Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνω κάθε ενημέρωση στην ώρα της. Εχω πολύ σταθερό τρόπο χρήσης του κινητού. Οπότε παρατηρώ πολύ αναλυτικά τι συμβαίνει.

 

Δεν υπάρχει καμία αισθητή μεταβολή στην κατανάλωση.

 

Αυτά (οι αλλαγές στην κατανάλωση) συμβαίνουν μόνο στις 1-2 πρώτες ενημερώσεις ή μετά από μεγάλη αναβάιμιση (πχ αλλαγή από android 8 σε 9). Έχουν περάσει οι εποχές που υπήρχε αυτή η κατάσταση.

Όταν το update είναι γύρο στα 60 mg τότε έχει διόρθωση ασφαλείας μόνο, όταν τα ξεπερνάει έχει κάτι άλλο μέσα

Link to comment
Share on other sites

Κανω καθε ενημερωση στην ωρα της.... Περνω όλες τις ενημερωσεις πιο νωρις γιατι μενω στην γερμανια κ τις παίρνουμε πριν τα ελληνικα... Κανω συγκεκριμενη χρηση καθε μερα εδω κ χρονια... Εχω 20 ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΑ προγραμματα εδω κ χρονια.. Μπορω να σου πω τι προγραμμα θα ανοιξω αυριο κ τι ωρα θα το κανω....

Εδω κ 9 μηνες, ειμαι απο 6.30 εως 7.30 ωρες οθονης ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ μου χρηση...

Εεε λοιπόν, μετά το αυγουστιατικο patch εβγαζα βαρια 4.30 ... Για ενα μηνα... Εβγαζα βαρια 4.30 ωρες....

Τωρα μαντεψε... Ειμαι στο 52% κ εχω ΗΔΗ 4 ωρες οθονη... ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΧΡΗΣΗ.....

Το ιδιο συνέβη κ με το patch Μαρτιου.... Με το που ηρθε, ολοι γκρινιαζαν για την μπαταρια...

Το δοκιμασα... Κ εχασα 1.30 ωρα οθόνης κ εγω...

Το επόμενο patch το ελυσε το θεμα....

Σαν κολλημενος κ ψείρας λοιπον, σου λεω οτι κ τα απλα απλα patch, κανουν την διαφορά, γιατι φτιάχνουν τα Services κτλ που τρέχουν από πίσω κ προκαλουν battery drain.

 

Έχω μεγάλη διαφορά και γω, περίπου 30% λιγότερη μπαταρία και μου επιβεβαιώνεις ότι δεν είναι ιδέα μου. Άντε να έρθει του Σεπτέμβρη κι από δω και πέρα θα περιμένω τις κριτικές πρώτα :p

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίρνω τωρα την ενημέρωση. Πάντως για βελτίωση της κάμερας και για την ασφάλεια της συσκευής μιλάει. Για να δούμε αν αλλάξει κάτι στην μπαταρια..
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει βελτιωση καμερας του Σεπτεμβριου του Αυγουστου ειχε . Μηπως ειναι στο Plus μοντελο ? Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει βελτιωση καμερας του Σεπτεμβριου του Αυγουστου ειχε . Μηπως ειναι στο Plus μοντελο ?

 

Βελτιωση καμερας στου Αυγούστου.

Στα plus μονο για ασφαλεία ελεγε στου Σεπτεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

24 Σεπτεμβρίου και η vodafone ακόμη στην ενημέρωση Αυγούστου μας έχει. Αν δεν ήταν αυτό με τη μπαταρία δε θα είχα θέμα, αλλά...

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

24 Σεπτεμβρίου και η vodafone ακόμη στην ενημέρωση Αυγούστου μας έχει. Αν δεν ήταν αυτό με τη μπαταρία δε θα είχα θέμα, αλλά...

 

Πες τα, συμπάσχω... κάθε μέρα κοιτάω

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ένα Wi-Fi συγκεκριμένο μόλις μπω που το δείχνει συνέχεια θαυμαστικό. Ξέρουμε κάτι; είναι ελεύθερο στη δουλειά μου.. Τα άλλα κινητά μπαίνουν κανονικά...
Link to comment
Share on other sites

Ένα Wi-Fi συγκεκριμένο μόλις μπω που το δείχνει συνέχεια θαυμαστικό. Ξέρουμε κάτι; είναι ελεύθερο στη δουλειά μου.. Τα άλλα κινητά μπαίνουν κανονικά...
Μετα την τελευταία ενημέρωση και εμενα μου βγαζει θαυμαστικό μερικές φορές. Κλεινω το wifi και καπακι το ανοίγω και στρωνει

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταία ενημέρωση και εμενα μου βγαζει θαυμαστικό μερικές φορές. Κλεινω το wifi και καπακι το ανοίγω και στρωνει

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε στρώνει εμένα.. Και εκεί που έχω το κινητό δεν έχει σήμα καθόλου και μου ειχε λύσει τα χέρια το WiFi call κλπ κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εχετε βαλει καποιο DNS... Πχ adguard?

Η καποιο αλλο ??

 

Ναι εγώ είχα.. Το έβαλα off... Θα το ξαναδώ όταν πάω δουλειά..

Link to comment
Share on other sites

Πες τα, συμπάσχω... κάθε μέρα κοιτάω

 

Καλό μήνα και καλή μας υπομονή... :lol:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα reset network settings, έβγαλα το adguard.. Τίποτα.. Θαυμαστικό το WiFi

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά το βρήκα.. Δεν θέλει καθόλου DNS.. Είχα βάλει της Google.. Έβγαλα και αυτό και δούλεψε κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Μπoρω στο s9 plus να εμφανιζω μονιμα τα δικτυα πανω αριστερα στην οθόνη?υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?γνωρίζετε?
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα υπάρχει καμιά σουιτα να διαχειριζομαστε το κινητο απο το laptop και να συγχρονιζει στοιχεία?
mi8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια σκέψη.. Το κινητό στις 20 Αυγούστου έκλεισε το χρόνο, είναι στην "πένα". Αν αφαιρέσω το whitestone dome glass που έβαλα από την μέρα που το πήρα και με όλα άθικτα στο κουτί του θα μπορούσα να το πουλήσω και αν ναι πόσο περίπου για να πάρω κάτι καλύτερο?

Μου έβαλε ιδέες ο S_wind μάλλον..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια σκέψη.. Το κινητό στις 20 Αυγούστου έκλεισε το χρόνο, είναι στην "πένα". Αν αφαιρέσω το whitestone dome glass που έβαλα από την μέρα που το πήρα και με όλα άθικτα στο κουτί του θα μπορούσα να το πουλήσω και αν ναι πόσο περίπου για να πάρω κάτι καλύτερο?

Μου έβαλε ιδέες ο S_wind μάλλον..

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

240 με το ανώτερο 300 πρέπει να πιάνει τώρα. ήμουν έτοιμος να το πουλήσω αλλά σκέφτηκα ότι είναι καλύτερα να περιμένω να δω του 2020 τα κινητά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...στην παρεα...μολις βγηκε η ενημερωση του οκτωβριου...στα γερμανικα...οποιος την εχει κατεβασει...ας μας ενημερωσει ποσο ειναι και αν προσφερει τιποτα η εαν μπορει να ανεβασει εικονα την ωρα που την κατεβαζει...αν ειναι ευκολο..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...