναι όντως απίστευτο κομμάτι και το έχω.Οποιος θέλει ας που πει να του το ανεβάσω ,με πι εμ όπως κατάλαβα.Εχω και πάρα πολλά άλλα του Χατζιδάκι που είναι και ο αγαπημένος μου Ελληνας συνθέτης.Εχει γράψει μαγικά πράγματα ο άνθρωπος.

Αυτά και πάλι καλώς σας βρήκα:)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχει παίξει σε πολλές φάσεις. Αλλά τώρα που το ξανα συζητάμε, χαρακτηριστικό ήταν ένα περσινό επείσοδιο-το ανέφερα κ σε προήγούμενο post- που είχε μαλώσει η παρέα και κάποια στιγμή ο Φώτης (νομίζω) βλέπει ένα ζωγραφισμένο σκίτσο, με όλη την τρελοπαρέα, που είχε στον τοιχο κλπ κλπ... Δε θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες :worry:

Μακάρι να χει καταλάβει κάποιος κάτι.. Thanx εκ των προτερων για την προσπάθεια..! :)

 

Η σκηνή που περιγράφεις είναι στο 12ο επισόδειο της 1η σεζόν, γύρω στο 27:16.

Εκεί ακούγεται το «Foolish Games» της Jewel. :)

Μπορείς να το ακούσεις εδώ. :)

 

Δεν είναι ορχηστρικό, αλλά έχει πολλά σημεία χωρίς λόγια και πολύ πιάνο. :)


Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Χριστός Ανέστη!

Χρόνια Πολλά!

Ξέρει κανένας αυτό το κλασσικό κομμάτι;

http://www.sendspace.com/file/ifm02l

Είναι από τη διαφήμιση μιας εφημερίδας και ακούγεται ως σήμα της Βουλής (κανάλι).

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος το τραγούδι απο την latin χορογραφία στο So you think you can dance?

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ξέρει κανένας αυτό το κλασσικό κομμάτι;

http://www.sendspace.com/file/ifm02l

Είναι από τη διαφήμιση μιας εφημερίδας και ακούγεται ως σήμα της Βουλής (κανάλι).

Ευχαριστώ. :)

 

Είναι ο "Κλέφτικος" απο τους 36 Ελληνικούς Χορούς του Νίκου Σκαλκώτα. Κλασσικό έργο γραμμένο το '30.

Link to comment
Share on other sites

Η σκηνή που περιγράφεις είναι στο 12ο επισόδειο της 1η σεζόν, γύρω στο 27:16.

Εκεί ακούγεται το «Foolish Games» της Jewel. :)

Μπορείς να το ακούσεις εδώ. :)

 

Δεν είναι ορχηστρικό, αλλά έχει πολλά σημεία χωρίς λόγια και πολύ πιάνο. :)

 

Δεν λέει αυτό.. Κατάλαβα πιο τραγούδι εννοεί!

Κοιτάξτε την 1η season στο Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο στο σημείο που κάνει ο Φώτης την εκπομπή στον τηλεβόα και σκάνε μύτη οι υπόλοιποι 4 στο studio και αρχίζουν τις αγκαλιές και τα κλάματα (με ενδιαφέρει κι εμένα αυτό το κομμάτι)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει αυτό.. Κατάλαβα πιο τραγούδι εννοεί!

Κοιτάξτε την 1η season στο Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο στο σημείο που κάνει ο Φώτης την εκπομπή στον τηλεβόα και σκάνε μύτη οι υπόλοιποι 4 στο studio και αρχίζουν τις αγκαλιές και τα κλάματα (με ενδιαφέρει κι εμένα αυτό το κομμάτι)

 

Είναι διαφορετικά κομματια (προφανώς). Αυτό που ακούγεται στο χριστουγεννιάτικο (12ο) επεισόδιο, εκεί όπου ο Φώτης κάνει την δακρύβρεχτη εκπομπή (41:47-44:22), είναι από το soundtrack του Forrest Gump.

http://www.amazon.com/Forrest-Gump-Original-Motion-Picture/dp/samples/B000002AS1/ref=dp_tracks_all_1/102-6248314-0898504#disc_1

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει αυτό.. Κατάλαβα πιο τραγούδι εννοεί!

Κοιτάξτε την 1η season στο Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο στο σημείο που κάνει ο Φώτης την εκπομπή στον τηλεβόα και σκάνε μύτη οι υπόλοιποι 4 στο studio και αρχίζουν τις αγκαλιές και τα κλάματα (με ενδιαφέρει κι εμένα αυτό το κομμάτι)

Αν εννοείς αυτό, είναι του Alan Silvestri, «I'm Forrest... Forrest Gump». :)

 

Edit:

 

Τρομερό timing babylonianman! :lol:

Μέχρι να ετοιμάσω το sample και να κάνω το post, με πρόλαβες! :lol:


Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...