Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα μόλις μου ήρθε και την κάνω μόλις τώρα.

 

 

Γιατί τι είχε η προηγούμενη?

 

Το android 10 θα το πάρει το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτός ο τύπος που έλεγε πως αν φλασάρεις rom, μετά δεν θα σου έρχονται updates και έκανε τον έξυπνο;

Που είσαι ρε ΑΙΛΕΙΝΑΡΑ που τα ξέρεις όλα ;

Link to comment
Share on other sites

Εμάς της κοσμοτε ούτε Αυγούστου ακόμα update στο s10 plus ... Κατά τα άλλα το παίζουν μαγκιά πουλάω ελληνικό κινητό.. Λες κ αν είναι ιταλικό η γερμανικό από Σκρουτζ θα γλιτώσει η τσέπη φράγκα κ δε θα μπορούμε να το διαχειριστουμε όλο αυτό..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα , εντυπώσεις αργότερα

 

2 μερες λειτουργιας με το update αυγουστου: Σαφως μειωμενη διαρκεια μπαταριας σε σχεση με πριν. Με τη χρηση που κανω μου εβγαζα τη μερα στο 40-50% (απο το 90 γιατι δε το φορτιζω στο 100%). Δυο μερες τωρα ειμαι στο 20-30

Link to comment
Share on other sites

Εμάς της κοσμοτε ούτε Αυγούστου ακόμα update στο s10 plus ... Κατά τα άλλα το παίζουν μαγκιά πουλάω ελληνικό κινητό.. Λες κ αν είναι ιταλικό η γερμανικό από Σκρουτζ θα γλιτώσει η τσέπη φράγκα κ δε θα μπορούμε να το διαχειριστουμε όλο αυτό..

 

Cosmote είναι και το δικό μου s9plus όμως και έχω πάρει και Αυγούστου και Σεπτεμβρίου

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μόλις μου ήρθε και την κάνω μόλις τώρα.

 

 

Γιατί τι είχε η προηγούμενη?

 

Το android 10 θα το πάρει το κινητό?

 

Ναι θα παρει, εχει ανακοινωθει. Απλα ισως αργησει λιγο.

Android 11 ομως δε θα παρει κρινοντας απο το γεγονος οτι το S8 δεν εχει ανακοινωθει για αντροιντ 10. Απαραδεκτο βεβαια αυτο (βλεποντας την apple να ανακοινωνει ios 13 για το 6S/κινητο 4ετιας αλλα τι να πεις). Θα ανοιξουμε αλλη κουβεντα και δε κανει :)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος βγάλει μετρήσεις από το νέο update ας ενημερώσει εδώ να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Εμάς της κοσμοτε ούτε Αυγούστου ακόμα update στο s10 plus ... Κατά τα άλλα το παίζουν μαγκιά πουλάω ελληνικό κινητό.. Λες κ αν είναι ιταλικό η γερμανικό από Σκρουτζ θα γλιτώσει η τσέπη φράγκα κ δε θα μπορούμε να το διαχειριστουμε όλο αυτό..

Απλά να σου πω το εξής:

Το δικό μου s9 plus το αγόρασα από σκρουτζομαγαζο και είναι από Αυστραλία και μια χαρά δουλεύει και εννοείτε μια χαρά έχει πάρει όλα τα updates και πολύ γρήγορα θα έλεγα.

 

Και σαν ειρωνεία απλά να σας πω ότι του έχω βάλει Cosmo κάρτα. ; -)

Link to comment
Share on other sites

Απλά να σου πω το εξής:

Το δικό μου s9 plus το αγόρασα από σκρουτζομαγαζο και είναι από Αυστραλία και μια χαρά δουλεύει και εννοείτε μια χαρά έχει πάρει όλα τα updates και πολύ γρήγορα θα έλεγα.

 

Και σαν ειρωνεία απλά να σας πω ότι του έχω βάλει Cosmo κάρτα. ; -)

 

 

 

Μα δεν τα σνομπάρω τις συσκευές από εξωτερικό... Πανω απολα η τσέπη...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει το encryption και μου ζητάει pattern μετά από restart. Μετά το update Σεπτεμβρίου την πρώτη για που του βάζω το pattern μετά το restart κολλάει και κάνει reboot μόνο του. Την δεύτερη φορά λειτουργεί κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update Σεπτεμβρίου τρομερή διαφορά στην αυτονομία Edited by SpeedRacer
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν τα σνομπάρω τις συσκευές από εξωτερικό... Πανω απολα η τσέπη...

 

Δεν σου είπα ότι τα σνομπαρεις απλά σου είπα τι έχω κάνει εγώ.

 

 

Γιατί όταν είμαι σε κάποιο μενού και λάβω μια κλίση δεν μου την εμφανίζει σε όλη την οθόνη αλλά σε ένα μικρο παράθυρο στο πάνω μέρος της οθόνης?

Πως μπορώ να κάνω κάθε κλήση που λαμβάνω οπουδήποτε και να είμαι στο μενού του κινητού εκείνη τη στιγμή να την δείχνει σε πλήρης οθόνη?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου είπα ότι τα σνομπαρεις απλά σου είπα τι έχω κάνει εγώ.

 

 

Γιατί όταν είμαι σε κάποιο μενού και λάβω μια κλίση δεν μου την εμφανίζει σε όλη την οθόνη αλλά σε ένα μικρο παράθυρο στο πάνω μέρος της οθόνης?

Πως μπορώ να κάνω κάθε κλήση πλαμβάνω οπουδήποτε και να είμαι στο μενού του κινητού εκείνη τη στιγμή να την δείχνει σε πλήρης οθόνη?

 

Πήγαινε εκεί που παίρνεις τηλ πάνω δεξιά πάτα στις 3 τέλειες μετά ρυθμίσεις μετά 5η επιλογή. Παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείτε το "εμφ. Κλήσεων σε ανάδυομενο παράθυρο" τότε να σου πω ότι αυτό είναι ήδη ανενεργό.

 

Και παρόλα αυτά όταν είμαι στο μενού π. χ. ρυθμίσεις μου δείχνει την κυλήσει πάνω πανω σε ένα μικρό παράθυρο.

 

Γιατι συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update Σεπτεμβρίου τρομερή διαφορά στην αυτονομία

 

Να υποθέσω προς το καλύτερο;

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

O κανόνας είναι ότι το 90% των ενημερώσεων αφορά μόνο θέματα ασφαλείας. Από τον Ιούνιο/Ιούλιο που βγήκε μια μεγάλη αναβάθμιση, όλες οι μεταγενέστερες είναι τέτοιες. Δεν έχουν καμία επίδραση στη λειτουργία του τηλεφώνου. Κάθε "αλλαγή" που αντιλαμβανόμαστε είναι μόνο στην διαφοροποίση της προσωπικής αίσθησης. (placebo effect)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

O κανόνας είναι ότι το 90% των ενημερώσεων αφορά μόνο θέματα ασφαλείας. Από τον Ιούνιο/Ιούλιο που βγήκε μια μεγάλη αναβάθμιση, όλες οι μεταγενέστερες είναι τέτοιες. Δεν έχουν καμία επίδραση στη λειτουργία του τηλεφώνου. Κάθε "αλλαγή" που αντιλαμβανόμαστε είναι μόνο στην διαφοροποίση της προσωπικής αίσθησης. (placebo effect)

 

Δεν ισχυει...

Η μπαταρια εμενα προσωπικα μετα το patch Σεπτεμβρίου επανηλθε σε κανονικα επιπεδα, ισως να ειναι κ λιγο καλυτερα... Ισως.. Αλλα παντως δεν ειναι εκεινο το χαλι των τελευταίων ημερων!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει...

Η μπαταρια εμενα προσωπικα μετα το patch Σεπτεμβρίου επανηλθε σε κανονικα επιπεδα, ισως να ειναι κ λιγο καλυτερα... Ισως.. Αλλα παντως δεν ειναι εκεινο το χαλι των τελευταίων ημερων!!

 

Κάνω κάθε ενημέρωση στην ώρα της. Εχω πολύ σταθερό τρόπο χρήσης του κινητού. Οπότε παρατηρώ πολύ αναλυτικά τι συμβαίνει.

 

Δεν υπάρχει καμία αισθητή μεταβολή στην κατανάλωση.

 

Αυτά (οι αλλαγές στην κατανάλωση) συμβαίνουν μόνο στις 1-2 πρώτες ενημερώσεις ή μετά από μεγάλη αναβάιμιση (πχ αλλαγή από android 8 σε 9). Έχουν περάσει οι εποχές που υπήρχε αυτή η κατάσταση.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Κάνω κάθε ενημέρωση στην ώρα της. Εχω πολύ σταθερό τρόπο χρήσης του κινητού. Οπότε παρατηρώ πολύ αναλυτικά τι συμβαίνει.

 

Δεν υπάρχει καμία αισθητή μεταβολή στην κατανάλωση.

 

Αυτά (οι αλλαγές στην κατανάλωση) συμβαίνουν μόνο στις 1-2 πρώτες ενημερώσεις ή μετά από μεγάλη αναβάιμιση (πχ αλλαγή από android 8 σε 9). Έχουν περάσει οι εποχές που υπήρχε αυτή η κατάσταση.

 

Κανω καθε ενημερωση στην ωρα της.... Περνω όλες τις ενημερωσεις πιο νωρις γιατι μενω στην γερμανια κ τις παίρνουμε πριν τα ελληνικα... Κανω συγκεκριμενη χρηση καθε μερα εδω κ χρονια... Εχω 20 ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΑ προγραμματα εδω κ χρονια.. Μπορω να σου πω τι προγραμμα θα ανοιξω αυριο κ τι ωρα θα το κανω....

Εδω κ 9 μηνες, ειμαι απο 6.30 εως 7.30 ωρες οθονης ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ μου χρηση...

Εεε λοιπόν, μετά το αυγουστιατικο patch εβγαζα βαρια 4.30 ... Για ενα μηνα... Εβγαζα βαρια 4.30 ωρες....

Τωρα μαντεψε... Ειμαι στο 52% κ εχω ΗΔΗ 4 ωρες οθονη... ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΧΡΗΣΗ.....

Το ιδιο συνέβη κ με το patch Μαρτιου.... Με το που ηρθε, ολοι γκρινιαζαν για την μπαταρια...

Το δοκιμασα... Κ εχασα 1.30 ωρα οθόνης κ εγω...

Το επόμενο patch το ελυσε το θεμα....

Σαν κολλημενος κ ψείρας λοιπον, σου λεω οτι κ τα απλα απλα patch, κανουν την διαφορά, γιατι φτιάχνουν τα Services κτλ που τρέχουν από πίσω κ προκαλουν battery drain.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...