Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε ειπαμε ναι...

S9 οχι plus γερμανικο ρομ

122114705_3518795124847732_358272253114413848_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeHAmaYKwA0c1TdWGmVuKyGiwmwtbu9UjfnCbC1u71SN-QIPtmVNeTG5zQi4rNRpguOHzUDtR-1LtMD5IzQzMP5H&_nc_ohc=JkWh2jZ_5p0AX_fWDHQ&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&tp=14&oh=13fb9b3f75925868f8f6fafa3342edf9&oe=5FB530B2

 

122207798_3518794788181099_2404595486135146401_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeGlpRzCu829gFECDXSlQ9mEkUiXLbTHpmSRSJcttMemZBvwpJhXFHpzKzvuWVXlX9E_raSZCDsSB7opjjX0XB4C&_nc_ohc=dDRjFn2WWdEAX-N1MgC&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&tp=14&oh=7b586b3a53f3e04d98cb18393d6c45d4&oe=5FB50185

Αααα όχι S9 plus πορτογαλικό δλδ. Κρίμα την χαρά.. Ευχαριστώ πάντως!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει και στο δικό σου, απλά αν θυμάμαι καλά τα Πορτογαλίας παίρνουν με καθυστέρηση τις αναβαθμίσεις, απ'τα τελευταία στην σειρά...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά.

 

Μια ερώτηση για όσους το χρησιμοποιούν ως δικαρτο.

 

Θέλω να βάλω 2 κάρτες.

Κλησεις να δέχονται και οι δυο.

 

Εγω από τη μια να κάνω κλήσεις (σε αυτή θα έχω κάρτα με λεπτά ομιλιας),

Και από την άλλη να τραβάω δεδομένα. (Σε αυτή θα έχω κάρτα άλλης εταιρίας με δεδομενα)

Παίζει σημασία ποια θα έχω στο sim port 1 και ποια στο sim port 2;

 

Ποιες ρυθμισεις πρέπει να κάνω?

Εννοείται μετα τις αρχικες ρυθμίσεις που θα κάνω θέλω να δουλεύουν όλα αυτόματα όχι να γυριζω μια στη μια κάρτα μια στην άλλη για ρυθμισεις χειροκίνητα

 

Ευχαριστώ πολύ

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά.

 

Μια ερώτηση για όσους το χρησιμοποιούν ως δικαρτο.

 

Θέλω να βάλω 2 κάρτες.

Κλησεις να δέχονται και οι δυο.

 

Εγω από τη μια να κάνω κλήσεις (σε αυτή θα έχω κάρτα με λεπτά ομιλιας),

Και από την άλλη να τραβάω δεδομένα. (Σε αυτή θα έχω κάρτα άλλης εταιρίας με δεδομενα)

Παίζει σημασία ποια θα έχω στο sim port 1 και ποια στο sim port 2;

 

Ποιες ρυθμισεις πρέπει να κάνω?

Εννοείται μετα τις αρχικες ρυθμίσεις που θα κάνω θέλω να δουλεύουν όλα αυτόματα όχι να γυριζω μια στη μια κάρτα μια στην άλλη για ρυθμισεις χειροκίνητα

 

Ευχαριστώ πολύ

 

 

 

Όπου κ να τα βάλεις θα κάνεις κανονικά τη δουλειά σου. Και από τις ρυθμίσεις θα βάλεις οτι ζητάς μια φορά μετά δεν χρειάζεται κάτι άλλο..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευκολα θα πας στην διαχειριση καρτων sim και θα διαλεγεις σε καθε tab τι θες να κανει.

122177392_3520836661310245_4597796891322191501_o.jpg?_nc_cat=100&ccb=1&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeFzvNnxyvtI6Qaskk-SlHJySodtC_WN2ilKh20L9Y3aKaJHPl4UlTTGm2IsO4XVLxqFMesX_IzBCbENfWroygWr&_nc_ohc=sOZWlzCeP18AX8q2fg2&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&tp=14&oh=856a8fad36618822f4965276c2f1416b&oe=5FB72294

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριατω παιδιά.

Βάζω στην 1 για τις κλήσεις

Στην 2 για δεδομενα.

 

Στην 1 βάζω 2g για καλύτερο σημα.

Στην 2 βάζω lte για δεδομενα

Κλησεις βάζω sim 1

Μηνύματα βάζω sim 1

Δεδομενα κινητής βάζω sim 2.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ηρθε το update One UI 2.5 σημερα

EUR/EUR/VGR rom

Επιπεδο Ασφαλειας: 1 Οκτ 2020

Για πορτογαλικό το κόβω να έρχεται με τις εκλογές τις Αμερικής...
Link to comment
Share on other sites

Χε χε χε.. πράγματι τα Πορτογαλικά είναι απ'τα τελευταία στις αναβαθμίσεις ,αν θυμάμαι καλά και στο 7edge τέλος τέλος τις έπαιρνε.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέγανε ότι για 2 χρονια θα έχει update υπάρχει το s9 plus? Αλλαξε κατι η δεν καταλαβα εγω καλα; Μήπως το update που πήραμε είναι μέρος ενός μεγαλύτερου που δε θα παρουμε;
Link to comment
Share on other sites

Ο προγραμματισμος ειναι μεχρι το Γεναρη του 2021 να παιρνεις update με βελτιωσεις και σεκιουριτι πατς. Απο το γεναρη και μετα μονο σεκιουριτι πατς

Εαν αλλαξει κατι στην πορεια η Sammy δεν ξερω για την ωρα

..

Επισης μετα το γεναρη οπως ειπα θα συνεχιζεται για καιρο η υποστηριξη αλλα θα υπαρχει και εναλλακτικη θα μπορει καποιος να κανει ρουτ την συσκευη μια και βγαινει εκτος εγγυησης και να βαλει Android 11 απο το Xda απο το galaxy note 10 lite η οποια θα καθεται πολυ καλα μια και το Note lite φοραει ιδιο επεξεργαστη με την σειρα 9.

Αυτα τα ολιγα...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει έκδοση το android. Το UI βελτιώνεται μόνο

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Επισης μετα το γεναρη οπως ειπα θα συνεχιζεται για καιρο η υποστηριξη αλλα θα υπαρχει και εναλλακτικη θα μπορει καποιος να κανει ρουτ την συσκευη μια και βγαινει εκτος εγγυησης και να βαλει Android 11 απο το Xda απο το galaxy note 10 lite η οποια θα καθεται πολυ καλα μια και το Note lite φοραει ιδιο επεξεργαστη με την σειρα 9.

Αυτα τα ολιγα...

Εχεις κανα λινκ για το που θα το βρουμε ή οδηγιες; εγω ειμαι πλεον εκτος εγγυησης

Link to comment
Share on other sites

Ο προγραμματισμος ειναι μεχρι το Γεναρη του 2021 να παιρνεις update με βελτιωσεις και σεκιουριτι πατς. Απο το γεναρη και μετα μονο σεκιουριτι πατς

Εαν αλλαξει κατι στην πορεια η Sammy δεν ξερω για την ωρα

..

Επισης μετα το γεναρη οπως ειπα θα συνεχιζεται για καιρο η υποστηριξη αλλα θα υπαρχει και εναλλακτικη θα μπορει καποιος να κανει ρουτ την συσκευη μια και βγαινει εκτος εγγυησης και να βαλει Android 11 απο το Xda απο το galaxy note 10 lite η οποια θα καθεται πολυ καλα μια και το Note lite φοραει ιδιο επεξεργαστη με την σειρα 9.

Αυτα τα ολιγα...

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το update One UI 2.5 σημερα

EUR/EUR/VGR rom

Επιπεδο Ασφαλειας: 1 Οκτ 2020

 

Ποια έκδοση είναι; Η τελευταία που βλέπω να υπάρχει γενικά είναι η G965FXXUCFTJ2 (και έχει το παλιότερο UI)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση είναι; Η τελευταία που βλέπω να υπάρχει γενικά είναι η G965FXXUCFTJ2 (και έχει το παλιότερο UI)

 

g965fxxucftj1 έχω εγώ, ελληνικό vodafone με one ui 2.5

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε.. Κατεβαίνει.. Δεν ξέρω γιατί την περίμενα τόσο, απλά την περίμενα.. Χαχαχαχα09d1675b42428a4dd1bc75ab32fb97a0.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ζωντανοί υπότιτλοι που προστέθηκε όταν αυξομοιώνεις την ένταση του κινητού τι ακριβώς είναι και πως δουλεύει?

 

 

Λογικά θα βάζει υπότιτλους σε κάποιο βίντεο που βλέπουμε αλλά από που μπορούμε να δούμε τις ρυθμίσεις του και δουλεύει σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι κινητό (ανεξαρτητου εταιρειας) θα διαλέγατε αν επρεπε να αλλάξετε το αγαπημένο μας S9+;

Σκεφτομαι το S20 FE αλλα βλεπω οτι το Poco F2 Pro εινια τερατάκι.

Να πω ότι με ενδιαφέρει η κάμερα γιατι ασχολουμαι καθημερινα

Edited by xs_creative
Link to comment
Share on other sites

S20 plus... εξαιρετική κάμερα ,ωραία οθόνη με απίστευτη αίσθηση 120hz μέτριος όμως ο exynos σε θέματα θερμοκρασίας και παιχνίδια. Μαζεμένο μέγεθος ίσως το ελαφρύτερο στις 6,7'' μέτρια προς καλή μπαταρία, δαχτυλικο και τζάμι προστασίας ουσιαστικά το ξεχνάς... γενικά κλάσης ανώτερη συσκευή απ'το s9 plus με τα κουσούρια του όμως...το FE ίσως δεν καταφέρει να ανταποκριθεί στις φωτογραφικές σου προσδοκίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

* 550 ευρώ Μ.Ο. από ημερών μέχρι μηνών στις αγγελίες...με 500 που τι είχα πάρει για 20 μέρες με ξετρέλαναν τα 120hz άμα συνηθίσει το μάτι για μερικές μέρες μετά το s9 plus δεν θα μπορείς να το πιάσεις... εκτός αν τι έχεις μόνο για φωτογραφίες.. internet browsing και εφαρμογές έχει τεράστια διαφορά για τον εξοικειωμένο χρήστη.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

S20 plus... εξαιρετική κάμερα ,ωραία οθόνη με απίστευτη αίσθηση 120hz μέτριος όμως ο exynos σε θέματα θερμοκρασίας και παιχνίδια. Μαζεμένο μέγεθος ίσως το ελαφρύτερο στις 6,7'' μέτρια προς καλή μπαταρία, δαχτυλικο και τζάμι προστασίας ουσιαστικά το ξεχνάς... γενικά κλάσης ανώτερη συσκευή απ'το s9 plus με τα κουσούρια του όμως...το FE ίσως δεν καταφέρει να ανταποκριθεί στις φωτογραφικές σου προσδοκίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

* 550 ευρώ Μ.Ο. από ημερών μέχρι μηνών στις αγγελίες...με 500 που τι είχα πάρει για 20 μέρες με ξετρέλαναν τα 120hz άμα συνηθίσει το μάτι για μερικές μέρες μετά το s9 plus δεν θα μπορείς να το πιάσεις... εκτός αν τι έχεις μόνο για φωτογραφίες.. internet browsing και εφαρμογές έχει τεράστια διαφορά για τον εξοικειωμένο χρήστη.

 

Ευχαριστώ για την γνώμη. Θέλω όμως Snapdragon. Δυστυχώς οι Exynos με έχουν απογοητεύσει.

Link to comment
Share on other sites

FE 5g τότε... μονόδρομος!

 

Η αποψη σου για την καμερα του ??

Πηρα προ 2μηνου το S10 lite (απο s9+) κ η καμερα του με απογοητευσε. Ισως να ελεγα οτι του S9+ ειναι καλύτερη....

Κ σκέφτομαι να πάω σε 20 FE 5G γιατι ο snapdragon δεν παίζεται στο θέμα μπαταρία - αυτονομια - αντοχη ....

Κ δεν επιστρέφω σε exynos για κανεναν λογο !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...