Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, εμένα η 10 μαζί με τα καλούδια που μπορώ να πω πως πολλά με βόλεψαν και μι άρεσαν, μου φαίνεται πιο "βαριά" από την 9. Δεν περίμενα να έρθει μόνη της, είδα ότι βγήκε η γερμανική και την φλασαρα με Odin.. Δεν ξέρω αν φταίει αυτό..

 

Κάτι άλλο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι, άλλαξα την σύνδεση μου από wind σε Q και τώρα το always on display (λόγω απ ότι διάβασα το δίκτυο της wind είναι με περιαγωγή στην wind) δεν με αφήνει να αλλάξω ρολόι. Μου έχει με το ζόρι το στυλ που δείχνει 2 διαφροετικες ώρες από 2 διαφορετικες χώρες. Ξέρετε τι παίζει με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία αλλαγή σμαρτεκ πόσο κάνει παιδιά?

 

Τον πρώτο χρόνο δωρεάν το δεύτερο χρόνο 20-25 ευρώ , εκτός αν έχεις πάθει Burn in στην οθόνη οπότε είναι δωρεάν μπαταρία κ οθόνη... Πάτα *#0*# κ κανε δοκιμή στα χρώματα Red blue κτλ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Είναι εύκολο να ποστάρει κάποιος ενα screenshot απο την πρώτη καρτέλα στη φροντίδα συσκευής; Εκει που φαίνονται η μπαταρία, ο εσωτερικός χώρος, η μνήμη Ram και το antivirus; Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου, αλλα θα ήθελα απο S9+ 64gb με android 10. Ευχαριστώ και πάλι!
Τι ακριβώς θέλεις να δεις; :P af6e5804c88a4af0515c7286ecb04c4b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε για τη φωτο! Και θα σου λύσω την απορία. Θα έκοβα το κεφάλι μου οτι η συνολική χωρητικότητα του τηλέφωνο δεν ήταν 64gb αλλα λιγότερο. Τουλάχιστον στην 9.0...Και ειδα το 64gb συνολικά, και πιστεψα οτι κατι χάλασε με την αναβάθμιση στα partition τπυ τηλεφώνου...αλλα απο οτι βλεπω τοσο λεει και σε εσένα...Οποτε μαλλον λαθος εντυπωση ειχα τοσο καιρό...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάθε φορά που βάζω να δω ένα βίντεο στο YouTube αρχικά είναι muted το βίντεο και πρέπει να πατήσω μια φορά στο βίντεο για να γίνει unmute;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάθε φορά που βάζω να δω ένα βίντεο στο YouTube αρχικά είναι muted το βίντεο και πρέπει να πατήσω μια φορά στο βίντεο για να γίνει unmute;
Γιατί το ανοίγεις από τον browser

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες ξαφνικά ανοίγω την εφαρμογή τηλεφώνου και παρατηρώ ότι έχουν εξαφανιστεί οι επιλογές από κάτω (εκεί που σε πάει στο πληκτρολόγιο/ πρόσφατες κλήσεις κλπ). Έχω περάσει την 10 με Odin και καθαρή εγκατάσταση. Το θέμα είναι ότι ξαφνικά χάθηκαν, ενώ πριν υπήρχαν κανονικά. Έχει συμβεί σε κανέναν; Ή κάποια ιδέα τι μπορεί να έχει πάει στραβά; Έχω δοκιμάσει ήδη clear cache και διαγραφή δεδομένων της εφαρμογής του τηλεφώνου.

 

http://prntscr.com/r6sq66

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι προβληματα στο framework του system.Πρεπει να γινουν αναφορες στο φορουμ της Samsung να τα διορθωσει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες ξαφνικά ανοίγω την εφαρμογή τηλεφώνου και παρατηρώ ότι έχουν εξαφανιστεί οι επιλογές από κάτω (εκεί που σε πάει στο πληκτρολόγιο/ πρόσφατες κλήσεις κλπ). Έχω περάσει την 10 με Odin και καθαρή εγκατάσταση. Το θέμα είναι ότι ξαφνικά χάθηκαν, ενώ πριν υπήρχαν κανονικά. Έχει συμβεί σε κανέναν; Ή κάποια ιδέα τι μπορεί να έχει πάει στραβά; Έχω δοκιμάσει ήδη clear cache και διαγραφή δεδομένων της εφαρμογής του τηλεφώνου.

 

http://prntscr.com/r6sq66

 

το ιδιο συμβαινει και σε μενα!

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο συμβαινει και σε μενα!

Και τώρα έστρωσε και τα δείχνει κανονικά. Ό,τι να'ναι....

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

συμβαίνει σε κανέναν άλλο να χανει το session Δηλαδή Την Σύνδεση με τα site στο chrome οταν μπαίνει στο background-ελαχιστοποίηση?

Έχω το Τελευταίο update Φεβρουαρίου Και Την Τελευταία έκδοση chrome.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

συμβαίνει σε κανέναν άλλο να χανει το session Δηλαδή Την Σύνδεση με τα site στο chrome οταν μπαίνει στο background-ελαχιστοποίηση?

Έχω το Τελευταίο update Φεβρουαρίου Και Την Τελευταία έκδοση chrome.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοείς να μην κάνει επαναφόρτωση της σελίδας; Εμένα πάντα κάνει αν περάσει πολλή ώρα από τότε που πήγα σε άλλη καρτέλα ή ελαχιστοποίησα όλο τον chrome. Για android 9 όμως.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το ανοίγεις από τον browser

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Όντως ισχύει αυτό που λες.

Δεν υπάρχει τρόπος αν ανοίγεις κάποιο βίντεο μέσω browser να παίζει αμέσως μαζί με το βίντεο και ο ήχος του;

Link to comment
Share on other sites

9r7JT230

Ρε παιδιά για να καταλάβω επειδή πέρασα με odin την 10αρα και δεν μου έχει έρθει το patch Φεβρουαρίου. Για ποιο από τα 4 θα έρθει EUR/EUR/EUR/ATO

 

https://postimg.cc/9r7JT230

Edited by mose
Link to comment
Share on other sites

9r7JT230

Ρε παιδιά για να καταλάβω επειδή πέρασα με odin την 10αρα και δεν μου έχει έρθει το patch Φεβρουαρίου. Για ποιο από τα 4 θα έρθει EUR/EUR/EUR/ATO

 

https://postimg.cc/9r7JT230

 

Για EUR εφόσον το Firmware που φόρεσες είναι ίδιο με το EUR ή είναι το EUR.

Αλλιώς πρέπει να φλασαρεις πάλι το patch όταν βγει καινούριο

Edited by NIKOSXRI
Link to comment
Share on other sites

Για EUR εφόσον το Firmware που φόρεσες είναι ίδιο με το EUR ή είναι το EUR.

Αλλιώς πρέπει να φλασαρεις πάλι το patch όταν βγει καινούριο

 

Την πρώτη φορά είχα φλασάρει firmware DBT αλλά είδα ότι δεν άλλαξε το ATO και ξαναφλάσαρα firmware ATO, κατεβασμένα και τα δυο από samfirm. Αλλά βλέπω στο sammobile ότι έχει firmware ΑΤΟ με το patch του Φεβρουαρίου αλλά σε εμένα δεν έχει έρθει ΟΤΑ. Από την άλλη στο phone info έχω αυτές τις ενδείξεις

 

https://postimg.cc/y3mT5GJm

Edited by mose
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να μην κάνει επαναφόρτωση της σελίδας; Εμένα πάντα κάνει αν περάσει πολλή ώρα από τότε που πήγα σε άλλη καρτέλα ή ελαχιστοποίησα όλο τον chrome. Για android 9 όμως.

 

Παλιά στο android 9 δεν μου το έκανε καθόλου. Ούτε με το patch του Ιανουαρίου. Μπορεί να παίζει ρόλο και το chrome version πόσο καλά συνεργάζεται με την χρήση της μπαταρίας και την χρήση των δεδομένων στο παρασκήνιο .

Link to comment
Share on other sites

Καο στο δικό μου αλλα και στου αδερφού μου το s9+ μετα την 10αρα αργεί παρα πολυ...ενω στην 9 ηταν εξαιρετικό κινητό στην 10αρα κατι αλλαξε προς το χειρότερο...δεν εχω κάνει φορματ ακομα και ούτε σκοπεύω γιατί θα οαρω το s20+ σε 2 εβδομάδες αλλά είναι μεγάλο πρόβλημα μετα την 10αρα...δεν ξέρω αν έχετε αλλοι το ιδιο πρόβλημα...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 κουλα που μου εκανε μετα την αναβαθμιση. Υπερθερμανση του chrome την ωρα που στριμαρα με data το ντερμπι και 2ον με δυο διαφορετικους φορτιστες huawei πετουσε ενα μηνυμα για υγρασια! και δεν φορτιζε καθολου

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Υπερθερμανση του chrome την ωρα που στριμαρα με data το ντερμπι

οσον αφορα το streaming δεν υπαρχει κανενα κουλο

Η απαντηση ειναι εδω στο mining και γιαυτο τρως υπερθερμανση

https://www.theguardian.com/technology/2017/dec/13/video-site-visitors-unwittingly-mine-cryptocurrency-as-they-watch-report-openload-streamango-rapidvideo-onlinevideoconverter-monero

https://www.csoonline.com/article/3242247/popular-streaming-sites-secretly-mine-cryptocurrency-while-you-watch-free-movies.html

Γενικα αν παρατηρεις υπερθερμανση η καταναλωση μπαταριας που δεν ειχες πριν, ψαξε τι εφαρμογες εγκατεστησες η τι site επισκευθηκες και κλειστα/απεγκατεστησε τα μετα απο clear cache/clear stored data απο τις ρυθμισεις εφαρμογων. παιζει πολυ σκαμ τελευταια

Edited by matzos
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα το streaming δεν υπαρχει κανενα κουλο

Η απαντηση ειναι εδω στο mining και γιαυτο τρως υπερθερμανση

https://www.theguardian.com/technology/2017/dec/13/video-site-visitors-unwittingly-mine-cryptocurrency-as-they-watch-report-openload-streamango-rapidvideo-onlinevideoconverter-monero

https://www.csoonline.com/article/3242247/popular-streaming-sites-secretly-mine-cryptocurrency-while-you-watch-free-movies.html

Γενικα αν παρατηρεις υπερθερμανση η καταναλωση μπαταριας που δεν ειχες πριν, ψαξε τι εφαρμογες εγκατεστησες η τι site επισκευθηκες και κλειστα/απεγκατεστησε τα μετα απο clear cache/clear stored data απο τις ρυθμισεις εφαρμογων. παιζει πολυ σκαμ τελευταια

 

Απο το ΠΑΟΚ ΤV ηταν το stream.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...