Jump to content

ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΠΛΗΚΤΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΠΟΝΤΙΚΙ


ion83
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μια σταθερή μονάδα της HP ALL IN ONE.

 

Σήμερα κάποια στιγμή σταμάτησαν να μου λειτουργούν ασύρματα ποντίκι και πληκτολόγιο. Έκανα όλους τους συνδυασμούς με τις θύρες και αλεπάλληλα restarts. Το ποντίκι και το πληκτρολόγιο λειτουργούν σε bios που κάποια στιγμή κατάφερα να μπω. Δεν λειτουργούν σε κανονική λειτουργία. Έχω windows 10. Προσπαθώ να μπω σε safe mode και οι περισσότερες οδηγίες από ίντερνετ, είναι με ενεργό ποντίκι ή πληκτρολόγιο.

 

Αν κάποιος έχει να μου προτείνει κάτι, ώστε να γλυτώσω τα έξοδα του service θα του είμαι ευγνώμων. Είμαι χρήστης μέσου επιπέδου... Ευχαριστώ.:O

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Eφόσον δεν είναι hardware problem (λίγο δύσκολο να συνέβη και στα 2 ταυτόχρονα), ρίξε μια ματιά εδώ και αφού είσαι μέσου επιπέδου χρήστης, ψάξε στο google σχετικά με προβλήματα με keyword αναζήτησης KB4074588...

Eίναι ενημέρωση της Microsoft που ήρθε σχετικά πρόσφατα και έχει επηρεάσει συσκευές USB σε διάφορους χρήστες... Απ' όσο η πιο προτεινόμενη λύση είναι απεγκατάσταση της συγκεκριμένης ενημέρωσης, μέσω του Windows update (γίνεται πολύ εύκολα)...

Δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο bug, είναι το ίδιο και στη δική σου περίπτωση, ωστόσο είπα να το αναφέρω καθώς έχει γίνει σχετικά μεγάλο θέμα με τη συγκεκριμένη ενημέρωση...

Good luck! :)

Link to comment
Share on other sites

Mήπως θέλεις νέες μπαταρίες?

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...