Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιρνει 128gb?

http://www.gsmarena.com/asus_zenfone_5-5952.php

εδω λεει μεχρι 64gb

 

Ευχαριστώ για το λινκ. Κάπου διάβασα ότι αν παίρνει 64 είναι πιθανό να παίρνει και 128, δεν μπορω να θυμηθώ που, ούτε και πώς το εξηγούσε. Δεν είμαι και πολύ χαϊτεκ τύπος, μάλλον μέσος χρήστης.

Link to comment
Share on other sites

 

Το ποιο σημαντικο απο οτι ειδα ειναι οτι βελτιωνει το gps μαλιστα ωραια!!!:)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Version V1.18.40.9(WW) βγηκε αναβαθμηση.

 

εχω την εκδοση ASUS_T00F_W_user_1.14.40.16_20140610_388297 release-keys

 

την ενημερωνω απευθειας ή απαιτειται με την σειρα των εκδοσεων..????

LG G4
Link to comment
Share on other sites

εχω την εκδοση ASUS_T00F_W_user_1.14.40.16_20140610_388297 release-keys

 

την ενημερωνω απευθειας ή απαιτειται με την σειρα των εκδοσεων..????

 

την ιδια ειχα και εγω οταν ηρθε και περασα αμεσως την τελευταια εκεινη την μερα (1.17) χωρις root να εισαι

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

εχω την εκδοση ASUS_T00F_W_user_1.14.40.16_20140610_388297 release-keys

 

την ενημερωνω απευθειας ή απαιτειται με την σειρα των εκδοσεων..????

 

την ιδια ειχα και εγω οταν ηρθε και περασα αμεσως την τελευταια εκεινη την μερα (1.17) χωρις root να εισαι

 

χωρις ροοτ ειμαι....με την ενημερωση χανονται τα παντα...???/επαφες....εφαρμογες κλπ????

LG G4
Link to comment
Share on other sites

χωρις ροοτ ειμαι....με την ενημερωση χανονται τα παντα...???/επαφες....εφαρμογες κλπ????

 

οχι τιποτα τουλαχιστον σε εμενα

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό απο το vickmall.com αλλα θέλω να το στείλω σε ταχυδρομική θυρίδα μπορεί κάποιος να με ενημερώσει αν στέλνουν, συγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα μόλις παρέλαβα το κινητάκι(γκομούτσα μου φαίνεται μπροστά στο Nokia 5800:p) από vickmall, καλή συσκευασία, το κουτί του κινητού ήταν άθικτο, η θήκη σιλικόνης που δίνει εφαρμόζει πολύ καλά στο κινητό, ο αντάπτορας για τον φορτιστή που δίνει το μαγαζί είναι τραγικός,τη διαφάνεια δεν την έβαλα ακόμα(ίσως και να μην την βάλω καθόλου), ήρθε με ww 1.14 firmware το οποίο μόλις αναβαθμίστηκε σε 1.18, όλα καλά με την αναβάθμιση κανένα απολύτως πρόβλημα. Με μια πρώτη χρήση, λίγων ωρών μπορώ να πω ότι το κινητό είναι αρκετά καλό(τουλάχιστον για μένα), γρήγορο, καλή απόκριση,ωραίες φωτογραφίες/βίντεο και πολλά modes/ρυθμίσεις,η εφαρμογή του καιρού μου άρεσε αρκετά, το wifi του σχετικά καλό,το pc link καλό είναι αν κα θα προτιμούσα κάτι ποιο mobile manager σαν το ovi suite, ίσως λίγο αδύναμο το ηχείο αλλά δεν έχω ψαχτεί ακόμα με τις ρυθμίσεις ήχου. Αυτά για την ώρα από αύριο θα κοιτάξω να μεταφέρω τις επαφές να το κάνω root(ποιο πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω για root???) και να προμηθευτώ μια Micro-sim, επανέρχομαι από εβδομάδα με περισσότερες εντυπώσεις και προς αναμονή για την παραλαβή του flip cover. Edited by Black_Sheep
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση ενας launcher να καταναλωνει ποιο πολυ μπαταρια απο το μαμα zenui?γιατι εβαλα τον nova και καπου διαβασα οτι τρωει μπαταρια:!: ο συγκεκριμενος επισης δουλεψε και το Adaway!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο προγραμματακι για το ρουτ δουλευει σε αυτη την αναβαθμηση εκδοση 1.3.1

 

 

Τελικα βιαστηκα , δεν δουλευει η παλια εκδοση του ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά πήρα και εγώ 2 asus zenfone τη μεγάλη έκδοση, το ένα τοχω ήδη καμια 15 μέρες πολύ ευχαριστημένος, λέω τώρα που ήρθς και του κολλητου να τα αναβαθμίσω, τα αναβαθμίζω μια μια έκδοση μιας και δεν έπερνε τη τελευταία, βάζω και το ρουτ που χετε εδώ και δεν ξέρω τι έπαθε, μάλλον μπήκε κανας ιός, σβήστηκαν όλες οι επαφες, δεν κλείνει το wifi, μου βαλε μερικές ξένες επαθες και μερικά sms έχει έτοιμα σταλμενα εισερχόμενα μαυτές τις επαφές, σβήστηκε η επιλογή της πλήρης επαναφοράς, με recovery πάλι έμεινε το ίδιο και τώρα παλεύω με adb να ξαναπεράσω την έκδοση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα είδα οτι απο τη σελίδα της asus αφαιρέσανε την έκδοση 1.18, μήπως αυτή ήταν ο ιός?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανες σωστά μάλλον όλα τα βήματα για το root και μπήκες σε online demo mode.

Βάλε στο Google "how to exit demo mode on zenfone" και ακολουθα τις οδηγίες (βασικά ένα κωδικό βαζεις)

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανες σωστά μάλλον όλα τα βήματα για το root και μπήκες σε online demo mode.

Βάλε στο Google "how to exit demo mode on zenfone" και ακολουθα τις οδηγίες (βασικά ένα κωδικό βαζεις)

 

 

Άστο με έσωσες, πλάκα πλάκα και η 1.18 γιατί βγήκε από το site της asus?

 

Τώρα παρατήρησα από το 2007 μέλος τώρα έγραψα πρώτη φορά :P

Link to comment
Share on other sites

Άστο με έσωσες, πλάκα πλάκα και η 1.18 γιατί βγήκε από το site της asus?

 

Τώρα παρατήρησα από το 2007 μέλος τώρα έγραψα πρώτη φορά :P

 

οχι ρε εσυ ακομα την εχει!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

http://www.asuszenfoneblog.com/2014/09/download-rootzenfone-144r.html

 

ας δοκιμασει καποιος με την αναβαθμηση αν δουλευει , εγω εκανα βλακεια και μου βγαζει μονο cheking οταν παω να περασω το προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Αν και ειμαστε εκτος θεματος.......κανε τα παρακατω.

-Ανοίγουμε το λογαριασμό μας στο PayPal

-Πατάμε Profile και, όταν ανοίξει, επιλέγουμε My Money

- Στην τελευταία επιλογή My preapproved paymentsπατάμε Update και

-Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, πατάμε Set Available Funding Sources που βρίσκεται μέσα στο πινακάκι

-Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, πατάμε Conversion Options που βρίσκεται δίπλα στον αριθμό της κάρτας σας και

-Στη νέα καρτέλα που θα ανοίξει, επιλέγουμε το Bill me in the currency listed on the seller's invoice αντί του Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency που έχει by default.

 

Αυτό ήταν

Πατάμε Submit και στην επόμενη καρτέλα Save και τελειώσαμε.

:)

 

Να σαι καλα φιλε μου. Σπουδαία πληροφορια

Link to comment
Share on other sites

Στην ελλάδα φτάνει μέσω του ελληνικού ταχυδρομείου; το δέμα είναι απλό; η συστημένο; αφήνουν ειδοποίηση και πάς να το παραλάβεις; ή το αφήνουν στο σκαλοπάτι;

Δυστυχώς έχω χάσει κάποια πράγματα κι είναι σημαντικό να ξέρω.

Η θήκη σιλικόνης που κάνει δώρο το vickmall, κάνει δουλειά; το προστατευτικό οθόνης; τα έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Λοιπόν... έρχεται με Ελτα συστημένο και φυσικά με ειδοποιητηριο στην πόρτα για να το παραλάβεις ο ίδιος.

Η θήκη είναι αρκετά εφαρμοστή σε σημείο να μην βγαίνει εύκολα όταν θες. Αλλά φαίνεται φθηνή. Εγώ όμως δεν χρησιμοποιώ θήκες γενικά οποτε ως εδώ έχω να πω.

Η ζελατίνα είναι.... Δεν ξέρω αν φταίει αυτή η όχι αλλά ενω μπήκε άριστα αρχισε να μετακινείται στην τσέπη κανοντας φουσκαλιτσες στην άκρη. Είμαι βεβαίως οτι θα χρειαστω αλλη σύντομα :( .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, παρέλαβα και εγώ σήμερα απο minideal το μεγάλο με τa 2 Ghz!Ηρθε ρουταρισμενο με την ww 1,13 εκδοση!Για να κάνω αναβάθμιση σε 1,18 τι βήματα ακριβώς πρέπει να ακολουθήσω?Διάβασα τις περισσοτέρες σελίδες απτο thread απλά θα με διευκόλυνε πολύ αν καποιος ανέλυε βήμα βήμα τι ακριβώς πρέπει να κάνω!Ευχαριστώ πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, παρέλαβα και εγώ σήμερα απο minideal το μεγάλο με τa 2 Ghz!Ηρθε ρουταρισμενο με την ww 1,13 εκδοση!Για να κάνω αναβάθμιση σε 1,18 τι βήματα ακριβώς πρέπει να ακολουθήσω?Διάβασα τις περισσοτέρες σελίδες απτο thread απλά θα με διευκόλυνε πολύ αν καποιος ανέλυε βήμα βήμα τι ακριβώς πρέπει να κάνω!Ευχαριστώ πολυ!

 

Στη πρώτη σελίδα έχει το προγραμμα για root, το βάζεις και κάνεις unroot, μετά μπαίνεις εδώ http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=ASUS+ZenFone+5&p=39&s=1 και κατεβάζεις όλες τις εκδόσει WW πιο καινούργιες απτις δικές σου και (1.14-1.15-1.16-1.17-1.18) και με τη σειρά τις περνάς στο κινητό μέσω pc (όταν τα κατεβάσεις θαναι zip αρχείο, τανοίγεις και αντιγράφεις το zip πουναι μέσα) το κινητό μόλις το αποσυνδέσεις θα βγάλει ειδοποίηση οτι βρέθηκε ενημέρωση και πατάς να τη κάνει, και έτσι τις κάνεις με τη σειρά όλες.

 

Τελικά το root μου δούλεψε κανονικά μου βάλε το supersu και το zenfone root το απεγκατέστησα, δεν πιστεύω ναχω κάνα θέμα, απλά ελπίζω να μην ξαναμπεί σε demo mode γιατί βγαίνοντας διαγράφει τα πάντα απότι κατάλαβα. Δηλαδή παιδιά άμα δεν πετύχει το ροοτ μπαίνει υποχρεωτικά σε demo mode?

 

Και μια ακόμα ερώτηση, άμα δεν αλλάξω launcher στο μενού δεν μπορώ ούτε να μετακινήσω τα εικονίδια ούτε να κάνω φακέλους?

 

Επίσης δεν μου τρέχει το folder player που τοχα συνηθίσει πολύ, μάλλον κάποια ασυμβατότητα με intel.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το κινητό για έναν φίλο από το vickmall. Για πρώτη φορά στις συναλλαγές που έχω κάνει, το paypal πάγωσε την πληρωμή κάνοντας έρευνα λέει. Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... έρχεται με Ελτα συστημένο και φυσικά με ειδοποιητηριο στην πόρτα για να το παραλάβεις ο ίδιος.

Η θήκη είναι αρκετά εφαρμοστή σε σημείο να μην βγαίνει εύκολα όταν θες. Αλλά φαίνεται φθηνή. Εγώ όμως δεν χρησιμοποιώ θήκες γενικά οποτε ως εδώ έχω να πω.

Η ζελατίνα είναι.... Δεν ξέρω αν φταίει αυτή η όχι αλλά ενω μπήκε άριστα αρχισε να μετακινείται στην τσέπη κανοντας φουσκαλιτσες στην άκρη. Είμαι βεβαίως οτι θα χρειαστω αλλη σύντομα :( .

 

Ευχαριστώ, κατατοπιστικός! προχωρώ στην παραγγελία ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...