Jump to content

Nokia 7 plus


Chef_George_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βρήκα στο skyfon μέσω bestprice και το έχει διαθέσιμο. Παρόλα αυτά τους έστειλα email με ερώτημα όσον αφορά την κάλυψη της εγγύησης από την Ελληνική αντιπροσωπεία διότι το κατάστημα έχει έδρα την Βουλγαρία.

Από την μια σκέφτομαι να περιμένω να έρθει και η θήκη από το eBay που έχω παραγγείλει γιατί πρώτη φορά θα έχω τόσο μεγάλο κινητό 6’’ και φοβάμαι μην μου φυγει από τα χέρια.. έχω συνηθίσει σε μικρό iPhone SE.

 

Και εγώ από εκεί το είχα παραγγείλει και έκαναν μιάμιση εβδομάδα να το φέρουν. Με είπαν σε 2 μέρες και έκανε 10. Τι email έστειλα τι στο Facebook ακόμα απαντάνε. Και στο τηλέφωνο ακόμα χειρότερα. Δεν το σήκωσαν ποτέ. Είπαν θα με στείλουν αριθμό αποστολής ακόμα το στέλνουν. Μετά το πήρα από το omgazdet και μετά από δύο μέρες με πήρε ο courier τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το βρήκα στο skyfon μέσω bestprice και το έχει διαθέσιμο. Παρόλα αυτά τους έστειλα email με ερώτημα όσον αφορά την κάλυψη της εγγύησης από την Ελληνική αντιπροσωπεία διότι το κατάστημα έχει έδρα την Βουλγαρία.

Από την μια σκέφτομαι να περιμένω να έρθει και η θήκη από το eBay που έχω παραγγείλει γιατί πρώτη φορά θα έχω τόσο μεγάλο κινητό 6’’ και φοβάμαι μην μου φυγει από τα χέρια.. έχω συνηθίσει σε μικρό iPhone SE.

Παρόμοιο μήνυμα τους είχα στείλει πριν 20 ημέρες και δεν πήρα απάντηση

Ενημέρωσέ μας για το δικό σου

Link to comment
Share on other sites

Πωπω καλά που έγραψα το όνομα του μαγαζιού και μου ανοίξατε τα ματια..
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πωπω καλά που έγραψα το όνομα του μαγαζιού και μου ανοίξατε τα ματια..

 

Καλύτερα να βάλεις το χέρι στην τσέπη και να δώσεις 50€ παραπάνω όπως και έκανα εγώ και να το έχεις το μαγαζί στην πόλη σου και δίπλα σου παρά να γίνει κάτι στραβά.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.. δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες αλλά έχω διαβάσει σε σχόλια από reviews της συσκευης στο YouTube ότι έχει η συσκευή ραδιόφωνο ενώ άλλοι λένε όχι. Κάποιος κάτοχος μπορεί να μου το επιβεβαιώσει;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.. δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες αλλά έχω διαβάσει σε σχόλια από reviews της συσκευης στο YouTube ότι έχει η συσκευή ραδιόφωνο ενώ άλλοι λένε όχι. Κάποιος κάτοχος μπορεί να μου το επιβεβαιώσει;
Τσου....

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Nεα εκδοση Gcam αποκλειστικα για το Ν7+ με νεες προσθηκες (επιλογη αριθμου frames HDR+ και custom lib)

ΕΔΩ (Google drive)

 

edit: ξεχαστε την custom lib, βγαzει πολυ περισσοτερο noise σε σχεση με το μαμα noise reduction.

Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Nεα εκδοση Gcam αποκλειστικα για το Ν7+ με νεες προσθηκες (επιλογη αριθμου frames HDR+ και custom lib)

ΕΔΩ (Google drive)

 

edit: ξεχαστε την custom lib, βγαzει πολυ περισσοτερο noise σε σχεση με το μαμα noise reduction.

Την κάνουμε κατευθείαν σαν ενημέρωση ή πρέπει να βγάλουμε την έκδοση της custom που έχουμε ήδη για να δουλέψει σωστά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την κάνουμε κατευθείαν σαν ενημέρωση ή πρέπει να βγάλουμε την έκδοση της custom που έχουμε ήδη για να δουλέψει σωστά;
Είχα την 1.3test & έτσι έκανα από πάνω ως update & έχει όλες τις βελτιώσεις. Οκ
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Nεα εκδοση Gcam αποκλειστικα για το Ν7+ με νεες προσθηκες (επιλογη αριθμου frames HDR+ και custom lib)

ΕΔΩ (Google drive)

Μπράβο ρε φίλε. Ωραίος....

Ουσιαστικά δηλαδή η επιπλέον λειτουργία που προστέθηκε είναι η παρακάτω, σωστά;

Όλα τα υπόλοιπα παρέμειναν ως είχαν.

Απλά να σιγουρευτώ ότι έγινε σωστά το update.

 

1c7595130beb9209a1ce27fd6dd559cc.jpg

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως. 35 frames και λιγο σταθερο χερι το night sight κανει καλη δουλεια!

 

υπενθυμιση. μη ξεχνατε το reboot της εφαρμογης oταν σκαλιζετε αυτες τις ρυθμισεις.

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

μη ξεχνατε το reboot της εφαρμογης oταν σκαλιζετε αυτες τις ρυθμισεις.

Πως γίνεται το reboot της εφαρμογής;:confused:

 

Έχω παρατηρήσει πάντως ότι η stock camera βγάζει πιο ζωντανές φωτό, κάτι που εγώ το προτιμώ.

Δεν ξέρω αν έχω παραλείψει κάποια ρύθμιση στη gcam, αλλά τα χρώματά της δείχνουν πιο ξεθωριασμένα.

Η παρακάτω φωτό δεν είναι και το καλύτερο παράδειγμα αυτών που λέω, αλλά νομίζω η διαφορά είναι ορατή.

Το τραπεζομάντιλο δείχνει σαν ξεπλυμένο, ενώ στη πραγματικότητα είναι ζωηρό κόκκινο.

 

thumbnail-1.jpg

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και στο Nokia 8 το παρατήρησα αυτό με τις κάμερες!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται το reboot της εφαρμογής;:confused:

Πληκτρο πλοηγησης προς τα επανω και swipe προς τα πανω την gcam

 

Έχω παρατηρήσει πάντως ότι η stock camera βγάζει πιο ζωντανές φωτό, κάτι που εγώ το προτιμώ.

Δεν ξέρω αν έχω παραλείψει κάποια ρύθμιση στη gcam, αλλά τα χρώματά της δείχνουν πιο ξεθωριασμένα.

Η παρακάτω φωτό δεν είναι και το καλύτερο παράδειγμα αυτών που λέω, αλλά νομίζω η διαφορά είναι ορατή.

Το τραπεζομάντιλο δείχνει σαν ξεπλυμένο, ενώ στη πραγματικότητα είναι ζωηρό κόκκινο.

 

Στις συνθετες ρυθμισεις ενεργοποιησε Στοιχειο ελεγχου HDR+

Οταν βγαζεις φωτο δευτερο εικονιδιο πανω επιλογη ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ HDR+ (την 3η επιλογη)

 

Ενα μικρο δειγμα της νυχτερινης φωτο με κοντρα φως (οι πιο δυσκολες φωτο) και 35 frames, με λιγη επεξεργασια σε lightroom

31589349407_5789141568_n.jpgnight by George Georgiou, on Flickr

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα παράδειγμα.

Εντάξει, η φωτό της stock είναι απαράδεκτη από θέμα ποιότητος (απίστευτος θόρυβος) αλλά χρωματικά και από ποσότητα φωτός, είναι όπως θα έπρεπε να είναι.

Αντίθετα με τη google camera, ναι μεν έχει καλή ποιότητα αλλά μου ρίχνει φως εκεί που ουσιαστικά δεν υπάρχει.

 

thumbnail-3.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στις συνθετες ρυθμισεις ενεργοποιησε Στοιχειο ελεγχου HDR+

Οταν βγαζεις φωτο δευτερο εικονιδιο πανω επιλογη ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ HDR+ (την 3η επιλογη)

Με πρόλαβες. Θα το δοκιμάσω. Εγώ είχα το μεσαίο εικονίδιο "HDR+ ενεργό".

Ενα μικρο δειγμα της νυχτερινης φωτο με κοντρα φως (οι πιο δυσκολες φωτο) και 35 frames, με λιγη επεξεργασια σε lightroom

31589349407_5789141568_n.jpgnight by George Georgiou, on Flickr

Πολύ πολύ καλή.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζω μια φωτό με τη gcam και πατάω προεπισκόπηση, αυτομάτως με πετάει στο google photos και όχι στο app gallery που έχω επιλέξει εγώ. Πρέπει να γυρίσω στην κάμερα και να ξαναπατήσω προεπισκόπηση για να μου βγάλει το app gallery.

Πώς γίνεται να το αλλάξω αυτό;

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγάζω μια φωτό με τη gcam και πατάω προεπισκόπηση, αυτομάτως με πετάει στο google photos και όχι στο app gallery που έχω επιλέξει εγώ. Πρέπει να γυρίσω στην κάμερα και να ξαναπατήσω προεπισκόπηση για να μου βγάλει το app gallery.

Πώς γίνεται να το αλλάξω αυτό;

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι η αλήθεια είναι ότι το Χριστουγεννιάτικο δέντρο δεν μου το ανοίγει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Περί skyfon. Κυριακή παραγγελία, Δευτέρα τηλεφωνική επιβεβαίωση, τρίτη στείλανε, Σάββατο έφτασε στο νησί Δευτέρα παρέλαβα χωρίς κανένα mail της πορείας. Εγγύηση κανονικά υπογεγραμμένη χειρόγραφα στα ελληνικά κλπ. 250 €

 

Τι κινητήρα είναι αυτή!

Θέλω λίγο χρόνο να το φέρω στα μέτρα μου.

Κανένα κόλπο να ανοίγει η κάμερα από σβηστό υπάρχει;edit το βρήκα

 

Στάλθηκε από το Nokia 7 plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by savo77
Link to comment
Share on other sites

Περί skyfon. Κυριακή παραγγελία, Δευτέρα τηλεφωνική επιβεβαίωση, τρίτη στείλανε, Σάββατο έφτασε στο νησί Δευτέρα παρέλαβα χωρίς κανένα mail της πορείας. Εγγύηση κανονικά υπογεγραμμένη χειρόγραφα στα ελληνικά κλπ. 250 €

 

Τι κινητήρα είναι αυτή!

Θέλω λίγο χρόνο να το φέρω στα μέτρα μου.

Κανένα κόλπο να ανοίγει η κάμερα από σβηστό υπάρχει;edit το βρήκα

 

Στάλθηκε από το Nokia 7 plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ ευχάριστο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αποθηκεύονται οι φωτογραφίες μέσω της gcam στην κάρτα μνήμης;;;
Link to comment
Share on other sites

Δεν κακό......

37e27d0714c249dc7014fd294d76b745.jpg

Από Ολλανδία

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από Ολλανδία

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Είναι ίδιο γιατί κατά λάθος είναι η δική σου φωτογραφία!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ είναι. Αν ανέβηκε τώρα. 0d3c3d768f2d516088006590dd46204a.jpg

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Τι είπες τώρα ρε 'συ;

131;;;

Χαοτική διάφορα στα δίκτυα, έτσι;

 

Στάλθηκε από το Nokia 7+ χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...