Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς λέγεται το τραγούδι που τραγουδά ο Μητροπάνος στο trailer μιας νέας σειράς του Αlpha?

 

Είναι εξαιρετικό...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια help!!!!!!!

Μηπως ξερει κανεις το κομματι που επαιξε στο καινουριο επεισοδιο των singles προς το τελος την ωρα που μιλουσε η Ρανια για τον Αγιο Βασιλη????? Ηταν καταπληκτικο και δυστυχως δεν καταφερα να ακουσω καποιο στιχο.....:( :( :(

Καμια ιδεα???

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help!!!!!!!

Μηπως ξερει κανεις το κομματι που επαιξε στο καινουριο επεισοδιο των singles προς το τελος την ωρα που μιλουσε η Ρανια για τον Αγιο Βασιλη????? Ηταν καταπληκτικο και δυστυχως δεν καταφερα να ακουσω καποιο στιχο.....:( :( :(

Καμια ιδεα???

 

What if god was one of us-Joan Osborne

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας,θα πας εκεί που κοιτάς..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις πως λεγεται το τραγουδι που παιζεται στη διαφημιση του Campari Mohito??? Με εκεινον τον μπαρμαν που ''χτυπαει'' το ποτο και με τον ρυθμο αυτον χορευουν ολοι μεσα στο μαγαζι...:worry: :worry: :worry:

 

bacardi-mojito

Link to comment
Share on other sites

sto x8esino epeisodio twn singles stous titlous telous epaikse ena instrumental kommati...gnwrizei kaneis poio einai????
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Χθες έβλεπα καλλιτεχνικό πατινάζ στην ΕΤ-1 και άκουσα το love theme του Romeo & Juliet σε μια πολύ καλή εκτέλεση. Στην αρχή ήταν ήρεμο, απαλή μουσική και μετά δυνάμωνε, είχε μια ένταση, μια ζωηρότητα. Ελπίζω μόνο να μην είναι σύνθεση ειδική για το πατινάζ, επειδή οι αθλητές πρέπει να παρουσιάσουν πρόγραμμα με αργή μουσική και μετά με γρήγορη και κάποιοι ζητούν τη συνένωση δύο ή και τριών κομματιών από τα soudntracks.
Link to comment
Share on other sites

Εχω θα ηθελα να μου πειτε τα 3-4 τραγουδια που παιζουν στην διαφημιση του Mega, για το "So you think you can dance"

Εκτος απο αυτο της Anastacia, τα αλλα τρια τραγουδια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις πως λεγεται το τραγουδι που παιζεται στη διαφημιση του Campari Mohito??? Με εκεινον τον μπαρμαν που ''χτυπαει'' το ποτο και με τον ρυθμο αυτον χορευουν ολοι μεσα στο μαγαζι...:worry: :worry: :worry:

 

Spot White Bacardi - Mojito Song

Link to comment
Share on other sites

sto x8esino epeisodio twn singles stous titlous telous epaikse ena instrumental kommati...gnwrizei kaneis poio einai????

 

 

einai Savatage apo to album Dead Winter Dead. Den thimamai pio apo ta dio akoloutha kommatia tou album itan to htesino kommati giati moiazoun ligo kai den proseksa akrivos. I to "Mozart and madness" i to "Christmas Eve(Sarajevo 12/24)". Nomizo oti itan to deftero pantos! :p

Link to comment
Share on other sites

What if god was one of us-Joan Osborne

 

Σ'ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D :D :D

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Έπαιξε ένα ελληνικό τραγούδι στους τίτλους τέλους του σημερινού επεισοδίου[αυτό με τη Ματσούκα:love: και τον Survivor Μαρκουλάκη] του Αστυνόμου Μπέκαμ[:ninja:].

 

 

Χωρίς να βοηθάει και το volume της τηλεόρασης για λόγους ανωτέρας βίας :O..πρόλαβα να ''πιάσω'' τους ακόλουθους στίχους: ''...γυρίζω πίσω/σπίτι...όλη μέρα σε τρώνε οι δρόμοι χωρίς ανάσα...'' και η φωνή με σχετική επιφύλαξη[δν φημίζομαι για το μουσικό μου αυτί] ήταν του Μαχαιρίτσα.

 

 

I count on you ppl!

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω κατά το ήμισυ (τα άλλα 2 δεν τα θυμάμαι)

Σαββατογεννημένες (υπάρχουν πολλές διασκευές, αυτή όμως έπαιζε στο σήριαλ:

Ann Murray & Felicity Lott - Duetto buffo di due gatti (το θέμα είναι το τέλος του συγκεκριμένου κομματιού)

Οι μεν και οι δεν: Λία Βίσση - Ουα ουα (το έχει ένας φίλος και το ξέρω σίγουρα)

 

Επί τη ευκαιρία να ρωτήσω κι εγώ για κάποιες σειρές - θέματα τίτλων:

1) Το καφέ της Χαράς (στην αρχή έπαιζε ρεμίξ & στο τέλος το κανονικό θέμα)

2) Κων/νου & Ελένης: Ποιά ΑΚΡΙΒΩΣ εκτέλεση του Espana Cani είναι

3) Το πιο δύσκολο: Αδελφές ψυχές (σειρά του ΑΝΤ1, 1999) με Σοφία Αλιμπέρτη, Χάρη Σώζο & Τόνι Δημητρίου...

hit the road jack- Ray Charles

Link to comment
Share on other sites

hit the road jack- Ray Charles

 

Όχι, δυστυχώς δεν είναι αυτό...

Το "Hit the road Jack" (αν θυμάμαι καλά σε ισπανική version) έπαιζε στους τίτλους τέλους του "Άκρως οικογενειακόν", με Μπέζο & Τσαλίκη...

 

Πάντως το κομμάτι (3) που ψάχνω ΕΙΝΑΙ σε τέτοιο στυλ, και μάλιστα η φωνή μου μοιάζει με τη γυναικεία του "Hit the road Jack"... δεν ξέρω πώς αλλιώς μπορώ να βοηθήσω... έχω βλέπεις να το ακούσω από τότε...

Link to comment
Share on other sites

geia sas tha ithela na rotiso an xerei kaneis ti mousiki pou akougotan stin radiofoniki ekpompi fightclub prin apo to tragoudi ramaya

 

Δοκίμασε το New Life IV The Hunted από Genaside II :)

Lilly: Marshall, dinner's ready!

Marshal: Is there any for me?

Lilly: No, but it's your favourite!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δυστυχώς δεν είναι αυτό...

Το "Hit the road Jack" (αν θυμάμαι καλά σε ισπανική version) έπαιζε στους τίτλους τέλους του "Άκρως οικογενειακόν", με Μπέζο & Τσαλίκη...

 

Πάντως το κομμάτι (3) που ψάχνω ΕΙΝΑΙ σε τέτοιο στυλ, και μάλιστα η φωνή μου μοιάζει με τη γυναικεία του "Hit the road Jack"... δεν ξέρω πώς αλλιώς μπορώ να βοηθήσω... έχω βλέπεις να το ακούσω από τότε...

Κι εγώ πάντως το Hit the road Jack ετοιμαζόμουν να πω, καθώς έχω την εντύπωση πως και στις 2 σειρές έπαιζε ακριβώς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Στο "Άκρως οικογενειακόν", με Μπέζο & Τσαλίκη έπαιζε το

Nat King Cole - L-O-V-E

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας πως λέγεται το τραγούδι που παίζει στους Singles στο επεισόδιο που έχουνε παει διακοπές στη Νάξο και πάνε με το αυτοκίνητο στην παραλία?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορειτε να μου θυμισετε πως λεγεται το τραγουδι που ακουγεται στην καινουρια διαφημιση της LACTA (με την κοπελα στο αεροδρομιο) και ποιο συγκροτημα το λεει?
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

η αγαπημενη μου Ανδριανα Μπαμπαλη

κ το τραγουδι ειναι το "Μαζι Θεος"

http://www.myspace.com/andrianababali

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας πως λέγεται το τραγούδι που παίζει στους Singles στο επεισόδιο που έχουνε παει διακοπές στη Νάξο και πάνε με το αυτοκίνητο στην παραλία?

 

Mano Negra-Mala Vida :)

 

 

PS. Κάποιος-α έψαχνε και ένα ακόμα τραγούδι από S1ngles, εκείνο που η Ράνια έκανε αφήγηση και έλεγε 'Είμαστε ψάρια που κολυμπάνε', στο τέλος του επεισοδίου 5..Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, οπότε ας το αναφέρω, γιατί είναι πανέμορφο τραγουδάκι: The Veils-The Leavers Dance :)

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανένας πως λέγεται το τραγούδι που παίζει στους Singles στο επεισόδιο που έχουνε παει διακοπές στη Νάξο και πάνε με το αυτοκίνητο στην παραλία?

 

mano negra - mala vida

Link to comment
Share on other sites

Mηπως ξερει κανεις πως λεγεται το τραγουδι των τιτλων στους σταυλους της Εριεττας Ζαιμη που τραγουδαει ο μακαριτης ο Μπονατσος ?
Link to comment
Share on other sites

Mηπως ξερει κανεις πως λεγεται το τραγουδι των τιτλων στους σταυλους της Εριεττας Ζαιμη που τραγουδαει ο μακαριτης ο Μπονατσος ?

 

There Is No One Like Me - Βλάσσης Μπονάτσος http://forums.transfusion-game.com/images/smiles/rip.gif :(

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...