Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από αυτόν τον οδηγό ξεκίνησα...Το μόνο που δεν έκανα είναι αυτό που λες..Να κατεβάσω δηλαδή ένα-ένα τα προηγούμενα updates...Ας το δοκιμάσω και αυτό...

Στο site της Asus ,βρίσκω από το 1.16 και μετά...

Όχι λάθος...Τα βρήκα...

Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλεις να πεις κάτι με αυτό που πόσταρες ??? δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντάς αλλά μην πουλάς και τρέλα !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστώ πολύ πάντως για την απάντηση . με βοήθησες !!

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα . Λοιπόν γνωρίζει κάποις από paypal ?? Θέλω κάποιες πληροφορίες . Έκανα λογαριασμό σύνδεσα την κάρτα ( λογικά ) και με χρέωσε το 1,50 € που λέει οτι θα μου επιστραφεί από την Paypal .... Τώρα πρέπει να πάω στην τράπεζα να ζητήσω αναλυτικές κινήσεις την κάρτας ;;; Επίσης γράφει στο site της paypal ότι χρειάζεται ένας 4ψήφιος κωδικός θα μου τον δώσουν από την τράπεζα ;;; Και αν ΝΑΙ αυτόν τον κωδικό στο site της paypal που τον γράφω ??

 

πρωτον εισαι αγενης...........δευτερον εδω το νημα γραφει για το asus zenfone 5.............οχι για το πως αγοραζουμε απο το paypal.

υπαρχει στο φορουμ ειδικο νημα για το paypal.

Link to comment
Share on other sites

Εάν διάβαζες λίγο πιο προσεκτικά θα διαπιστωνες ότι δεν μπορούμε να αναβαθμίσουμε ή να υποβαθμισουμε το λογισμικό του συγκεκριμένο τηλεφώνου ενώ του έχουμε κάνει root.

 

Ευχαριστώ για την απάντησή.

Έχω διαβάσει προσεκτικότατα και τις 53 σελίδες.

Επίσης δοκίμασα και τους τρεις τρόπους αναβάθμισης με unrooted κινητό αλλά πάλι δεν έγινε τίποτα.

Αν υπάρχει τρόπος να προχωρήσω και τον έχει υπ'όψιν του κάποιος (α) μου τον λέει αλλιώς δεν χρειάζεται να σχολιάσει καν.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή.

Έχω διαβάσει προσεκτικότατα και τις 53 σελίδες.

Επίσης δοκίμασα και τους τρεις τρόπους αναβάθμισης με unrooted κινητό αλλά πάλι δεν έγινε τίποτα.

Αν υπάρχει τρόπος να προχωρήσω και τον έχει υπ'όψιν του κάποιος (α) μου τον λέει αλλιώς δεν χρειάζεται να σχολιάσει καν.

 

Ευχαριστώ

 

μια χαζη ερωτηση...την ρομ που κατεβαζεις την ξεζιπαρεις πρωτα?το user αρχειο που ξεζιπ[αρουμε φλασαρουμε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πήρε από ένα σκρουτζομάγαζο.

Και τώρα τι γίνεται;

 

σε αντιστοιχο προβλημα καπως ετσι λυθηκε.....με rename του αρχειου.

 

You download file UL-ASUS_T00F-WW-1_15_40_35.zip, this is Version world, then Extract

Extract to UL-ASUS_T00F-WW-1_15_40_35-user.zip

Then Rename WW to CN, File Rename UL-ASUS_T00F-CN-1_15_40_35-user.zip

And Copy file UL-ASUS_T00F-CN-1_15_40_35-user.zip to internal store , notice system update, Press Ok

 

βασικα διαβασε εδψ μπας και βγαλεις ακρη http://forum.xda-developers.com/android/help/asus-zenfone-5-t00f-install-rom-problem-t2821335

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο ποστ #784 και το λινκ που παραθέτει ο συμφορουμιτης. Ίσως να χρειάζεται επανεγκατασταση των οδηγών της συσκευής. Δοκίμασε επίσης την αναβάθμιση ακολουθώντας την σειρά των ww Updates. Δηλαδή μετά την 1.13, δοκίμασε την 1.14 και μετά την επόμενη κ.ο.κ.

 

Τελικά προχωράει όπως μου είπες να κάνω...Μόλις πέρασε η 1.14...Και συνεχίζω στις υπόλοιπες. Ελπίζω να μην στραβώσει τώρα που ξεκίνησε...

 

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ: Αυτή η εφαρμογή που ξεκλειδώνει τον bootloader αξίζει να γίνει; Υπάρχουν custom roms και cwm για το συγκεκριμένο;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή.

Έχω διαβάσει προσεκτικότατα και τις 53 σελίδες.

Επίσης δοκίμασα και τους τρεις τρόπους αναβάθμισης με unrooted κινητό αλλά πάλι δεν έγινε τίποτα.

Αν υπάρχει τρόπος να προχωρήσω και τον έχει υπ'όψιν του κάποιος (α) μου τον λέει αλλιώς δεν χρειάζεται να σχολιάσει καν.

 

Ευχαριστώ

 

Sorry για το υφακι μου. Απλά δεν έγραφες Root και πυρωσα. Δεν έχω το κινητό αλλά διάβασα όλες τις σελίδες όπως και συ. Από τις 81 (που εμφανίζει το tapatalk), οι 50 είναι άχρηστο υλικό.

Sorry και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:4477*Millisecond

2014-08-31 08:50, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

2014-08-29 10:09, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2014-08-22 14:20, Item in conta IPS, IPS

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:936*Millisecond

2014-08-29 13:09, Arrived at overseas (Country code: GR)

2014-08-24 14:20, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-08-22 14:20, Received from Customer

======================================

Power by http://www.17track.net

 

 

Τι εννοεί (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)? Πάμε για τελωνείο? :(

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να πεις κάτι με αυτό που πόσταρες ??? δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντάς αλλά μην πουλάς και τρέλα !

 

 

Καλημέρα.

Εάν αναφέρεσαι σε εμένα , κάποιο λάθος κάνεις. Ουδέποτε πούλησα τρέλα. Απλά σου έστειλα το link που γράφει τι ακριβώς πρέπει να κάνεις ...

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρετε για την θήκη View Flip Cover.

http://e-smartbuy.gr/eshop?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2623&category_id=213

Μίλησα σήμερα το μεσημέρι με το e-smartbuy.gr και μου είπαν ότι δεν είναι η γνήσια αλλά γράφει επάνω Asus (για όποιον δεν θέλει να γράφει κινέζικα γράμματα) και ότι για να μπει πρέπει να αφαιρεθεί το πίσω καπάκι.

Καλύτερα βασικά για να μην "χοντραίνει" το κινητό.

Εγώ την παρήγγειλα για να μου έρθει μέχρι να έρθει και το κινητό.

Όταν με το καλό θα έχω και τα 2 στα χέρια μου θα σας πω εντυπώσεις.

Εγώ παρήγγειλα αυτή. Σίγουρα δεν είναι η γνήσια αλλά είναι πολύ καλό copy. Θα σου πω εντυπώσεις μόλις παραλάβω...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα αυτή. Σίγουρα δεν είναι η γνήσια αλλά είναι πολύ καλό copy. Θα σου πω εντυπώσεις μόλις παραλάβω...

 

και εγω την πηρα πολυ καλη ποιοτητα και σιγουρα ειναι αυτη που πουλαει το ελληνικο site μονο που την πουλαει 10 ευρω ακριβωτερα...μην τρωτε παπα απο τα ελληνικα sites απο κινα ψωνιζουν...

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για όποιον ενδιαφέρετε για την θήκη View Flip Cover.

http://e-smartbuy.gr/eshop?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2623&category_id=213

Μίλησα σήμερα το μεσημέρι με το e-smartbuy.gr και μου είπαν ότι δεν είναι η γνήσια αλλά γράφει επάνω Asus (για όποιον δεν θέλει να γράφει κινέζικα γράμματα) και ότι για να μπει πρέπει να αφαιρεθεί το πίσω καπάκι.

Καλύτερα βασικά για να μην "χοντραίνει" το κινητό.

Εγώ την παρήγγειλα για να μου έρθει μέχρι να έρθει και το κινητό.

Όταν με το καλό θα έχω και τα 2 στα χέρια μου θα σας πω εντυπώσεις.

 

μολις εχασες 10 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

μολις εχασες 10 ευρω...

 

Όοοοχι μόλις ξενέρωσα! :p

Δεν πειράζει θα την αποθηκεύσω στους σελιδοδείκτες... κάποια στιγμή θα χαλάσει και θα χρειαστώ άλλη...

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Greece:Tracking Consuming:4477*Millisecond

2014-08-31 08:50, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

2014-08-29 10:09, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2014-08-22 14:20, Item in conta IPS, IPS

Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:936*Millisecond

2014-08-29 13:09, Arrived at overseas (Country code: GR)

2014-08-24 14:20, Despatched to overseas (Country code: GR)

2014-08-22 14:20, Received from Customer

======================================

Power by http://www.17track.net

 

Τι εννοεί (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)? Πάμε για τελωνείο? :(

 

 

Απο την στιγμη που εχεις tracking number θεωρειται στυστημενο!μην σε ανχωνει ολα καλα πανε δεν εχεις τελωνειο!!:)Παιδια μια διευκρυνηση..αν μας ερθει το κινητο με cn εκδοση τα updates θα τα περναμε με μετονομασια?και ειναι με ww κανονικα θα κατεβαζουμε και θα φλασαρουμε την ww?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το τελευταίο fw. Δεν είναι κινέζικο, είναι WW version. Έχει κανείς πρόβλημα με το GPS; Δεν μου κλειδώνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το τελευταίο fw. Δεν είναι κινέζικο, είναι WW version. Έχει κανείς πρόβλημα με το GPS; Δεν μου κλειδώνει.

 

Υποτίθεται πως η τελευταία έκδοση διορθώνει εκτός των άλλων και το προβληματικό gps. Δοκίμασε την εφαρμογή FasterGPS και ενημέρωσε μας. Συμβουλέψου και το παρακάτω video.

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση την έκανα OTA, δε νομίζω να παίζει ρόλο αυτό όμως. Θα δοκιμάσω το fastgps και ενημερώνω.

 

Άλλη ερώτηση, έχει κάποιος στα χέρια του smart flip cover να μας πει αν αξίζει όντως;

Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση την έκανα OTA, δε νομίζω να παίζει ρόλο αυτό όμως. Θα δοκιμάσω το fastgps και ενημερώνω.

 

Άλλη ερώτηση, έχει κάποιος στα χέρια του smart flip cover να μας πει αν αξίζει όντως;

 

εγω πηρα απο το ebay οχι αυθεντικη...απο ποιοτητα πολυ καλη αλλα δεν κανει πολυ καλη επαφη με την οθονη και δεν λειτουργει καλα το flip cover view...οποτε παρειγγειλα κ μια γνησια!

Link to comment
Share on other sites

Thx yannis. Μόλις το ρουτάρω θα απαντήσω και για το gps.

 

την εχει και στο ebay απλα στο aliexpress ειχε εκπτωσεις την προηγουμενη βδομαδα και τν πηρα γυρο στα 20 δολαρια.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για το GPS δεν άλλαξε κάτι.

 

Πέρασα και πάλι το update εγώ αυτή τη φορά, δεν άλλαξε κάτι.

Edited by dkmaster
Link to comment
Share on other sites

Την αναβάθμιση την έκανα OTA, δε νομίζω να παίζει ρόλο αυτό όμως. Θα δοκιμάσω το fastgps και ενημερώνω...

 

Δώσε τόπο στην οργή και κάνε ένα fresh install. Τα OTA δεν είναι πάντα αξιόπιστα. Έστω και μια εφαρμογή, είτε προεγκατεστημενη είτε όχι, κρατήσει κάποιο σφάλμα τότε αυτό θα διαιωνιζεται.

Link to comment
Share on other sites

μια χαζη ερωτηση...την ρομ που κατεβαζεις την ξεζιπαρεις πρωτα?το user αρχειο που ξεζιπ[αρουμε φλασαρουμε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

σε αντιστοιχο προβλημα καπως ετσι λυθηκε.....με rename του αρχειου.

 

You download file UL-ASUS_T00F-WW-1_15_40_35.zip, this is Version world, then Extract

Extract to UL-ASUS_T00F-WW-1_15_40_35-user.zip

Then Rename WW to CN, File Rename UL-ASUS_T00F-CN-1_15_40_35-user.zip

And Copy file UL-ASUS_T00F-CN-1_15_40_35-user.zip to internal store , notice system update, Press Ok

 

βασικα διαβασε εδψ μπας και βγαλεις ακρη http://forum.xda-developers.com/android/help/asus-zenfone-5-t00f-install-rom-problem-t2821335

Την ξεζιπαρω... Το user αρχείο προσπαθώ να φλασαρω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...