Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας,ειμαι κατοχος του κινητου ειναι χωρις ροοτ με τν 1,14... αν του κανω τν ενημερωση για 1,18 τι καλυτερο θα υπαρχει?Δεν εχω βρει καποιο κολλημα ακομα στο κινιτο απλα ρωτας το πλεονεκτιματα τς 1,18...κ αν θελησω να βαλω ξανα η μικροτερη εκδοση μπορω???

 

Βοηθεια παιζει???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Δοκίμασε και ενα restart του κινητού, εμένα έτσι μου δούλευε που κατεβαζα τα updates μέσα απο το κινητό

 

δυστυχως, παλι τιποτε.

εχω την ASUS_T00J_WW_user_1.13.40.8_20140516_I7063

και κατεβαζω αυτην: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/A500CG/UL_ASUS_T00F_WW_1_14_40_50_user.zip

σωστος δεν ειμαι;

μετα κανω uzip το αρχειο και το περναω στην εσωτερικη μνημη.

Edited by karanti

HTC Magic > Samsung Galaxy S2 > Samsung Galaxy S7 > Xiaomi Redmi Pro > Xiaomi Redmi Note 8Pro > Xiaomi Mi8 > Poco X3 pro > Xiaomi Mi10T > Google Pixel 6a 😄 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που επιβεβαιώνει ότι λειτουργεί το USB OTG?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως, παλι τιποτε.

εχω την ASUS_T00J_WW_user_1.13.40.8_20140516_I7063

και κατεβαζω αυτην: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/A500CG/UL_ASUS_T00F_WW_1_14_40_50_user.zip

σωστος δεν ειμαι;

μετα κανω uzip το αρχειο και το περναω στην εσωτερικη μνημη.

 

απο εδω κατεβασε http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=ASUS%20ZenFone%205&p=39&s=1&os=32&hashedid=96nqlxHp1VKV4Rdz

και ειπαμε μονο WW!!unzipκαι το zip που βλεπεις το βαζεις μεσα στην εσωτερικη μνημη ποιο πανω σου εχω βαλει και βιντεο

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια παιζει???

 

Μπορείς να κάνεις Downgrade αλλά δεν θα χραιστείς. Χθες έβαλε την 1,18. Πρακτικά το μόνο που είδα είναι ότι αντι να σβίνεις μια μια τις εφραρμογές που τρέχουν μπορείς να τις κάνεις όλες μαζί. Δεν πρόσεξα κάτι άλλο. Λέει ότι βελτιώνει την ποιότητα κλήσης αλλά δεν κατάλαβα κάτι. Αλλα αν θες κάποια στιγμή να βάλεις την 4.4.2 έκδοση θα πρέπει να την έχει περάσει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το 3G "Data Connection" σε on-line παιχνίδια?

Μπαίνει κανονικά στα mails μου και στο Chrome αλλά όταν πάω να ανοίξω το clash of clans δεν φορτώνει...

Με wi-fi φορτώνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χθές παρέλαβα κι εγώ το zenfone και θέλω να το αναβαθμίσω.Χρειάζεται να τις βάλω όλες με την σειρά και αν μπορεί κάποιος να μου στείλει το link με την αναβάθμιση για να κατεβάσω σίγουρα την σωστή.Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση. Πάτησα να γινει update απο το WiFi. Κατέβασε το update, έβγαλε το τριγωνακι, αλλά πάτησα ακυρωση καθώς σκέφτηκα οτι είναι προτιμότερο να το κατεβάσω από το site. Το κατέβασα, το έκανα unzip, έβαλα το zip που βγήκε στην εσωτερική αλλά τριγωνακι δεν βγαίνει. Δοκίμασα παλι το wifi update αλλά λέει οτι εχω την τελευταία έκδοση. Είμαι στην 18.40. Καμία συμβουλή;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να κατεβάσει το update από την σελίδα της Asus με το κινητό και να το κάνει unzip με πρόγραμμα του κινητού ;
Link to comment
Share on other sites

Basilis το ιδιο λάθος έκανα και εγώ. Το site έχει την tw και οχι την ww που είναι για το κινητό μας. Αν και το πρωί το ota μου κατέβασε update
Link to comment
Share on other sites

Το θελω και εγω το zipακι εαν υπαρχει παιδια.:)

 

@dkmaster

Κανε ενα κοπο εαν το εχεις να το αναιβασεις καπου φιλε μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι πλέον διαθέσιμο, θα κατεβάσετε τη νέα kitkat WW rom από εδώ... http://www.asus-zenfone.com/2014/10/download-kitkat-442-firmwarerom-asus-zenfone4-zenfone5-zenfone6.html?spref=fb&m=1

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι διότι ήταν απο το ota και όχι απο το site. Κάτι γίνεται πάντως. Και απο το site ου παρεθεσες η ww μπήκε σήμερα στο site αλλά βγήκε
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που είναι κλειστά τα κινεζομάγαζα το ψήνω πολύ το Zenfone 5 :(

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι διότι ήταν απο το ota και όχι απο το site. Κάτι γίνεται πάντως. Και απο το site ου παρεθεσες η ww μπήκε σήμερα στο site αλλά βγήκε

 

Στο link που δίνω ακριβώς από πάνω υπάρχει και η full έκδοση και η FOTA.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα την full έκδοση απο το site που έδωσες αλλά βγάζει error στο update. Λέει πως πρέπει να είμαι στην 4.3 πρώτα, οπου και είμαι. Εχω και την 18.40.9. Την έβαλε κάποιος αλλος;
Link to comment
Share on other sites

Αφου την βαλατε εντυπώσεις;;

Και αν μπορεί κάποιος να μας πει περα απο εντυπώσεις με την κιτκατ, αν το κινητο κρατάει εφαρμογες και ρυθμίσεις η γυρνάει στις εργοστασιακές..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...