Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι να μην παιζει ρολο? Παντα εχει την δικη της καταναλωση διαβαζει διαφορα αρχεια κτλ.Οχι οτι προκαλει προβλημα φυσιολογικη καταναλωση .
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα περίπου με την καινούργια μπαταρία (smarttec 21,33 εντός εγγύησης το κινητό, βασικά τελευταία μέρα της εγγύησης) έχω δει χρόνους sot που δεν είχα δει ούτε όταν ήταν καινούργιο..

1η μέρα μετα το στήσιμο 6 ώρες sot 1 μέρα αναμονή

2η μέρα 6,5 ώρες sot 1 μέρα αναμονή

3η μέρα 6 ώρες sot 1,5 μέρα αναμονή

4η μέρα 6 ώρες sot υπόλοιπο 19% και το έβαλα για φόρτιση..

Η χρήση που κάνω είναι 1,5 ώρα Netflix, 1 ώρα YouTube, 1 ώρα browser, 1 ώρα clash of clans ή call of duty και ο υπόλοιπος χρόνος viber, mail κτλπ.

Σίγουρα αξίζε η αλλάγη και εκεί που έψαχνα ποιο κινητό να αγοράσω με βλέπω σίγουρα να βγάζω ένα χρόνο ακόμα μαζί με το s9 plus.

Να σημειώσω ότι πριν η μπαταρία με το ζόρι έβγαζε 3 ώρες και όταν πήγαινε στο 15% έσβηνε μέσα σε 2 λεπτά.. οπότε τα είχε παίξει ήταν για πέταμα.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Σας τα είχα πει πριν το αφήσω στη γυναίκα μου και πάω στο note10+...

Με αλλαγή μπαταρίας είναι σαν να έχεις καινούριο

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα περίπου με την καινούργια μπαταρία (smarttec 21,33 εντός εγγύησης το κινητό, βασικά τελευταία μέρα της εγγύησης) έχω δει χρόνους sot που δεν είχα δει ούτε όταν ήταν καινούργιο..

1η μέρα μετα το στήσιμο 6 ώρες sot 1 μέρα αναμονή

2η μέρα 6,5 ώρες sot 1 μέρα αναμονή

3η μέρα 6 ώρες sot 1,5 μέρα αναμονή

4η μέρα 6 ώρες sot υπόλοιπο 19% και το έβαλα για φόρτιση..

Η χρήση που κάνω είναι 1,5 ώρα Netflix, 1 ώρα YouTube, 1 ώρα browser, 1 ώρα clash of clans ή call of duty και ο υπόλοιπος χρόνος viber, mail κτλπ.

Σίγουρα αξίζε η αλλάγη και εκεί που έψαχνα ποιο κινητό να αγοράσω με βλέπω σίγουρα να βγάζω ένα χρόνο ακόμα μαζί με το s9 plus.

Να σημειώσω ότι πριν η μπαταρία με το ζόρι έβγαζε 3 ώρες και όταν πήγαινε στο 15% έσβηνε μέσα σε 2 λεπτά.. οπότε τα είχε παίξει ήταν για πέταμα.

 

Σας τα είχα πει πριν το αφήσω στη γυναίκα μου και πάω στο note10+...

Με αλλαγή μπαταρίας είναι σαν να έχεις καινούριο

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σούπερ. :happy: Να ρωτήσω, το κάνουν επαναφορά στις εργοστασιακές;

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Είναι δεδομένο... Κάνε το εσύ πρωτού το παραδώσεις για την αλλαγή της μπαταρίας.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι η Samsung έδωσε παράταση εγγύησης στο τηλ;

 

Εδώ και καιρό το έχει ανακοινώσει για τα κινητά που η εγγύηση τους έληγε αυτούς τους μήνες

Link to comment
Share on other sites

Επίσης είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που κρατάω κινητό 2 χρόνια,και με τρώει να το πουλήσω να πάρω καινούργιο.εχετε κάποιο να προτείνετε μέχρι 300 ευρώ;η να κάτσω στα αυγά μου;:)
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε όπως είσαι έρχεται και το one ui 2.1 ... εκτός αν δεν σε ενοχλούν οι τρύπες στην οθόνη οπότε βάζοντας και μια σημαντική διαφορά ας πούμε πάνω κάτω στα 200 ευρώ παίρνεις το s10 plus.

Εγώ πάντως έχω backup συσκευή το s8 plus και είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Οι κάμερες στα κινητά δεν είναι και το απόλυτο φετίχ μου γι αυτό έχω ως βασική συσκευή το 1+ 7 Pro.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε όπως είσαι έρχεται και το one ui 2.1 ... εκτός αν δεν σε ενοχλούν οι τρύπες στην οθόνη οπότε βάζοντας και μια σημαντική διαφορά ας πούμε πάνω κάτω στα 200 ευρώ παίρνεις το s10 plus.

Εγώ πάντως έχω backup συσκευή το s8 plus και είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Οι κάμερες στα κινητά δεν είναι και το απόλυτο φετίχ μου γι αυτό έχω ως βασική συσκευή το 1+ 7 Pro.

 

Τι εννοείς τρύπες στην οθόνη;για ποιο τηλ?

Link to comment
Share on other sites

Το s10 plus , πάνω δεξιά στην οθόνη οι διπλές μπροστινές κάμερες.

 

Κατάλαβα,και ποιο κινητό έχεις τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Γράφω παραπάνω...το OnePlus 7pro και ως backup συσκευή το αγαπημένο μου s8 plus.

Ίδια εποχή βγήκε κοντά με την σειρά s10 πέρυσι το Μάιο

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είναι δεδομένο... Κάνε το εσύ πρωτού το παραδώσεις για την αλλαγή της μπαταρίας.
Άμα ζητήσεις να μην το κάνουν?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω την τελευταια εκδοση με ODIN αλλα κολλαει στο system η αναβαθμιση στη μεση ακριβως και βγαζει fail.. καμια ιδεα ?
Link to comment
Share on other sites

Άμα ζητήσεις να μην το κάνουν?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Το θεωρώ απίθανο εκτός αν πας αυτοπροσώπως και το ζητήσεις να γίνει άμεσα η αλλαγή της μπαταρίας παρουσίας σου και πάλι υπάρχουν ερωτηματικά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Άμα ζητήσεις να μην το κάνουν?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Γίνονται κάποια τεστ στην συσκευή που για να γίνουν γίνεται αναγκαστικά επαναφορά.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Άμα ζητήσεις να μην το κάνουν?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Πάρε ένα αντίγραφο ασφαλείας σε μια κάρτα sd η στο PC και σε μια ωρίτσα θα το έχεις το κινητό όπως πριν το πας. Απλά θα χρειαστεί να κάνεις login στις εφαρμογές εκ νέου, κάτι που με το Samsung pass είναι παιχνιδάκι..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε κάποιος ενημέρωση Μαΐου; Είδε κάποια διαφορά είτε θετική είτε αρνητική;

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου ήρθε αλλά περιμένω πρώτα σχόλια εδώ :p

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε κάνεις την πιο νέα ενημέρωση "G965FXXU8DTC5" στο κινητό;

Είδε καμία διαφορά;

 

2020 και ακομα ρωτατε αυτα που ρωτουσατε το 2010.

 

βαλτε την και τελειωνετε επιτελους

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα...αναμενουμε το one ui 2.1 χωρις bixby routines...καλο η κακο ο καθενας ας το κρινει αναλογα...ΜΙΑ ερωτηση στο security patch του μαιου που ολοι σχεδον θα το εχετε λαβει..οταν απενεργοποιειται η κανετε restart την συσκευη..με το ανοιγμα ενεργοποιειται αυτοματα το wifi..η μονο σε εμενα εχει bugs..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...