Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγε γνωστος μου. Οθονη και μπαταρια.

 

Και εμένα έχει κάποιο burn in η οθόνη οπότε θα το πάω.Να ρωτήσω αλλάζοντας οθόνη διορθώνεται και το πιξελιασμα που κάνει

κάποιες φορές σε μαύρες σκηνές στις ταινίες?

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έχει κάποιο burn in η οθόνη οπότε θα το πάω.Να ρωτήσω αλλάζοντας οθόνη διορθώνεται και το πιξελιασμα που κάνει

κάποιες φορές σε μαύρες σκηνές στις ταινίες?

 

αυτό δυστυχώς είναι θέμα της τεχνολογίας AMOLED..

 

ευχαριστώ για της απαντήσεις παιδιά..

και ένα ενδιαφέρον videaki σχετικά με την επικείμενη αναβάθμιση..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

αυτό δυστυχώς είναι θέμα της τεχνολογίας AMOLED..

 

ευχαριστώ για της απαντήσεις παιδιά..

και ένα ενδιαφέρον videaki σχετικά με την επικείμενη αναβάθμιση..

 

Νομίζω πως είχα διαβάσει στο παρελθόν πως διορθώνεται με αλλαγή οθόνης μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας!

Σήμερα ο φακος της κάμερας ηταν θολος,οταν πηγα να βγαλω φωτογραφία, σα να μην εστιαζε.μονο όταν έκανα επανεκκίνηση κάπως έστρωσε,ενώ έφτιαξε εντελώς μετά από κάποια ώρα.

Το έχετε πάθει ποτε;Να το πάω στο σερβις,όσο έχει εγγύηση;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Σήμερα ο φακος της κάμερας ηταν θολος,οταν πηγα να βγαλω φωτογραφία, σα να μην εστιαζε.μονο όταν έκανα επανεκκίνηση κάπως έστρωσε,ενώ έφτιαξε εντελώς μετά από κάποια ώρα.

Το έχετε πάθει ποτε;Να το πάω στο σερβις,όσο έχει εγγύηση;

 

Αν στο ξανακανει δοκιμασε να κουνησεις το κινητο να δεις αν φτιαξει...αν φτιαξει κολλαει και θα σου κανουν αντικατασταση στην εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Αν στο ξανακανει δοκιμασε να κουνησεις το κινητο να δεις αν φτιαξει...αν φτιαξει κολλαει και θα σου κανουν αντικατασταση στην εγγυηση

 

Με αυτό τον τρόπο φτιάχνει όντως..

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό τον τρόπο φτιάχνει όντως..

 

Αρα κολλαει η καμερα. Το εκανε και στο s8 αυτο . Το πας αν εισαι αθηνα σμαρτεκ σε 1 ωρα εισαι ετοιμος. Δεν εχεις να φοβασαι τιποτα απο αδιαβροχοποιηση κ.ο.κ. η δουλεια που κανουν ειναι υποδειγματικη.

Link to comment
Share on other sites

Αρα κολλαει η καμερα. Το εκανε και στο s8 αυτο . Το πας αν εισαι αθηνα σμαρτεκ σε 1 ωρα εισαι ετοιμος. Δεν εχεις να φοβασαι τιποτα απο αδιαβροχοποιηση κ.ο.κ. η δουλεια που κανουν ειναι υποδειγματικη.

 

Περίεργο στο s8 plus δε μου το ειχε κάνει ποτέ.

Θα το πάω σμαρτεκ τότε να το τσεκάρουν.

Ευχαριστώ.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε και η ενημερωση του Οκτωβριου. Wind ελληνικο. Ολα καλα.
Από αυτά που διαβάζω καλύτερα να μην έρθει...

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το νέο system update ξερουμε τι ακριβώς προφέρει;

 

Στο changelog λέει για τη κάμερα.

 

Τι ακριβώς πρόσθεσαν δηλαδή ξέρει κανείς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από αυτά που διαβάζω καλύτερα να μην έρθει...

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Γιατί το λες αυτό;

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Το νέο system update ξερουμε τι ακριβώς προφέρει;

 

 

 

Στο changelog λέει για τη κάμερα.

 

 

 

Τι ακριβώς πρόσθεσαν δηλαδή ξέρει κανείς;

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Γιατί το λες αυτό;

Επειδή αρκετοί εχου θέμα με την μπαταρία και αύξηση θερμοκρασίας. κ.α. ...

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ θέμα με το θολωμα της κάμερας... Μου είπαν από το σέρβις ότι μάλλον θα έπεσε η εξαιτίας έντονου κραδασμούς το ελατήριο έφυγε από τη θέση του Η κατι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισα ένα θέμα τις προάλλες.. Έβαλα μια 2η sim με ίντερνετ μόνο... Έχω και μια εφαρμογή που μπορώ να βάλω στη sim ΜΟΝΟ 4G. Βάζω να έχει κολλημένο 4G στη κάρτα με το ίντερνετ αλλά όταν έκανα κλήσεις με την άλλη κάρτα το ίντερνετ από την data sim χάνονταν.... Δηλαδή ενώ μιλούσα δε μπορούσα να σερφάρω από την 2η sim...

 

Το δοκίμασα για να μη κουβαλάω και pocket WiFi μαζί να είχα το ίντερνετ σε ένα τηλέφωνο και ομιλία και απεριόριστο ίντερνετ που ειχα το προηγούμενο τριήμερο αλλά δεν.. Δε τα κατάφερα...

Link to comment
Share on other sites

Με την παρακατω εφαρμογη εχω μονο 4G στην υποδοχη Σιμ1 και στην υποδοχη Σιμ2 κανω κανονικα τηλεφωνικες κλησεις χωρις προβλημα.

Η εφαρμογη εχει επιδραση μονο στην υποδοχη Σιμ1.

Ειμαι με wind και στις δυο υποδοχες.

75308441_2342351359362257_9036645095255834624_o.jpg?_nc_cat=100&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQlAgjznoC3UXIAc2fTl69liCr5svmF_FSkHYJoNAgOlm_vc3oM2MJp0iuw3Q8_O0G4&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=81ce1bfbea536a9fd1bfcfa23bf0985f&oe=5E4EAA67

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκανα και εγώ. Στη sim 1 έβαλα τη data only sim και στην 2η έβαλα αυτή που έχω για κλήσεις κλπ. Όταν έκανα κλήση όμως η sim 1 έχανε τα δεδομένα εντελώς. Σαν να τα έκλεινα...
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκανα και εγώ. Στη sim 1 έβαλα τη data only sim και στην 2η έβαλα αυτή που έχω για κλήσεις κλπ. Όταν έκανα κλήση όμως η sim 1 έχανε τα δεδομένα εντελώς. Σαν να τα έκλεινα...

 

Κοιτα και τις λειτουργιες σου στην διαχειριση καρτων σιμ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάλήμέρα!!!Υπαρχει καποια gcam που να δουλευει στο s9 plus;

Δεν δουλευοιυν καλα ολες εχουν θεματακια.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα και τις λειτουργιες σου στην διαχειριση καρτων σιμ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν δουλευοιυν καλα ολες εχουν θεματακια.

 

Κρίμα...εχω φαει το κοσμο να βρω...

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα...εχω φαει το κοσμο να βρω...

Υπαρχουν ρε συ, δουλευουν αλλα οχι καλα.Επισης στην πορεια δημιουργουν προβλημα καταπινουν μνημη ραμ κτλ.Μετα απο κανα 2 μερες ξενερωνεις και τις βγαζεις.

Οριστε ολες οι εκδοσεις εδω----->>> https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν ρε συ, δουλευουν αλλα οχι καλα.Επισης στην πορεια δημιουργουν προβλημα καταπινουν μνημη ραμ κτλ.Μετα απο κανα 2 μερες ξενερωνεις και τις βγαζεις.

Οριστε ολες οι εκδοσεις εδω----->>> https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

Σε ευχαριστω πολύ!!Ναί εχω δοκιμασει στο παρελθον..αλλη με πεταγε δεν ανοιγε ουτε καν..αλλη δεν δουλευε το φλας..Καμμία λειτουργικη δε θα βγαλουν? ..λες και εχουμε παναρχαια συσκευη τι να πω...χεχεχε

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολύ!!Ναί εχω δοκιμασει στο παρελθον..αλλη με πεταγε δεν ανοιγε ουτε καν..αλλη δεν δουλευε το φλας..Καμμία λειτουργικλη δε θα βγαλουν ..λες και εχουμε παναρχαια συσκευη τι να πω...χεχεχε

Ειναι δυσκολη εφαρμογη .Η δομη της απο την αρχη προοριζοταν για snapdragon επεξεργαστες αλλα και παλι την εχει καλα φτιαγμενη η google μονο για τα Pixel.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...