Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως ξέρει κανείς πως είναι ο τίτλος του τραγουδιού που ακούγεται στην διαφήμιση της On Telecoms. (Είναι η διαφήμιση με κάτι τεράστιες κόκκινες μπάλες που αιωρούντε).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά σε όλους, είμαι καινούρια εδώ..Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε για ένα τραγούδι που έπαιζε αρκετό καιρό; Ήταν σε μια διαφήμιση της eurobank αν θυμάμαι καλά, και έπαιζε ένα κινέζικο τραγούδι με μια γυναίκα να πηγαίνει εδώ και κει και να κρατάει ένα κουτί. Η διαφήμιση έχει 3-4 μήνες που σταμάτησε. Ένα χαρούμενο κινέζικο.. Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποιο ενδιαφέρον!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς ποιό τραγουδάκι παίζει στη διαφήμιση για το νέο Factory Outlet;

 

Παίζει και στο ραδιόφωνο, το άκουσα στην εκπομπή του Τσαουσόπουλου πριν λίγο! Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Η μουσική που παίζει στη διαφήμιση για το PROTO (ΝΑΙ!!!ΝΑΙ!!!...) πρέπει να είναι εισαγωγή από κάποιο μουσικό κομμάτι ή τραγούδι. Ξέρει κανείς από ποιο?
Link to comment
Share on other sites

Στο σημερινό επεισόδιο του «Θα Βρεις το Δάσκαλο Σου», ακούστηκε ένα ωραιότατο ορχηστρικό κομμάτι, το οποίο και αναζητώ... Όποιος μπορεί ας βοηθήσει... :O

 

Thanks εκ των προτέρων... :D

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό κανείς? Δε μπορώ να βρω πουθενά ούτε καν το διαφημιστικό, μήπως και αναφέρεται εκεί.:(

 

Νομίζω πως εννοεί αυτό το διαφημιστικό που λέει οτι το ΖΑΓΟΡΙ χρηματοδοτεί μαζι με την actionaid έργα υδροδότησης στην κένυα.Το ψάχνω και εγώ ειναι ωραίο τραγουδάκι...οποιος ξερει κάτι ας βοηθήσει...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Έπαιξε ένα ελληνικό τραγούδι στους τίτλους τέλους του σημερινού επεισοδίου[αυτό με τη Ματσούκα:love: και τον Survivor Μαρκουλάκη] του Αστυνόμου Μπέκαμ[:ninja:].

 

 

Χωρίς να βοηθάει και το volume της τηλεόρασης για λόγους ανωτέρας βίας :O..πρόλαβα να ''πιάσω'' τους ακόλουθους στίχους: ''...γυρίζω πίσω/σπίτι...όλη μέρα σε τρώνε οι δρόμοι χωρίς ανάσα...'' και η φωνή με σχετική επιφύλαξη[δν φημίζομαι για το μουσικό μου αυτί] ήταν του Μαχαιρίτσα.

 

 

I count on you ppl!

 

 

Τελικά βρέθηκε.

Είναι σε ένα cd που πρόκειται να κυκλοφορήσει εντός των ημερών από τον Κώστα Λειβαδά με τη μουσική από το σήριαλ του Alpha,''Οι ιστορίες του αστυνόμου Μπέκα''.Θα περιέχει 17 κομμάτια, τα 15 instumental και τα τραγούδια:

-Πόση μοναξιά - Χρήστος Θηβαίος [που είναι οι τίτλοι τέλους και το τραγούδι που έψαχνα και συστήνω ανεπιφύλακτα μόλις το ''βρείτε''..] και

-Παντού τα πάντα - Γιώτα Νέγκα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως εννοεί αυτό το διαφημιστικό που λέει οτι το ΖΑΓΟΡΙ χρηματοδοτεί μαζι με την actionaid έργα υδροδότησης στην κένυα.Το ψάχνω και εγώ ειναι ωραίο τραγουδάκι...οποιος ξερει κάτι ας βοηθήσει...:)

 

Eννοούσα πως δεν μπορώ να βρω το διαφημιστικό στο ιντερνετ για να παρω από εκεί καποια πληροφορία ίσως, για το τραγούδι. :)

Απ' ό,τι βλέπω, κανείς δεν το ξέρει.:(

Link to comment
Share on other sites

Στην χθεσινη εκπομπη του Mega-So you think you can dance

πιο ηταν το τραγουδι της εναρξης της εκπομπης?

 

Επειδή δεν την είδα, αν ήταν το ίδιο τραγούδι με το trailer, τότε ψάχνεις το «Gonna Make You Sweat» από C & C Music Factory. :)


Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν την είδα, αν ήταν το ίδιο τραγούδι με το trailer, τότε ψάχνεις το «Gonna Make You Sweat» από C & C Music Factory. :)

 

Οχι δεν ειναι αυτο.Ηταν trance .Καθως αρχιζε η εκπομπη εκει που χορευαν ολοι μαζι και η Καγια.Ευχαριστω παντως για την απαντηση.:)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιο τραγούδι παίζει στην καμπάνια του "ΖΑΓΟΡΙ" Πρόγραμμα παροχής καθαρού πόσιμου νερού σε περιοχή της Κένυας από την "Action Aid Hellas"?
Link to comment
Share on other sites

Eννοούσα πως δεν μπορώ να βρω το διαφημιστικό στο ιντερνετ για να παρω από εκεί καποια πληροφορία ίσως, για το τραγούδι. :)

Απ' ό,τι βλέπω, κανείς δεν το ξέρει.:(

 

 

Paidia, newbie edw k simplirwnw k egw pws einai para poli wraio tragoudaki k ipoxrewmeni s opoion vrei to titlo, m aresei toso! :)

Link to comment
Share on other sites

Στην χθεσινη εκπομπη του Mega-So you think you can dance

πιο ηταν το τραγουδι της εναρξης της εκπομπης?

 

Μήπως εννοείς αυτό: Tiesto Ft Maxi Jazz-Dance For Life ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μήπως θυμάται κανείς τη μουσική που έπαιζε στους τίτλους αρχής

του Prive με την Κατρίτση;

Ευχαριστώ!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Θυμάστε μια διαφήμιση της eurobank η κάποιας άλλης τράπεζας που έδειχνε μια γυναίκα να πηγαίνει απο'δω και απο κει και να παίζει ένα τραγουδάκι ωραίο με γρήγορο ρυθμό να το τραγουδάει κάποια και μάλλον κινέζικο απο τα λεγόμενα.Η διαφήμιση αυτή παιζόταν καιρό και έχει λίγους μήνες που σταμάτησε. Δε μπορώ να βρώ το τραγούδι πουθενά:worry:
Link to comment
Share on other sites

GEIA SAS !!!

EIMAI APELPISMENH PSAXNW ENA SONG. EINAI ROCK BALLAND(kuriws kithara o hxos), TRAGOYDAEI ANTRAS, leei :" Come oooon, come oon..." kai epaize sto trailer tou star channel gia tin parousiash tainiwn. otan ksekinise i sezon 2006-07... ksereis kaneis kati????plz peite mou. euxaristw :cry:

Link to comment
Share on other sites

GEIA SAS !!!

EIMAI APELPISMENH PSAXNW ENA SONG. EINAI ROCK BALLAND(kuriws kithara o hxos), TRAGOYDAEI ANTRAS, leei :" Come oooon, come oon..." kai epaize sto trailer tou star channel gia tin parousiash tainiwn. otan ksekinise i sezon 2006-07... ksereis kaneis kati????plz peite mou. euxaristw :cry:

 

Πρεπει να εννοεις το Pigs and their farms απο The unisex!!! Δεν λεει come oooon... Λεει go hoooome!!! Αλλα αυτο επαιζε στο σταρ!!! Στο λεω γιατι το εψαχνα και εγω και χαρη σ'αυτο το thread το βρηκα!!!!! Φοβερο κομματι!!!

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως εννοεί αυτό το διαφημιστικό που λέει οτι το ΖΑΓΟΡΙ χρηματοδοτεί μαζι με την actionaid έργα υδροδότησης στην κένυα.Το ψάχνω και εγώ ειναι ωραίο τραγουδάκι...οποιος ξερει κάτι ας βοηθήσει...:)

 

 

Να επανέλθω κι εγώ στο τραγούδι απο το ΖΑΓΟΡΙ, όποιος το βρει ας μας φωτίσει

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...