Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ενδιαφερον . ειδικα αυτο με τα 2.3 ghz και 4gb ram που δεν μπορεσα να καταλαβω γιατι την υποστιριξη της καρτας μνημης sd την εχει στην ram και οχι στην ρομ , λες να δινει δυνατοτητα να επεκτεινετε η ραμ μεσω καρτας μνημης??.

3αρα μπαταρια και 5.5 οθονη .

 

εμενα μου αρεσε πολυ το καινουριο ζενφον 2 και φυσικα ο ιντελ 64μπιτος

 

αυτο με την ραμ που το ειδες?το λεει καπου?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

στα χαρακτηριστικά απο την σελιδα του στην ασους που εδωσε μερικα ποστ πιο πισω ο φιλος

 

http://www.asus.com/Phones/ZenFone_2_ZE551ML/

 

" LPDDR3 2GB/4GB RAM/Micro SD card support, up to 64GB"

Link to comment
Share on other sites

στα χαρακτηριστικά απο την σελιδα του στην ασους που εδωσε μερικα ποστ πιο πισω ο φιλος

 

http://www.asus.com/Phones/ZenFone_2_ZE551ML/

 

" LPDDR3 2GB/4GB RAM/Micro SD card support, up to 64GB"

 

ααα οχι ρε εσυ απλα ετσι οπως το εχουν βαλει οντως αυτο καταλαβαινεις αλλα εχει / που δειχνει οτι ειναι για την sd που παει μονο μεχρι 64gb?!!απλα σε καθε / ειναι και ξεχωριστη εκδοση...η ραμ τρεχει στα 800mhz και στης 2 εκδοσεις!!μηπως σε σχεση με snap ειναι ποιο αργες η γενικα στα κινητα δεν το πολυ μετραμε αυτο?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω να πω κατι σχετικο σε αυτο με την ταχυτητα, αλλα και αυτο που εουμε τωρα αυτου του τυπου την μνημη φοραει και δεν βλεπω να ειναι αργο.

αν δεις αυτο με την sd το εχει μαζι με την ραμ και οπως οι 2 προηγουμενες "/ " που λες δηλωνουν το μεγεθος της ραμ αναλογα με το μοντελο που θα διαλεξεις , ετσι πιστευω πως συνεχιζει και η τριτη "/ " και απο κατω συνεχιζει με την ρομ(βασικα μαλλον ειναι τυπογραφικο λαθος)

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω να πω κατι σχετικο σε αυτο με την ταχυτητα, αλλα και αυτο που εουμε τωρα αυτου του τυπου την μνημη φοραει και δεν βλεπω να ειναι αργο.

αν δεις αυτο με την sd το εχει μαζι με την ραμ και οπως οι 2 προηγουμενες "/ " που λες δηλωνουν το μεγεθος της ραμ αναλογα με το μοντελο που θα διαλεξεις , ετσι πιστευω πως συνεχιζει και η τριτη "/ " και απο κατω συνεχιζει με την ρομ(βασικα μαλλον ειναι τυπογραφικο λαθος)

 

παντως ο επεξεργαστης σηκωνει μεχρι 1600mhz για τη ram..ναι ειναι τυπογραφικο τους αλλα σε ολα ετσι κανουν...το ποσό δεν ξερω ποιο θα ειναι...;)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία

 

Είχα γράψει στις 30.12 που παρέλαβα το κινητάκι του φάδερ πως αντιμετώπιζα πρόβλημα με την sd card. Μου την έδειχνε (και τη δείχνει) κλειδωμένη. Μου είπε ένας φίλος από το φόρουμ να της κάνω φορμάτ. Της έκανα μέσω pc την ξανάβαλα πάνω αλλά τζίφος. Στο μεταξύ τραβώντας φωτογραφίες τις αποθηκεύει απ ευθείας στην sd... άρα πώς είναι κλειδωμένη? Βάζω το sygic να τρέξει, και μου βγάζει σφάλμα κλειδωμένη sd...

 

επίσης.. Το default widget του καιρού από το accuweather σήμερα που σας γράφω λέει ΣΑΒ, 9 ΙΑΝ 2015... Η ημερομηνία του τηλεφώνου όμως είναι σωστή...

 

Κατέβασα το 1weather και δε μπορώ να βγάλω widget στην αρχική οθόνη...

 

σάμουαν??? :p

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο πρόβλημα είχα και γω και περασα αλλη ρομ για να παρει τα ίσια του.και οδηγο ειχε δωσει ενα παιδι απο εδω

 

Καταλαβαινω αλλα δεν εχω παρει απαντηση του τι να κανω.Εννοω,να παω πισω ή να βαλω την πρωτη διαθεσιμη 4.4 και μετα την τελευταια?γτ ειδα οτι εχει δυο εκδοσεις 4.4

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο πρόβλημα είχα και γω και περασα αλλη ρομ για να παρει τα ίσια του.και οδηγο ειχε δωσει ενα παιδι απο εδω

 

θυμάσαι σελίδα και μήνυμα του οδηγού;

εγώ δοκιμάζω από εδώ διαλέγοντας απο Drivers&Tools/OS/Android/Firmware την Version V0625(WW) (ενδέκατη πριν το τέλος): ASUS ZenFone 5(T00F/T00J) software Image: V1.14.40.50 for WW SKU only*, ξεζιπάρω αλλάζω όνομα από 14 σε 99 και βγάζει συνέχεια σφάλμα όταν το πετάω μέσα.

 

υ.γ. από το μαγαζί που το πήρα απάντησαν ότι δεν έχουν κάνει root

Edited by batman_gardiki
ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

Εδω και καιρι, μετα απο καποια ενημέρωση, όταν κλεινω το wifi μου σβήνει τα αποθηκευμενα δίκτυα. Νομιζω οτι το εχει αναφερει και καποιος αλλος φιλος
Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη σελιδα αυτου του θεματος υπαρχουν αυτα που ψαχνετε

είσαι σίγουρος οτι μιλάει και για την έκδοση T00J A501CG

ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

μετα την τεραστια απογοητευση που ειχα απο το elephone p8 ειναι καιρος να παρω ενα κινητο που να δουλευη

ειμαι αναμεσα σε αυτο το asus: http://www.fasttech.com/products/0/10010713/1916302-asus-zenfone-5-5-0-inch-ips-720p-dual-core-1-5ghz

και το lenovo: http://www.fasttech.com/products/0/10003828/1901006-lenovo-k910-5-5-inch-ips-1080p-quad-core-2-0ghz

αλλα θα ηθελα την γνωμη σας αν ξερετε καποιο κινητο που να δουλευη καλα σε αυτα τα χρηματα 180-220 ευρω

προσωπικα μου αρεση το asus αλλα καπου διαβασα οτι εχει προβλημα με το viber ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλοι επειδη καπου το χασαμε.Το ειχα το κινητο και το ελυνα και το εδενα χωρις κανενα προβλημα,αυτο που ρωταω τωρα και μαλλον δεν καταλαβε κανεις την ερωτηση γτ μαλλον την διατυπωσα και λαθος ειναι το εξης.

Εχει μια φιλη το κινητο το οποιο της ηρθε με αυτη την ROm ASUS_T00J_WW_user_1.98.40.9_20190827_0215 η οποια συνεχεια βγαζει κατι κουλα errors οποτε θελει και μας εχει σπασει τα νευρα.Το εκανα επαναφορα αλλα παλι συνεχιζει οποτε αναγκαστικα παω για αλλαγη ROM.Στο site της Asus αυτη την ROM δεν την βλεπω πουθενα να υπαρχει και παραξενευτηκα να πω την αληθεια,οποτε τωρα ρωταω:Να βαλω την χαμηλοτερη εκδοση πρωτα,την V1.18.40.10(WW) μεσω CWM ή ADB και μετα να παω σε 4.4 η να βαλω κατευθειαν την V2.19.40.18(WW) και μετα την τελευταια ενημερωση V2.20.40.13(WW) με την ηδη υπαρχουσα ROM που εχει το κινητο?

Εχει κανεις αλλος τετοιο θεμα?Και με ποιον τροπο το εκανε?

Ελπιζω να εγινα κατανοητος.

Ευχαριστω

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε το ιδιο προβλημα, η λυση που δουλευει σε ολους και δουλεψε σε 2 κινητα αλλα οχι στο 3ο δικο μας οπως του batman_gardiki,ειναι να εγκαταστησεις την 1.14.40.50 ww και να της αλλαξεις ονομα σε 1.99.40.50 πριν την πεταξεις στη μνημη του κινητου, οταν βγαλεις το usb θα δει την αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

μετα την τεραστια απογοητευση που ειχα απο το elephone p8 ειναι καιρος να παρω ενα κινητο που να δουλευη

ειμαι αναμεσα σε αυτο το asus: http://www.fasttech.com/products/0/10010713/1916302-asus-zenfone-5-5-0-inch-ips-720p-dual-core-1-5ghz

και το lenovo: http://www.fasttech.com/products/0/10003828/1901006-lenovo-k910-5-5-inch-ips-1080p-quad-core-2-0ghz

αλλα θα ηθελα την γνωμη σας αν ξερετε καποιο κινητο που να δουλευη καλα σε αυτα τα χρηματα 180-220 ευρω

προσωπικα μου αρεση το asus αλλα καπου διαβασα οτι εχει προβλημα με το viber ισχύει?

 

ισχύει κυρίως για όλες τις εφαρμογες επικοινωνιας μηνυματων, φωνης ή βιντεοκλησεων αλλά στο viber κάνει την περισσότερη ''φασαρία'' .

επίσης έχει θέμα μπαταρίας αν δεν λυθεί το πρόβλημα με την αναβάθμιση.

εμένα κρατάει 10-12ώρες με facebook και 5-6 κλήσεις των 2 λεπτών.

το έχω μια βδομάδα τώρα και αναβάθμισει δεν έχω καταφέρει!!!

έχω δοκιμάσει με την βοήθεια φίλου γνώστη ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!

ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

με τσακισες και ημουν ετοιμος να παραγγειλω αυτο με τα 2ghz απο ebay : http://www.ebay.com/itm/Black-ASUS-ZenFone-5-5-0-2GB-16GB-Android-4-3-Dual-core-3G-Smartphone-WiFi-/291314039825?pt=Cell_Phones&hash=item43d3ab7c11#shpCntId

ειναι σιγουρο οτι δεν υπαρχει λυση σε αυτο το προβλημα με το viber? γιατι λογο δουλειας το viber ειναι αναγκαιο

 

καποιο δικαρτο ρε παιδια που να δουλευει καλα και να εχει καλα specs σε αυτα τα χρηματα δεν υπαρχει? (απο 180 εως 220 Ευρω)

μου φαινεται απιστευτο ενα τοσο καλο κινητο απο μια τοσο καλη μαρκα να εχει τετοια αλυτα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

με τσακισες και ημουν ετοιμος να παραγγειλω αυτο με τα 2ghz απο ebay : http://www.ebay.com/itm/Black-ASUS-ZenFone-5-5-0-2GB-16GB-Android-4-3-Dual-core-3G-Smartphone-WiFi-/291314039825?pt=Cell_Phones&hash=item43d3ab7c11#shpCntId

ειναι σιγουρο οτι δεν υπαρχει λυση σε αυτο το προβλημα με το viber? γιατι λογο δουλειας το viber ειναι αναγκαιο

 

καποιο δικαρτο ρε παιδια που να δουλευει καλα και να εχει καλα specs σε αυτα τα χρηματα δεν υπαρχει? (απο 180 εως 220 Ευρω)

μου φαινεται απιστευτο ενα τοσο καλο κινητο απο μια τοσο καλη μαρκα να εχει τετοια αλυτα προβληματα

 

αυτο που θες να παρεις ειναι αυτο που εχουν δωθει η λυσεις απο τα παιδια που το εχουν.

εγω εχω το A501CG / 1,6ghz μην μπερδευεσαι!!!

στου δικου μου τυπου εκδοσης δεν εχει βρεθει η λυση.

ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

ισχύει κυρίως για όλες τις εφαρμογες επικοινωνιας μηνυματων, φωνης ή βιντεοκλησεων αλλά στο viber κάνει την περισσότερη ''φασαρία'' .

επίσης έχει θέμα μπαταρίας αν δεν λυθεί το πρόβλημα με την αναβάθμιση.

εμένα κρατάει 10-12ώρες με facebook και 5-6 κλήσεις των 2 λεπτών.

το έχω μια βδομάδα τώρα και αναβάθμισει δεν έχω καταφέρει!!!

έχω δοκιμάσει με την βοήθεια φίλου γνώστη ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!

 

Λέγοντας "τα πάντα" , εννοείς και το καθαρό Install μέσω adb;

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα.

δεν μ ακουνε καθαρα απο την μερα που το πηρα το κινητο.

και προχθες δοκιμασα κληση μεσω μεσετζερ και ακουγομαι πεντακαθαρα. τι να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω απ τα πρώτα 2ghz /16gb rom /2gb ram... Το τηλέφωνο είναι μια χαρά, δεν έχω κανένα πρόβλημα με καμιά απ τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ ούτε με τα παιχνίδια... Έχω μόνο της οφισιαλ αναβαθμίσεις και δεν είναι ρουτ... Η μπαταρία είναι ένα θέμα, απ τις 8-9 το πρωί με 3τζι ανοικτό, και χωρίς πολλά παιχνίδια κρατάει άνετα ένα 12ωρο αυτό είναι στα μείον για μένα.. Αλλά Μ ένα μπατερι μπάνκ δεν έχω μείνει ποτέ από μπαταρία
Γιου μπέττερ ασκ μα μαμα, χάου του μέηκ ε μάνστερ!
Link to comment
Share on other sites

α οκ επειδη πιστευα οτι δεν παιζει σημαντικο ρολο το 1.6-2ghz

δηλαδη ολα οκ με viber - skype σε αυτο με τα 2ghz? αν περασω official rom και οτι χρειαστει τελος παντων σωζεται?

να το παρω δηλαδη ρε παιδια? γιατι σαν κινητο μου αρεση παρα πολυ και αυτο που εχω τωρα εχει πολλα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Έχει με 1.6ghz φίλος μου κ του δουλεύει ΟΚ βέβαια με τζελι μπιν.. Όχι με κιτ κατ..
Γιου μπέττερ ασκ μα μαμα, χάου του μέηκ ε μάνστερ!
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι επίσης 2ghz /16gb rom /2gb ram και είναι άριστο στην λειτουργία του. Την μπαταρία αναγκαστικά την συνήθισα. Το μοναδικό αρνητικό που παρατήρησα και το φοβάμαι, είναι ότι 4-5 φορές, (μετά την αναβάθμιση σε kitkat, αν φυσικά μπορεί να φταίει αυτό) είναι ότι πατώντας το πλαϊνό κουμπί για να λειτουργήσει μετά από αδράνεια, η οθόνη φωτίζεται ελαφρά και εμφανίζονται 2-3 γραμμές ή λωρίδες. Ξαναπατώντας το κουμπί η οθόνη ανοίγει κανονικά. Επειδή το έχω σε θήκη σιλικόνης, το κουμπί δεν πατιέται καλά. Τώρα προσέχω και το πατάω καλά και δεν το ξαναπαρουσίασε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...