Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω καποιες προτεινομενες ρυθμισεις για χρωματα οθονης και ηχο στερεο---->>> https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8009463#post8009463
Link to comment
Share on other sites

Έτσι τις είχα και τις ρυθμίσεις.

Η μπατάρία έχει απείρως μεγαλύτερο drain, ειδικά στο sot.

Στην αναμονή έτσι και αλλιώς η μπαταρία ήταν για τα σκουπίδια.

Πάω για επαναφορά να δω μήπως στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βαλεις εφαρμογες σε αδρανεια .Επισης να κοιταξεις στο συστημα ποιες δουλευουν στο παρασκηνιο και κανουν αναζητηση δεδομενων.Ποιες ζητανε τοποθεσια .Και πολλα αλλα...

Εγω στο απλο S9 εχω μεγαλα σοτ γιατι απλα εχω ενεργα αυτα που χρειαζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βαλεις εφαρμογες σε αδρανεια .Επισης να κοιταξεις στο συστημα ποιες δουλευουν στο παρασκηνιο και κανουν αναζητηση δεδομενων.Ποιες ζητανε τοποθεσια .Και πολλα αλλα...

Εγω στο απλο S9 εχω μεγαλα σοτ γιατι απλα εχω ενεργα αυτα που χρειαζομαι.

Αν και έχω σε αδράνεια σχεδόν όλες τις εφαρμογές, μετά το update η μπαταρία είναι χάλια μαύρα.... Μόνο αν δεν το χρησιμοποιώ καθόλου μπορεί να βγάλει τη μέρα...
Link to comment
Share on other sites

Καλα ενταξει δεν φταις εσυ γιαυτο.

Εγω τωρα που γραφω απο το 100% εχω 87% και εκανα σοτ 1 ωρα και 20 λεπτα.Αυτα τα νουμερα ειναι μεγαλα γιατι στον ελευθερο χρονο παιρνω με την σειρα τα μενου του λειτουργικου και κανω τις αναλογες ρυθμισεις πραγμα για τον μεσο χρηστη αδυνατο γιατι και καποια πραγματα δεν τα ξερει.

Κανε οτι μπορεις μεχρι εκει που τα καταφερνεις .Δεν μπορουμε να κανουμε κατι παραπανω γιατι το λειτουργικο ειναι μεγαλο και πολλες φορες χαοτικο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει μήπως ενημερωμένος οδηγός για αλλαγή CSC στο S9+ με Android 10 firmware?

Οχι αυτο γινοταν τα παλια χρονια τωρα εαν βαλεις την σιμ της χωρας αυτοματα παιρνει τα csc της χωρας της σιμ.Μονο με ρουτ μπορουμε οπως παλια .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βαλεις εφαρμογες σε αδρανεια .Επισης να κοιταξεις στο συστημα ποιες δουλευουν στο παρασκηνιο και κανουν αναζητηση δεδομενων.Ποιες ζητανε τοποθεσια .Και πολλα αλλα...

Εγω στο απλο S9 εχω μεγαλα σοτ γιατι απλα εχω ενεργα αυτα που χρειαζομαι.

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! εχεις καποιο οδηγο για βελτιωση τησ μπαταριας γιατι ειναι απογοητευση?ευχαριστω εκ των προτερων...ειμαι στην 10..

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πριν μερικές μέρες το 10, μετά τα ευχάριστα που διάβασα για το led. Με καθαρή εγκατάσταση και με οδηγό s_wind παραμάσχαλα για κάποια βασικά (να' σαι καλά). Δε λέω, ωραίο, με καλύτερη διαχείριση του μαύρου θέματος και πολύ ομαλό, όπως πριν, αλλά έχει θέματα. Θα αφήσω κι άλλες μέρες, αλλά προς το παρόν έχασα περίπου 30% μπαταρία σε σχέση με πριν! Όπου πριν είχα κολλήσει στην έκδοση Νοεμβρίου 2019 που δεν είχε ήδη καλή μπαταρία. Δεν είναι θέμα παλαιότητας, γιατί η διαφορά απ' τη μια μέρα στην άλλη είναι μεγάλη. Απ' ότι βλέπω κι άλλοι παραπονιέστε. Επίσης, ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο που το led πρασίνιζε στη φόρτιση μετά το 90%. Τώρα ούτε στο 100%. Δηλαδή γιατί;

Και κάτι χαζό αλλά θα το πω :p Πρώτη εικόνα μόλις πάει να ανοίξει το τηλέφωνο: μετά το σήμα της google, μπαμ πετιέται το σήμα της Samsung, κατάξερο. Υπήρχε ένα λιτό αλλά καλοδεχούμενο animation. Πόσους πόρους δηλαδή έτρωγε και το έβγαλαν;; :lol:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα πρασινιζει το led στο 100% .Οταν δεν συμβαινει αυτο η θα υπαρχει προβλημα στην μπαταρια η στο φορτιστη.Εκτος και εαν εβγαλε κανα bug στο λειτουργικο .

 

Boys επειδη διαβαζω διαφορα καλο θα ειναι να κανετε ενα hard reset .Και τα διαφορα αυτα δεν αφορα μονο τις δικες μας συσκευες αλλα και αλλες εταιριες.Εγω και την ενημερωση απριλιου που εβαλα προσφατα εκανα μονο ενα καθαρισμο cache .Ολα δουλευουν ρολοι και εχω αψογη διαχειριση μπαταριας.

Προβληματα android-10 σε συσκευες αλλων εταιριων --->> https://techmaniacs.gr/android-10-provlimata-freezing-se-oneplus-xiaomi-kai-pixel-syskeyes/

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

Καμια εφαρμογή για να βγαζω φωτογραφίες 360 έχουμε?

Ευχαριστώ.

Στην καμερα της συσκευης η λειτουργια πανοραμα.Μετα οταν πας να την ανεβασεις στα social την ανεβαζει 360.

Link to comment
Share on other sites

Στην καμερα της συσκευης η λειτουργια πανοραμα.Μετα οταν πας να την ανεβασεις στα social την ανεβαζει 360.

 

Το πανοραμα ειναι ιδιο με το 360?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα πρασινιζει το led στο 100% .Οταν δεν συμβαινει αυτο η θα υπαρχει προβλημα στην μπαταρια η στο φορτιστη.Εκτος και εαν εβγαλε κανα bug στο λειτουργικο .

 

Μετά από τόσες μέρες, ξαφνικά, ξεκίνησε να πρασινίζει από το 90 :wacko: Κομπλέ :lol:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

αξιζει η μεταβαση σε s10plus??τουλαχιστον απο αποψη μπαταριας αφου εχει μειωθει πολυ η διαρκεια της? Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

Πιο ολοκληρωμένη πρόταση το s10 plus έχει και υπέρ ευρυγώνιο φακό και μεγάλη μπαταρία. Σίγουρα αξίζει η μετάβαση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύριο έχω ραντεβού για αλλαγή μπαταρίας στην smartec..τον Αύγουστο κλείνει 2ετία
Σε παρακαλώ πολύ ενημέρωσε με αν θέλεις και μπορείς. Και εμένα 20 Αυγούστου κλείνει 2ετια και πρέπει να το στείλω από Χανιά.. Σκέφτομαι ότι μπορείς να φανταστείς ότι θα συμβεί, να συμβαίνει..

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύριο έχω ραντεβού για αλλαγή μπαταρίας στην smartec..τον Αύγουστο κλείνει 2ετία

 

Να γράψεις εντυπώσεις σε παρακαλώ, αν δεις διαφορά στην διάρκεια, γιατί το σκέφτομαι κι εγώ να την αλλάξω. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει εγώ παλαιότερα, σας το είχα γράψει κιόλας. Είχαν περάσει μάλιστα τα 2 χρόνια και την πλήρωσα έξτρα. Αξίζει με τα χίλια, σαν καινούριο κινητό πλέον, το έχει τώρα η σύζυγος.

Όσοι μπορείτε να το κάνετε ανεπιφύλακτα. Από την πρώτη φόρτιση θα δείτε διαφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει εγώ παλαιότερα, σας το είχα γράψει κιόλας. Είχαν περάσει μάλιστα τα 2 χρόνια και την πλήρωσα έξτρα. Αξίζει με τα χίλια, σαν καινούριο κινητό πλέον, το έχει τώρα η σύζυγος.

Όσοι μπορείτε να το κάνετε ανεπιφύλακτα. Από την πρώτη φόρτιση θα δείτε διαφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[

 

 

ωραια,ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν όταν κάνει επανεκκίνηση το κινητό του να μην πιάνει όταν κλείνει την αυθεντική θήκη Samsung clear view;

Εννοώ να μην αναγνωρίζει ότι την εκλεισες και να πρέπει να ξανακάνεις επανεκκίνηση το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...