Jump to content

Nokia 7 plus


Chef_George_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δει και 156/77 mbps. Ανάλογα την περιοχή πάντα.

Πουλάνε γραμμές VDSL μέχρι 500/200 mbps εδώ και χρόνια. Δεν έτυχε να ψαχτώ φέτος κ δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι νεότερο. Το μόνο που ξέρω είναι ότι η T-Mobile σου router Hauwei 4G+ για το σπίτι με απεριόριστο ίντερνετ στα €30/μήνα για περιοχές που δεν έχει δίκτυο γραμμών.

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περί skyfon. Κυριακή παραγγελία, Δευτέρα τηλεφωνική επιβεβαίωση, τρίτη στείλανε, Σάββατο έφτασε στο νησί Δευτέρα παρέλαβα χωρίς κανένα mail της πορείας. Εγγύηση κανονικά υπογεγραμμένη χειρόγραφα στα ελληνικά κλπ. 250 €

 

Τι κινητήρα είναι αυτή!

Θέλω λίγο χρόνο να το φέρω στα μέτρα μου.

Κανένα κόλπο να ανοίγει η κάμερα από σβηστό υπάρχει;edit το βρήκα

 

Στάλθηκε από το Nokia 7 plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου καλορίζικο το κινητό. Μπορείς να πας: Ρυθμίσεις->Σύστημα-> Σχετικά με το τηλέφωνο-> και τέρμα κάτω στην έκδοση firmware πλαισίου αφής και να βγάλεις ένα screenshot;

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ.

Γιατί όμως;

c228538f152d7a24cca5dc0ceba6952e.jpg

 

Αντιμετωπίζω κάποιο θέμα.

Με καλούν και ενώ ακούω το κουδούνισμα, δεν βρίσκω πουθενά που και πως να απαντήσω. Είμαι σε περιβάλλον μαμισιο, ενώ έχω κατεβάσει κάποιους λόντσερ χωρίς να τους χρησιμοποιώ όμως. Τι χάνω;

Στάλθηκε από το Nokia 7 plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by savo77
Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι ίδιο γιατί κατά λάθος είναι η δική σου φωτογραφία!

 

Εδώ είναι. Αν ανέβηκε τώρα. 0d3c3d768f2d516088006590dd46204a.jpg

Τώρα δεν έχει πουθενά φωτογραφίες. Ακόμα κι εκείνες που είχαν ανέβει, χάθηκαν! :worry:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ.

Γιατί όμως;

c228538f152d7a24cca5dc0ceba6952e.jpg

 

Αντιμετωπίζω κάποιο θέμα.

Με καλούν και ενώ ακούω το κουδούνισμα, δεν βρίσκω πουθενά που και πως να απαντήσω. Είμαι σε περιβάλλον μαμισιο, ενώ έχω κατεβάσει κάποιους λόντσερ χωρίς να τους χρησιμοποιώ όμως. Τι χάνω;

Στάλθηκε από το Nokia 7 plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει ένα θέμα. Με την φωτεινότητα της οθόνης. Το βάζεις στο 0% και φαίνεται φωτεινή. Δες στο Google Nokia 7 Plus novatek display.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα θέμα. Με την φωτεινότητα της οθόνης. Το βάζεις στο 0% και φαίνεται φωτεινή. Δες στο Google Nokia 7 Plus novatek display.

Δλδ υπάρχουν πολλές εκδόσεις και κάποιες έχουν πρόβλημα;

Αυτό φαίνεται έξω στο κουτί;

Edited by apokakia
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι φαίνεται. Εκτός αν εμένα μου διαφεύγει κάτι.

Το παίρνεις και κατόπιν εορτής το διαπιστώνεις.

Εμενα γράφει 07 Goodix και δεν το έχω αυτό το προβλημα.

Πολύ ευχαρίστως να ανεβάσω φωτό του κουτιού, όποτε να το συγκρίνουμε με το παλικάρι που μόλις το πήρε κι έχει novatek.

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδιά δεν φαίνεται στο κουτί. Το έχω ψάξει πολύ το θέμα. Δεν έχω αφήσει forum για forum για αυτό το θέμα. Είναι στις παρτίδες. Οι πρώτες είχαν με σκέτο 07 και οι υπόλοιπες με novatek.
Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδιά δεν φαίνεται στο κουτί. Το έχω ψάξει πολύ το θέμα. Δεν έχω αφήσει forum για forum για αυτό το θέμα. Είναι στις παρτίδες. Οι πρώτες είχαν με σκέτο 07 και οι υπόλοιπες με novatek.

Κατάλαβες αν μπορεί να δοθεί λύση μέσω software ή θέλει αλλαγή η οθόνη;

Στην τελική είναι πολύ ενοχλητικό (ειδικά το βράδυ);

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβες αν μπορεί να δοθεί λύση μέσω software ή θέλει αλλαγή η οθόνη;

Στην τελική είναι πολύ ενοχλητικό (ειδικά το βράδυ);

 

Μίλησα με την Nokia μέσω chat και είπαν θα δωθεί λύση με αναβάθμιση. Στο εξωτερικό πολλοί το πήγαν στην αντιπροσωπεία και έγινε αντικατάσταση οθόνης. Είναι πολύ ενοχλητικό το βράδυ. Για εμένα τουλάχιστον. Τώρα ο καθένας ανάλογα το μάτι που έχει. Και η νυχτερινή λειτουργία δεν με βοηθάει επειδή η οθόνη από μόνη της έχει διαφορετικά χρώματα. Το έβαλα δίπλα δίπλα με το Nokia 7 Plus που έχει η κοπέλα μου και έχει την κανονική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησες αν έχεις το πρόβλημα φωτεινότητας;

Παρακαλώ.

Γιατί όμως;

 

Υπάρχει ένα θέμα. Με την φωτεινότητα της οθόνης. Το βάζεις στο 0% και φαίνεται φωτεινή. Δες στο Google Nokia 7 Plus novatek display.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησες αν έχεις το πρόβλημα φωτεινότητας;

 

Ναι το έχω το θέμα. Και είναι πολύ ενοχλητικό το βράδυ. Σε τρυπάει τα μάτια.

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι οτι καλύτερο για το νέο έτος παιδιά.

 

Να ρωτήσω κάτι; Από τη στιγμή που το διαπιστώσατε αυτό το προβλημα και είστε εντός εγγύησης, γιατί δεν απευθύνεστε στο επίσημο service;

Εσείς δε θα ζητήσετε τίποτα π.χ. αντικατάσταση οθόνης και τέτοια, απλά θα τους πείτε ότι έχει το τάδε θέμα και φτιάξτε το.

Το ότι υφίσταται αυτό το θέμα, δεν μπορεί να σας το αρνηθεί κανείς.

Το πώς θα το λύσουνε είναι δικό τους πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι οτι καλύτερο για το νέο έτος παιδιά.

 

Να ρωτήσω κάτι; Από τη στιγμή που το διαπιστώσατε αυτό το προβλημα και είστε εντός εγγύησης, γιατί δεν απευθύνεστε στο επίσημο service;

Εσείς δε θα ζητήσετε τίποτα π.χ. αντικατάσταση οθόνης και τέτοια, απλά θα τους πείτε ότι έχει το τάδε θέμα και φτιάξτε το.

Το ότι υφίσταται αυτό το θέμα, δεν μπορεί να σας το αρνηθεί κανείς.

Το πώς θα το λύσουνε είναι δικό τους πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επίσης φίλε μου. Μίλησα με την αντιπροσωπεία (TS SOLUTIONS) δεν έχουν λάβει ενημέρωση για αυτό το θέμα. Εγώ θα το στείλω αυτές τις μέρες. Δεν το έστειλα επειδή ήταν οι γιορτές και θα εμένα για πολύ χωρίς κινητό. Τώρα θα φανεί.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης φίλε μου. Μίλησα με την αντιπροσωπεία (TS SOLUTIONS) δεν έχουν λάβει ενημέρωση για αυτό το θέμα. Εγώ θα το στείλω αυτές τις μέρες. Δεν το έστειλα επειδή ήταν οι γιορτές και θα εμένα για πολύ χωρίς κινητό. Τώρα θα φανεί.

Και πολύ καλά θα κάνεις. Δε χρειάζονται πολλές κουβέντες σε αυτές τις περιπτώσεις, ούτε να είσαι διαλλακτικός.

Γεια σας. Το έφερα. Φτιάξτε το.

Το πως, ας το βρούνε με τη μαμά Nokia.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά θα κάνεις. Δε χρειάζονται πολλές κουβέντες σε αυτές τις περιπτώσεις, ούτε να είσαι διαλλακτικός.

Γεια σας. Το έφερα. Φτιάξτε το.

Το πως, ας το βρούνε με τη μαμά Nokia.

 

Αυτό θα κάνω αλλά θα το στείλω με το κατάστημα. Όχι εγώ προσωπικά. Τους έχω ξαναστείλει κινητό και το έβγαλαν εκτός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με περισσότερες γνώσεις στη φωτογραφία, να μου πει ποια η διαφορά μεταξύ "hdr+ ενεργό" και "ενεργοποίηση hdr+";

Τι θέλει να μας πει η gcam με αυτές τις ρυθμίσεις;

Με τη λογική σκεπτόμενος, μου ακούγονται ίδια.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Στο "ενεργο" λειτουργει αυτοματα το HDR αν η gcam θεωρησει οτι χρειαζεται (χαμηλος φωτισμος κτλ). Στο "ενεργοποιηση" ειναι μονιμα στο ΟΝ (εξαναγκασμενη λειτουργια)

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με περισσότερες γνώσεις στη φωτογραφία, να μου πει ποια η διαφορά μεταξύ "hdr+ ενεργό" και "ενεργοποίηση hdr+";

Τι θέλει να μας πει η gcam με αυτές τις ρυθμίσεις;

Με τη λογική σκεπτόμενος, μου ακούγονται ίδια.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν κάνω λάθος, στο πρώτο μένει ενεργό μόνιμα το HDR+ ενώ στο άλλο το ενεργοποιείς για εκείνη τη στιγμή! Έτσι το ερμηνεύω εγώ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

Ευχαριστώ πολύ και τους δύο για τη διευκρίνιση.

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο "ενεργο" λειτουργει αυτοματα το HDR αν η gcam θεωρησει οτι χρειαζεται (χαμηλος φωτισμος κτλ). Στο "ενεργοποιηση" ειναι μονιμα στο ΟΝ (εξαναγκασμενη λειτουργια)
Και κάτι ακόμα.

Στο "ενεργοποίηση hdr+" αργεί και σε 'σενα η λήψη της φωτογραφίας ή είναι bug μόνο της δικής μου συσκευής;

Δεν είναι δηλαδή αστραπιαία η λήψη όπως στο "hdr+ ενεργό".

Περιμένω να γεμίσει το κυκλάκι για να ολοκληρωθεί η λήψη.

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το hdr θελει χρονο αναλογα με τα frames που εχεις επιλεξει. Οταν το εχεις στο αυτοματο και βγαζει γρηγορα δεν χρησιμοποιει hdr.

 

Χργσιμες πληροφοριες για το πως λετουργει το hdr και το night sight της google εδω

 

https://ai.googleblog.com/2018/11/night-sight-seeing-in-dark-on-pixel.html?m=1

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Ναι εγώ το είχα στο 7 και περίμενα αρκετά. Τώρα που το έβαλα στο 3 το κυκλάκι ολοκληρώθηκε αστραπιαία σχετικά! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η αγορά της συσκευής είναι λίγο τζακ ποτ όταν γνωρίζουμε ότι κυκλοφορούν δυο παρτίδες στην αγορά σχετικά με το πάνελ (novatek).

Απορώ γιατί δεν αποσύρει η εταιρεία από τα ράφια την συγκεκριμένη ελαττωματική παρτίδα.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί δεν αποσύρει η εταιρεία από τα ράφια την συγκεκριμένη ελαττωματική παρτίδα.

Γιατί; Γνωρίζει η εταιρεία ποιες παρτίδες είναι οι ζαβές;:)

Έχεις δίκιο πάντως σε αυτό που λες.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...