Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα στην παρεα...αναμενουμε το one ui 2.1 χωρις bixby routines...καλο η κακο ο καθενας ας το κρινει αναλογα...ΜΙΑ ερωτηση στο security patch του μαιου που ολοι σχεδον θα το εχετε λαβει..οταν απενεργοποιειται η κανετε restart την συσκευη..με το ανοιγμα ενεργοποιειται αυτοματα το wifi..η μονο σε εμενα εχει bugs..

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα

Link to comment
Share on other sites

Bixby Routines Download.

 

100656124_1450896915082449_292914171131985920_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeG5qnU0QfRYK9VcOIoqhCkcNkC1oP1GKEk2QLWg_UYoSYjDCTkw3C8dUjT-BwYR_cJXdAm4NWILJVbpLOxfTVIW&_nc_ohc=NzlT9OEzvO8AX-kUHDN&_nc_ht=z-p3-scontent-lax3-1.xx&_nc_tp=14&oh=cb4a6ef3fa40d08efb20064c0e55aede&oe=5EEFB24A

 

100523491_1450897031749104_3443150074316587008_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeEPg5YRHZj554fCvKwhigRDT-AgqgqV6YFP4CCqCpXpgff4Osc-103daO0XbU8XwjxVOoc18Ya6kfeB_PiLtMqB&_nc_ohc=bdW2iHV4jU8AX8pG4FC&_nc_ht=z-p3-scontent-lax3-1.xx&_nc_tp=14&oh=158941ef34880140719ce53181a30e21&oe=5EED31C8

 

Download

 

https://mega.nz/file/jFR1xA5I#shZGmZnFHLLWhB9SiupJTYDshUXoyf89_tqFFr-1AqY

 

Μετα την εγκατασταση θα βαλετε την τελευταια εκδοση .

Εδω:

 

https://mega.nz/file/GdBznYZb#6eN7sOcYVtXtkvY-IItgwlpLoB85S14a0l6gD9NuV9A

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρώει μπαταρία άυτη η άτιμη?? Εγώ την έχω απενεργοποιημένη..

S-wind με το χέρι στην καρδιά, να πάω στο s20 plus η να κάτσω στα αυγά μου?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρώει μπαταρία άυτη η άτιμη?? Εγώ την έχω απενεργοποιημένη..

S-wind με το χέρι στην καρδιά, να πάω στο s20 plus η να κάτσω στα αυγά μου?

Οπως νομιζεις αγορι μου.

Με αποτυχημενες χρονιες δεν ασχολουμε.

Εαν θα αγοραζα κατι αυριο το πρωι ετσι για ψυχολογικους λογους θα την εβγαζα φθηνα αλλα και αριστα με ενα Note 10 lite η s10 lite.

Και φυσικα θα περιμενα την επομενη χρονια.

Εdit:

Ολη η σειρα S20 ειναι καλη.Απλα εγω εχω αλλου τυπου απαιτησεις και ειμαι σε προσωπικο επιπεδο αυστηρος σε θεματα σχεσης τιμης-αποδοσης.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Οπως νομιζεις αγορι μου.

Με αποτυχημενες χρονιες δεν ασχολουμε.

Εαν θα αγοραζα κατι αυριο το πρωι ετσι για ψυχολογικους λογους θα την εβγαζα φθηνα αλλα και αριστα με ενα Note 10 lite η s10 lite.

Και φυσικα θα περιμενα την επομενη χρονια.

Εdit:

Ολη η σειρα S20 ειναι καλη.Απλα εγω εχω αλλου τυπου απαιτησεις και ειμαι σε προσωπικο επιπεδο αυστηρος σε θεματα σχεσης τιμης-αποδοσης.

 

Ναι κατάλαβα πως το λες..

Τι να πω, ίσως να περιμένω το note 20..

Πάντως δυστυχώς δεν υπάρχει άλλη εταιρεία για premium τηλέφωνα. Υπάρχει η apple φυσικά αλλά δεν θέλω iOS για άλλους λόγους.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα πως το λες..

Τι να πω, ίσως να περιμένω το note 20..

Πάντως δυστυχώς δεν υπάρχει άλλη εταιρεία για premium τηλέφωνα. Υπάρχει η apple φυσικά αλλά δεν θέλω iOS για άλλους λόγους.

 

Εγω εδω κ κανα δεκαμηνο με την dslr περναω αλλη φαση.. Ειμαι 14 μήνες μετο s10plus κ μαλλον θα μεινω για καιρο... Κ επειδη επεξεργαζομαι όλα τα raw αρχεία μ στο κινητο κ ειχα κουραστει... Εκανα καλό μπαμ με tab s5e κ μεχρι στιγμης φτου ναμη το ματιάσω ειναι ερωτας το ατιμο ειναι σαν να εχω ένα μεγάλοο s10 pluuuuus στα χέρια μ, απολαμβανω browsing ταινίες νετφλιξ μουσικη με 4 ηχεια.. Χαίρομαι να επεξεργαζομαι τις φωτο μου στο tab...

Ημουν απο αυτους που πίστευα τα ταμπλετ πεθαινουν... Τον κακο μου τον καιρο...

Θα στειλω το κινητο για αλλαγή μπαταριας κάποια στιγμη να το εχω καινουργιο...

Επειδη απο s7 edge κ μετα τα εχω ολα ριξε μια ματια για s10 plus αλλιως μεινε με το 9αρι κ δες για tab samsung. Κ για note φυσικα είναι καλη επιλογη να περιμενεις... Αν κ αλλαζα συσκευη καθε 6μηνες. Τωρα σκεφτομαι για 3ετια αααν αντεξω, πολυ ακριβό χομπι οι dslr..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κουβάς "τρύπιος " φίλε χα χα χα σου μιλώ εκ πείρας ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειδικότερα οι φακοί!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εδω κ κανα δεκαμηνο με την dslr περναω αλλη φαση.. Ειμαι 14 μήνες μετο s10plus κ μαλλον θα μεινω για καιρο... Κ επειδη επεξεργαζομαι όλα τα raw αρχεία μ στο κινητο κ ειχα κουραστει... Εκανα καλό μπαμ με tab s5e κ μεχρι στιγμης φτου ναμη το ματιάσω ειναι ερωτας το ατιμο ειναι σαν να εχω ένα μεγάλοο s10 pluuuuus στα χέρια μ, απολαμβανω browsing ταινίες νετφλιξ μουσικη με 4 ηχεια.. Χαίρομαι να επεξεργαζομαι τις φωτο μου στο tab...

Ημουν απο αυτους που πίστευα τα ταμπλετ πεθαινουν... Τον κακο μου τον καιρο...

Θα στειλω το κινητο για αλλαγή μπαταριας κάποια στιγμη να το εχω καινουργιο...

Επειδη απο s7 edge κ μετα τα εχω ολα ριξε μια ματια για s10 plus αλλιως μεινε με το 9αρι κ δες για tab samsung. Κ για note φυσικα είναι καλη επιλογη να περιμενεις... Αν κ αλλαζα συσκευη καθε 6μηνες. Τωρα σκεφτομαι για 3ετια αααν αντεξω, πολυ ακριβό χομπι οι dslr..

 

Μετά από 3 σώματα, 6-7 φακούς, φλας, τρίποδα, μονοποδα και ένα κουβά άλλα αξεσουαρ....ναι είναι πανάκριοβο χομπι οι dslr (και mirrorless) :lol:

Ειδικά αν δεν φέρνουν εισόδημα με κάποιο τρόπο.

Στην πράξη, τα τελευταία χρόνια αλλάζω κινητώ κάθε 2 ή 3 χρόνια. Και έχω βάλει ταβάνι τα 500 Ευρώ (+ΦΠΑ). Οτιδήποτε πάνω από αυτό (για τα δικά μου δεδομένα) δεν αποτελεί ανάγκη, αλλά καταναλωτικό πάθος. (χωρίς παρεξήγηση, μιλάω για τις δικές μου ανάγκες και μόνο).

Αγοράζω κάθε φορά την...περσινή ναυαρχίδα, και θεωρώ ότι είναι εξαιρετική σε σχέση τιμής/απόδοσης.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τί διαφορά περιμένετε με 116mb ενημέρωση? Μη την περάσετε χάλια είναι

 

Και ομως...σε εμενα εδω και 2 αναβαθμισεις εφτανα μετα βιας 4 ωρες οθονη.

Σημερα ειναι η 1η φορα μετα την τελευταια αναβαθμιση που βαρεσα 5.30 ωρες οθονη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα...αναμενουμε το one ui 2.1 χωρις bixby routines...καλο η κακο ο καθενας ας το κρινει αναλογα...ΜΙΑ ερωτηση στο security patch του μαιου που ολοι σχεδον θα το εχετε λαβει..οταν απενεργοποιειται η κανετε restart την συσκευη..με το ανοιγμα ενεργοποιειται αυτοματα το wifi..η μονο σε εμενα εχει bugs..

 

Το ίδιο γίνεται και σε εμένα αλλά όταν του άλλαξα την ρύθμιση wifi /συνθετες/αυτόματη ενεργοποίηση σε off δεν μου το ξανάκανε

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα

καλημερα παλι καλα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο γίνεται και σε εμένα αλλά όταν του άλλαξα την ρύθμιση wifi /συνθετες/αυτόματη ενεργοποίηση σε off δεν μου το ξανάκανε

καλημερα...ωραια...πηγα και βρηκα τον διακοπτη να ηταν ηδη off...εντωμεταξυ σημερα το πρωι που το ανοιξα δεν μου το εκανε...λες να εφτιαξε απο μονο του....θα το δουμε....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παλι καλα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα...ωραια...πηγα και βρηκα τον διακοπτη να ηταν ηδη off...εντωμεταξυ σημερα το πρωι που το ανοιξα δεν μου το εκανε...λες να εφτιαξε απο μονο του....θα το δουμε....

 

Και σε έμενα δεν το έκανε πάλι..... τι να πω έφτιαξε μόνο του?

Link to comment
Share on other sites

Bixby Routines Download.

 

100656124_1450896915082449_292914171131985920_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeG5qnU0QfRYK9VcOIoqhCkcNkC1oP1GKEk2QLWg_UYoSYjDCTkw3C8dUjT-BwYR_cJXdAm4NWILJVbpLOxfTVIW&_nc_ohc=NzlT9OEzvO8AX-kUHDN&_nc_ht=z-p3-scontent-lax3-1.xx&_nc_tp=14&oh=cb4a6ef3fa40d08efb20064c0e55aede&oe=5EEFB24A

 

100523491_1450897031749104_3443150074316587008_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeEPg5YRHZj554fCvKwhigRDT-AgqgqV6YFP4CCqCpXpgff4Osc-103daO0XbU8XwjxVOoc18Ya6kfeB_PiLtMqB&_nc_ohc=bdW2iHV4jU8AX8pG4FC&_nc_ht=z-p3-scontent-lax3-1.xx&_nc_tp=14&oh=158941ef34880140719ce53181a30e21&oe=5EED31C8

 

Download

 

https://mega.nz/file/jFR1xA5I#shZGmZnFHLLWhB9SiupJTYDshUXoyf89_tqFFr-1AqY

 

Μετα την εγκατασταση θα βαλετε την τελευταια εκδοση .

Εδω:

 

https://mega.nz/file/GdBznYZb#6eN7sOcYVtXtkvY-IItgwlpLoB85S14a0l6gD9NuV9A

 

Αυτό τι αφορά;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τι αφορά;

Ε ειναι διαφορες λειτουργιες που τις ρυθμιζεις , μπαινουν αυτοματα και μετα καταντα ρουτινα οπως λεει ο τιτλος... : )

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ε ειναι διαφορες λειτουργιες που τις ρυθμιζεις , μπαινουν αυτοματα και μετα καταντα ρουτινα οπως λεει ο τιτλος... : )

 

βελτιώνει την απόδοση της μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

βελτιώνει την απόδοση της μπαταρίας;

 

Όχι, απλα κάνει κάποιες ενέργειες που κάνεις όταν επιστρέφεις Σπίτι ή πας στη δουλειά π.χ να ανοίγεις wifi και να κλείνεις δεδομένα και άλλες τέτοιες ρυθμίσεις που θα ορίσεις εσύ. Τα κάνει μόνο του αυτόματα.. ακολουθεί μία ρουτίνα δηλαδή.

Σε άλλους μπορεί να είναι χρήσιμο, σε άλλους παντελώς αχρείαστο απλα το έχει το κινητό μας σαν δυνατότητα και είναι καλό να έχουμε δυνατότητες και ας μην αρέσουν σε κάποιους. ;)

Υ.Γ πήγα να παραλάβω το s20 plus που είχα παραγγείλει, του έριξα μια τελευταία ματιά στο εκθεσιακό και κάτι δεν.. πολύ στενό, πολύ μακρόστενο, ΔΕΝ.. Το ακύρωσα εν τέλει και βλέπουμε.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ετσι απο περιεργεια, η μονο σε μενα συμβαινει; Μετα απο ολα τα updates λαγκαρει και σε σας το τηλεφωνο η ειναι ιδεα μου; τοσο το δικο μου όσο και του γιου μου λαγκαρει κατα τη περιηγηση στο μενου. χωρις να ειναι φουλαρισμενη η μνημη... εχω 4GB ελευθερα στην αποθηκευση και 3 στη RAM. το λαγκ ομως παει συννεφο.. κανω κατι λαθος; θελει στησιμο απο την αρχή;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ετσι απο περιεργεια, η μονο σε μενα συμβαινει; Μετα απο ολα τα updates λαγκαρει και σε σας το τηλεφωνο η ειναι ιδεα μου; τοσο το δικο μου όσο και του γιου μου λαγκαρει κατα τη περιηγηση στο μενου. χωρις να ειναι φουλαρισμενη η μνημη... εχω 4GB ελευθερα στην αποθηκευση και 3 στη RAM. το λαγκ ομως παει συννεφο.. κανω κατι λαθος; θελει στησιμο απο την αρχή;

 

Αν είχε λαγκ θα έτρωγε μια στον τοίχο και θα σταμάταγε να είχε λαγκ μια και καλή.

Κανένα restart το έχεις κάνει τώρα πρόσφατα?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε λαγκ θα έτρωγε μια στον τοίχο και θα σταμάταγε να είχε λαγκ μια και καλή.

Κανένα restart το έχεις κάνει τώρα πρόσφατα?

Πολλα. Συνηθιζω να κανω ρεσταρτ ανα 3-4 μερες, τωρα ομως το κανω σχεδον ανα δυο. Μια απο τα ιδια. Λεω μηπως θελει clean install περασμα της ρομ. Τοτε που το πηρα εκανα clean install και εκτοτε βαζω τις αναβαθμισεις ΟΤΑ. Ακομη και τα μεγαλα updates.

Link to comment
Share on other sites

Μονο εφαρμογες μπορουν να δημιουργησουν προβλημα.Επισης εχω αναφερει παλιοτερα στο νημα των ρυθμισεων οτι οσες εφαρμογες ανοιγουμε μπορουμε να τις κλειδωνουμε στην υπαρχον "κρατημενη" μνημη της συσκευης με αποτελεσμα το συστημα να κανει βελτιστοποιηση και να μην τρωει μνημη απο το υπολοιπο διαθεσιμο.Εγω πχ.στον ελευθερο χρονο μου ανοιξα ολο το μενου της συσκευης επισης ολες τις τριτες εφαρμογες και κλειδωσα τα παντα.Ετσι η συσκευη παει σφεντονα και δεν υπαρχει ποτε απωλεια μνημης.

 

Επισης ενημερωτικα το S9 ειναι η τελευταια συσκευη που ηρθε με 4 custom πυρηνες στις ψηλες συχνοτητες.Το s10 και s20 οχι ειναι χαμηλομενοι.Η Samsung για λογους marketing κλειδωσε τους 2 απο τους 4 χρονισμενους πυρηνες στο s9 σε καποιο απο τα παλιοτερα updete οι οποιοι ξεκλειδωνονται με ρουτ και custom κερνελ.

 

 

ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΣΤΗΝ ΚΡΑΤΗΜΕΝΗ ΜΝΗΜΗ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΩΛΕΙΑ.

101412400_2515838842013507_735139281126817792_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeHXBExiDeFErIqbYnztJhRpyqkODCPyHZHKqQ4MI_IdkUAJzVAEAooG0gdQ0RRcB3aHmYSbA4TW12XYpBVUsHCz&_nc_ohc=0kuugEgPj0gAX_gCDlO&_nc_ht=z-p3-scontent-lax3-1.xx&_nc_tp=14&oh=9c20f2edde348fbf3b9914ec02fa65b0&oe=5EFAD784

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ετσι απο περιεργεια, η μονο σε μενα συμβαινει; Μετα απο ολα τα updates λαγκαρει και σε σας το τηλεφωνο η ειναι ιδεα μου; τοσο το δικο μου όσο και του γιου μου λαγκαρει κατα τη περιηγηση στο μενου. χωρις να ειναι φουλαρισμενη η μνημη... εχω 4GB ελευθερα στην αποθηκευση και 3 στη RAM. το λαγκ ομως παει συννεφο.. κανω κατι λαθος; θελει στησιμο απο την αρχή;

 

Δοκίμασε αρχικά να ελευθερώσεις λίγη μνήμη αποθήκευσης (rom). Σε πολλές συσκευές (κινητό, λάπτοπ) μου έχει τύχει να βαρύνουν, μόλις πήγαινε να πιτάρει η μνήμη. Θυμάμαι από το 1+1 (64άρι επίσης), μόλις έμεναν κάτω από 6-7 gb ελεύθερα, άρχιζε τα λαγκάκια και όσο γέμιζε κι άλλο χειροτέρευε. Μέχρι να βρω τι έφταιγε είχα σκάσει. Τώρα στο S9+ έχω 1 gb ram ελεύθερη και 10 rom. Μια χαρά πετάει.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Το Android Auto είναι προεγκατεστημένη εφαρμογή στο κινητό μας με το τελευταίο android 10?

Γιατί δοκιμάζω να το απεγκαταστήσω εντελώς και δεν μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

Μονο εφαρμογες μπορουν να δημιουργησουν προβλημα.Επισης εχω αναφερει παλιοτερα στο νημα των ρυθμισεων οτι οσες εφαρμογες ανοιγουμε μπορουμε να τις κλειδωνουμε στην υπαρχον "κρατημενη" μνημη της συσκευης με αποτελεσμα το συστημα να κανει βελτιστοποιηση και να μην τρωει μνημη απο το υπολοιπο διαθεσιμο.Εγω πχ.στον ελευθερο χρονο μου ανοιξα ολο το μενου της συσκευης επισης ολες τις τριτες εφαρμογες και κλειδωσα τα παντα.Ετσι η συσκευη παει σφεντονα και δεν υπαρχει ποτε απωλεια μνημης.

 

Επισης ενημερωτικα το S9 ειναι η τελευταια συσκευη που ηρθε με 4 custom πυρηνες στις ψηλες συχνοτητες.Το s10 και s20 οχι ειναι χαμηλομενοι.Η Samsung για λογους marketing κλειδωσε τους 2 απο τους 4 χρονισμενους πυρηνες στο s9 σε καποιο απο τα παλιοτερα updete οι οποιοι ξεκλειδωνονται με ρουτ και custom κερνελ.

 

 

ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΣΤΗΝ ΚΡΑΤΗΜΕΝΗ ΜΝΗΜΗ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΩΛΕΙΑ.

101412400_2515838842013507_735139281126817792_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeHXBExiDeFErIqbYnztJhRpyqkODCPyHZHKqQ4MI_IdkUAJzVAEAooG0gdQ0RRcB3aHmYSbA4TW12XYpBVUsHCz&_nc_ohc=0kuugEgPj0gAX_gCDlO&_nc_ht=z-p3-scontent-lax3-1.xx&_nc_tp=14&oh=9c20f2edde348fbf3b9914ec02fa65b0&oe=5EFAD784

 

Kai πως κλειδωνουμε τις εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Οπως βλεπεις πχ. στην παραπανω εικονα στην λεξη "ρυθμισεις" απο πανω ειναι το icon. Πατα επανω θα βγει μενου.Βρες το κλειδωμα εφαρμογης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...