Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιείτε VPN? Ξέρετε κάποιο που να με δείχνει Ελλάδα ενώ δεν είμαι; είμαι Κροατία και προσπαθώ να ανοίξω βίντεο στο YouTube από Ελλάδα και μου λέει αυτό το βίντεο δεν παίζει εκτός Ελλάδας και κάτι τέτοια...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από εχθές μολις κρατάω το home virtual button πατημένο μου ανοίγει τον google assistant και περιμένει να ακούσει τι θα πω. Πιο παλια οταν το πατούσα μου έβγαζε την ροή ειδήσεων. Πως το επαναφέρω πάλι?
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μόλις. 106,45mb

 

μετα το τελευταιο update, ειανι η πρωτη φορα που πλεον οταν με καλει ή καλω καποιον, μου βγαζει ενδειξη HD (προφανως voicecall) στην οθονη....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι πήρατε το update, έχουμε καμιά βελτίωση σε Led ή motion effect;

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό 2 χρόνια σχεδόν. Έχει πάρει 2 βασικές έκδοσης Android. Δεν έχω κάνει ποτέ φορμάτ ποτέ. Πάρα πολύ χρήση ιδικά τον τελευταίο χρόνο πολλές εφαρμογές. Αισθάνομαι ότι το κινητό κάθε μήνα γίνεται πιο γρήγορο μπαταρία σχεδόν όπως όταν ήταν καινούργιο. Το καταλαβαίνω ότι είναι 2 γενιές πίσω αλλά μήπως ακόμα και για σήμερα είναι κινηταρα?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό 2 χρόνια σχεδόν. Έχει πάρει 2 βασικές έκδοσης Android. Δεν έχω κάνει ποτέ φορμάτ ποτέ. Πάρα πολύ χρήση ιδικά τον τελευταίο χρόνο πολλές εφαρμογές. Αισθάνομαι ότι το κινητό κάθε μήνα γίνεται πιο γρήγορο μπαταρία σχεδόν όπως όταν ήταν καινούργιο. Το καταλαβαίνω ότι είναι 2 γενιές πίσω αλλά μήπως ακόμα και για σήμερα είναι κινηταρα?

 

Σήμερα είναι πλέον μια ολοκληρωμένη συσκευή που μου δείχνει ότι μπορεί να λειτουργεί για τα επόμενα δύο χρόνια απροβλημάτιστα

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ειναι το κινητό, εγώ κάνω έρευνα αγοράς (realme x 2 pro, op7t, note 10 plus) αλλα δεν με έχει συγκινήσει κάποιο, το έχω βολευτεί το κινητακι μάς.. έβγαλα προχθές και κατι φώτο μέρα στην έξοχη που είχα πάει μια βόλτα και ηταν άντε γειά, απίστευτη ποιότητα..

Αν θα βγει το s20 plus σε καμια δυνατή πρόσφορα το συζητάμε..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που πήρα το s20+ το κινητό s9+ θα παραμείνει στην οικογένεια γιατί ειναι ενα εξαιρετικό κινητό και δεν εχει τοσα να ζηλέψει απο το s20+

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εχω κλεισει 1,5 χρονο με το κινητο.. Εκτος απ την μπαταρια που εχει πεσει, το κινητο λειτουργει σαν την πρωτη μερα. Απροβληματιστο, ταχυτατο, τελειο......
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει και τρύπα στην οθόνη, έχει θύρα ακουστικών, αυτά που τα πάτε :happy:;)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ρε καθηστε εδω μεχρι η συσκευη να σας μεινει στα χερια.:p

Που να πατε σε συσκευες με τρυπες , με δακτυλικα που δεν πιανουν στην οθονη , με προστασια οθονης που ταλαιπωρει , με led ειδοποιησεων που δεν εχουν και κανουν πατεντες κτλ.

Το S9 εχει πανισχυρο επεξεργαστη δεν εχει αναγκη για αλλα 2 χρονια για πλακα.Δεν ειναι οπως τα παλια χρονια που το επομενο μοντελο ειχε σοβαρες διαφορες στη δυναμη της Cpu . Δεν ειναι επισης τυχαιο που βγαλανε το Galaxy Note Lite 2020 με τον επεξεργαστη του S9 .Μετα απο 2 χρονια τοτε θα δουμε τι αναδιπλουμενα θα βγαλουν και θα παμε εκει.Αλλωστε θα ριξουν και τις τιμες.

Τσιμουδια μη το κουνατε ρουπι:p

Αλλωστε ειναι και ομορφη συσκευη η οποια οταν την βαλεις διπλα σε συσκευη με τρυπες παιρνει το βραβειο ομορφιας χεχε.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, όλο και το παίρνω στα χέρια μου από τη γυναίκα, παρόλο που πήγα στο νοτε10+

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως το Note 9 δεν μου έλειψε καθόλου μέχρι στιγμής.Πολυ βαρυ και δύσχρηστο κινητό.Με το Note 10 είμαι πολύ καλύτερα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πλέον δεν κρατάει πολύ, εκεί που το φορτίζα κάθε βράδυ τώρα μέχρι το απόγευμα μπορεί να ξαναχρειαστει φόρτιση. Πιστεύετε αν αλλάξω μπαταρία θα βελτιωθεί η κατάσταση η είναι λόγω λογισμικού; Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

σε τι απο τα 2?

 

Και εγω την ίδια απορία έχω.. αν αλλάξεις μπαταρία, πες εντυπώσεις.. Δηλαδή αν κρατάει παραπάνω ώστε να το παω και εγώ..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Και εγω που αλλαξα μη νομίζετε ότι είχα καμια τρελή διαφορά. Αλλαξα Ιανουάριο και να πήρα ενα 10% το πολυ περισσότερο χρόνο οθόνης απ οτι με την προηγούμενη.
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό είναι σε εγγύηση μπορείς να ζητήσεις αλλαγή μπαταρίας γιατί τη ρουφάει σαν τρελό ή θα σου ζητήσουν και άλλα στην Samsung Hellas για να στην αλλάξουν χωρίς χρέωση?

 

 

Επίσης αν απλά ζητήσεις να σου αλλάξουν την μπαταρία θα πρέπει να σου κάνουν και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

 

Αν κάποιος έχει ζητήσει απλά αλλαγή μπαταρίας αν το κινητό είναι σε εγγύηση τι ακριβώς του έκαναν - ζήτησαν?

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό είναι σε εγγύηση μπορείς να ζητήσεις αλλαγή μπαταρίας γιατί τη ρουφάει σαν τρελό ή θα σου ζητήσουν και άλλα στην Samsung Hellas για να στην αλλάξουν χωρίς χρέωση?

 

 

Επίσης αν απλά ζητήσεις να σου αλλάξουν την μπαταρία θα πρέπει να σου κάνουν και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

 

Αν κάποιος έχει ζητήσει απλά αλλαγή μπαταρίας αν το κινητό είναι σε εγγύηση τι ακριβώς του έκαναν - ζήτησαν?

 

Η μπαταρία έχει 1 χρόνο εγγύηση.Αν είσαι μέσα στον χρόνο και κρίνουν ότι υπάρχει ελάττωμα, στην αλλάζουν δωρεάν.Τον δεύτερο χρόνο σε χρεώνει μόνο την μπαταρία νομίζω,κόστος περίπου 25 ευρώ τελική τιμή.Επαναφορα σου κάνουν,καλό είναι να έχεις πάρει backup.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή την επαναφορά δεν την γλιτώνεις;

Και πως κρίνουν αν θες αλλαγή μπαταρίας ή όχι;

Και γιατί για την μπαταρία έχεις μόνο 1 χρόνο εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή την επαναφορά δεν την γλιτώνεις;

Και πως κρίνουν αν θες αλλαγή μπαταρίας ή όχι;

Και γιατί για την μπαταρία έχεις μόνο 1 χρόνο εγγύηση;

 

Η επαναφορα απο οτι ξερω γινεται για λογους ασφαλειας,δικους τους.Ειναι υποχρεωτικο,για να μη μπορεις εσυ να πεις μετα οτι παραβιαστηκαν προσωπικα δεδομενα.Λογικα εχουν διαγνωστικο για τη μπαταρια,και ελευθερα κυκλοφορουν καποια αξιοπιστα.Ενα χρονο εχει σιγουρα,γιατι δε ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν τους ζητήσεις να μην σου κάνουν επαναφορά αυτοί θα σου κάνουν;;;;;;

 

Και αν τους ζητήσεις απλά να σου αλλάξουν μπαταρία;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...