Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του s20 plus η κάμερα ήταν πολύ πολύ καλή!! Και ιδιαίτερα το night mode στα μέτρα τα δικά μου όπως το θέλω, όχι υπερβολές με πολύ φωτεινότητα εκεί που έπρεπε τόσο όσο και με εξαιρετική απόδοση στα σταθερά 3 δευτερόλεπτα. Τα 120 hz φανταστικά μόλις τα συνηθίσει το μάτι σε συνδυασμό με την πολύ καλή δουλειά της Samsung στο Ui 2.5 έκανε το note 9 που είχαμε δίπλα δίπλα να δείχνει η εμπειρία χρήσης λες και είναι midrange συσκευή... προσωπικά s20 plus με snap dragon η καλύτερη επιλογή αν δεν σε νοιάζει η μη δυνατότητα σέρβις στην χώρα μας.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Του s20 plus η κάμερα ήταν πολύ πολύ καλή!! Και ιδιαίτερα το night mode στα μέτρα τα δικά μου όπως το θέλω, όχι υπερβολές με πολύ φωτεινότητα εκεί που έπρεπε τόσο όσο και με εξαιρετική απόδοση στα σταθερά 3 δευτερόλεπτα. Τα 120 hz φανταστικά μόλις τα συνηθίσει το μάτι σε συνδυασμό με την πολύ καλή δουλειά της Samsung στο Ui 2.5 έκανε το note 9 που είχαμε δίπλα δίπλα να δείχνει η εμπειρία χρήσης λες και είναι midrange συσκευή... προσωπικά s20 plus με snap dragon η καλύτερη επιλογή αν δεν σε νοιάζει η μη δυνατότητα σέρβις στην χώρα μας.

 

Βρε συ, για το s20 FE 5G λεω....

Απο καμερα τι λεει ?? Τι πιστεύεις ??

Αξιζει η οχι? Λεει τπτ αν αφησω το s10 lite για S29 FE 5G ??

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιηθηκε το google pay στην Ελλάδα. Ξέρετε πως θα μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το κινητό για πληρωμες; Εγω προσωπικά έχω revolut. Αποδεχτηκα όρους και προϋποθέσεις. Τωρα αν θέλω να πληρώσω κατι απλα βγάζω το κινητό πανω στην ανέπαφη πληρωμή η θελει και κάτι άλλο να κανω;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

 

Τα 335 ευρώ είναι καλή τιμή για s9 plus 64gb σφραγισμένο στο κουτί του;

Η σύζυγος δεν αντέχει πια τη ραγισμένη οθόνη του s7 edge που έχει αλλά δεν πρόκειται να πάμε σε ακριβότερη συσκευή.

Το s9 plus δε θα μας βγάλει τρία χρόνια ας πούμε;

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Δυσεύρετο , new old stock να υποθέσω...η τιμή για σφραγισμένο είναι καλή ας πρόκειται πια για μοντέλο ουσιαστικά τριών γενιών πίσω.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δυσεύρετο , new old stock να υποθέσω...η τιμή για σφραγισμένο είναι καλή ας πρόκειται πια για μοντέλο ουσιαστικά τριών γενιών πίσω.

Ναι. Είναι σφραγισμένο από Γαλλία μέσω eBay σε χρωμα lilac. Η σύζυγος προτιμάει βύσμα 3.5 για τα ακουστικά για να το φορτίζει ταυτόχρονα και είναι το τελευταίο μοντέλο της σειράς με τέτοιο βύσμα...

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Και η σειρά s10 έχει audio jack και προσθήκη υπέρ ευρυγώνιου φακού, απλά πληροφοριακά το αναφέρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10-9536.php

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και η σειρά s10 έχει audio jack και προσθήκη υπέρ ευρυγώνιου φακού, απλά πληροφοριακά το αναφέρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10-9536.php

Ευχαριστώ,

Δε βρήκα S10 σε καλή τιμή.

Δε θέλω να δώσω πολλά λεφτά γιατί η σύζυγος έχει μία τάση να τα σπάει τα κινητά. Έσπασε το S7 που ήταν και πολύ γερό κινητό, μετά έσπασε το S7 Edge, φοβάμαι ότι θα σπάσει και το επόμενο.

Αγόρασα αυτό που βρήκα στη Γαλλία και το περιμένω. Έχει γράφει εργοστασιακή εγγύηση για 12 μήνες.

Ο πωλητής γράφει ότι είναι μοντέλο SM-G965-U International, αλλά αυτός ο κωδικός είναι αν δεν κάνω λάθος το Αμερικάνικο με τον Exynos, όχι international , οπότε δεν έχω ιδέα τι εγγύηση θα μου δώσει.

 

Για να δούμε τι θα παραλάβουμε!!

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πηγα στην Smartec και εκανα αλλαγη μπαταριας (21.33 Ε) καθως και μια αλλαγη του κονεκτορα φορτσης (εντος εγγυησης).

Μετα την παραλαβη του τηλεφωνου (S9+), ετρεξα το Phone INFO και στο Refurbishment Check μου εβγαλε οτι το τηλεφωνο μου ειναι refurbished ενω πριν το service μου βγαζε genuine!

Πρεπει να ανησυχω ή η αλλαγη μπαταριας αλλαζει το status του τηλεφωνου?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Refurbished ουσιαστικα σημαινει οτι το κινητο εχει επισκευαστει. Οτι ακριβως εγινε και στο δικο σου δηλαδη.

Οποτε είναι φυσιολογικο, μην ανησυχεις!

 

Στην smartec πηγες τωρα με το lockdown? Δεχονται κοσμο? Ή μονο με κουριερ?

Επισης ποση ωρα πηρε η αντικατασταση?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Αρα η αλλαγη μπαταριας θεωρειται επισκευη....

Πηγα ο ιδιος αυτη τη βδομαδα.Δεχονται κοσμο καιη εξυπερετηση οπως παντα πολυ καλη.

Σε 2 ωρες ηταν ετοιμο

Link to comment
Share on other sites

Αρα η αλλαγη μπαταριας θεωρειται επισκευη....

Πηγα ο ιδιος αυτη τη βδομαδα.Δεχονται κοσμο καιη εξυπερετηση οπως παντα πολυ καλη.

Σε 2 ωρες ηταν ετοιμο

Και το σημαντικοτερο?? Τι sms στελνουμε για αλλαγη μπαταριας στο Χαϊδάρι?

Χαχαχαχ

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Και το σημαντικοτερο?? Τι sms στελνουμε για αλλαγη μπαταριας στο Χαϊδάρι?

Χαχαχαχ

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το 1 στέλνεις φίλε μου! Επίσκεψη στο γιατρό...

Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Είδατε διαφορα στην μπαταρια σας με την αλλαγη; Είχα αλλάξει μπαταρια στο πρώτο έτος που ήταν δωρεάν και δεν είχα παρατηρήσει μεγαλη διαφορα στην αυτονομία.

Γενικά αξίζει η αλλαγή όπως το είδατε μεχρι τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Είδατε διαφορα στην μπαταρια σας με την αλλαγη; Είχα αλλάξει μπαταρια στο πρώτο έτος που ήταν δωρεάν και δεν είχα παρατηρήσει μεγαλη διαφορα στην αυτονομία.

 

Γενικά αξίζει η αλλαγή όπως το είδατε μεχρι τωρα;

Στον 1ο χρονο δεν θα δεις διαφορα... αμα την αλλαξεις λιγο πριν τα 2 χρονια θα δεις αρκετη... Το θυμάμαι απο το S7 οταν είχα αλλαξει

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Στον 1ο χρονο δεν θα δεις διαφορα... αμα την αλλαξεις λιγο πριν τα 2 χρονια θα δεις αρκετη... Το θυμάμαι απο το S7 οταν είχα αλλαξει

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα την αλλάξω κ εγω παντως να ειμαι σιγουρος. Έχουν απόθεμα σε s9+ σε μπαταριες;

Link to comment
Share on other sites

Είδατε διαφορα στην μπαταρια σας με την αλλαγη; Είχα αλλάξει μπαταρια στο πρώτο έτος που ήταν δωρεάν και δεν είχα παρατηρήσει μεγαλη διαφορα στην αυτονομία.

Γενικά αξίζει η αλλαγή όπως το είδατε μεχρι τωρα;

 

Εγώ άλλαξα λίγο πριν λήξει η διετής εγγύηση και είδα διαφορά μεν, αλλά δεν έφτασε και στο επίπεδο του καινούριου. Φαντάζομαι παίζει ρόλο και το λογισμικό, όσο το φορτώνουν με νέες δυνατότητες...

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.. Υπάρχει τελικά κάποιο call recorder που να λειτουργεί?

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.. Υπάρχει τελικά κάποιο call recorder που να λειτουργεί?

Ευχαριστώ

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Ναι το Cube ACR

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλά θέλω τα φώτα σε ένα κουλό πρόβλημα. Η κοπέλα μου έχει ένα S9+ εδώ και 2 έτη. Από χθες όταν απαντάει σε κλήση δεν την ακούει ο συνομιλητής της. Αντιθέτως όταν καλεί αυτή δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Η επανεκκίνηση δεν το έστρωσε. Η ερώτηση μου είναι αν έχει τύχει σε κάποιον και γνωρίζει αν είναι πρόβλημα HW ώστε να προλάβουμε την εγγύηση ή είναι κάτι σε ρυθμίσεις ή SW γενικά που μπορώ να το κάνω εγώ. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζετε αμα το να εχουμε την αναλυση στην μεγιστη δυνατη επηρεαζει αρνητικα την κατανάλωση σε σχεση με την FullHD+ ανάλυση?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλά θέλω τα φώτα σε ένα κουλό πρόβλημα. Η κοπέλα μου έχει ένα S9+ εδώ και 2 έτη. Από χθες όταν απαντάει σε κλήση δεν την ακούει ο συνομιλητής της. Αντιθέτως όταν καλεί αυτή δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Η επανεκκίνηση δεν το έστρωσε. Η ερώτηση μου είναι αν έχει τύχει σε κάποιον και γνωρίζει αν είναι πρόβλημα HW ώστε να προλάβουμε την εγγύηση ή είναι κάτι σε ρυθμίσεις ή SW γενικά που μπορώ να το κάνω εγώ. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

H αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ξανακούσει :worry:

Γνωριζετε αμα το να εχουμε την αναλυση στην μεγιστη δυνατη επηρεαζει αρνητικα την κατανάλωση σε σχεση με την FullHD+ ανάλυση?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το είχα πρωτοδοκιμασει με καινούρια τη συσκευή, πριν ακόμη το one ui, είχα ένα 10-15% διαφορά με ιδια χρήση.

 

Ήρθε ενημέρωση Δεκεμβρίου, πως μας προσεχουν έτσι!

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πηγα στην Smartec και εκανα αλλαγη μπαταριας (21.33 Ε) καθως και μια αλλαγη του κονεκτορα φορτσης (εντος εγγυησης).

Μετα την παραλαβη του τηλεφωνου (S9+), ετρεξα το Phone INFO και στο Refurbishment Check μου εβγαλε οτι το τηλεφωνο μου ειναι refurbished ενω πριν το service μου βγαζε genuine!

Πρεπει να ανησυχω ή η αλλαγη μπαταριας αλλαζει το status του τηλεφωνου?

Ευχαριστω!

 

Εγώ δεν έχω πάει ποτέ το κινητό σε service, το έχω πάρει από Public πριν 2 χρόνια σχεδόν και όταν τρέχω το phone info στο refurbishment check μου βγάζει και εμένα ότι δεν είναι genuine. Δεν ξέρω γιατί. Υπάρχει περίπτωση να έχει να κάνει με την εφαρμογή; Μπορεί το Public να πούλησε refurbish συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...