Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουν περάσει μέρες αλλά αν θυμάμαι καλά ήταν το Fields of Innocence- Evanescence.

 

Kαι επί τη ευκαιρία, μήπως ξέρει κανείς από ποιο κομμάτι είναι εκείνη η γλυκιά μελωδια με πιάνο, που βάζει σε πολλά σηριαλ κι ειδικά στο Παρα Πέντε, στις πιο συναισθηματικές καταστάσεις? Χαρακτηριστικά στο Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο που είχαν μαλώσει και τα ξαναβρήκαν.. Ελπίζω να καταλάβατε.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Μήπως εννοείς το Jewel - Foolish Games??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια οταν αρχιζουν οι διαφημισεις στο Alter τραγουδαει μια ενα κομματι που λεει "Τρελαινομαι που σαγαπω μα δε σε εχω". Καπως ετσι... Ποιο ειναι αυτο το τραγουδι??
Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει μέρες αλλά αν θυμάμαι καλά ήταν το Fields of Innocence- Evanescence.

Είπαμε πως ήταν το Siren της Tori Amos. Προτελευταίο ήταν το Missing, ενώ το Fields of Innocence έχει παίξει σε προηγούμενα επεισόδια. :)

Link to comment
Share on other sites

θυμαται κανεις το τραγουδι που αρχιζαν οι αερινες σιωπες στο μεγκα?

το επαιξε και στο ελλαδα εχεις ταλεντο προχθες σε μια κοπελα που φορουσε κοκκινα.

Link to comment
Share on other sites

θυμαται κανεις το τραγουδι που αρχιζαν οι αερινες σιωπες στο μεγκα?

το επαιξε και στο ελλαδα εχεις ταλεντο προχθες σε μια κοπελα που φορουσε κοκκινα.

μια που φόραγε κόκκινα και χόρευε? sarah brightman - harem

 

αλλά δεν νομίζω να αρχίζαν έτσι οι αέρινες σιωπές...

μάλλον άλλο λέμε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα!Συγχαρητήρια για την (δύσκολη) προσπάθεια που κάνετε όλοι!:happy:

Λοιπόν,επειδή είναι η ασχολία μου τέτοια(δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω ;) )θα σας στεναχωρήσω μεν,αλλά πιστεύω πως πρέπει να γίνει για να μην ψάχνετε άδικα.Το κομμάτι που παίζει στην διαφήμηση του Ζαγόρι-ActionAid είναι απο μια συνεργασία της διαφημιστικής εταιρίας (Le Spot) με κάποια άλλη μουσική εταιρία αποκλειστικά και μόνο γι'αυτό το spot.Αν και στην αρχή ήταν να βγεί ένα cd,το οποίο θα αποτελούταν απο έθνικ κομμάτια,όπως αυτο που ψάχνουμε,αλλά εν τέλει το project "πάγωσε" (ίσως χωρίς λόγο) κι ετσί δεν ολοκληρώθηκε.:( Σε μια πρόσφατη συνομιλία μου με εκπρόσωπο του διαφημιστικού τμήματος της Le Spot ενημερώθηκα πως θα επαναφέρουν το θέμα cd και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να κυκλοφορήσει στο προσεχές μέλλον.:) Οπότε υπομονή μέχρι τότε!Καλή συνέχεια....!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera...

Borei kapoios na mou pei pws legetai to tragoudi tou Moby pou symetexei kai gynaikeia fwni? Exei kai galliko stoixo mesa. Akougetai synexeia se radio.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την εντύπωση ότι έψαχνες το Ring The Alarm της Beyonce... Αρχίζει με σειρήνες και έπαιξε και σε ομαδικές... Μάλλον κάνω λάθος όμως, ε; :)

 

 

 

οχι δεν κανεις λαθος! Beyonce ηταν το κομματι που ηθελα!Ευχαριστω για τη διορθωση αν και η Fergie δεν ειναι καθολου ασχημη!!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera...

Borei kapoios na mou pei pws legetai to tragoudi tou Moby pou symetexei kai gynaikeia fwni? Exei kai galliko stoixo mesa. Akougetai synexeia se radio.

 

Moby - Slipping Away (MHC Radio Edit)

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσπαθω να θυμηθω το τιτλο του τραγουδιου, που παιζει στις καινουργιες διαφημισες της Cosmote νομιζω, ενα rockaki.

Γνωστο ειναι, και στο ρεφραιν πρεπει να λεει i feel so good κλπ....

Aπλα στο σποτακι το εχουν κανει ψιλο-Midi σαν μουσικη επενδυση.

Παντως δεν λεω το "Perfect situation" που παιζει στις καινουργιες διαφημισεις της Voda μην μπερδευτειτε.:D

 

Any idea?:happy:

Link to comment
Share on other sites

Το θέλω κι εγώ αυτό της Cosmote.

Έχει επενδύσει τις διαφημίσεις με το "έχουμε μόνο ένα πελάτη, ΕΣΕΝΑ" και τη καινούρια που παίζει εδώ και 2-3 μέρες. Στη διαφήμιση είναι μόνο μουσική.

Το άκουσα σήμερα στο Σφαίρα πάντως, το τραγουδούσε γυναίκα, Ελληνικό.

 

EDIT: Το βρήκα. "Ammos - Επαφή" Όποιος το θέλει, send a pm. ;)

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Να ρωτήσω κάτι...

Μήπως ξέρετε ποιό είναι το τραγουδάκι που παίζει στη νέα διαφήμιση της Forthnet? Τα ουρλιαχτά που ακούγονται μου θυμίζουν Cranberries.

thnx :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Να ρωτήσω κάτι...

Μήπως ξέρετε ποιό είναι το τραγουδάκι που παίζει στη νέα διαφήμιση της Forthnet? Τα ουρλιαχτά που ακούγονται μου θυμίζουν Cranberries.

thnx :)

 

Όπως υπέθεσες.

The Cranberries - Dreams

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσπαθω να θυμηθω το τιτλο του τραγουδιου, που παιζει στις καινουργιες διαφημισες της Cosmote νομιζω, ενα rockaki.

Γνωστο ειναι, και στο ρεφραιν πρεπει να λεει i feel so good κλπ....

Aπλα στο σποτακι το εχουν κανει ψιλο-Midi σαν μουσικη επενδυση.

Παντως δεν λεω το "Perfect situation" που παιζει στις καινουργιες διαφημισεις της Voda μην μπερδευτειτε

 

Any idea?:happy:

 

Τελικα αλλο νομιζα οτι ηταν, και αλλο ειναι.

Οπως ειπε ο trapped ειναι το ammos-επαφη αυτο που ακουγεται στη cosmote.

Αλλα η μελωδια του...(ρεφραιν) ειναι copy-paste απο ενα ξενο rockaki που εψαχνα τον τιτλο του.

Αν κανεις καταλαβει ποιο λεω εδω ειμαι, thnx:p

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αλλο νομιζα οτι ηταν, και αλλο ειναι.

Οπως ειπε ο trapped ειναι το ammos-επαφη αυτο που ακουγεται στη cosmote.

Αλλα η μελωδια του...(ρεφραιν) ειναι copy-paste απο ενα ξενο rockaki που εψαχνα τον τιτλο του.

Αν κανεις καταλαβει ποιο λεω εδω ειμαι, thnx:p

Liquido - Narcotic

 

:rtfm:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς το κομμάτι που παίζει

στη διαφήμιση του Clio?

Thanks!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος το τραγουδι που ακουγεται στην διαφημηση του mega στους φακελους του Παπαχελα;

Δοκίμασες το soundtrack από την ταινία ''Requiem For A Dream''?

http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!:) να σας βαλω κατι ψιλοδυσκολο?!:p Μολις ειδα την νεα διαφημιση της βονταφον που διαφημιζει το βονταφον λαιβ(οτι εχει 600000 τραγουδια κλπ κλπ). στην αρχη δειχνει εναν πιτσιρικα να κατεβαζει τραγουδια στo pc. εκεινη τη στιγμη παιζει απο πισω μια μουσικη(χορευτικη για κλαμπ):music: φανταστικη!!! Μηπωσ μπορει καποιος να μου πει ποιο ειναι το κομματι αυτο??? :D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

weezer - perfect situation?

 

Καπως του μοιαζει αλλα δεν ειναι αυτο που ψαχνω.
Μήπως είναι κάποιο remix του; Δοκίμασε το Aeternal του Oakenfold.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...