Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OK,einai dyskolo ws kai adynato, alla tyxainei kaneis na proteinei ena tragoudi pou arxizei me tympana, einai samba kai o enas stixos tou einai "el corazon" ?

 

mipws ennoeis to Mano Negra - Mala vida...

checkare to ..dn einai sigouro...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα,

αν και δεν ξερω αν ειμαι στο καταλληλο θεμα αλλα αυτο που ψαχνω μπορεί να φανει λιγο :wacko:

δεν υπαρχει τιτλος αλλα ψαχνω λοιπον την μουσικη υποκρουση απο αρκετες ταινιες του βεγγου οπου ξεκινα με ....γαργαρες και στη συνεχεια ακουγεται μια κουδουνα που ακολουθει καποιον ρυθμο...

αυτον το ηχο ψαχνω ...:wacko: :wacko:

καμια ιδεα?

Ιωαννα

 

Μάλλον ψάχνεις το «William Tell Overture» από τον Spike Jones.

Μπορείς να το ακούσεις εδώ. :)


Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ψάχνεις το «William Tell Overture» από τον Spike Jones.

Μπορείς να το ακούσεις εδώ. :)

 

Χριστινάκι καλησπερα ..

εισαι απιστευτη......ναι αυτο ειναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι:p :p :p

οτι και να χω ζητησει ..μου το έχεις βρει...φυσικα εχουν βοηθησει ισως κι αλλοι αλλα δεν εχω λογια......σ'ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ....

 

Ιωάννα

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες λοιπον....:)

Το τραγουδι που ψαχνεις το λενε τα Ξυλινα Σπαθια και λεγεται "ΣΙΩΠΗ" απο το CD τους "ΞΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ" (1993)

 

Kalws sas vrika!! seuxaristwww poli poli poli !! :D :D :D auto einai!!:)

na sai kala

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι που θυμήθηκα...

Ξέρει κανένας πού μπορώ να βρω το τραγούδι που ακουγόταν όταν άρχιζε η Λάμψη του Φώσκολου (καταπληκτικό ορχηστρικό κομμάτι του Ρόμπερτ Ουίλιαμς) και όταν τέλειωνε (Αν, αν μ' αγαπάς... στα πιο ψηλά τ' αστέρια τ' ουρανού θα πας...) ;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα μια διαφήμιση του υπουργείου αλληλεγγύης νομίζω...με σλόγκαν "Ζωη..Η καλύτερη Τζούρα"!Μήπως ξέρετε ποιο τραγούδι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω κι εγώ κάτι... :)

 

Το τραγούδι/μουσικό κομμάτι της διαφήμισης του Timotei το γνωρίζει κάποιος; :grin:

 

Εδώ θα βρείτε ηχογραφημένο ένα μέρος της διαφήμισης, για όσους δεν την έχουν δει. :)


Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Αλλά δυστυχώς θέλω για το αντρικό άρωμα...Συγνώμη που δεν το διευκρίνησα πιο πριν. Το άρωμα είναι το Armani Code. Το τραγούδι της διαφήμισης είναι δυνατό, techno...

Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!!

 

Sta sxolia tou youtube anaferoun to onoma tou syntheti (http://www.nicolaserrera.com) pou egrapse eidika gia to spotaki tin mousiki. Dystyxos den einai ena apo ta remixes tou One Night In New York City (super kommati!)...

Link to comment
Share on other sites

vasika psaxnw to soundrack pou paizei stin mars pou exei mono melwdia kserete

poios to leei,...? :( :( :( :( :( :(

 

Έχει απαντηθεί ήδη και λέγεται New Order - Blue Monday αν και εγώ το είχα τόσα χρόνια στο PC μου ως Orgy - Blue Monday :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί ήδη και λέγεται New Order - Blue Monday αν και εγώ το είχα τόσα χρόνια στο PC μου ως Orgy - Blue Monday :confused:

 

Υπάρχει και από τους Orgy. :)


Link to comment
Share on other sites

kalispera ,παιδια μολις ειδα στην τιβι τρειλερ μιας ταινιας ,της οποιας το ονομα δεν συγκρατησα αλλα ειχε ενα τρομερο sondtrack "mousiko xali" και εχω ανεβασει δειγμα απο αυτο το κομματι για το οποιο θελω πληροφοριες(ονομα καλιτεχνης ,τραγουδι)

http://www.gigasize.com/get.php/318588/scd.mp3

 

θα περιμενο ευχαριστω,:happy:

Link to comment
Share on other sites

kalispera ,παιδια μολις ειδα στην τιβι τρειλερ μιας ταινιας ,της οποιας το ονομα δεν συγκρατησα αλλα ειχε ενα τρομερο sondtrack "mousiko xali" και εχω ανεβασει δειγμα απο αυτο το κομματι για το οποιο θελω πληροφοριες(ονομα καλιτεχνης ,τραγουδι)

 

θα περιμενο ευχαριστω,

[url="http://rapidshare.com/files/13050863/scd.rar"]http://rapidshare.com/files/13050863/scd.rar[/url]

:happy:

 

Το κομμάτι λέγεται «Nara» και είναι από E.S. Posthumus.

 

Αλλά δεν είναι δυνατό να ανεβάζετε 5 Mb αρχείο για αναγνώριση.

Κάντε κάτι κι εσείς για να γίνεται η δουλειά όλων μας πιο εύκολη, απλή και γρήγορη. :)

Και όχι άλλο rapidshare! Θα το λέμε συνέχεια! :p


Link to comment
Share on other sites

Hey everyone...

 

Exete dei tin diafimisi mia diafimisi tou okana se sinergasia me ton opap?

Poio einai to tragoudi pou paizei s autin ti diafimisi?

 

Episis, gia osous vlepoun 10i entoli, kati poli diskolo kai aoristo...

Eixe ena episodeio opou o pateras mias oikogeneias eixe sxesi me tin kolliti tis koris tou... Kai auti emeine eggios. Poio einai to tragoudi pou epaize diarkos s ekeino to episodeio? Katalavaino pos valo diskola, kai mallon einai madrugada (etsi mou fanike logo tis fonis tou tragoudisti kai logo tis agapis tou kokkinopoulou gia to group ;) :P )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,,,σε καποιο καναλι χθες νομιζω ξεκινησε μια σειρα "Για σενα"...

Ξερει καποιος το τραγουδι απο την σειρα αυτη...

Thanks in advance....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν αντέχω άλλο! :mad: :wacko:

Θα σκάσω αν δεν βρω το τραγούδι που ακούγεται στην εκπομπή της Τατιάνας (Αξίζει να το δεις). :confused:

Σήμερα έβλεπα στην ΕΤ-1 το καλλιτεχνικό πατινάζ και ακουγόταν συνέχεια όταν μιλούσε ο Κωστάλας, περιμένοντας τη βαθμολογία των αθλητών...

Δεν ξέρω αν ακούγονταν από το πολωνικό γήπεδο ή την ΕΡΤ, πάντως έστειλα mail και στους δύο, αλλά και στην Τατιάνα, αλλά κανένας δεν μου απαντά. Τι λέτε, δεν τους "βομβαρδίζουμε" :ninja: με mails, μπας και μας πούνε πώς λέγεται αυτό το καταπληκτικό κομμάτι;

:!: Πάντως σίγουρα, δεν είναι ιδιοκτησία του ΑΝΤ1, γιατί ακουγόταν και σε άλλο κανάλι.

Μήπως ξέρετε κάποιο άλλο, ξένο forum, παρόμοιο με αυτό, μήπως και ζητήσω βοήθεια και μας πουν από εκεί ποιο είναι;

Ευχαριστώ. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Sta sxolia tou youtube anaferoun to onoma tou syntheti (http://www.nicolaserrera.com) pou egrapse eidika gia to spotaki tin mousiki. Dystyxos den einai ena apo ta remixes tou One Night In New York City (super kommati!)...

εγω ψαχνω το γυναικειο και δεν το βρισκω με τιποτα, ειναι πολυ ωραιος ρυθμος...

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος ποιο τραγουδακι ακουγεται στην διαφημιση του σιβας ριγαλ?εκεινη με τα χιονισμενα βουνα...

ευχαριστω

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος ποιο τραγουδακι ακουγεται στην διαφημιση του σιβας ριγαλ?εκεινη με τα χιονισμενα βουνα...

ευχαριστω

 

Εκείνη στους πάγους δεν εννοείς;

Sarah Khider - Mermaid Song

 

To myphone σας ενημερώνει ότι το search κάνει καλό στις αναζητήσεις σας :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλα ντεεεεεεεε μη μας δειρεις κιολας.εψαξα με αναζητηση και δε μου εβγαλε κατι...ειδα και τις τελευταιες 10 σελιδες αλλα τζιφος...

ευχαριστω πολυ :)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τραγούδι που έπαιξε σήμερα στο Κωνσταντίνου και

Ελένης με τον σεισμός μόλις φεύγει ο Κωνστ. από το σπίτι

η Ελένη πάει στο μπαρ και λέει '' Κερνάω όλο το μαγαζί σφινάκια''

Από πίσω έπαιζε μια μουσική όποιος την ξέρει ας πει!

Θένκς!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως ξερει κανεις πως λεγεται το τραγουδι που παιζεται στη διαφημιση του Campari Mohito??? Με εκεινον τον μπαρμαν που ''χτυπαει'' το ποτο και με τον ρυθμο αυτον χορευουν ολοι μεσα στο μαγαζι...:worry: :worry: :worry:
''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,,,σε καποιο καναλι χθες νομιζω ξεκινησε μια σειρα "Για σενα"...

Ξερει καποιος το τραγουδι απο την σειρα αυτη...

Thanks in advance....

 

xerei kaneis me endiaferei kai mena

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

τις μουσικές από τα:

Σαββατογεννημένες

Με δυο μαμάδες

Ο Κακός Βεζύρης και

Οι Μεν και Δεν

τις ξέρουμε;;; :confused:

 

Θα σου απαντήσω κατά το ήμισυ (τα άλλα 2 δεν τα θυμάμαι)

Σαββατογεννημένες (υπάρχουν πολλές διασκευές, αυτή όμως έπαιζε στο σήριαλ:

Ann Murray & Felicity Lott - Duetto buffo di due gatti (το θέμα είναι το τέλος του συγκεκριμένου κομματιού)

Οι μεν και οι δεν: Λία Βίσση - Ουα ουα (το έχει ένας φίλος και το ξέρω σίγουρα)

 

Επί τη ευκαιρία να ρωτήσω κι εγώ για κάποιες σειρές - θέματα τίτλων:

1) Το καφέ της Χαράς (στην αρχή έπαιζε ρεμίξ & στο τέλος το κανονικό θέμα)

2) Κων/νου & Ελένης: Ποιά ΑΚΡΙΒΩΣ εκτέλεση του Espana Cani είναι

3) Το πιο δύσκολο: Αδελφές ψυχές (σειρά του ΑΝΤ1, 1999) με Σοφία Αλιμπέρτη, Χάρη Σώζο & Τόνι Δημητρίου...

Link to comment
Share on other sites

Hey paidia!

Vasika,thelw 2 tragoudia pou exoun xilioerwtithei:

 

1on)Dewar's Whiskey

2on)Grant's Whiskey

 

Epishs,exei kaneis idea pou mporw na vrw ta glyka k ta3idiarika tragoudakia tou "Menoume Ellada"?Pw pw dld poly ta goustarw..An exei akousei kaneis kanena k to 3erei,opoio k an einai afto,let me know!!

 

(P.S.To tragoudi apo "Maria i asximi"..eleos siga to tragoudi,to zitate kiolas :blink: )

 

Cya around! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...