Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκ παραλλήλως μήπως μπορούμε να βρούμε και το κομμάτι της ελληνικής COSMOTE; Εντόπισα ότι την original έκδοση του τραγουδιού την έχουν υιοθετήσει και οι Βούλγαροι στην GLOBUL. Αυτό που έχουμε εδώ -προφανώς- είναι άλλη version. Ορίστε και το κομμάτι:

http://www.youtube.com/watch?v=Mg0mhHAV67U

Παρένθεση: Στην COSMOTE ξέρουν να κάνουν ωραίες διαφημίσεις, αλλά μόνο στο εξωτερικό! :p

 

Από όσο θυμάμαι και εδώ το ίδιο τραγούδι είχαμε...

«The Wannadies - You And Me Song» :)


Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ!!!

Ναι και τώρα αυτό έχουμε απλώς είναι άλλη εκτέλεση...

Το άλλο της Ρουμανίας πάντως είναι μακράν καλύτερο.

Υ.Γ. Κάτι κόλλημα έφαγα εγώ με την COSMOTE, δεν μπορώ να καταλάβω!! :p

Link to comment
Share on other sites

To tragudi to vrike kaneis?

 

Αν πας στο section που έδωσε η Christina, θα δεις ότι λέει πως ο τίτλος είναι "Now or never" και το λέει ο Eden James (στη διαφήμιση το λέει ο Andrew Derbyshire) :)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Αν πας στο section που έδωσε η Christina, θα δεις ότι λέει πως ο τίτλος είναι "Now or never" και το λέει ο Eden James (στη διαφήμιση το λέει ο Andrew Derbyshire) :)

Α, από James Eden αν ψάχνετε, δείτε εδώ: http://music.download.com/edenjames/3600-8691_32-100333663.html?tag=MDL_listing_song_artist&jFunc=playList&jParam=song-100339843&name=Songs%20by%20Eden%20James

Εκπληκτικό κομμάτι είναι το Never Setting Sun, που παλιότερα έπεζε στις διαφημίσεις της OTENET, με το cool4u.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!

Ναι και τώρα αυτό έχουμε απλώς είναι άλλη εκτέλεση...

Το άλλο της Ρουμανίας πάντως είναι μακράν καλύτερο.

Υ.Γ. Κάτι κόλλημα έφαγα εγώ με την COSMOTE, δεν μπορώ να καταλάβω!! :p

 

Παρακαλώ... :happy:

Πάντως το τραγούδι των Wannadies είναι αυτό που ακούγεται και στην Βουλγάρικη διαφήμιση που έδωσες, στο youtube.

Των Wannadies δεν έπαιζε κι στην Ελληνική; Από όσο την θυμάμαι ήταν ακριβώς η ίδια εκτέλεση... :worry:


Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ... :happy:

Πάντως το τραγούδι των Wannadies είναι αυτό που ακούγεται και στην Βουλγάρικη διαφήμιση που έδωσες, στο youtube.

Των Wannadies δεν έπαιζε κι στην Ελληνική; Από όσο την θυμάμαι ήταν ακριβώς η ίδια εκτέλεση... :worry:

Τίποτα συνονόματη!! :p

Μα ναι αυτό σου λέω. Στην αρχή υπήρχε αυτή η εκτέλεση στην COSMOTE -τώρα ποιός την πήρε πρώτος, εμείς ή η GLOBUL, δεν ξέρω- και μετά η δική μας η COSMOTE -νομίζω λίγο πριν αλλάξει λογότυπο- έβγαλε τη νέα εκτέλεση που παίζεται μέχρι και σήμερα.

Ποιά είναι όμως, δεν μπορώ να την βρω...

Link to comment
Share on other sites

Έριξα μια ματιά στο νετ κ βρήκα αυτό: http://forum.computergames.ro/16-muzica/40700-melodii-din-reclame/page-56.html

 

μήνυμα 1108...

Αν κάποιος ξέρει ρουμάνικα θα μπορεί να εξακριβώσει τι ακριβώς λέει, αν κ εγώ βγάζω αυτό:

Coldplay - Clocks (ma mira ca nici macar remix)

Υποθετικά μιλώντας γιατί μπορεί να πέφτω κ τελείως έξω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά ε, είσαι Θεός!!! :p

Ψάχνω τώρα στο lw και έχει βγάλει ΤΑ απίστευτα remix... Πόσα έχουν βγάλει πια;;;

 

EDIT: βρήκα εκεί έναν μεταφραστή demo της πλάκας στο net και κατάφερε να μεταφράσει μερικές λέξεις. Λέει λοιπόν ότι προέρχεται από το clocks των Coldplay. Δείτε πως το μετέφρασε:

E derivative from mel Clocks cantata of troop Coldplay, wonder me as even remix dont e

 

EDIT 2: Βρήκα και αυτό: http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=95329

Link to comment
Share on other sites

Το κομματάκι αυτό δεν το βρήκε κανένας ε;;;;;;; :(

Εγώ έψαξα αλλά δεν έβγαλα άκρη. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι λένε οι ρουμάνοι συμφορουμίτες ότι πρόκειται απλώς για ένα remix...

Link to comment
Share on other sites

Hi paidia,

 

exw kanei anazitisi gia to whiskey grant's,alla ola ta tragoudia einai tis palias diafimisis.3erei kaneis tis neas diafimisis?Pou leei:"Otan oloi to evlepan san kalathi gia frouta,kapoios to eide san kalathi mpasket"

 

To thelw opwsdipote!

 

PS:Exw vrei na rwtane gia diafimisi tis BEKO,ki egw rwtousa.To tragoudi legetai Beko,einai apokleistika tis Beko (ta logia lene ooo BEKO BEKO,klp klp) k mporeite na to vreite pros to paron sto limewire,mia ekdosi pou pianei 971 kb.

 

Eyxaristw!

Link to comment
Share on other sites

Ας ρωτήσω κι εγώ κάτι.

Ξέρετε αυτό το τραγουδάκι;

http://www.youtube.com/watch?v=0sixu_E44Ng

 

Καλέ μου kast86, αυτό είναι τραγούδι-φάντασμα. :p

Φημολογείται πως λέγεται «House of Mischief» κάποιου Kenyatta.

Εντούτοις, από όσο μπορώ να γνωρίζω και από άπειρες αναζητήσεις που έχω κάνει κι εγώ στο παρελθόν, δεν υπάρχει διαθέσιμο τέτοιο τραγούδι και τα αποτελέσματα του Google με αυτά τα στοιχεία είναι στην πλειοψηφία τους σε Ελληνικά sites, σε ξένα από Έλληνες ή από ξένους που βρήκαν αυτήν την πληροφορία σε κάποιο Ελληνικό forum. :worry:

 

Edit:

 

Για πρώτη φορά βρίσκω κάτι άλλο και ελπίζω να είναι αξιόπιστο γιατί θα μας λύσει ένα αίνιγμα πολλών ετών... :p


Link to comment
Share on other sites

Καλέ μου kast86, αυτό είναι τραγούδι-φάντασμα. :p

Φημολογείται πως λέγεται «House of Mischief» κάποιου Kenyatta.

Εντούτοις, από όσο μπορώ να γνωρίζω και από άπειρες αναζητήσεις που έχω κάνει κι εγώ στο παρελθόν, δεν υπάρχει διαθέσιμο τέτοιο τραγούδι και τα αποτελέσματα του Google με αυτά τα στοιχεία είναι στην πλειοψηφία τους σε Ελληνικά sites, σε ξένα από Έλληνες ή από ξένους που βρήκαν αυτήν την πληροφορία σε κάποιο Ελληνικό forum. :worry:

 

Edit:

 

Για πρώτη φορά βρίσκω κάτι άλλο και ελπίζω να είναι αξιόπιστο γιατί θα μας λύσει ένα αίνιγμα πολλών ετών... :p

 

 

ok

σ' ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα τραγουδι που λεγεται Paradise επαιζε σε παλιοτερη διαφημιση του Μεγκα για την καλοκαιρινη σεζον του 2001 το λεει κοπελα πως τη λενε?

When I'm with you it's paradise...:D

Commando 7 Vermelho

Etoliko

Red Klan

Όπου κ αν βρίσκεσαι

Θ’ ακολουθήσω…

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα τραγουδι που λεγεται Paradise επαιζε σε παλιοτερη διαφημιση του Μεγκα για την καλοκαιρινη σεζον του 2001 το λεει κοπελα πως τη λενε?

When I'm with you it's paradise...:D

 

Kaci λέγεται η ερμηνεύτρια. :)

Θα μπορούσες πολύ εύκολα να το είχες βρει και μόνος σου στον Mr. Google. :)


Link to comment
Share on other sites

Στην ταινία αστερίξ και οβελίξ εναντίον καίσαρα

ποιο είναι το soundtrack?

Ευχαριστώ

Ποιο απο ολα τα τραγουδια θες ομως? Δες ΕΔΩ για ενα full tracklist...;)

 

to tragoudi pou paizete sthn kainourgia diafimish ths cosmote pio einai?(se ekini pou paizoun paintball)

efxaristo ek twn proterwn!!

Put your hands up for detroit - Freddie Le Grande

Εχει απαντηθει ισα με 200 φορες ηδη στις τελευταιες 10 σελιδες. Κανε ενα search....:worry:

 

Μήπως γνωρίζετε για το κομμάτι στη διαφήμιση του ποτού Jameson με τον τύπο που παίζει άρπα;

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

T Rex - 20th Century Boy :O

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

 

 

T Rex - 20th Century Boy :O

 

Όχι ακριβώς αυτό, εννοώ αν υπάρχει στη ίδια εκτέλεση όπως ακριβώς στη διαφήμιση. Η εισαγωγή στο κομμάτι να είναι με άρπα. Σ'ευχαριστώ όμως.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς αυτό, εννοώ αν υπάρχει στη ίδια εκτέλεση όπως ακριβώς στη διαφήμιση. Η εισαγωγή στο κομμάτι να είναι με άρπα. Σ'ευχαριστώ όμως.

Οχι, δυστυχως δεν υπαρχει ακριβως οπως στην διαφημιση. :(

Αν πας ομως στο: http://www.jamesonwhiskey.com/ εχει section για να κατεβασεις ολοκληρη την διαφημιση (κατι ειναι κι αυτο..:p )

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δυστυχως δεν υπαρχει ακριβως οπως στην διαφημιση. :(

Αν πας ομως στο: http://www.jamesonwhiskey.com/ εχει section για να κατεβασεις ολοκληρη την διαφημιση (κατι ειναι κι αυτο..:p )

 

Εστω... αν τυχόν όμως αλλάξει κάτι, ανακοινώστε το σας παρακαλώ...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...