Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά το τελευταίο update έχω sot 3 ώρες περίπου. Βέβαια δεν έχω κάνει επαναφορά μετά την 10. Δεν βλέπω να το γλυτώνω. Το τηλέφωνο πάντως πάει σφαίρα.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δώσε του λίγο χρόνο παραπάνω για 4,5 φορτίσεις. Και στο s8 plus μου έχω την αίσθηση ότι έπεσε η μπαταρία με το patches Απριλίου όμως χθες μετά απ'την τέταρτη φόρτιση δείχνει να επανέρχεται. Υπόψιν το κινητό μου έχει λιγότερη από ετήσια χρήση με 70 μόνο φορτίσεις, άρα είναι σε άριστη κατάσταση η μπαταρία του. Το φορτίζω κυρίως από 25 μέχρι 85τοις εκατό. Είπα να το αφήσω μια φορά κάτω από το 15 % γιατί έχοντας συνηθίσει να είναι τελείως βράχος η μπαταρία του,μου την έσπαγε που έπεφτε γρηγορότερα. Λοιπόν από το 15 να πάει στο 11 πρέπει να έκανε κοντά στο εικοσαλεπτο με μισή ώρα, ξεχάστηκα τελείως. Το έβαλα για φόρτιση μέχρι 87 % και η συσκευή δείχνει να επανέρχεται στα "παλιά" καλά επίπεδα, ουσιαστικά θα έγινε ένα μικρό καλιμπράρισμα της μπαταρίας... για δοκίμασε κάτι ανάλογο μήπως συνέλθει κάπως, απλά κατέβασε την μέχρι χαμηλή στάθμη την μπαταρία.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα πήγα στο service το εργαλείο, αλλάγη μπαταρίας 21,33 ευρώ.. εντός εγγύησης..

Σε 2 3 μέρες θα σας πω εντυπώσεις..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα πήγα στο service το εργαλείο, αλλάγη μπαταρίας 21,33 ευρώ.. εντός εγγύησης..

Σε 2 3 μέρες θα σας πω εντυπώσεις..

 

Σούπερ. Πες γιατί και γω θελω να το πάω πριν λήξει η εγγύηση. :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτά τα νούμερα δεν είναι φυσιολογικά. Τα έχει παίξει η μπαταρία ή φταίει που δεν έχω κάνει format μετά την 10?3bdb39796988aab1ec6a5dfd30f42154.jpgf393895a0452f1af306d54bd20ee4a05.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτά τα νούμερα δεν είναι φυσιολογικά. Τα έχει παίξει η μπαταρία ή φταίει που δεν έχω κάνει format μετά την 10?3bdb39796988aab1ec6a5dfd30f42154.jpgf393895a0452f1af306d54bd20ee4a05.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Και εγώ μια από τα ίδια είμαι... Πρέπει να το στείλω smarteck...

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει στη διετία η συσκευή και κάποιων μπορεί να είναι ήδη. Θέλει μπαταρία. Εγώ χωρίς δεδομένα πιάνω 3μισι περίπου ώρες οθόνης. Με δεδομένα 2μισι-3.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν είναι δυνατόν με δεδομένα να έχουμε 3 ώρες sot. Έχετε κάνει επαναφορά μετά την 10? Εμένα έχει περάσει 2ετία. Ποιο είναι το κόστος αλλαγής μπαταρίας?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν είναι δυνατόν με δεδομένα να έχουμε 3 ώρες sot. Έχετε κάνει επαναφορά μετά την 10? Εμένα έχει περάσει 2ετία. Ποιο είναι το κόστος αλλαγής μπαταρίας?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Έχω την εντύπωση ότι είναι στα 50 ευρώ εκτός εγγύησης φυσικά θα έχεις αδιαβροχοποιηση κανονικά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ίσως πάρει και κάτι ψιλά ρέστα... :) Φυσικά εφόσον είναι εκτός εγγύησης ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν είναι δυνατόν με δεδομένα να έχουμε 3 ώρες sot. Έχετε κάνει επαναφορά μετά την 10? Εμένα έχει περάσει 2ετία. Ποιο είναι το κόστος αλλαγής μπαταρίας?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

 

Στην ts solution που πήρα εχθές τηλ μου είπαν ότι είναι περίπου στα 60ευρώ εκτός εγγύησης..

Δεν νομίζω ότι αξίζει 60 ευρώ, εγώ από εχθές που άλλαξα εντός εγγύησης την μπαταρία, τελευταία μέρα της εγγύησης στα 21,33 και πάλι δεν είναι σίγουρος ότι αξίζει.. δεν εχω διαφορά προς το καλύτερο.. θα επανέλθω βέβαια, θέλω να δώσω 2 3 μέρες περιθώριο να στρώσει..

Απλά αυτό που σίγουρα βελτιώθηκε είναι ότι πριν από το 15% και κάτω έκλεινε σε 2 λεπτά ενώ τώρα κρατάει κανονικά μέχρι το τέλος.

Απλά την άλλαξα γιατί έχω σκοπό να το δώσω στον γιο μου και ήταν τελειωμένη η μπαταρία..

Edited by xlidas

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Στην ts solution που πήρα εχθές τηλ μου είπαν ότι είναι περίπου στα 60ευρώ εκτός εγγύησης..

 

Δεν νομίζω ότι αξίζει 60 ευρώ, εγώ από εχθές που άλλαξα εντός εγγύησης την μπαταρία, τελευταία μέρα της εγγύησης στα 21,33 και πάλι δεν είναι σίγουρος ότι αξίζει.. δεν εχω διαφορά προς το καλύτερο.. θα επανέλθω βέβαια, θέλω να δώσω 2 3 μέρες περιθώριο να στρώσει..

 

Απλά αυτό που σίγουρα βελτιώθηκε είναι ότι πριν από το 15% και κάτω έκλεινε σε 2 λεπτά ενώ τώρα κρατάει κανονικά μέχρι το τέλος.

 

Απλά την άλλαξα γιατί έχω σκοπό να το δώσω στον γιο μου και ήταν τελειωμένη η μπαταρία..

Το τηλέφωνο όταν το πήρα ήταν γύρω στα 4,5 -5 sot. Τώρα με το ζόρι 3. Τουλάχιστον φορτίζει γρήγορα. Όταν βρω χρόνο θα κάνω μια επαναφορά αλλιώς πάω για μπαταρία εκτός εγγύησης. Κρίμα είναι τόσο καλό τηλέφωνο.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο όταν το πήρα ήταν γύρω στα 4,5 -5 sot. Τώρα με το ζόρι 3. Τουλάχιστον φορτίζει γρήγορα. Όταν βρω χρόνο θα κάνω μια επαναφορά αλλιώς πάω για μπαταρία εκτός εγγύησης. Κρίμα είναι τόσο καλό τηλέφωνο.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Δυστυχώς όλες οι μπαταρίες αυτού το μεγέθους έχουν σχετικά μικρή διάρκεια ζωής. Ανάλογα την χρήση από 1,5 μέχρι 2,5 χρόνια αντέχουν σε καλό ποσοστό, σε σχέση με την αρχική τους χωρητικότητα/συμπεριφορά.

 

Σε όλες τις συσκευές samsung που έχουν περάσει από τα χέρια μου, αλλάζω μπαταρία, πριν λήξει η εγγύηση. Έτσι ξέρω ότι θα έχουν μια ικανοποιητική απόδοση για ~4+ χρόνια (και οι δικές μου συσκευές καταλήγουν σε κάποιο από τα παιδιά μου).

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλά μη νομίζετε ότι με αλλαγή μπαταρίας θα δείτε θαύματα. Αλλαξα την μπαταρια στον 1 χρόνο εντός εγγύησης δωρεαν και δεν είδα καθόλου διαφορα. Ίσως ενα 5-10% αύξησης χρόνου οθόνης. Και εγω με καινούρια μπαταρια μερικών μηνών τις ίδιες ώρες με εσάς εχω.

Πιστεύω το λογισμικό το τελευταίο φταει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω 6ωρα και 7ωρα σοτ .Και οχι στο plus.Η google εχει αυξησει τους ελεγχους των εφαρμογων και δινει πονο συνεχεια.Οσοι αντιμετωπιζεται προβληματα απενεργοποηστε τις τεσσερις λειτουργιες στις ρυθμισεις / θεση και βαλτε για ενα διαστημα στην φροντιδα την μετρια εξοικονομηση ενεργειας χωρις την προσαρμοσμενη εξοικονομηση να κοψει λειτουργιες παρασκηνιου.Αυτα οσοι εχετε θεματα και δεν μπορειτε να τα φερετε βολτα.

 

95859020_1438456386326502_6867630522797916160_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeFFQ94p_Z6DNrtUB0Cfz52lF5mDqP6Hl1AXmYOo_oeXUHVX7RuUWAb9WPZ1DcNXqdicaOdhcJpvf6Q92FEEOGMO&_nc_ohc=8goTnvRTnT4AX9ov0w0&_nc_ht=z-p3-scontent-lax3-1.xx&_nc_tp=14&oh=c5adac29a7e5ed47987709b994019361&oe=5EDAC965

 

96516778_1438452446326896_4611354575801155584_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_eui2=AeG5j1LxHmknz8OtBL7zrLATv31YSDicoia_fVhIOJyiJtyfWtwxjTg3O9QiELmEzW6EEwXrWTNSrNLeFiB1tFbj&_nc_ohc=8-_qNxOfp9EAX86vYs4&_nc_ht=z-p3-scontent-lax3-1.xx&_nc_tp=14&oh=805243db1fe46c35c3ee2c7c0956b167&oe=5ED90305

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση του Samsung browser 11.1.2.2 παρατηρώ ένα lag.. το έχει προσέξει κάποιος άλλος? Πείτε κανένα καλό browser για δοκιμή..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Kiwi browser φοβερός, κόβει και διαφημίσεις είναι σφαιράτος με πολλές δυνατότητες και ρυθμίσεις. Το μόνο του μειονέκτημα όπως και ο chrome ,δεν σου δίνει την δυνατότητα να σερφάρεις σε τελείως πλήρη οθόνη, αφού δεν έχει την επιλογή ενεργοποίησης ή απενεργοποίησης της γραμμής κατάστασης απάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει και gestures δεξιά αριστερά για αντίστοιχη μετάβαση μπρος πίσω. Όσον αφορά τον Samsung browser την τελευταία έκδοση την έχω στο 1+ 7 Pro όπου δεν καταλαβαίνει τίποτα σε λαγκ, όμως μια μικρή ,πολύ μικρή υστέρηση σε σχέση με τον chrome την έχει.

Για μένα είναι ο αγαπημένος μου browser , όμως πάντοτε στις συσκευές μου Samsung τον είχα όχι με το τελευταίο update. Ίσως παίζει ρόλο και τα νέα φορμά των οθονών σε s10, s20 Note 10 κλπ. Στο s8 plus μου τον δουλεύω με το προηγούμενο πάντως ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αλίμονο αν ο επεξεργαστής του S9 plus Δεν μπορεί να σηκώσει τον Samsung browser, κάτι άλλο παίζει, και το παρατήρησαν από εχθές.

Θα δοκιμάσω τον browser που μου είπες, αλλά με είχε βολέψει αφάνταστα το Samsung pass που συνεργάζεται με τον Samsung browser..

Ευχαριστώ..

Ίσος δοκιμάσω απεγκατάσταση & εγκατάσταση εκ νέου..

 

Update - έκανα εκκαθάριση cache,κρυφής μνήμης, απεγκατάσταση & εγκατάσταση εκ νέου και φαίνεται να έχει στρώσει..

Edited by xlidas

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Μην τα μπερδεύεις,δεν ανέφερα πουθενά για τον επεξεργαστή! Μιλάω για το νέο φορμά προσαρμοσμένος στις νέες οθόνες και όχι στα 18:9 των s8,s9 note 8 & note 9
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ε ειναι και το ιστορικο μερικες φορες αποθηκευει υποπτες σελιδες ...Εγω εχω uc browser(τον πορτοκαλι οχι μωβ) ειναι οτι πιο γρηγορο υπαρχει με αυτοματη προσαρμογη σελιδων στο ζουμ οπως ο opera αλλα οπως και ολοι οι browser εχουν και τα ψιλοαρνητικα τους εδω και κει...
Link to comment
Share on other sites

Ερχεται ενημερωση με το One Ui 2.1 .Εχει μπει ειδη στο επομενο Firmware!

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s9-one-ui-2-1-firmware-tested-samsung/

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται ενημερωση με το One Ui 2.1 .Εχει μπει ειδη στο επομενο Firmware!

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s9-one-ui-2-1-firmware-tested-samsung/

 

Για πάμε λίγο μια τελευταία ανανέωση!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...