Jump to content

Αντώνης Μπαρούνας, Motorola:"Τα smartphones των €1000 είναι υπερεκτιμημένα"


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τιμή αυτή δεν απευθύνεται στην Ελλάδα μόνο αλλά παγκοσμίως.

Αυτό περί του μισθού που ειναι μικρός, ειναι άτοπο, άκυρο, και άκαιρο.

 

Αρέσει ή μη, αν δεν έχει κάποιος γιατί δεν βγαίνει, ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙ, είναι τόσο απλό, όχι μόνο για τα κινητά αλλά και για τα αυτοκινητα, τα σκυλάδικα και πάσης φύση "ανάγκη" που ο ίδιος νομίζει πως έχει.

 

H απάντησή σου είναι παντελώς άστοχη από την αρχή ως το τέλος.

Το ύψος του μισθού, είναι το βασικό κριτήριο για να χαρακτηριστεί ο αγοραστής ως ..... (αντικαθιστούμε τις τελείες με το κατάλληλο επίθετο)

 

Επίσης, κάνεις μια εντελώς λάθος παραδοχή, πως αν κάποιος δεν βγαίνει, ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙ.

Ζεις στην Ελλάδα ή στην Ελβετία;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης, κάνεις μια εντελώς λάθος παραδοχή, πως αν κάποιος δεν βγαίνει, ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙ.

 

Απο που κι ως που ειναι λαθος αυτο;

Get your head out of your ash!

Confirmation Bias is our era's intellectual cancer

Link to comment
Share on other sites

Το ξεραμε αδερφε, δεν περιμεναμε εσενα να μας το πεις. Και τα ακομα κατωτερα σε κοστος απο αυτα οπως απο 600 και επανω π.χ. Περισσοτερο πληρωνουμε μεσαζοντες, μαρκετινγκ κτλ και οχι την παραγωγη του.

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Απο που κι ως που ειναι λαθος αυτο;

Έλα ντε, γιατί να είναι λάθος, να βάζεις δόσεις ή να κάνεις το σκατό σου παξιμάδι, για κάτι που κατά 90% σου είναι άχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

H απάντησή σου είναι παντελώς άστοχη από την αρχή ως το τέλος.

Το ύψος του μισθού, είναι το βασικό κριτήριο για να χαρακτηριστεί ο αγοραστής ως ..... (αντικαθιστούμε τις τελείες με το κατάλληλο επίθετο)

 

Επίσης, κάνεις μια εντελώς λάθος παραδοχή, πως αν κάποιος δεν βγαίνει, ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙ.

Ζεις στην Ελλάδα ή στην Ελβετία;

Ζω στην Ελλάδα. Το ότι κάποιοι θέλουν πράγματα που δεν έχουν τα χρήματα να αγοράσουν και χρεώνονται μέχρι τα αυτιά και μετά τους φταίει ο ανάδρομος Ερμής σου είναι άγνωστο ; για αυτό μιλάω.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έλα ντε, γιατί να είναι λάθος, να βάζεις δόσεις ή να κάνεις το σκατό σου παξιμάδι, για κάτι που κατά 90% σου είναι άχρηστο.
Η αγορά με δόσεις μια χαρά είναι αρκεί να έχεις τα χρήματα να πληρώσεις δόσεις κάθε μήνα ανελλιπώς μαζί με όλες τις υποχρεώσεις σου. Όμως δεν μιλάω για αυτό και το ξέρεις.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Έχει μείνει πολύ πίσω η lenovomotorola... Μακάρι να ανέβει... Ας βγάλει κινηταρες στα μισά λεφτά για να ανέβει κ να την προτιμούμε... Η Huawei την πέρασε από καιρό η xiaomi το ίδιο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Φευγάτος ο τυπάς.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα κινητά των 1000 ευρώ

Για όσους μπορούν να τα αγοράσουν χωρίς συνέπειες

Αποτελούν ένα κορυφαίο gadget που το χαίρεσαι κάθε μέρα

Ολοι θέλουμε το καλύτερο άσχετα αν μπορούμε να το έχουμε ή οχι

Το κινητό είναι ένα προιόν όπου αρκετοί μπορούν να έχουν το καλύτερο , η τιμή του είναι σχετικά "προσιτή"

Ματαιοδοξία , φιγούρα , πραγματική ανάγκη , αγάπη για την τεχνολογία ? Ισως ένα ένα ίσως και όλα μαζί

Κι ένα ρολόι των 7 ευρώ από το Lidl σου δείχνει την ώρα , κι ένα Hamilton των 500 , ένα Omega των 3000 όπως κι ένα Rolex των 18000 ευρώ . Πιθανώς αυτό των 7 ευρώ να είναι πιο ακριβές από τα άλλα λόγω quartz . Εγώ όμως θα ήθελα το ρόλεξ , άσχετο αν δεν μπορώ να το αγοράσω . Γιατί απλά είναι κορυφαίο, σαφώς υπερκοστολογημένο αλλά αυτοί είναι οι νόμοι της αγοράς . Το τοπ το πληρώνεις παραπάνω

Κι αυτό φυσικά συμβαίνει σε όλα σχεδόν τα προιόντα , από ποδήλατα μέχρι ηλεκτρικές σκούπες

Link to comment
Share on other sites

Όσο υπάρχουν "πανέξυπνοι" που είναι διατεθειμένοι να δώσουν 1000€ και παραπάνω για μια παντόφλα με οθόνη, καλά κάνουν οι εταιρίες...

 

Βέβαια, τα περισσότερα Motorola, από τότε που τα πήρε η Lenovo, τα έχει κάνει χάλια. Οπότε ούτε με 100€ δε θα έπαιρνα κινητό τους...

 

:up::respect:

Link to comment
Share on other sites

Η κουβέντα δεν περιέλαβε το κομμάτι μετά την αγορά. Αναβαθμίσεις, τυχόν επισκευή κλπ. Ενα κομμάτι της τιμής καλύπτει και αυτά.
Link to comment
Share on other sites

Η κουβέντα δεν περιέλαβε το κομμάτι μετά την αγορά. Αναβαθμίσεις, τυχόν επισκευή κλπ. Ενα κομμάτι της τιμής καλύπτει και αυτά.

Τι ακριβως καλύπτει σε αναβαθμίσεις δηλαδη περισσότερο, ενα iphone x απο ένα iphone se και ενα pixel 2 xl απο ενα nexus 5 ( συγκριτικά με το οταν βγηκαν εννοω); Ο καθενας αγοράζει ο,τι μα ο,τι θελει , αλλα αλλο το ενα αλλο το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και είναι υπερτιμημένα. Το ιδανικό είναι να υπάρχει ισορροπία μεταξύ κέρδος εταιρείας και αυτό που περνει ο καταναλωτης.

 

Δεν γίνεται απο ένα κινητό των 1000 τα 400 να πηγαίνουν όλα στην τσέπη της εταιρείας. Είναι πολλά. Βάλτο 700 και βάλε 100 στην τσέπη παλι πολλά είναι. Όσο ανεβαίνει το κέρδος της εταιρείας για κάποιο προϊόν τόσο πιο φύκια αγοράζει ο καταναλωτης.

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

 

Σοβαρά; Άρα και εσύ όταν πληρώνεσαι δε θα σε πειράξει να σου κάνουν το ίδιο σωστά; Αν είναι δηλαδή να πάρεις 7 κατοστάρικα μισθό δε θα σε πειράξει να σε δώσουν τα 100, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Βρε τι διαβάζουμε εδώ μέσα, πραγματικά έχουμε πλάκα (έχουμε όντως; )

Να μειώσει η εταιρεία το κέρδος της, για να μην υπάρχουν κάποιοι απίστευτοι, να πετάνε 1000€ σε κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Ματαιοδοξία , φιγούρα , πραγματική ανάγκη , αγάπη για την τεχνολογία ? Ισως ένα ένα ίσως και όλα μαζί

Κι ένα ρολόι των 7 ευρώ από το Lidl σου δείχνει την ώρα , κι ένα Hamilton των 500 , ένα Omega των 3000 όπως κι ένα Rolex των 18000 ευρώ . Πιθανώς αυτό των 7 ευρώ να είναι πιο ακριβές από τα άλλα λόγω quartz . Εγώ όμως θα ήθελα το ρόλεξ , άσχετο αν δεν μπορώ να το αγοράσω . Γιατί απλά είναι κορυφαίο, σαφώς υπερκοστολογημένο αλλά αυτοί είναι οι νόμοι της αγοράς .

 

Το γεγονός ότι φέρνεις ως πρότυπο ακριβού και κορυφαίου ρολογιού, που θα ήθελες να έχεις, το Rolex, είναι ενδεικτικό του γεγονότος ότι τα 2 πρώτα που αναφέρεις παραπάνω (ματαιοδοξία, φιγούρα) είναι τα βασικότερα για εσένα... Τα Rolex έχουν καταντήσει σήμα κατατεθέν νεόπλουτων και έχουν χάσει αρκετή από την αίγλη τους... Οι άνθρωποι που πραγματικά θέλουν ένα κορυφαίο (... και προφανώς ακριβό ή πανάκριβο) ρολόι, σαφώς και δεν αγοράζουν Rolex... Sorry για το offtopic...

Link to comment
Share on other sites

Όπως θα βρεθεί κάποιος να κράξει αυτούς που παίρνουν Ferrari ενώ μπορούν να κάνουν τη δουλειά τους και με ένα smart. Ανάλογα με τις ανάγκες του καθενός.

Φίλε μου, ελπίζω να ξαναείδες το σχόλιο σου και να κατάλαβες ότι συγκίνεις ανόμοια πράγματα. Η Ferrari δεν προορίζεται για αμάξι που θα το πάρει κάποιος για να κάνει την δουλειά του. Μιλάμε για ένα αυτοκίνητο αιχμή της τεχνολογίας με τρομερό κόστος κατασκευής αλλά και αγοράς. Δεν απευθύνεται σε σενα και εμένα αλλά σε ανθρώπους που ο τραπεζικός τους λογαριασμός και η περιουσία τους σου προκαλεί ίλιγγο! Με λίγα λόγια είναι ένα προϊόν για συγκεκρινένη χρήση και για σπορ καταστάσεις. Οπως επίσης και για επίδειξη οικονομικοκοινωνικού status. Επομένως δεν νομίζω να τους κράξει κανείς. Οτι θα τους φθονήσει πάντως είναι σίγουρο. :p

 

Τα κινητά από την άλλη ουσιαστικά κανουν τα ίδια πράγματα όσον αφορά στην γενική χρήση. Και απευθύνονται σε όλους. Οι λεπτομέρειες είναι αυτές που διαμορφώνουν την τιμή όπως ποιότητα κατασκευής, hardware, software, καινοτομίες και marketing. Και πάλι όμως θεωρώ τα ποσά για τις ναυαρχίδες εξωφρενικά.

 

On topic: Στις mid range και low end συσκευές μια χαρά είναι η lenovo/motorola. Αν κρίνω από το E4 της γυναίκας μου, που με 99 ευρώ έχει ένα κινητάκι με pure android, μεταλλικό σκελετό, fingerprint sensor, τίμιες καμερούλες και πολύ ομαλή λειτουργία. Αν η moto κινηθεί σωστά μπορεί να πάρει καλό μερίδιο από την αγορά κατα τη γνώμη μου.

Edited by Zerga08
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα κινητά των 1000 ευρώ

Για όσους μπορούν να τα αγοράσουν χωρίς συνέπειες

Αποτελούν ένα κορυφαίο gadget που το χαίρεσαι κάθε μέρα

Ολοι θέλουμε το καλύτερο άσχετα αν μπορούμε να το έχουμε ή οχι

Το κινητό είναι ένα προιόν όπου αρκετοί μπορούν να έχουν το καλύτερο , η τιμή του είναι σχετικά "προσιτή"

Ματαιοδοξία , φιγούρα , πραγματική ανάγκη , αγάπη για την τεχνολογία ? Ισως ένα ένα ίσως και όλα μαζί

Κι ένα ρολόι των 7 ευρώ από το Lidl σου δείχνει την ώρα , κι ένα Hamilton των 500 , ένα Omega των 3000 όπως κι ένα Rolex των 18000 ευρώ . Πιθανώς αυτό των 7 ευρώ να είναι πιο ακριβές από τα άλλα λόγω quartz . Εγώ όμως θα ήθελα το ρόλεξ , άσχετο αν δεν μπορώ να το αγοράσω . Γιατί απλά είναι κορυφαίο, σαφώς υπερκοστολογημένο αλλά αυτοί είναι οι νόμοι της αγοράς . Το τοπ το πληρώνεις παραπάνω

Κι αυτό φυσικά συμβαίνει σε όλα σχεδόν τα προιόντα , από ποδήλατα μέχρι ηλεκτρικές σκούπες

 

Κορυφαιο ειναι το Patek phlippe και μαλιστα οχι ολα τα μοντελα πχ το classic cronograph stoixizei 134.810 euro ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ενω ΤΟ SKY MOON TOURBILLON στοιχιζει 1.813.678 ευρω. τα Rolex ειναι για νεοπτωχους.

Ετσι λοιπον και τα τηλ των 1000 ευρω δεν ειναι τα ακριβοτερα,αλλα ουτε και τα ποιοτικοτερα.....

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Κορυφαιο ειναι το Patek phlippe και μαλιστα οχι ολα τα μοντελα πχ το classic cronograph stoixizei 134.810 euro ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ενω ΤΟ SKY MOON TOURBILLON στοιχιζει 1.813.678 ευρω. τα Rolex ειναι για νεοπτωχους.

Ετσι λοιπον και τα τηλ των 1000 ευρω δεν ειναι τα ακριβοτερα,αλλα ουτε και τα ποιοτικοτερα.....

 

Kαι το πιο αστείο της υπόθεσης/σύγκρισης ξέρεις ποιο είναι; Ότι αυτή η σύγκριση ρολόι/προϊόν τεχνολογίας, είναι παντελώς άστοχη... Γιατί; Γιατί πολύ απλά, ένα ποιοτικό ακριβό ρολόι, είναι ένα κόσμημα διαχρονικό... Που εφόσον έχεις τα χρήματα και σου αρέσει το σπορ, το αγοράζεις, το κρατάς μια ζωή, το δίνεις μετά στα παιδιά σου etc... Δεν το παίρνεις και περιμένεις να χαλάσει, φθαρεί, να αναγκαστείς να το αλλάξεις γιατί η τεχνολογική εξέλιξη μοιραία το ξεπέρασε... Σε αντίθεση με ένα κινητό, το οποίο ξαναλέω ως προϊόν τεχνολογίας είναι αναλώσιμο... Δηλαδή τι να λέμε, το μπουζούκι είναι όργανο, ο αστυνομικός είναι όργανο, θυμίζει αυτό...

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Kαι το πιο αστείο της υπόθεσης/σύγκρισης ξέρεις ποιο είναι; Ότι αυτή η σύγκριση ρολόι/προϊόν τεχνολογίας, είναι παντελώς άστοχη... Γιατί; Γιατί πολύ απλά, ένα ποιοτικό ακριβό ρολόι, είναι ένα κόσμημα διαχρονικό... Που εφόσον έχεις τα χρήματα και σου αρέσει το σπορ, το αγοράζεις, το κρατάς μια ζωή, το δίνεις μετά στα παιδιά σου etc... Δεν το παίρνεις και περιμένεις να χαλάσει, φθαρεί, να αναγκαστείς να το αλλάξεις γιατί η τεχνολογική εξέλιξη μοιραία το ξεπέρασε... Σε αντίθεση με ένα κινητό, το οποίο ξαναλέω ως προϊόν τεχνολογίας είναι αναλώσιμο... Δηλαδή τι να λέμε, το μπουζούκι είναι όργανο, ο αστυνομικός είναι όργανο, θυμίζει αυτό...

 

Αυτος ειναι ο λογος που το χρυσο Apple Watch των 10 χιλιαδων δεν ειχε καμια ελπιδα παρολο που η τιμή του ήταν "φθήνη" σε σχέση με τα ακριβα της ωρολογοποιίας

Edited by choulios

Get your head out of your ash!

Confirmation Bias is our era's intellectual cancer

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω πως "Όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια". Καλά μας τα λέει ο κύριος αυτός αλλά πλέον η Motorola έχει χάσει το όνομα που είχε κάποτε. Οι μεγαλύτεροι θα θυμόσαστε πως τα 90's ήταν σχεδόν μονοπώλιο ειδικά στην Αμερική. Τώρα επειδή ξέρει πως είναι αδύνατον να χτυπήσει τους κολοσσούς, προσπαθεί να τους μειώσει λέγοντας πως σου πουλάνε με υπερκέρδος. ΟΚ ίσως έχει δίκιο. Εγώ θα πω 2 πράγματα.

 

1. Γιατί να σκάσουν η Apple, η Samsung, η Sony και οι λοιπές που παίζουν σωστά το παιχνίδι και τους βγαίνει; Αφού σύμφωνα με τα λεγόμενά του υπερκοστολογούν τότε αύριο που θα βγάλει αυτός ένα καλό τηλέφωνο οι από πάνω θα ρίξουν τις τιμές 50% και θα τον φάνε "λάχανο" με το ήδη καλό όνομα που έχουν.

 

2. Γιατί δε βγάζει και αυτός μια ναυαρχίδα να την υπερκοστολογίσει και να φάει μερίδιο;

 

Απλά πράγματα. Ο τύπος ξέρει πως δε μπορεί να κάνει τίποτα και προσπαθεί να μειώσει τους ανταγωνιστές του και δυστυχώς και τους πελάτες τους.

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβως παιζουν σωστα το παιχνιδι οταν το iphone x δεν πουλησε ουτε τα μισα απο οσα θελανε; Πηγε πιο χαλια και απο το iphone 5c. Πολλοι μαλιστα το θεωρουν από τα πιο ασχημα κινητα. Φυσικα οπως προείπα, ο καθενας παιρνει οτιδήποτε αυτος θελει. Σωστο και χρησιμο να υπάρχουν επιλογες και ας κανει ο καθενας αυτο που θελει. Ας βγει και με 2.000 το νεο iphone κανενα θεμα :)
Link to comment
Share on other sites

Πούλησε όμως κάποια εκατομμύρια. Το ίδιο και το S8 κοκ. Το ότι ήταν αποτυχία ήταν διότι το συγκρίνουμε με την ίδια την Apple. Σε σχέση με ένα HTC πόσο πούλησε; Ή με ένα Sony;

 

Τη FIAT πχ θα τη συγκρίνεις με τη Nissan και όχι με τη Ferrari. Και αντίστοιχα τη Ferrari με τη Lamborghini.

 

Δυστυχώς δε μου αρέσει αυτή η ισοπέδωση. Ειδικά όταν μιλάμε για την τεχνολογία που τρέχει με φρενήρεις ρυθμούς. Επειδή είχα το S8+ θα σου πω ότι τα άξιζε τα χρήματά που έδωσα. Μπορεί να το κράτησα ελάχιστους μήνες αλλά έβγαλε τα χρήματά του. ΟΚ γκρίνιαζα διότι κάπου είχε τρελό lag και η μπαταρία ήταν απαράδεκτη αλλά σαν συσκευή ήταν τρομερή. Απίστευτες φωτογραφίες, εξαιρετικό σήμα. Κυριολεκτικά μου έλυσε τα χέρια στη δουλειά. Και ναι το έχω μετανιώσει που το έσπασα από τα νεύρα μου. Τώρα έχω ένα Xiaomi Mi Max 2 το οποίο ναι είναι γ@μ@το αλλά ως εκεί. ΔΕΝ είναι S8+ ούτε iPhone. Καλή η τεράστια μπαταρία, καλή και η χορταστική οθόνη και τα αξιοπρεπή χαρακτηριστικά. Αλλά τρίζει το κουμπί On-Off, η κάμερα άθλια, ανύπαρκτο 4G και η οθόνη γκριζάρει όταν την κοιτάς υπό γωνία.

Link to comment
Share on other sites

Πούλησε όμως κάποια εκατομμύρια. Το ίδιο και το S8 κοκ. Το ότι ήταν αποτυχία ήταν διότι το συγκρίνουμε με την ίδια την Apple. Σε σχέση με ένα HTC πόσο πούλησε; Ή με ένα Sony;

 

Τη FIAT πχ θα τη συγκρίνεις με τη Nissan και όχι με τη Ferrari. Και αντίστοιχα τη Ferrari με τη Lamborghini.

 

Δυστυχώς δε μου αρέσει αυτή η ισοπέδωση. Ειδικά όταν μιλάμε για την τεχνολογία που τρέχει με φρενήρεις ρυθμούς. Επειδή είχα το S8+ θα σου πω ότι τα άξιζε τα χρήματά που έδωσα. Μπορεί να το κράτησα ελάχιστους μήνες αλλά έβγαλε τα χρήματά του. ΟΚ γκρίνιαζα διότι κάπου είχε τρελό lag και η μπαταρία ήταν απαράδεκτη αλλά σαν συσκευή ήταν τρομερή. Απίστευτες φωτογραφίες, εξαιρετικό σήμα. Κυριολεκτικά μου έλυσε τα χέρια στη δουλειά. Και ναι το έχω μετανιώσει που το έσπασα από τα νεύρα μου. Τώρα έχω ένα Xiaomi Mi Max 2 το οποίο ναι είναι γ@μ@το αλλά ως εκεί. ΔΕΝ είναι S8+ ούτε iPhone. Καλή η τεράστια μπαταρία, καλή και η χορταστική οθόνη και τα αξιοπρεπή χαρακτηριστικά. Αλλά τρίζει το κουμπί On-Off, η κάμερα άθλια, ανύπαρκτο 4G και η οθόνη γκριζάρει όταν την κοιτάς υπό γωνία.

Πως έβγαλε τα χρήματα του το s8 ενώ το κράτησες λίγους μήνες και γιατί το έσπασες?

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Πούλησε όμως κάποια εκατομμύρια. Το ίδιο και το S8 κοκ. Το ότι ήταν αποτυχία ήταν διότι το συγκρίνουμε με την ίδια την Apple. Σε σχέση με ένα HTC πόσο πούλησε; Ή με ένα Sony;

 

 

Ειναι εντελως ατοπο αυτο :) . Το ποσο πουλησε δε θα το συγκρινεις με μια αλλη εταιρια , αλλα με το ποσο μπορουσε να πουλησει εάν ας πουμε το εβγαζε στα 499 οπως γινοταν καποτε. Η apple ο,τι και αν βγαλει θα πουλησει. Σε καθε περιπτωση η αγορα θα ρυθμιστει μονη της. Εαν θεωρουν οι περισσοτεροι οτι οι ναυαρχιδες πρεπει να κοστιζουν 1000 ευρω , ας δινουν τοσα. Εαν θεωρουν λιγοτερα τοτε λιγοτερα.

Αν μαλιστα οι αμερικανοι αρχισουν να πληρωνουν τις συσκευες τους, αντι για επιδοτηση που εχουν , τοτε να δουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Πως έβγαλε τα χρήματα του το s8 ενώ το κράτησες λίγους μήνες και γιατί το έσπασες?

 

Send From My NOTE 3 With Note 8 Port Rom

 

 

Από τα νεύρα μου. Δε νομίζω να θέλει εξήγηση.

 

 

Από την άλλη τα χρήματά του θεωρώ ότι τα έβγαλε διότι όσο καιρό το είχα είχε γίνει η προέκταση του χεριού μου. Άπειρες φωτογραφείες, GPS, video και γενικά είχε αντικαταστήσει τον υπολογιστή μου το προηγούμενο καλοκαίρι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι εντελως ατοπο αυτο :) . Το ποσο πουλησε δε θα το συγκρινεις με μια αλλη εταιρια , αλλα με το ποσο μπορουσε να πουλησει εάν ας πουμε το εβγαζε στα 499 οπως γινοταν καποτε. Η apple ο,τι και αν βγαλει θα πουλησει. Σε καθε περιπτωση η αγορα θα ρυθμιστει μονη της. Εαν θεωρουν οι περισσοτεροι οτι οι ναυαρχιδες πρεπει να κοστιζουν 1000 ευρω , ας δινουν τοσα. Εαν θεωρουν λιγοτερα τοτε λιγοτερα.

Αν μαλιστα οι αμερικανοι αρχισουν να πληρωνουν τις συσκευες τους, αντι για επιδοτηση που εχουν , τοτε να δουμε :)

 

 

Ο ανταγωνισμός σε καθορίζει. Από τη στιγμή που ο ανταγωνισμός σου είναι εκεί και εσύ τα καταφέρνεις τέλος. Με τους απέναντι έχεις πόλεμο για την πίτα της αγοράς. Όχι με τον εαυτό σου.

 

 

Και το "κάποτε" το θεωρώ άτοπο. Παλιά τα κινητά ήταν κινητά. Έκαναν 2-3 πράγματα και τέλος. Σήμερα είναι υπολογιστές. Κάνουν τα πάντα. Κυριολεκτικά. Δεν δικαιολογώ βέβαια την τιμή αλλά είναι η αιχμή της τεχνολογίας οποότε κοστολογείται αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...