Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή χρονιά φίλοι μου.

Γνωρίζουμε πως φεύγει από την πληκτρολόγηση η αυτόματη παρουσίαση λέξεων στο πάνω

μέρος του πληκτρολογίου? (μοιάζει με αυτό που λέγαμε παλιά Τ9)

γιατί μόλις πατάω το διάστημα μου αλλάζει την λέξη που έγραφα.

Ευχαριστώ για την προσοχή σας και για τις τυχον απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σήμερα μου ήρθε το κινητό και πάω να διορθώσω τα ενοχλητικά μηνύματα απο facebook,viber,skype κτλ.

έχω την έκδοση με αριθμό...ASUS_T00J_WW_user_1.98.40.9_20190827_0215 και....

κατεβάζω απο το http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=54451457&postcount=21 το WW: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Zen...40_50_user.zip

κατεβαίνει με όνομα UL_ASUS_T00F_WW_1_14_40_50_user.zip το ξεzipπάρω, γίνετε UL-ASUS_T00F-WW-1.14.40.50-user.zip και αλλάζω το 14 σε 99

το περνάω στον σκληρό του κινητού και αφού ξεκινάει η ενημέρωση μου βγάζει το σφάλμα....

 

http://i274.photobucket.com/albums/jj252/batman_gardiki/IMG_20150105_212050_zpsb1557806.jpg~original

 

τώρα τι κάνω ;;;;

Edited by batman_gardiki
ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου ήρθε το κινητό και πάω να διορθώσω τα ενοχλητικά μηνύματα απο facebook,viber,skype κτλ.

έχω την έκδοση με αριθμό...ASUS_T00J_WW_user_1.98.40.9_20190827_0215 και....

κατεβάζω απο το http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=54451457&postcount=21 το WW: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Zen...40_50_user.zip

κατεβαίνει με όνομα UL_ASUS_T00F_WW_1_14_40_50_user.zip το ξεzipπάρω, γίνετε UL-ASUS_T00F-WW-1.14.40.50-user.zip και αλλάζω το 14 σε 99

το περνάω στον σκληρό του κινητού και αφού ξεκινάει η ενημέρωση μου βγάζει το σφάλμα....

 

http://i274.photobucket.com/albums/jj252/batman_gardiki/IMG_20150105_212050_zpsb1557806.jpg~original

 

τώρα τι κάνω ;;;;

 

Νομιζω ο VERDE ειχε κανει μια διαδυκασια και ηταν επυτυχης..zenfone 2 με 4gb ram στο ces las vegas!!:!::!:

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ο VERDE ειχε κανει μια διαδυκασια και ηταν επυτυχης..zenfone 2 με 4gb ram στο ces las vegas!!:!::!:

δηλαδη; τι εκανε ο VERDE; που τον βρισκω;;;

ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη; τι εκανε ο VERDE; που τον βρισκω;;;

 

ποιο πισω αν δεις εχει ποσταρει ενα λινκ/οδηγο γιατι νομιζω ειχε το ιδιο προβλημα για τσεκαρε λιγο ποιο πισω

προσεξα τωρα οτι εχεις την εκδοση Τ00J καποια παιδια εχουν το ιδιο με εσενα για ρωτα τους τι εκαναν γιατι τα λινκ που θα σου εδινα τα εχεις ηδη..

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου ήρθε το κινητό και πάω να διορθώσω τα ενοχλητικά μηνύματα απο facebook,viber,skype κτλ.

έχω την έκδοση με αριθμό...ASUS_T00J_WW_user_1.98.40.9_20190827_0215 και....

κατεβάζω απο το http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=54451457&postcount=21 το WW: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Zen...40_50_user.zip

κατεβαίνει με όνομα UL_ASUS_T00F_WW_1_14_40_50_user.zip το ξεzipπάρω, γίνετε UL-ASUS_T00F-WW-1.14.40.50-user.zip και αλλάζω το 14 σε 99

το περνάω στον σκληρό του κινητού και αφού ξεκινάει η ενημέρωση μου βγάζει το σφάλμα....

 

http://i274.photobucket.com/albums/jj252/batman_gardiki/IMG_20150105_212050_zpsb1557806.jpg~original

 

τώρα τι κάνω ;;;;

 

δεν ξέρω αν μπορείτε να με βοηθήσετε περισσότερο αλλά η παραγγελία μου ήταν αυτή από to2c:

 

Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG ) ( New Version ) 2GB Ram 16GB Rom Intel Z2560 Dual Core 1.6GHz Android 4.3 Smartphone 5.0 Inch HD Screen

Color Gold

Packing With Packing Box

Verison Add Google Playstore and Remove Chinese App

Gifts and Service High Quality Silicon Case, Screen Protector

 

μήπως είναι root από εκεί και πρέπει να κάνω κάτι άλλο αφού έχω και playstore;

 

υ.γ. το παρήγγειλα 18/12/14 με Singapore Post και ήρθε 5/1/15, δηλαδή σε 18 ημέρες!!!!

Edited by batman_gardiki
ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά φίλοι μου.

Γνωρίζουμε πως φεύγει από την πληκτρολόγηση η αυτόματη παρουσίαση λέξεων στο πάνω

μέρος του πληκτρολογίου? (μοιάζει με αυτό που λέγαμε παλιά Τ9)

γιατί μόλις πατάω το διάστημα μου αλλάζει την λέξη που έγραφα.

Ευχαριστώ για την προσοχή σας και για τις τυχον απαντήσεις σας.

 

Αν και το'χω ψαξει η προτινομενες λεξεις δεν φευγουν απο'κει και περα απλα απανεργοποιεις στα settings την αυτοματη διωρθοση (οπως λεει με το πληκτρο κενου) και εισαι κομπλε να γραφεις οτι θες απλα παντα θα εμφανιζονται ενναλακτικες λησειςαλλα τις επιλεγεις εσυ και οχι το κινητο.

οταν το πρωτοδουλεψα και δεν το ειχα προσεξει,θημαμε και γελαω με τι τι ειχα πει στους φιλους μου στο facebook.

LeEco le pro 3 user! One of the few:p
Link to comment
Share on other sites

Αν και το'χω ψαξει η προτινομενες λεξεις δεν φευγουν απο'κει και περα απλα απανεργοποιεις στα settings την αυτοματη διωρθοση (οπως λεει με το πληκτρο κενου) και εισαι κομπλε να γραφεις οτι θες απλα παντα θα εμφανιζονται ενναλακτικες λησειςαλλα τις επιλεγεις εσυ και οχι το κινητο.

οταν το πρωτοδουλεψα και δεν το ειχα προσεξει,θημαμε και γελαω με τι τι ειχα πει στους φιλους μου στο facebook.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε.

Καλή χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα και Χρόνια Πολλά σε ολους. Το κινητό εχει τα παντα που χρειάζεται ενας : κανονικός: χρήστης που δεν θα χρειαστεί να πουσαρει και να αλλάξει ρομ. Ηδη η νέα χρονιά μπηκε δυναμικα για την asus, με την ανακοινωση νέων μοντελλων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα και Χρόνια Πολλά σε ολους. Το κινητό εχει τα παντα που χρειάζεται ενας : κανονικός: χρήστης που δεν θα χρειαστεί να πουσαρει και να αλλάξει ρομ. Ηδη η νέα χρονιά μπηκε δυναμικα για την asus, με την ανακοινωση νέων μοντελλων.

 

Το κινητο εχει τα παντα . Ερωτηση ....Που το βρισκω ????

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εχει τα παντα . Ερωτηση ....Που το βρισκω ????

 

Το A501CG [1,6 Ghz, 2 RAM, 16 ROM]

 

Ελλάδα ~ 250€

Κίνα ~ 145€

 

Εγώ το παρήγγειλα από Vickmall 31/12, και σήμερα άρχισε να πετάει προς τα δω.

Link to comment
Share on other sites

Το A501CG [1,6 Ghz, 2 RAM, 16 ROM]

 

Ελλάδα ~ 250€

Κίνα ~ 145€

 

Εγώ το παρήγγειλα από Vickmall 31/12, και σήμερα άρχισε να πετάει προς τα δω.

 

Ψάχνω με τα 2.0GHz αλλά ουτε Κίνα δεν βρήκα .....ίσως να μην έχω τα κατάλληλα sites

Link to comment
Share on other sites

Πλέον βγαίνει το καινούριο ζενφον με αλλο επεξεργαστή. Υποθέτω πως επειδή αυτο με ιντελ και 2ghz ειχε πιο πολυ ζητηση εχει πλέον μικρο απόθεμα οπότε και σπρωχνουν το 1 6
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν μπορείτε να με βοηθήσετε περισσότερο αλλά η παραγγελία μου ήταν αυτή από to2c:

 

Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG ) ( New Version ) 2GB Ram 16GB Rom Intel Z2560 Dual Core 1.6GHz Android 4.3 Smartphone 5.0 Inch HD Screen

Color Gold

Packing With Packing Box

Verison Add Google Playstore and Remove Chinese App

Gifts and Service High Quality Silicon Case, Screen Protector

 

μήπως είναι root από εκεί και πρέπει να κάνω κάτι άλλο αφού έχω και playstore;

 

υ.γ. το παρήγγειλα 18/12/14 με Singapore Post και ήρθε 5/1/15, δηλαδή σε 18 ημέρες!!!!

 

παιδια πρεπει να κανω unroot τελικα και να περασω ολες τις εκδοσεις; σελ149, μυν.2234

Edited by batman_gardiki
ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω με τα 2.0GHz αλλά ουτε Κίνα δεν βρήκα .....ίσως να μην έχω τα κατάλληλα sites

 

καλησπερα..ριξε και μια ματια στο e bay...θα το βρεις κοντα στα 160 ευρω...

και εγω μαλλον απο εκει θα το παρω..

Link to comment
Share on other sites

παιδια πρεπει να κανω unroot τελικα και να περασω ολες τις εκδοσεις; σελ149, μυν.2234

 

ναι για να κανεις αναβαθμισεις θελει να εισαι unroot και μετα ξεκινα.

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

ναι για να κανεις αναβαθμισεις θελει να εισαι unroot και μετα ξεκινα.

σε ευχαριστω!!!!

οπως έχω αναφερει εχω την έκδοση με αριθμό...ASUS_T00J_WW_user_1.98.40.9_20190827_0215. απο ποια εκδοση πρεπει να ξεκινησω τις αναβαθμισεις;

ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω!!!!

οπως έχω αναφερει εχω την έκδοση με αριθμό...ASUS_T00J_WW_user_1.98.40.9_20190827_0215. απο ποια εκδοση πρεπει να ξεκινησω τις αναβαθμισεις;

 

Λοιπον παιδια εχω ενα ιδιο κινητο με αυτη την εκδοση την οποια ομως δεν βρηκα πουθενα στο επισημο σαιτ της Asus και με παραξενεψε.Τεσπα,το εχω παρει και ολο μου βγαζει λαθος μνμτα συστηματος και errors και μου εχει σπασει τα νευρα.Το εκανα επαναφορα αλλα παλι τιποτα.......ειναι rooted και τωρα σκεφτηκα και του περασω την επομενη εκδοση που ειναι η 4.4.Μπορω να παω κατευθειαν η θελει να το γυρισω πισω στην 1.18.40?

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

ήδη κυκλοφόρησε ο διάδοχος του asus zenfone και το όνομα αυτού:Zenfone2 ZE551ML

http://www.asus.com/Phones/ZenFone_2_ZE551ML

 

ενδιαφερον . ειδικα αυτο με τα 2.3 ghz και 4gb ram που δεν μπορεσα να καταλαβω γιατι την υποστιριξη της καρτας μνημης sd την εχει στην ram και οχι στην ρομ , λες να δινει δυνατοτητα να επεκτεινετε η ραμ μεσω καρτας μνημης??.

3αρα μπαταρια και 5.5 οθονη .

 

εμενα μου αρεσε πολυ το καινουριο ζενφον 2 και φυσικα ο ιντελ 64μπιτος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εχω ενα ιδιο κινητο με αυτη την εκδοση την οποια ομως δεν βρηκα πουθενα στο επισημο σαιτ της Asus και με παραξενεψε.Τεσπα,το εχω παρει και ολο μου βγαζει λαθος μνμτα συστηματος και errors και μου εχει σπασει τα νευρα.Το εκανα επαναφορα αλλα παλι τιποτα.......ειναι rooted και τωρα σκεφτηκα και του περασω την επομενη εκδοση που ειναι η 4.4.Μπορω να παω κατευθειαν η θελει να το γυρισω πισω στην 1.18.40?

 

Το ιδιο πρόβλημα είχα και γω και περασα αλλη ρομ για να παρει τα ίσια του.και οδηγο ειχε δωσει ενα παιδι απο εδω

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...