Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 22/8/2022 at 11:03 ΠΜ, il_tifosi said:

Ενημέρωση λογισμικού με πακέτο ασφαλείας Μαρτίου 2022. Αφού μπήκαν στον κόπο, ας έδιναν ένα πιο πρόσφατο 😅

 

Μπα δεν ήταν ασφαλείας,  ασφαλείας ειχε δώσει Μαρτίου εδω και καιρό... και με 97ΜΒ τι να πρωτοδιορθωσει;  :)

Νομιζω πιο πολύ εχει να κανει με την σταθερότητα του GPS.  Αν κάποιος εντόπισε κατι άλλο ας πει .

Edited by Eddy_Gordo

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Eddy_Gordo said:

Μπα δεν ήταν ασφαλείας,  ασφαλείας ειχε δώσει Μαρτίου εδω και καιρό... και με 97ΜΒ τι να πρωτοδιορθωσει;  🙂

Νομιζω πιο πολύ εχει να κανει με την σταθερότητα του GPS.  Αν κάποιος εντόπισε κατι άλλο ας πει .

Έχω την εντύπωση ότι είχε Φεβρουαρίου πριν, έτσι απλά το ανέφερα. Και γω διάβασα κάπου για το gps, βασικά έλεγε για το S8 αλλά ίσως το έδωσε και στο S9.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, μετά το s9+ που πάμε; Μου αρέσει φοβερά η οθόνη του χρώματα κλπ, ο ήχος από τα ηχεία έχει φοβερή χροιά, θα ήθελα ιδανικά headphone jack αν και ίσως συνήθιζα να είμαι με αντάπτορα ή να έπαιρνα ασύρματα κάποια στιγμή. Νομίζω sd card είναι αναγκαία με τις φωτογραφίες που βγάζω, και ιδανικά να έχει επίπεδη οθόνη να παίρνει πανεύκολα τζαμακι να μπορώ να κοιμάμαι ήσυχος τα βράδια, (έχω παιδεύει πάρα πολύ με uv τζαμακια στο s9+ που μετά από λίγο καιρό τα πετάει η θήκη). Περιμένω προτάσεις εμπειρίες από τα αυτά που έχετε δοκιμάσει μετά το s9+

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, summit1_1 said:

Καλησπέρα, μετά το s9+ που πάμε; Μου αρέσει φοβερά η οθόνη του χρώματα κλπ, ο ήχος από τα ηχεία έχει φοβερή χροιά, θα ήθελα ιδανικά headphone jack αν και ίσως συνήθιζα να είμαι με αντάπτορα ή να έπαιρνα ασύρματα κάποια στιγμή. Νομίζω sd card είναι αναγκαία με τις φωτογραφίες που βγάζω, και ιδανικά να έχει επίπεδη οθόνη να παίρνει πανεύκολα τζαμακι να μπορώ να κοιμάμαι ήσυχος τα βράδια, (έχω παιδεύει πάρα πολύ με uv τζαμακια στο s9+ που μετά από λίγο καιρό τα πετάει η θήκη). Περιμένω προτάσεις εμπειρίες από τα αυτά που έχετε δοκιμάσει μετά το s9+

Nα σημειωθούν στα θετικά οι διαστάσεις, νορμάλ κινητό, δεν είναι υπερπαντόφλα. Για το λόγο αυτό πήγα στο s21fe.

Ακουστικά πήρα ασύρματα. Για μνήμη πήγα στο 256. Έχω πάρει ένα on the go usb-c to usb και έβαλα την κάρτα μνήμης που είχα στο s9+ σε ένα ανταπτοράκι usb, αλλά εδώ και μήνες δεν έχω δοκιμάσει αν το διαβάζει η συσκευή. Θα το δω.

Με την οθόνη είχα ένα μικρό θέμα στην αρχή, γιατί είναι μεν πιο φωτεινή και ομαλή λόγω συχνότητας 120, αλλά στα χρώματα έχει δύο ρυθμίσεις, στη μία φαίνονται ξεπλυμένα σε σχέση με το s9+ και στην άλλη υπερκορεσμένα. Θα ήθελα κάτι ενδιάμεσο. Αλλά συνήθισα. Με S21-22 kai iphones 13-14, που τα σύγκρινα, έχουν όλα αυτή την προσέγγιση πια.

Από κάμερα πραγματικά ελάχιστη η διαφορά τη μέρα, ίσως λίγο πιο "ψεύτικες" οι φωτογραφίες του FE. Αλλά οι νυχτερινές δεν έχουν καμία επαφή, ακόμη και χωρίς night mode, το fe βγάζει καλύτερα από το S9.

Γενικά έμεινα ευχαριστημένος απ' την αλλαγή και βλέπω στο νήμα του fe πολύ κόσμο από s9/s9+

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...